Skocz do zawartości

Padł dysk z Sello i Subiektem POMOCY

Polecane posty

Mam straszny problem. Dzisiaj padł mi dysk SSD i zostałem bez sello i subiekta. Wiem, wiem co pomyślicie. Niestety nie dopilnowałem,  miałem ustawiony codzienny backup na pendrive ale okazało się dzisiaj że pendrive leży obok komputera. Szkoda gadać. Informatyk wziął dzisiaj dysk , może uda się z niego jakieś dane odczytać. Może macie pomysł jak odzyskać dane z dysku bez wożenia go do specjalisty ? Czy dane z sello zapisują się jeszcze gdzieś ? Dzięki za pomoc. Sprawa pilna.

 

Link to postu
6 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A z kiedy masz backup? Można go odtworzyć i zaciągnąć zaległe transakcje z Allegro a potem je anulować (jeśli już są wysłane). Trochę roboty, ale przynajmniej ustawienia Sello się zachowują.

Beckup mam z przed 10 dni. Poczekam do jutra co mi magik powie. Jeśli będzie to kosztowało czapkę pieniędzy to zrobię tak jak podpowiadasz. Po odznaczam ręcznie. Dzięki za pomoc.

Link to postu

Mieliśmy też podobną sytuację z dyskiem SSD od Samsunga, wersja pro 256GB, dokładnego modelu nie pamiętam. U nas było tak zabawnie, że archiwizacje bazy danych były robione na tym samym dysku, a na drugim dysku była kopia wykonana miesiąc temu. Zabawa była co niemiara :)

Dostarczyliśmy dysk do zewnętrznej firmy z prośbą o diagnostykę za kosmiczne pieniądze i okazało się że padł sterownik tego dysku i nic nie można z tym zrobić, danych na tym dysku nie było można odzyskać niestety.

Od tamtej pory, przez 4 lata używamy dysku Plextora i nic się z nim nie dzieje. Z własnego doświadczenia odradzam dysku SSD z pamięciami TLC. Używamy też programu Ferro Backup System do tworzenia kopi zapasowych baz danych na innym komputerze. Działa on na takiej zasadzie, że np. na swoim komputerze instalujesz aplikację serwera, a na komputerze, gdzie jest serwer Sello aplikację kliencką. Po skonfigurowaniu programu, program automatycznie tworzy backupy wybranych baz danych na Twoim komputerze np. na dysku twardym przeznaczonym do plików backup.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...