Skocz do zawartości

1.31 Aktualizacja cenników aukcji na Allegro

Polecane posty

Sytuacja po aktualizacji do 1.31 wygląda następująco:

  • stare cenniki są puste -> ale to jest prawidłowe, z tego co już napisał Bartek
  • stworzone cenniki w Allegro pobierają się do Sello -> przy użyciu opcji import
  • pobrane cenniki (Allegro) można przypisać do aukcji w Sello
  • przypisane w ten sposób cenniki nie można wysłać do Allegro, aktualizując aukcje (nie są oznaczone jako do synchronizacji z serwisem aukcyjnym)

Moje pytanie, czy ostatni punkt jest prawidłowy?

Przyznam się szczerze, że będzie to bardzo kłopotliwe, aby przypisać cenniki poprzez Allegro, jeżeli tych cenników jest co najmniej kilka, a Allegro nie posiada rozbudowanych narzędzi do filtrowania aukcji...

Link to postu

Pierwsza synchronizacja powinna być poprzez Sello, nawet jeżeli by to trwało kilka godzin... Przynajmniej bym wiedział, że wszystko jest prawidłowo podpięte.

Ewentualna późniejsza edycja cenników mogłaby się odbywać nawet tylko poprzez Allegro - wtedy te cenniki by się aktualizowały do strzału na wszystkich aukcjach. Natomiast Sello tylko podczas wysyłania aukcji powinno sprawdzać, czy wersja cennika na Allegro nie jest nowsza od tej w Sello / lub zawsze aktualizować tą z Allegro.

Właściwie nie ma co sprawdzać - bo i tak nie wysyła cennika, tylko jego identyfikator, także nic Sello nie musiałoby robić... ?

Edytowane przez Jakub ***
Link to postu
12 minut temu, SRL SRL napisał:

Podpinam się pod temat. Jak zaktualizować w allegro informację o wybranym cenniku ?  Zmiana nie wysyła się do allegro. W sello mam już przypisane prawidłowo, ale po wejściu w edycję aukcji w allegro mam cennik dostawy "wybierz".

W chwili obecnej trzeba to zrobić ręcznie poprzez Allegro. Czy taka funkcja będzie w Sello to nie wiadomo. Czekamy na odpowiedź Bartka w tej sprawie.

Link to postu
1 godzinę temu, Fentick napisał:

Sam jestem ciekaw czy taka zmiana zbiorcza będzie. Panie Bartku, czy w przyszłości cenniki będzie można zmieniać w Sello, czy tylko poprzez Allegro?

Oczywiście, zmiana cennika jak i pozostałych danych aukcji z Sello będzie dostępna. Musimy tylko ogarnąć aktualne problemy.

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...