Skocz do zawartości

Błąd przy tworzeniu ZK - Wielokrokowa operacja wygenerowała błędy.

Polecane posty

Wczoraj pojawił się u nas następujący błąd:

"InsERT_Driver: Nowy dokument: Wielokrokowa operacja wygenerowała błędy. Sprawdź wszystkie wartości stanu. (0x80040E21)"

 

Błąd powstał w trakcie tworzenia dokumentu wstępnego z transakcji zgrupowanej z 3 ofert. Transakcja kompletna (formularz + wpłata).

 

Nie potrzebuję pomocy, ale wrzucam na forum, bo może się komuś przydać no i informacyjnie dla Bartka - problem będzie się powtarzał, więc coś z tym trzeba zrobić.

 

Szukając wczoraj rozwiązania na forum, nie udało mi się znaleźć nic konkretnego. Zrobiliśmy dziś aktualizację SGT do SP1. Aktualna wersja SGT to 1.49 SP1, natomiast Sello 1.24.2

Aktualizacja niestety nie pomogła, więc zacząłem krok po kroku szukać w danych transakcji, czegoś co mogłoby blokować dodanie ZK i znalazłem.

 

 

Klientka napisała w "Wiadomość dla Sprzedającego" poniższy tekst:

"Wszystko białe  :)

POZDRAWIAM..."

 

Widzicie emotikonę? Tj błąd. W sello pojawiła się ona jako "□" (kwadracik). Najwidoczniej SGT nie dopuszczał takiego znaku w notatkach (do pola Uwagi dodajemy automatycznie notatkę od klienta).

 

Edytowałem notatkę w Sello usuwając ww kwadrat i ZK wskoczyło.

 

 

Tutaj jednak prośba do Bartka, przydałoby się podziałać z tym zanim sporadyczny błąd stanie się codziennym utrudnieniem. Wystarczy, żeby kupujący wrzucali emotki do wiadomości i robi się kłopot.

Link to postu

To zmień kodowanie tabel na utf8mb4 :P

Ale faktycznie, wzrasta ruch mobilny, gdzie większość telefonów używa emoji jako emotek, nie  kodów w stylu " : - ) "

 

Edit:

Ale ta zmiana kodowania tu na forum prawdopodobnie go wykrzaczy. Skrypt jest stary i na bank nie używa funkcji z php'a mb_* do obsługi unikodu.

Link to postu

Edit. Widzę, że forum nie obsługuje emoji ;)

 

wkleiłem emotkę z komentarza klienta i na forum, po zapisaniu wpisu kończył się w miejscu, gdzie powinna być emotka, wszystko co było po niej zostało automatycznie skasowane. Musiałem usunąć tamtą emotkę i wstawić z forum

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 5 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...