Skocz do zawartości

ALLEGRO Kurier 48 OwP

Polecane posty

Właśnie podpisywałem umowę. Co ciekawe ma być za niedługo również Kurier 48 w tej allegrowej opcji.

Na dzień dzisiejszy wysyłka tylko z EN, który będzie pobierał dane z transakcji i dopuszczał te, które są "allegrowe". Co do ew. XML brak na razie wiadomości u mnie. Może ktoś coś wie więcej?

 

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/nowa-metoda-dostawy-allegro-poczta-polska-odbior-w-punkcie-juz-dostepna-dla-wszystkich-przedsiebiorcow-9dyya9GX5HL

  • Dziękuję 1
Link to postu
  • 2 miesiące temu...
14 minut temu, Kaczor . napisał:

To zależy ile masz paczek. Jak mało to pewnie wystarczy API Allegro. Też z tego czasem korzystamy. Przy większej ilości w MS robimy eksport do pliku xml a następnie w EN import tego pliku

Wczoraj próbowałem i EN mi nie przyjął. Nie bardzo wiem o co chodzi. Znalazłem paczki, przeniosłem do sekcji 'do wysłania', zrobiłem import do xml z wybranymi wszystkim danymi i nic... Dodam, że mam EN pod usługę Allegro Poczta OwP a nie "zwykły" EN pod drugą umowę.

Link to postu

No tak było... Spróbuję jak dojdą kolejne. Ew. się odezwę. Wczoraj plik powstały po takim eksporcie EN nie przyjął... No ale warto spróbować jeszcze raz. Zawsze to było by szybciej niż wyszukiwanie w EN, łączenie (MS robi to sam) i pojedynczy eksport do zbiorów...

 

W Sello pewno długo nie będzie, bo nie spodziewam się, że Poczta nauczy się odpowiedniego API dla programów... @Bartosz Rosa?

Link to postu

@MARCIN e-kupowanie.pl Czy Pan podpisał nową umowę z Pocztą Polską odnośnie koalicji Allegro z Pocztą Polską ?
Jeżeli nie to może Pan zapomnieć aby przesyłki "działały" w EN.
Mi PP założyli "specjalne" drugie konto w EN do obsługi przesyłek z tego holdingu...

Proszę się skontaktować ze swoim handlowcem z Poczty Polskiej.

Link to postu
4 minuty temu, Kamil Grzyb napisał:

@MARCIN e-kupowanie.pl Czy Pan podpisał nową umowę z Pocztą Polską odnośnie koalicji Allegro z Pocztą Polską ?
Jeżeli nie to może Pan zapomnieć aby przesyłki "działały" w EN.
Mi PP założyli "specjalne" drugie konto w EN do obsługi przesyłek z tego holdingu...

Proszę się skontaktować ze swoim handlowcem z Poczty Polskiej.

Tak, jestem w "koalicji" :ph34r: od kilku miesięcy bodajże... Wszystko hula dobrze, nawet z MS EN przyjmuje już iksemele...

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Czy w przypadku tych przesyłek, też macie tak, że adres do wysyłki w Sello, to nie jest adres wybranego punktu tylko adres kupującego z FODa? Etykieta oczywiście generuje się prawidłowo, ale wysyłając powiadomienie do klienta wprowadzamy go w błąd odnośnie adresu (może pomyśleć, że zmieniliśmy formę wysyłki i paczkę nadaliśmy na jego adres zamiast na adres punktu).

Edytowane przez Maciej N.
Link to postu
2 minuty temu, Maciej N. napisał:

Czy w przypadku tych przesyłek, też macie tak, że adres do wysyłki w Sello, to nie jest adres wybranego punktu tylko adres kupującego z FODa? Etykieta oczywiście generuje się prawidłowo, ale wysyłając powiadomienie do klienta wprowadzamy go w błąd odnośnie adresu.

Tak, ale popatrz na to:

 

  • Dziękuję 1
Link to postu

Jestem po premierze tego cuda. To jakaś pomyłka, Muszę ponownie grupować transakcje, by wysłać 1 paczką. Co gorsza za każdym razem importuje mi kilkadziesiąt tysięcy przesyłek, które nie są w Zamówienia oznaczone jako wysłane, by sobie potem pokazać kilka o formie alledostawy. Za każdym razem zasysa wszystko od nowa.

Nie po to mam Sello by dublować pracę i jeszcze grzebać w Allegro i oznaczac paczki jako wysłane. Myślałam, że chociaż Allegrodostawy będą sie odznaczać jako wysłane... skąd !!! Zbytnia naiwność. 

Kiedy Sello samo będzie oznaczac przesyłki jako wysłane w Zamówieniach Allegro? Po kilku miesiacach nie sposób wyłowic wysłanych z całej listy. Opcja powinna działać też wstecz.  Oznaczać też anulowane. 

Link to postu
1 minutę temu, Anna Smolarska napisał:

Po kilku miesiacach nie sposób wyłowic wysłanych z całej listy.

Nic nie musisz ręczenie oznaczać. Chyba, że chcesz mieć porządek w allegrowej zakładce. Wystarczy przekazać nr nadania, resztę sprawdza Allegro. Jak by tak nie było, to każdy miałby 110% wysłanych paczek :)

Link to postu

Porządek w zakładce powoduje, że EN nie sciąga za każdym razem kilkudziesieciu tysięcy zakupów od początku. To trwa z 10 minut... Dopiero potem pokazuje Allegrodostawę i to wszystkie Niewysłane, Jeśli tego nie będę robić to ta lista będzie rosnąć, bo All sam sobie nie ustawia Wysłane" nawet mając import z EN bezpośrednio. 

Póki co jeden dzien tego używam, więc może czegoś nie wiem

Edytowane przez Anna Smolarska
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...