Skocz do zawartości

Dane kontaktowe w nowym szablonie allegro

Polecane posty

podobny temat poruszyłem z obsługa Allegro. Dokładnie chodzi o infografiki. Bardzo fajnie rozwiązane jest to na aukcji:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/projektor-laserowy-reflektor-3-kolory-model-2018-i7011073572.html

 

Co ciekawe ww sprzedawca ma konto już zablokowane, nie wykluczone że z powodu stosowania infografik.

 

Mają wrzucone zdjęcie ze swoimi danymi. W nowym edytorze tak skonstruowali opis, że wygląda trochę jakby był w html.

 

Poniżej odpowiedź allegro:

Dzień dobry.

 

stosowanie infografik w nowych opisach ofert będzie naruszeniem zasad.

 

Pozdrawiam.

 

Analogicznie do powyższego, jeśli serwis nie ma jeszcze w regulaminie zastrzeżenia, że w opisie nie można dodawać danych kontaktowych, to na 100% będą to mieli.

 

Link to postu

Zobaczcie jak oni ostatnimi dniami schowali głęboko dane sklepu już nie są w wygodnym miejscu na górze po prawej stronie, tylko na samym dole i to jeszcze trzeba kliknąć aby się link rozwinął. Ja bym sobie oszczędził roboty i nie umieszczał danych sprzedawcy, za chwilę się pewnie dowiemy, że tego i tamtego nie wolno robić, zresztą wydaje mi się, że już kiedyś pisali, że w treści oferty nie może być danych Sklepu, do tego tworzyli nowe zakładki.

Link to postu

Jedna z firm, po części będąca naszą konkurencją, jednocześnie prowadząca sklep firmowy producenta na Allegro - oczywista oczywistość obserwujemy co się u nich dzieje. W grudniu robili przymiarki do nowych opisów. Pojawiały się u nich różne wersje. Były z infografikami, były z dopisanymi danymi kontaktowymi na górze opisu i też na dole opisu. Ostatecznie wprowadzili opisy bez danych kontaktowych. Może ktoś z Was ma sklep firmowy na Allegro i wie lepiej, ale podobno mają wsparcie informatyków Allegro, więc zapewne po ich sugestiach taką wersję wybrali.

 

Też rozważaliśmy dodoanie danych kontaktowych. Byłoby OK, ale jeśli okaże się, że wpiszą do regulaminu "blokada za dane kontakowe w opisie", to nie uśmiecha mi się poprawiać kilku tys ofert.

 

Grafika z danymi też odpada, bo jest niezgodna z zaleceniami do zdjęć Allegro.

 

 

Nie wiem jak u Was, ale u nas dane kontaktowe, po rozwinięciu zakładki "Sprzedawca", są dodatkowo ukryte. Zamiast adresu mailowego jan@kowalski.pl, wyświetla się ja********ki.pl [Pokaż], gdzie [Pokaż] to przycisk do odkrycia adresu mailowego. Tak samo jest z nr telefonu. Wyświetla się kilka cyferek a reszta jest *******.

 

Teraz trzeba dobrze się postarać, żeby skontaktować się ze sprzedawcą poza Allegro.

 

Dziś miałem dwie "niezwykłe" sytuację. Klient z Allegro zadzwonił na mój nr prywatny  :o

Nie mógł znaleźć na Allegro kontaktu do sklepu i nas wygooglował. Niestety na starcie działalności, 9 lat temu nie miałem osobnego tel do firmy i zdarzało mi się podawać w necie tel prywatny. Skopiował nasze dane z "Dane firmy", te u góry oferty Allegro i znalazł jakiś wpis katalogach internetowych.

 

I druga sytuacja, klient też wygooglował nas i zadzwonił na tel dedykowany do sklepu ogrodniczego, w podając nr oferty z Allegro do też naszego sklepu ale z zupełnie innej branży. Każde ze sklepów ma swój dedykowany nr tel.

 

 

Kupujący chcący koniecznie zadzwonić jakoś sobie poradzą, ale będzie ich co raz mniej.

Link to postu

A tak dla ścisłości, już regulamin tego zabrania:

https://products.allegrostatic.com/popart-attachments/att-524891c8-4fec-40d1-9a93-dc5fe9f37d87

Załącznik 2, pkt 4:

"4. W polu „Opis” Oferty oraz w jej tytule mogą być umieszczane wyłącznie informacje dotyczące oferowanego Towaru. Pozostałe informacje należy umieścić w odpowiednich zakładkach (szczegóły dotyczące dostawy w zakładce „Dostawa i płatność”, warunki gwarancji w zakładce „Gwarancja”, opis procedury reklamacyjnej w zakładce „Reklamacja”, informacje dotyczące odstąpienia od umowy bez podania przyczyny w zakładce „Zwroty”, dane kontaktowe oraz wszelkie inne informacje dotyczące

sprzedającego w zakładce „O sprzedającym”)."

