Skocz do zawartości

Mailing - dokument końcowy w załączeniu.

Polecane posty

Bo to tak nie działa. Tagi zwracają pojedynczą wartość, w tym wypadku jako nazwa pliku załącznika pojawi się nazwa dokumentu np PA123/2020. Natomiast w polu załącznik trzeba wpisać ścieżkę do pliku na dysku, który ma zostać załączony do tworzonego maila.

Najpierw trzeba włączyć zapisywanie dokumentów na dysku w jakiejś lokalizacji (w ustawieniach systemu sprzedaży > zakładka DOKUMENTY). Tam będzie widoczna ścieżka na dysku w której te dokumenty będą zapisywane.

Taką samą ścieżkę należy następnie podać w polu załączniki w mailu. Można skorzystać z opcji Szybki wybór widocznej w menu TAG, aby wstawić tę samą ścieżkę jaka jest w dokumentach.

Przykładowa zawartość tego pola wyglądać powinna tak:

image.png.9c28430c4a218fa693efd560e6265e73.png

 

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Bo to tak nie działa. Tagi zwracają pojedynczą wartość, w tym wypadku jako nazwa pliku załącznika pojawi się nazwa dokumentu np PA123/2020. Natomiast w polu załącznik trzeba wpisać ścieżkę do pliku na dysku, który ma zostać załączony do tworzonego maila.

Najpierw trzeba włączyć zapisywanie dokumentów na dysku w jakiejś lokalizacji (w ustawieniach systemu sprzedaży > zakładka DOKUMENTY). Tam będzie widoczna ścieżka na dysku w której te dokumenty będą zapisywane.

Taką samą ścieżkę należy następnie podać w polu załączniki w mailu. Można skorzystać z opcji Szybki wybór widocznej w menu TAG, aby wstawić tę samą ścieżkę jaka jest w dokumentach.

Przykładowa zawartość tego pola wyglądać powinna tak:

image.png.9c28430c4a218fa693efd560e6265e73.png

 

Wszystko ustawiłem, plik PDF zapisuje się na dysku,  jednak pole załączniki nie uzupełnia się.

Link to postu

Pole załącznik w szablonie należy uzupełnić właśnie o szablon nazwy załączanego pliku, np tak jak Marcin pokazał. Wtedy wpisze się tam ta sama ścieżka która jest użyta w eksporcie dokumentów. Jeśli w trakcie tworzenia maila z tego szablonu Sello znajdzie plik o nazwie która będzie wygenerowana z tego szablonu to go załączy do wiadomości.

W ten sposób można załączać różne rzeczy do wiadomości bazując na tagach Sello.

Link to postu
1 godzinę temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Oczywiście tu masz ustawiony zapis?

image.png.14fc4a7218394207e440cb4f92c276e3.png

tak mam ustawiony.

58 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Pole załącznik w szablonie należy uzupełnić właśnie o szablon nazwy załączanego pliku, np tak jak Marcin pokazał. Wtedy wpisze się tam ta sama ścieżka która jest użyta w eksporcie dokumentów. Jeśli w trakcie tworzenia maila z tego szablonu Sello znajdzie plik o nazwie która będzie wygenerowana z tego szablonu to go załączy do wiadomości.

W ten sposób można załączać różne rzeczy do wiadomości bazując na tagach Sello.

Wszystko poustawiane. Może problemem jest niezgodna nazwa pliku ?

 

750931554_Zrzutekranu(245).png.f8f73a16c2522e337a2ed2342efc3ba8.png2092983595_Zrzutekranu(244).png.003b7fce2c273cb0b14d67728e472abb.png227122392_Zrzutekranu(243).thumb.png.2186fb3dace4fdc320a512ef55829cf5.png1192017056_Zrzutekranu(242).thumb.png.0ce1f7525f8e02cb1c39421650dcc91e.png

 

Link to postu
2 godziny temu, Paweł Nitendel napisał:

Może problemem jest niezgodna nazwa pliku ?

Raczej nie. U mnie jest tak samo a załącza i wysyła.

 

Jedyne co przychodzi mi jeszcze na myśl na ten moment, to przeniesienie folderu zapisu dokumentów na inny dysk niż systemowy... Jeśli chodziło by o uprawnienia do odczytu pliku, to mogło by pomóc. Albo uruchomienie Sello jako administrator na próbę...?

