Skocz do zawartości

LINK do statusu przesyłki

Polecane posty

2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

A nie masz więcej niż 1 DHL w słowniku?

To sprawdziłem od razu. Nie mam. Oczywiście mówisz o wysyłka towarów > dostawcy. Nie pamiętam natomiast, czy nie usuwałem z tej listy kiedyś czegoś...

 

Mam też inne pytanie (choć nie dotyczy mojej bazy): co zrobić po zaistnieniu błędu w paczce, który ją zablokował. Po otwarciu paczki nie da się jej zapisać, nie da się jej usunąć ani wysłać nr do allegro. Ciągle jest dymek z wpisem : błąd zapisu do bazy danych.

Sytuacja powstała przy tworzeniu dok. końcowego (z menu transakcji u dołu) i "zabiciu" procesu sello po dłuższym czasie nieaktywności programu.

Program diagn. nie wskazuje na żaden błąd. Kolejne paczki działają bez problemu. Chodzi o to jak usunąć tę zablokowaną z listy (nie da się jej oznaczyć jako wysłanej).

Link to postu

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Więcej mógłbym coś powiedzieć dopiero po analizie bazy. Co do tej paczki to również bez sprawdzenia będzie ciężko ustalić. Zrób jeszcze sprawdzenie bazy poleceniem:

DBCC CHECKDB('nazwa_bazy')

Możliwe, że jest to jakieś uszkodzenie logiczne bazy (Sello tego nie sprawdza, bo analiza bazy w ten sposób trochę trwa i obciąża bazę). Sprawdź też dysk pod kątem uszkodzeń.

Link to postu
20 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Więcej mógłbym coś powiedzieć dopiero po analizie bazy. Co do tej paczki to również bez sprawdzenia będzie ciężko ustalić. Zrób jeszcze sprawdzenie bazy poleceniem:


DBCC CHECKDB('nazwa_bazy')

Możliwe, że jest to jakieś uszkodzenie logiczne bazy (Sello tego nie sprawdza, bo analiza bazy w ten sposób trochę trwa i obciąża bazę). Sprawdź też dysk pod kątem uszkodzeń.

1

W kwestii DHL wynik jest długi a na końcu:

CHECKDB found 0 allocation errors and 0 consistency errors in database...

Przesłać Ci na priv cały wynik?

 

2

A co do usunięcia paczki z PACZEK (przesunięcia jej do wysłanych). Jakim poleceniem można by to zrobić?

Link to postu

Nie trzeba przesyłać jeśli nie ma błędów.

Paczka wysłana:

update pc__package set pc_SendingDate = GETDATE() where pc_symbolIndex = XXX and pc_SymbolYear = 2018

Zamiast XXX wstaw pierwszy człon symbolu paczki bez roku (XXX/2018).

Oznacz też transakcję jako zakończoną, bo sama operacja na paczce tego nie zrobi.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...