Skocz do zawartości

Zbiorcza zmiana parametrów specyficznych

Polecane posty

  • 4 tygodnie później...

Tag z cechami zwraca wszystkie cechy jedna po drugiej, rozdzielone średnikiem oraz spacją. Trzeba by zatem wyciąć z jego treści interesujący fragment, zaczynający się np napisem rodzaj cięcia: Służy do tego modyfikator substr_after_first. Następnie trzeba odciąć wszystko co jest za frazą stanowiącą wartość tej cechy (zakładam, że cecha nazywa się np rodzaj cięcia: ścinki). Aby wyciąć z pozostałej części fragment stanowiący rodzaj można posłużyć się modyfikatorem substr_before_first i podać średnik.

[Towar::Cechy | substr_after_first=`rodzaj cięcia:` | substr_before_first=`;`]

Wadą takiego rozwiązania jest to, że jeśli cecha jest ostatnia to ostatni modyfikator nie znajdzie średnika i zwróci wartość pustą. Dlatego trzeba zadbać o to aby była w cechach jakaś sztuczna cecha kończąca cała listę cech, lub zmodyfikować (skomplikować) same modyfikatory.

No i trzeba też pamiętać, że tekst określający rodzaj cięcia musi być identyczny jak w Allegro - inaczej mapowanie nie zadziała. Gdyby był inny to trzeba go zmodyfikować w słowniku cech, ewentualnie posłużyć się dodatkowymi modyfikatorami replacereplace_many lub map.

 

Link to postu

To nie jest kwestia tagu, bo najpierw trzeba w Sello dodać takie pole, dodać synchronizację pola, dopiero wtedy można mówić o tagu. Tagi odwołują się tylko do danych znajdujących się w towarze Sello, nie Subiekta. Dodatkowe pola do towaru będziemy dodawać dopiero po publikacji nowego synchronizatora Subiekta, który pojawi się w okresie wakacyjnym.

Link to postu
Dnia 11.05.2020 o 10:35, Bartosz Rosa napisał:

Tag z cechami zwraca wszystkie cechy jedna po drugiej, rozdzielone średnikiem oraz spacją. Trzeba by zatem wyciąć z jego treści interesujący fragment, zaczynający się np napisem rodzaj cięcia: Służy do tego modyfikator substr_after_first. Następnie trzeba odciąć wszystko co jest za frazą stanowiącą wartość tej cechy (zakładam, że cecha nazywa się np rodzaj cięcia: ścinki). Aby wyciąć z pozostałej części fragment stanowiący rodzaj można posłużyć się modyfikatorem substr_before_first i podać średnik.


[Towar::Cechy | substr_after_first=`rodzaj cięcia:` | substr_before_first=`;`]

Wadą takiego rozwiązania jest to, że jeśli cecha jest ostatnia to ostatni modyfikator nie znajdzie średnika i zwróci wartość pustą. Dlatego trzeba zadbać o to aby była w cechach jakaś sztuczna cecha kończąca cała listę cech, lub zmodyfikować (skomplikować) same modyfikatory.

No i trzeba też pamiętać, że tekst określający rodzaj cięcia musi być identyczny jak w Allegro - inaczej mapowanie nie zadziała. Gdyby był inny to trzeba go zmodyfikować w słowniku cech, ewentualnie posłużyć się dodatkowymi modyfikatorami replacereplace_many lub map.

 

Dziękuję za odpowiedź

Link to postu
Dnia 11.05.2020 o 10:35, Bartosz Rosa napisał:

Tag z cechami zwraca wszystkie cechy jedna po drugiej, rozdzielone średnikiem oraz spacją. Trzeba by zatem wyciąć z jego treści interesujący fragment, zaczynający się np napisem rodzaj cięcia: Służy do tego modyfikator substr_after_first. Następnie trzeba odciąć wszystko co jest za frazą stanowiącą wartość tej cechy (zakładam, że cecha nazywa się np rodzaj cięcia: ścinki). Aby wyciąć z pozostałej części fragment stanowiący rodzaj można posłużyć się modyfikatorem substr_before_first i podać średnik.