Link to postu

Nie można nic umieszczać poza opisem przedmiotu sprzedaży. Osobiście w natchnieniu emocji dodałem sam banerek na górze opisu z danymi. Po kilku dniach allgero zgłosiło się do nas z prośbą o dostosowanie nowych opisów do wymogów i usunięcie banera. Także maksymalnie chcą nas pozbawić rozpoznawalności.

 

Ale czy ktoś się jeszcze dziwi ?

Link to postu

Robili jakąś ankietę w temacie banerów w ofertach, więc coś nad tym myślą, ale ja tam wątpię, aby pozwalali nam na jakąkolwiek formę reklamy, prędzej zrobią tak, że wystawienie oferty bez bannera darmo, z bannerem 99groszy ...

 

Generalnie mam wrażenie nieodparte, iż ukrywają nasze marki na maksa a promują Allegro na Allegro. Cóż prawo silniejszego.

Link to postu

Ciekawe ile % ludzi kupuje poza Allegro widząc taki banner. Ja akurat rzadko, no chyba, że ceny w sklepie są dużo bardziej atrakcyjne lub jest większy asortyment, ale to jest w moim przypadku raptem 3,6% zakupów. Głównie jednak widzę, że firma ma swój sklep, skądinąd znany, więc są większe szanse, że kupię na tej aukcji. Lubię wiedzieć, że kupuję od kogoś kto zna się na sprzedaży i robi to profesjonalnie a nie od Mirka Handlarza, który wypisuje paczki ręcznie długopisem :). Ale ja stanowię tylko 0,0001% użytkowników Allegro :).

Link to postu

Hej,

 

miałem zakładać nowy wątek, ale po wczorajszych info i waszych postach zostawię tutaj.

Otóż w związku z powyższym chciałbym połączyć działanie MS z Sello. Dlaczego? Bo w MS można używać funkcji cross-sellingu, której inne API nie będą zapewne miały (wiadomo dlaczego).

Czy ktoś z was używa takiego rozwiązania? Czy to nie będzie kolidowało jakoś ze sobą?

Link to postu

Hej,

 

miałem zakładać nowy wątek, ale po wczorajszych info i waszych postach zostawię tutaj.

Otóż w związku z powyższym chciałbym połączyć działanie MS z Sello. Dlaczego? Bo w MS można używać funkcji cross-sellingu, której inne API nie będą zapewne miały (wiadomo dlaczego).

Czy ktoś z was używa takiego rozwiązania? Czy to nie będzie kolidowało jakoś ze sobą?

 

Tak, korzystamy z MS i Sello. MS jest tylko do cross-sellingu. Nie koliduje w żaden sposób z Sello. Mógłby byc problem, gdybyś część zmian w ofertach planował z MS a część z Sello, lub częściowo wystawiał oferty z MS. Myślę, że to jednak nie jest potrzebne.

Link to postu

W artykule nie podali przybliżonego terminu uruchomienia tych usług, więc to może byc lada moment lub za kilka miesięcy.

 

Ci co posiadają aktywny sklep otrzymali maila w którym m.in. napisali:

 

Ponieważ obecnie posiadasz aktywny abonament sklepowy, w dniach 13-19 marca zaktualizujemy go do nowej wersji, a Ty uzyskasz dostęp do nowych opcji.
Link to postu

Hej,

 

miałem zakładać nowy wątek, ale po wczorajszych info i waszych postach zostawię tutaj.

Otóż w związku z powyższym chciałbym połączyć działanie MS z Sello. Dlaczego? Bo w MS można używać funkcji cross-sellingu, której inne API nie będą zapewne miały (wiadomo dlaczego).

Czy ktoś z was używa takiego rozwiązania? Czy to nie będzie kolidowało jakoś ze sobą?

 

 

 

Tak, korzystamy z MS i Sello. MS jest tylko do cross-sellingu. Nie koliduje w żaden sposób z Sello. Mógłby byc problem, gdybyś część zmian w ofertach planował z MS a część z Sello, lub częściowo wystawiał oferty z MS. Myślę, że to jednak nie jest potrzebne.

 

OO to dobre wieści, bo za dychę miesięcznie to się opłaca.

Jak to działa? System wybiera losowo produkty czy możesz coś tam poustawiać wg. widzimisię?

 

Link to postu
1 minutę temu, Alwin Kolano napisał:

Czy ktoś już testował ten nowy abonament sklepu allegro ?

Pytam, ponieważ dodałem sobie banery, które powinny być widoczne po kliknięciu "Wszystkie przedmioty sprzedającego" ... no ale po kliknięciu ich tam nie ma.

Jak u Was ?

Żeby z tego korzystać trzeba logować się do MS? Bo mam te nowe opcje, ale logowanie do MS mi nie działa... Ciągle wyrzuca. @Alwin Kolano jak to zrobiłeś?

Link to postu
4 minuty temu, Alwin Kolano napisał:

Zakładka Moja sprzedaż -> Usługi dla sprzedających -> Abonamenty https://allegro.pl/myaccount/Subscriptions.php#/

Banery: https://allegro.pl/sellerExtras/listingBanners

A widzisz! Podziękował. Dla Ciebie na razie wirtualny  +

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...