Skocz do zawartości

Synchronizacja ilości na aukcjach

Polecane posty

Witam,

Zbliża się koniec roku trochę przyszedł zastój więc czas na porządki.

 

1. Jaka jest różnica między: "stan towaru" a "dostępne towaru"

2. Jeżeli będę używał stanów magazynowych a sprzedaję tylko poprzez allegro zawsze będę miał aktualny stan z komputera czyli aukcja zakończy się automatycznie i nie trzeba tego zaznaczać w sello? Aukcje mam zawsze ustawione"do wyczerpania" i wystawiam obecnie po 1000 sztuk ale tak się dalej nie da pracować.

3. Na aukcjach trwających co należy zrobić żeby stany się synchronizowały?

  a) czy w zmianach zbiorczych muszę zaznaczyć "dostępne na aukcji" ?

  b) synchronizacja ilości : "uwzględnij stan" czy "uwzględnij dostępne"?

  c) czy trzeba używać funkcji "przelicz stany czy stanie się to samo?

 

Jak sobie z tym radzicie?

Link to postu

1. Stan to liczba sztuk na magazynie, dostępne to liczba sztuk na magazynie uwzględniająca rezerwację (w przypadku połączenia z Subiektem) lub liczbę sztuk w transakcjach niezakończonych (gdy powiązania z Subiektem nie ma)

 

2. Jeśli towary schodzą tylko przez Allegro to Allegro się zajmuje zakończeniem aukcji. Jeśli chcesz, aby liczba wystawionych sztuk odzwierciedlała stan towaru w Sello/w Subiekcie to należy włączyć aktualizację stanu na tej aukcji (lub ewentualnie zmieniać ją ręcznie z poziomu Sello też można).

 

3. Zmianami zbiorczymi trzeba włączyć w aukcjach synchronizację ilości + ewentualnie zakończenie aukcji jeśli tego potrzebujesz. Potem należy wykonać na aukcjach polecenie Aktualizuj stany na aukcjach - Sello wygeneruje wtedy w zakładce ZMIANY zmiany oczekujące na wysłanie tak aby na aukcji było dostępnych tyle sztuk ile jest w Sello. Należy tylko odróżnić liczbę wystawionych sztuk od liczby dostępnych na Allegro, liczby te będą różne jeśli na aukcji były już zakupy.

 

a) to jest ręczna zmiana stanu na aukcji według wpisanej liczby. Można tam też wkleić aktualną liczbę dostępnych lub stan towaru. Zostanie to przeliczone na liczbę wystawionych sztuk w Allegro (bo tylko taką liczbę przyjmuje API). Należy zatem upewnić się, że w aukcjach w Sello są świeże dane dotyczące liczby zakupionych przedmiotów na aukcjach.

 

b) to zależy od Twoich potrzeb. Bardziej poprawne wydaje się ustawianie tam liczby dostępnych sztuk, bo jeśli ktoś kupił to towar jeszcze nie jest zdjęty ze stanu ale znajduje się w transakcji lub jest na niego rezerwacja.

 

c) jeśli w aukcjach masz włączoną synchronizację ilości to przy zmianie stanu w towarze powiązanym z aukcją (ręcznie lub przez synchronizację z Subiektem) Sello sprawdzi czy zgadza się to z aktualnym stanem na aukcji i w razie potrzebny doda odpowiednio zmianę oczekującą. Funkcja przeliczania stanów jest to ręczne wyzwolenie tego przeliczenia, gdyż automatycznie jest ono wykonywane tylko przy zmianie stanu towaru. Jeśli zmieniasz tylko znacznik synchronizacji w aukcji to Sello samo tego przeliczenia nie wykona.

Link to postu

1. Stan to liczba sztuk na magazynie, dostępne to liczba sztuk na magazynie uwzględniająca rezerwację (w przypadku połączenia z Subiektem) lub liczbę sztuk w transakcjach niezakończonych (gdy powiązania z Subiektem nie ma)

 

 

Innymi słowy, Rezerwacja to to co sprzedałeś, ale jeszcze nie zdąrzyłeś zafakturować.

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

Mam zaznaczone w aukcji -> Synchronizacja ilości, uwzględnij dostępne,

czy jeśli przyjdzie nowa dostawa i ilość towaru się zwiększy, to Sello może automatycznie zwiększyć ilość na tej aukcji ?