[Towar::Cechy | substr_after_first=`rodzaj cięcia:` | substr_before_first=`;`]

Wadą takiego rozwiązania jest to, że jeśli cecha jest ostatnia to ostatni modyfikator nie znajdzie średnika i zwróci wartość pustą. Dlatego trzeba zadbać o to aby była w cechach jakaś sztuczna cecha kończąca cała listę cech, lub zmodyfikować (skomplikować) same modyfikatory.

No i trzeba też pamiętać, że tekst określający rodzaj cięcia musi być identyczny jak w Allegro - inaczej mapowanie nie zadziała. Gdyby był inny to trzeba go zmodyfikować w słowniku cech, ewentualnie posłużyć się dodatkowymi modyfikatorami replacereplace_many lub map.

 

Zrobiłem zgodnie z instrukcją ale TAG nie działa. Nie wiem gdzie tkwi problem

 

 

obraz.thumb.png.e2e05ad77db70a2ad4c50a3dde4ede55.png

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Bartku, czy przewidziana jest aktualizacja parametrów specyficznych w TRWAJĄCYCH przy pomocy szablonów na wzór aktualizacji opisu? Obecnie nie widzę takiej możliwości.

Docelowo było by to super, bo po zmianie w polach własnych towaru jakiegoś parametru specyficznego (i posiadaniu szablonu oczywiście) można by szybko go podmienić w ofertach.

 

I jeszcze pytanie: jak sprawdzić, czy allegro dodało jakiś parametr specyficzny wymagany w ofertach? Też warto by się nad tym zastanowić. Może już macie jakąś ideę?

 

Edit: jakim modyfikatorem wyciągnąć z EAN-u 2-gą, 3-cią i 4-tą cyfrę od końca?

Na przykład z ciągu: 0000001234 wyciągnąć do kodu producenta tylko 123?

 

EDIT do Edit: już znalazłem  ?

[Towar::EAN|substring=`9, 3`]

 

@Bartosz Rosa

ps / czy ja już o to pytałem? ?

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu

I jeszcze pytanie o ustawienia SPECYFICZNYCH poprzez ZMIANY ZBIORCZE w SZABLONACH.

Mam zamiar uzupełnić zbiorczo wszystkie szablony. Każda opcja w specyficznych ma ustawiony tag w TOWARZE. Z uwagi na to, że nie każdy par. spec. chcę ustawić w ofercie, muszę wybrać w ZMIANACH ZBIORCZYCH odpowiedni TAG, ale o domyślnej wartości pustej (nie spacja, tylko nic), jeśli ustawiam cokolwiek (np. - lub 0) to taki par. spec. wypełnia się - lub 0 co jest błędem, gdy w towarze ten TAG jest pusty.

 

Problem powstaje tutaj, gdyż Sello wymaga wpisania czegoś, a ja tego nie chcę...

obraz.png.f5f978451697e05a7bc2894655df7a94.png

Link to postu
15 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Bartku, czy przewidziana jest aktualizacja parametrów specyficznych w TRWAJĄCYCH przy pomocy szablonów na wzór aktualizacji opisu? Obecnie nie widzę takiej możliwości.

Mówisz o tym?

obraz.png.6a67e444efd06547e1a6d032653065d9.png

15 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

I jeszcze pytanie: jak sprawdzić, czy allegro dodało jakiś parametr specyficzny wymagany w ofertach? Też warto by się nad tym zastanowić. Może już macie jakąś ideę?

Mamy, w wersji 1.36 jeśli Sello zauważy jakiś nowy parametr przy pobieraniu danych oferty (pełnym) to zaktualizuje sobie specyficzne dla tej kategorii samo.

 

15 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

ps / czy ja już o to pytałem? ?