Link to postu
Dnia 28.02.2020 o 19:24, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Raczej nie. U mnie jest tak samo a załącza i wysyła.

 

Jedyne co przychodzi mi jeszcze na myśl na ten moment, to przeniesienie folderu zapisu dokumentów na inny dysk niż systemowy... Jeśli chodziło by o uprawnienia do odczytu pliku, to mogło by pomóc. Albo uruchomienie Sello jako administrator na próbę...?

 

Niestety pudło.

Link to postu
  • 5 tygodni później...
Dnia 28.02.2020 o 19:24, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Raczej nie. U mnie jest tak samo a załącza i wysyła.

 

Jedyne co przychodzi mi jeszcze na myśl na ten moment, to przeniesienie folderu zapisu dokumentów na inny dysk niż systemowy... Jeśli chodziło by o uprawnienia do odczytu pliku, to mogło by pomóc. Albo uruchomienie Sello jako administrator na próbę...?

Wysyłasz przez Sello dokumenty końcowe pojedynczo czy zbiorczo?

 

Dnia 3.03.2020 o 08:22, Bartosz Rosa napisał:

Realizacja mailingu czeka na swoją kolej, bo niestety ale szablony w przypadku mailingu działają nieco inaczej niż generowanie pojedynczych wiadomości.

Podchodziłem do tematu zbiorczej wysyłki dokumentów końcowych w załącznikach maili. Czy coś się w tym temacie zmieniło? Kojarzę, że było to na liście priorytetów. Temat poruszany w ostatnich miesiącach na forum niejednokrotnie i pomimo możliwości załączenia pdf-a, niestety nie można było ich zbiorczo wysłać. Nie znaleźć teraz dokładnie tego jednego wątku, w którym była o tym mowa.

Link to postu
10 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

Czy coś się w tym temacie zmieniło? Kojarzę, że było to na liście priorytetów.

Obecna sytuacja jest na tyle dynamiczna, że nasze plany musimy zmieniać nieraz z dnia na dzień. Wiec to co dzisiaj jest przewidziane do realizacji w obecnej wersji, jutro może być już przesunięte. Spróbujemy zająć się tym mailingiem, ale z tego co pamiętam, to to może nie być takie trywialne - ze względu na różnice w działaniu mailingu w stosunku do maili pojedynczych.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Mam problem przy ostatnim kroku, gdzie drukuje się dokument fiskalny przez Subiekt. Ze stacji roboczej przy próbie wygenerowania równocześnie PDF, wyskakuje błąd:

InsERT_Driver: Drukowanie dokumentu do PDF:
(null) (0x80043AC4)

Sądziłem, że problem może leżeć po stronie dostępu, ale na serwerze również nie wygenerowano PDF.

Dodatkowo, jeżeli pracuje na stacji robocze, to czy jeżeli z niej generuje dokument końcowy, to plik PDF powinien pojawić się na dysku C: 

C:\\Sello_dokumenty_PDF\\[Transakcja::DokumKoncowy|strip=`_`|replace=`/==_`].pdf  

Jednak czy jest to lokalizacja na C danej stacji roboczej, czy serwera?

 

Link to postu
Dnia 9.05.2020 o 14:26, Radosław Krupiński napisał:

Jednak czy jest to lokalizacja na C danej stacji roboczej, czy serwera?

Jest to ścieżka wskazująca na lokalny zasób. Zależnie który komputer ją wykorzysta, takie będzie odwołanie. Aby wskazywała na zasób sieciowy należy posłużyć się ścieżką zawierającą nazwę serwera \\serwer\nazwa_folderu...

Błąd ten może oznaczać niepoprawną ścieżkę. Czy taki folder C:\\Sello_dokumenty_PDF jest stworzony?

 

 

Link to postu

Ten błąd oznacza dokładnie, że mechanizm wydruków Subiekta nie może zapisać pliku w podanej ścieżce, bo jest ona nieprawidłowa.

Jak wygląda zawartość tagu [Transakcja::DokumKoncowy] czy sama nazwa dokumentu końcowego. Może są w niej niedozwolone znaki, które należałoby usunąć przez próbą utworzenia pliku o takiej nazwie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...