Wydaje mi się, że wszystko ustawiłem prawidłowo - ale ilości się nie zwiększają.

Ręcznie oczywiście to działa.

Link to postu

A czy zmiana w towarze była wykonywana już po ustawieniu w aukcji synchronizacji? Jak wyglądają wartości w aukcji (liczba sztuk wystawionych, kupionych) oraz w towarze?

Aukcja wystawiona z panelu click shop ilość 5 sztuk, następne w Sello powiązana z towarem, potem ustawiona synchronizacja, następnie dostawa kolejnych 10 sztuk - więc dostępnych jest teraz 15 sztuk

Po wykonaniu "przelicz stany" - ilość oczywiście się zwiększa na aukcji zgodnie z dostępnością czyli do 15 sztuk - ale nie automatycznie.

Link to postu

A czy w ustawieniach synchronizacji automatycznej wszystko masz dobrze ustawione? "wysyłaj zmiany oczekujące ... (na własną odpowiedzialność)" masz zaptaszkowane?

Tak oczywiście :)

 

A możesz wrzucić widok jak masz ustawioną synchronizację w aukcjach trwających?

Link to postu

Rozgryzłem, więc śpieszę donieść,

w sumie to dość logiczne, więc przepraszam wszystkich którzy to czytali za zawracanie głowy,

wygląda to tak:

wystawiam aukcję z panelu clickshop, w ilości wstawiam 2 sztuki,

potem paruję ją w sello z produktem,

na stanie tego produktu mam 20 sztuk,

sello mi tej ilości na aukcji nie podniesie do 20 sztuk - dopóki w subiekcie ilość 20 się nie zmieni (zwiększy lub zmniejszy)

więc jeśli się sprzeda 1 sztuka - to wtedy owszem sello poprawi ilość na allegro z 2 sztuk na 19 sztuk.

Wszystko całkiem logiczne, więc jeszcze raz sorki.

Link to postu

Rozgryzłem, więc śpieszę donieść,

w sumie to dość logiczne, więc przepraszam wszystkich którzy to czytali za zawracanie głowy,

wygląda to tak:

wystawiam aukcję z panelu clickshop, w ilości wstawiam 2 sztuki,

potem paruję ją w sello z produktem,

na stanie tego produktu mam 20 sztuk,

sello mi tej ilości na aukcji nie podniesie do 20 sztuk - dopóki w subiekcie ilość 20 się nie zmieni (zwiększy lub zmniejszy)

więc jeśli się sprzeda 1 sztuka - to wtedy owszem sello poprawi ilość na allegro z 2 sztuk na 19 sztuk.

Wszystko całkiem logiczne, więc jeszcze raz sorki.

 

No to super, że się udało pokonać problema... Wynika więc, że po sparowaniu aukcji z towarem należy jednorazowo wybrać 'Przelicz stany' i będzie działać dalej samodzielnie...

Link to postu
  • 2 lata później...

Witam wszystkich:)

mam taki problem którego nie mogę przebrnąć tematu synchronizacji stanu mam sporo aukcji... i aukcje mam nie opanowania...

Mianowicie:):

1) Mam aukcję z ilością 100 szt dodaje towar w GT następne 100 szt= 200 szt
2) robię od samego początku w sello:

Sello robi aktualizację stanu towaru
Pytanie: czy dobrze zaznaczam wszystkie opcję tak aby: Sello sprawdziło stan towaru z GT (synchronizowała ilości z GT) + uwzględniało (ilość w GT minus sprzedaż Allegro, aby ilości na aukcji były pomniejszane tak aby mi towaru nie zabrakło...)

 

anydesk00001.thumb.png.6e865837193c31b15276641f901ec348.png

 

Link to postu

Żeby Sello synchronizowało stany w górę i w dół musisz w każdej ofercie ustawić tak:

image.png.a130ceacdb371ba5c74315ce4f31aaf2.png

 

Jeżeli chcesz to zrobić przez ZZ to wystarczy w każdej ofercie zaznaczyć:

image.png.69fa7f0cc6986272738bcd655647ea96.png

Potem już nic ręcznie nie trzeba robić (poza ew. wysyłaniem zmian do allegro). Przy synchro z Subiektem Sello zaznaczy aukcje do synchronizacji.

Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...