Skocz do zawartości

Paczkomaty. Długie wczytywanie numerów nadania.

Polecane posty

Witam.

 

Czy dzisiaj paczkomaty działają Wam normalnie? My mamy problem z wysłaniem paczek do menagera paczkomatów. Paczki wysyłają się z opóźnieniem i nie pobierają się do Sello numery nadań utworzonych paczek. Wczoraj wysyłaliśmy po 30-40, dziś mamy problemy z wysłaniem 10 paczek.

 

Pozdrawiam

Link to postu

niestety inpost pada, obecnie czekam na pięć przesyłek paczkomatowych.

 

Jedna z nich już jest do odbioru, problem w tym, że 60km od docelowego paczkomatu (podobno przekroczony gabaryt - chociaż nie wiem jak to możliwe przy rozłożonych kartonach przesyłek biznesowych XS)

 

Tak, więc sprzedający zdziwiony ale obiecał sprawę załatwić.

Link to postu

Sądzę że w grudniu nie będzie takiego obłożenia jak teraz. Ludzie rzucili się na darmowe przesyłki jakby od tego zależało ich życie.

 

Ale kilu Januszy biznesu trafiło się i nam. Kupowali na paczkomaty po kilka różnych przesyłek i występowali od razu o odstąpienie od umowy i zwrot wpłaty z transportem.

Link to postu

Sądzę że w grudniu nie będzie takiego obłożenia jak teraz. Ludzie rzucili się na darmowe przesyłki jakby od tego zależało ich życie.

 

Ale kilu Januszy biznesu trafiło się i nam. Kupowali na paczkomaty po kilka różnych przesyłek i występowali od razu o odstąpienie od umowy i zwrot wpłaty z transportem.

 

 

Sprytne :D

 

Ale tak się milionów nie zarobi.

To jakieś bida Janusze.  :D :D

Link to postu

niestety inpost pada, obecnie czekam na pięć przesyłek paczkomatowych.

 

Jedna z nich już jest do odbioru, problem w tym, że 60km od docelowego paczkomatu (podobno przekroczony gabaryt - chociaż nie wiem jak to możliwe przy rozłożonych kartonach przesyłek biznesowych XS)

 

Tak, więc sprzedający zdziwiony ale obiecał sprawę załatwić.

 

XS ?

 

OMG, to nawet na stojąco mieści się do C i jeszcze zostaje 10x tyle miejsca.

 

Wydaje mi się, że inpost przeliczył się z tą promocją.

 

Zresztą muszę przyznać, że to głupi okres. Teraz zwykle jest więcej przesyłek, więc po co dodatkowo zapychać paczkomaty.

Mogli to zrobić w wakacje, gdy paczkomaty stoją puste.

 

Mówię o InPoście, bo zakładam, że Allegro samo z własnej woli takiej promocji akurat na paczkomaty nie zrobiło.

Na moją logikę InPost partycypuje w kosztach "darmowej" dostawy.

Inaczej Allegro zrobiło by promocję "8,60 zł" dokładamy do każdego sposobu wysyłki.

Link to postu

Teraz widziałem cyrk.

 

Paczkomat "mobilny", czyli samochód osobowy, wypakowany po dach paczkami wrzuconymi byle jak, przed nim kolejka z 20 osób oczekujących, a pan wydawacz przerzuca te paczki w samochodzie i szuka odpowiedniej do wydania.

:D :D :D

 

 

Cuda na kiju.

 

Widać, że wielu skorzystało z tej promocji.

Allegro będzie musiało podnieść prowizje, bo inaczej poniesie nienależną stratę.  :D

Link to postu
więc po co dodatkowo zapychać paczkomaty.

Teraz zanęcili, żeby ludzie skorzystali i zamawiali na święta ;).

 

Ja odbierałem ostatnio dwie paczki, bo również dołączyłem do grona darmowiczów ;), no i generalnie problemu nie było, kolejki też nie, paczkowóz mobilny, 3 osoby obsługujące.

