Skocz do zawartości

Numery przesyłek

Polecane posty

Witam,

wiąże się z takim problemem, dział sprzedaży dał mi informacje na temat przesyłek, mianowicie:

"Od 17 września allegro wprowadza nowe wytyczne, według których będzie przebiegała kwalifikacja użytkowników do programu super sprzedawca. W związku z tym obowiązkowe będzie wprowadzanie numerów przesyłek do systemu allegro - w zamówieniach. Czy jest jakiś sposób, aby allegro pobierało z sello numery przesyłek, aby nie musieć ich wklepywać ręcznie? A może znacie jakiś sposób na automatyczne zaciąganie numerów przesyłek niekoniecznie przy użyciu sello?"

Pomożecie?

 

Link to postu
Dnia 10.09.2018 o 12:19, Ks. Robak napisał:

Należy powiązać kurierów z ich odpowiednikami w Allegro.

Ustawienia-> Słowniki -> Wysyłka towarów - Dostawcy.

U mnie inaczej się wyświetla. Jak na zrzucie z ekranu.

Nie mam połączonego Subiekta z Sello - czy to dlatego?

Jak mam zmienić te ustawienia żeby nr przesyłek Sello eksportował do Allegro ?

sell.jpg

Link to postu

Kochani czy ktoś rozwiązał problem z przesyłaniem numerów paczek z SELLO do Allegro... Oczywiście skonfigurowane prawidłowo w Sello i niestety błąd. Mam problem z Inpostem oraz pocztą polską. W przypadku DPD działa wszystko OK. Oczywiście mapowanie w Sello ustawione prawidłowo na doręczyciela. Jeśli zmienię Inposta i pocztę na INNY to numery przechodzą prawidłowo. Jest to aktualnie bardzo ważne gdyż w wysyłce do 24 godzin automatycznie dostajemy 5 gwiazdek. Czy ktoś rozwiązał problem tych numerów. Dodam iż sprawdziłem ręcznie i ten sam numer z Sello jako nieprawidłowy wklejam do Allegro wybierając operatora np Inpost lub Poczte i numer bez problemu wchodzi czyli jest prawidłowy..

Link to postu
7 minut temu, Maciej Rogulski napisał:

Kochani czy ktoś rozwiązał problem z przesyłaniem numerów paczek z SELLO do Allegro... Oczywiście skonfigurowane prawidłowo w Sello i niestety błąd. Mam problem z Inpostem oraz pocztą polską. W przypadku DPD działa wszystko OK. Oczywiście mapowanie w Sello ustawione prawidłowo na doręczyciela. Jeśli zmienię Inposta i pocztę na INNY to numery przechodzą prawidłowo. Jest to aktualnie bardzo ważne gdyż w wysyłce do 24 godzin automatycznie dostajemy 5 gwiazdek. Czy ktoś rozwiązał problem tych numerów. Dodam iż sprawdziłem ręcznie i ten sam numer z Sello jako nieprawidłowy wklejam do Allegro wybierając operatora np Inpost lub Poczte i numer bez problemu wchodzi czyli jest prawidłowy..

 

U mnie tak samo z Pocztą.

Najprawdopodobniej jutro nowa wersja Sello i nadzieja, że problem zostanie rozwiązany.

  • Lubię to 1
Link to postu

A mi się chyba udało :)

1. Najpierw w Ustawienia- Słowniki - Wysyłka Towarów Dostawcy przez przycisk ,,Popraw" zaznaczyłam Pocztę Polską ( pojawił mi się link w rubryce ,,Link" )

2. Pomarańczowe kwadraciki w polu ,,S"  się pojawiły jak widać na zrzuccie

A  Potem ,,wyślij- odbierz" - ,,Serwisy aukcyjne" - ,,Wyślij" i wyskoczyło okienko tam zaznaczyłam ,,informacje o przesyłce" i ,,ok"

3. efekt końcowy na Allegro

Chyba to tak ma być :)

a1.jpg

a2.jpg

a3.jpg

Link to postu
1 minutę temu, Olga H napisał:

Po wysłaniu kwadraciki zmieniły kolor z pomarańczowego na zielony.

Te numery wklejałam w formularzach paczek a co jeśli bym je zeskanowała w mailu do klienta informującym o nr. przesyłki ? Wskoczy ten nr w formularz i potem do Allegro ?

 

Nie, tak nie "wskoczy". Ale jeśli wkleiłaś nr do paczki to użyj odpowiedniego tagu z nr przesyłki w mailu do klienta.

Tylko, że... w momencie jak "kwadracik" stał się zielony, to klient dostał od allegro maila z nr paczki. Czy warto się dublować?

Link to postu

Oczywiście dwa razy wklejanie nr. jest bez sensu :) . Do tej pory po prostu klientów mailem informowałam o wysłaniu przesyłki i jej numerze  korzystając z szablonu Sello. Hmm..ale jeśli z maila nie wskakuje to będę zmuszona wypełniać tylko formularz.

Mam taką małą sugestię. Gdy skanuję nr. przesyłki w formularz kliknięcie ,,wklej" ( w moim przypadku wkleja skaner ) powoduje, że formularz od razu znika. Ja lubię zerknąć czy się wkleił prawidłowy numer a w tu nie ma takiej możliwości i muszę drugi raz wchodzić w formularz.

Link to postu
9 minut temu, Olga H napisał:

Oczywiście dwa razy wklejanie nr. jest bez sensu :) . Do tej pory po prostu klientów mailem informowałam o wysłaniu przesyłki i jej numerze  korzystając z szablonu Sello. Hmm..ale jeśli z maila nie wskakuje to będę zmuszona wypełniać tylko formularz.

Mam taką małą sugestię. Gdy skanuję nr. przesyłki w formularz kliknięcie ,,wklej" ( w moim przypadku wkleja skaner ) powoduje, że formularz od razu znika. Ja lubię zerknąć czy się wkleił prawidłowy numer a w tu nie ma takiej możliwości i muszę drugi raz wchodzić w formularz.

Wyświetl sobie w Sello kolumnę z nr przesyłki.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...