Skocz do zawartości

Zmiana statusu spisu inwentaryzacyjnego

Polecane posty

Dzień dobry, 

Robimy wstępną inwenturę przed końcem roku i okazuje się, że jakiś powodów nie mogę zmienić statusu jednego ze spisów. 
Nie mogę dojść w czym tkwi problem - czy ja robię coś źle, czy to jest błąd po stronie nexo. 

Inwentura ma obecnie status "S - sporządzanie spisów". 
Mam podpięte 3 spisy, 2 z nich mają status "O - opracowywany", a 1 "W - włączony do inwentaryzacji". 
Chciałabym zmienić status tego 1 spisu z "W" na "O", ale wyskakują mi poniższe informacje i w efekcie status nadal pozostaje "W". 

1.png.78d10ee4a11ecaeba3e1b7e25e467143.png
Tutaj klikam "NIE"  po czym wyskakuje "Problem" 
2.png.48d94388880e49104d653d0cf731c278.png
i status się nie zmienia na "O" tylko nadal pozostaje jako "W". 

Pracujemy obecnie na 33.0.0. (4155) wersji nexo. 

Proszę o informację w jaki sposób mogę zmienić status - gdzie popełniłam błąd, co mogę sprawdzić, żebym mogła swobodnie zmieniać status. 
Będę wdzięczna za sprawną informację zwrotną - koniec roku tuż tuż... ?
 

Link to postu

Reprezentuję ten sam podmiot co autor wątku.

Do inwentaryzacji były dołączone łącznie 3 spisy, tylko dla 1 z spisów jest problem z odłączeniem.

 

Problem chyba jest bardziej złożony bo teraz w 1 z spisów które udało się odłączyć, mam sytuację gdzie wszystkie towary się zdublowały.

Czyli z 500 pozycji zrobiło się powiedzmy 1000.

Pracownik mówi, że sam niczego nie dodawał/kopiował - "samo się stało"

 

Niewykluczone, ze problem jest związany z sekwencją działań.

Inwentaryzacja została zrobiona na wersji 32 później migrowaliśmy się na wersje 33 i próbowaliśmy odłączyć spisy.

 

Link to postu

Przy dalszych testach pojawiają się inne błędy.

 

Przy próbie włączenia spisu do istniejącej inwentaryzacji (robimy to z poziomu dokumentu IS) komunikat z będem o treści:

"PROBMLEM

W trakcie akceptowania zmian wystąpiły problemy"

 

 

Gdy z kolei wejdę do spisu przez popraw a następnie próbuję właczyć tenże spis do Inwentaryzaji to dostaje komunikat:

"Przed wykonaniem operacji konieczne jest wcześniejsze zapisanie spisu inwentaryzacyjnego.

Czy zapisać spis inwentaryzacyjny?

OK Anuluj" 

Gdy klikam OK, program wyświetla to okienko z raportem błedu i możliwoscią wysłania do INsert.

Wyslałem wam ten błąd i prinscreena (za pomocą wbudowanego raportowania), w szczegółach błędu wpisałem: INS-729957 

 

Ten sam błąd dostaje gdy próbuje dodać spis od strony Inwentaryzacji.

 

Próbując podłaczyć spis wystąpił jeszcze nam gdzieś komunikat:

PROBLEM

Wasrtość nie może być zerowa

nazwa parametru: obiektZrodlowy

 

Problem występuje tylko dla spisu numer 2/2020

W felernym spisie mozna bez problemu zmienić status z Opracowany na Sporzadzony, problem jest tylko i az z właczeniem go do Inwentaryzacji

Ten spis macie w przesłanej bazie - w międzyczasie, po wykonaniu skryptu od Was, ten spis był przez nas modyfikowany, coś tam dodaliśmy, ujęliśmy, zmieniliśmy kod kreskowy...

 

P.S. Nie załaczam screenshot z błędami bo jest jakiś błąd przy próbie dodawania plików na forum

"Prosze skontaktowac się z pomoca techniczną - 7"

Naprawcie i forum proszę :-)

 

 

Edytowane przez Użytkownik GT/NEXO
Link to postu

Proszę spróbować skopiować pozycje spisu i wkleić do nowo utworzonego.

image.png.104689789bd67669a95a476843485a42.png

15 godzin temu, Użytkownik GT/NEXO napisał:

P.S. Nie załaczam screenshot z błędami bo jest jakiś błąd przy próbie dodawania plików na forum

"Prosze skontaktowac się z pomoca techniczną - 7"

Naprawcie i forum proszę :-)

Powinno już być w porządku, dziękujemy za zgłoszenie. ;) 

Link to postu
  • 2 lata później...

 

W dniu 22.12.2020 o 14:39, Sylwia Jackowska napisał:

Dzień dobry, 

Robimy wstępną inwenturę przed końcem roku i okazuje się, że jakiś powodów nie mogę zmienić statusu jednego ze spisów. 
Nie mogę dojść w czym tkwi problem - czy ja robię coś źle, czy to jest błąd po stronie nexo. 

Inwentura ma obecnie status "S - sporządzanie spisów". 
Mam podpięte 3 spisy, 2 z nich mają status "O - opracowywany", a 1 "W - włączony do inwentaryzacji". 
Chciałabym zmienić status tego 1 spisu z "W" na "O", ale wyskakują mi poniższe informacje i w efekcie status nadal pozostaje "W". 

1.png.78d10ee4a11ecaeba3e1b7e25e467143.png
Tutaj klikam "NIE"  po czym wyskakuje "Problem" 
2.png.48d94388880e49104d653d0cf731c278.png
i status się nie zmienia na "O" tylko nadal pozostaje jako "W". 

Pracujemy obecnie na 33.0.0. (4155) wersji nexo. 

Proszę o informację w jaki sposób mogę zmienić status - gdzie popełniłam błąd, co mogę sprawdzić, żebym mogła swobodnie zmieniać status. 
Będę wdzięczna za sprawną informację zwrotną - koniec roku tuż tuż... ?
 

Mam podobny problem, czy mogę prosić o pomoc w rozwiązaniu? Z góry dziękuje :)

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...