Link to postu

A najlepszy numer bo ludzie zamawiali po kilkanaście razy to samo i odsyłali w jednej paczce, zaś za przesyłkę której nie opłacili trzeba było im zwrócić.

 

 

Inny problem to spólki z o.O. którym wartość na fakturze nie pokryje się z przelewami na koncie tzn zapłacili mniej niż dostaną na FV.

Link to postu

więc po co dodatkowo zapychać paczkomaty.

Teraz zanęcili, żeby ludzie skorzystali i zamawiali na święta ;).

 

Ja odbierałem ostatnio dwie paczki, bo również dołączyłem do grona darmowiczów ;), no i generalnie problemu nie było, kolejki też nie, paczkowóz mobilny, 3 osoby obsługujące.

 

 

A ja dzisiaj o 0:21 otrzymałem SMS, że paczka czeka.  ;D ;D

 

Jest praca w niedzielę ?

Nie :D

 

 

Link to postu

Dzisiaj InPost przeszedł sam siebie.

Dostałem SMSa, że paczkomat jest przepełniony, więc nie wsadzą mojej paczki do niego, tylko do innego, oddalonego o jakieś 3 km.

 

A świąt jeszcze nie ma !

 

Co dopiero będzie w święta.

 

Z tego widać, że InPost oszczędza już nawet na paczkomatach mobilnych.

 

Tyle tylko, że jak tak dalej pójdzie, to paczkomaty będzie można sobie wsadzić w D..

Bo zaletą paczkomatów jest łatwy odbiór, a nie jechanie autobusem, czy PKSem do paczkomatu, gdzie akurat kurier wsadził moją paczkę.

Link to postu

Dostałem SMSa, że paczkomat jest przepełniony, więc nie wsadzą mojej paczki do niego, tylko do innego, oddalonego o jakieś 3 km.

 

No niestety tak to teraz działa, ostatnio z tego powodu zmienili regulamin i teraz ślą SMS'y o treści:

 

"Jeśli wybrany przez Ciebie Paczkomat będzie przepełniony, być może przekierujemy paczkę do innego......Możesz zrezygnować z przekierowania na stronie....ale to wydłuży doręczenie itd.."

Link to postu

Wkrótce:

 

"Przepraszamy, ale z uwagi na to że nasze zaplecze jest zapełnione niedoręczonymi paczkami odbiór przesyłek będzie możliwy na najbliższej wolnej Poczcie (nie dalej niż 3 poczty od Ciebie). Możesz zrezygnować z naszej propozycji i czekać na doręczenie paczki pod Twój adres, ale skorzystanie z tej opcji będzie możliwe po rozpatrzeniu Twojego wniosku w terminie 30 dni..."

Link to postu

Tak.

 

Wydaje mi się, że paczkomaty po prostu nie są dla InPostu opłacalne.

 

Taki paczkomat pewnie dużo kosztuje i wynajęcie placu, prąd też kosztują.

 

A mieści się w nim tylko jakieś 100 paczek.

W tych małych. W tych większych pewnie 2-3x tyle, no ale mało jest miejsc, gdzie takie bydle można postawić. Tylko przy marketach.

Które są znowu często poza centrum mieszkalnym miasta.

 

A taka poczta ?

Niby powinno być drożej, bo panie z Poczty siedzą na pełnych etatach, jest ich kilka, do tego wybudowanie budynku jest droższe niż skręcenie blaszaka.

Więcej też prądu zżera, woda, ścieki, sprzątanie.

 

I mimo np. niskiej ceny Poleconego e-commerce za 5,41 zł opłaca im się to wszystko, Poczta wykazuje się zyskiem rocznym.

 

Tyle tylko, że na Poczcie jest obrót ilościowy.

Taka poczta przerzuca codziennie kilka tysięcy listów, a nie 100 paczek jak paczkomat.

 

I chyba tutaj jest cały problem. W skali przesyłek przypadających na jeden obiekt wydający paczki.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...