Nie przypominam sobie :)

9 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

wypełnia się - lub 0 co jest błędem, gdy w towarze ten TAG jest pusty.

Faktycznie jest to pewien problem. Spróbuj po lewej wpisać cokolwiek, - czy 0, natomiast w tagu dodaj | default=``. Nie wiem czy to przejdzie do Allegro, ale spróbować można.

Link to postu
1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Mówisz o tym?

obraz.png.6a67e444efd06547e1a6d032653065d9.png

 

Tak.

 

1 minutę temu, Bartosz Rosa napisał:

Mamy, w wersji 1.36 jeśli Sello zauważy jakiś nowy parametr przy pobieraniu danych oferty (pełnym) to zaktualizuje sobie specyficzne dla tej kategorii samo.

OK, ale rzecz w tym czy Sello o tym powiadomi użytkownika? Było by to zasadne, gdyż oferta może mieć niewypełniony wymagany parametr aż do czasu wysyłania zmian do niej (gdzie to wyjdzie na jaw), a to może czasem trwać i kilka miesięcy...

 

 

3 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Spróbuj po lewej wpisać cokolwiek, - czy 0, natomiast w tagu dodaj | default=``. Nie wiem czy to przejdzie do Allegro, ale spróbować można.

Przetestuję dzisiaj.

 

 

Link to postu
52 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Tak.

No to taka funkcja jest w zmianach zbiorczych parametrów nad wyborem kategorii/parametru.

52 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

OK, ale rzecz w tym czy Sello o tym powiadomi użytkownika?

Obecnie nie. Musiały by być pobierane okresowo parametry specyficzne + pełne dane aukcji i wtedy sprawdzanie czy są jakieś niewypełnione parametry wymagane.

 

Link to postu
40 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

No to taka funkcja jest w zmianach zbiorczych parametrów nad wyborem kategorii/parametru

Tak, rzeczywiście! Super. Nie zauważyłem... ?

 

40 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

i wtedy sprawdzanie czy są jakieś niewypełnione parametry wymagane

Może w takim razie tylko taką opcję dorobić? Resztę można szybko obsłużyć ręcznie, jeśli ktoś ma taką potrzebę i.. świadomość.

Aktualnie czasem sprawdzam wysyłaniem do wszystkich ofert czasu wysyłki, gdzie pokaże na czerwono to nie ma czegoś wymaganego. Ale jak przerobicie czas wysyłki na nowy sposób działania, to i ta metoda zniknie...

 

 

 

TEST z default niestety nie udany, jak mi się wydaje:

 

szablon z 'default'

obraz.thumb.png.e3620686c3260b9b219e9f88f441ed03.png

 

towar z pustym polem

obraz.png.137fc33a8aadb24b98ac2360607aa67c.png

 

 

przygotowana oferta z wpisaną wartością 0

obraz.png.9395911755706e3f2f7c90dcb97516e7.png

 

efekt w allegro

obraz.png.562df59b61cff2349a20de8ddd796280.png

 

PS

przydała by się w TOWARACH kolumna szablon > posiada/nie posiada

 

 

obraz.png

Edytowane przez MARCIN e-kupowanie.pl
Link to postu
39 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

No tak, w przypadku gdy tag zwróci wartość pustą, brana jest domyślna wartość - a dla wartości liczbowych jest to 0. Musiałby być jakiś symbol, który umożliwiałby usunięcie/nie wstawianie danego pola do aukcji w ogóle.

 

Tak. Jeśli TAG w towarze jest pusty, lub gdy w TOWARZE w ogóle nie ma tego TAGU.

 

Ale czy nie prościej było by w SZABLONACH pozwolić zbiorczo dodać TAG bez wypełniania pola domyślnego? Bo przy ręcznej edycji szablonu się da to zrobić

obraz.thumb.png.273961a95869f7535bfac7f5ed5ede32.png

i w ofercie nic się nie ustawia:

obraz.png.cafc7b22e3d6bce68321af3c53cb07b9.png

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...