Skocz do zawartości

Problem z pobieraniem transakcji

Polecane posty

Od wersji 1.8.2 został wprowadzony nowy mechanizm pobierania wiadomości, wszystko było fajnie ale do dnia wczorajszego http://forum.sello.pl/index.php?topic=4901.15  >:(

 

Wersja 1.8.4 poprawia błąd wysokiego numeru aukcji czego efektem są błędy "Nie istnieje klient "xxxxxx""

 

Tak więc jak tu żyć Panie ....  :P

Link to postu

Nie udało się zapisać transakcji do aukcji nr 214908.....

Nie istnieje klient "xxxxxx" (162510468)i tak jest z kilkunastoma klientami i transakcjami część zapisana poprawnie.

U mnie od dnia dzisejszego (26-luty) dzieje się to samo. Sello nie zapisało ani jednej i kilkunastu transakcji. A jeszcze wczoraj wszystko działao poprawnie - zapisane ok. 18 transakcji. Pracuję cały czas jeszcze na "starej" wresji 1.7.2 i jak do tej pory nie było żadnych problemów.

Link to postu

Nie udało się zapisać transakcji do aukcji nr 214908.....

Nie istnieje klient "xxxxxx" (162510468)i tak jest z kilkunastoma klientami i transakcjami część zapisana poprawnie.

U mnie od dnia dzisejszego (26-luty) dzieje się to samo. Sello nie zapisało ani jednej i kilkunastu transakcji. A jeszcze wczoraj wszystko działao poprawnie - zapisane ok. 18 transakcji. Pracuję cały czas jeszcze na "starej" wresji 1.7.2 i jak do tej pory nie było żadnych problemów.

 

Jeżeli szukasz pomocy, to odpowiedź masz w drugim poście od góry oraz dodatkową informację 4 posty wyżej.

Link to postu

Nie udało się zapisać transakcji do aukcji nr 214908.....

Nie istnieje klient "xxxxxx" (162510468)i tak jest z kilkunastoma klientami i transakcjami część zapisana poprawnie.

U mnie od dnia dzisejszego (26-luty) dzieje się to samo. Sello nie zapisało ani jednej i kilkunastu transakcji. A jeszcze wczoraj wszystko działao poprawnie - zapisane ok. 18 transakcji. Pracuję cały czas jeszcze na "starej" wresji 1.7.2 i jak do tej pory nie było żadnych problemów.

 

Jeżeli szukasz pomocy, to odpowiedź masz w drugim poście od góry oraz dodatkową informację 4 posty wyżej.

Widziałem te odpowiedzi, ale nie wiem, czy konieczna jest instalacja nowej wersji, skoro jeszcze w piatek wszystko działało, a w sobotę juz nie. Przecież problem tzw. wyskoich numerów aukcji nie pojawił się nagle dopiero w sobotę???

Link to postu

SZANOWNI PRACOWNICY FIRMY INSERT,

 

CZY MOZEMY LICZYC NA SZYBKIE ROZWIAZANIE PROBLEMOW, KTORE WYSTEPUJA OD OK. 20 LUTEGO? TO JUZ PONAD TYDZIEN. PRZECIEZ PLACIMY ZA LICENCJE.

 

Osobiscie uzywam wersji 1.7.2. Od tygodnia Sello pobiera nie wszystkie transankcje. Nie wskakuja tez klienci - od wtorku wiekszosc musze dodawac recznie.

 

Po wypowiedziach na forum, widze, ze wersja 1.8.4 nie tez rozwiazuje problemow.

 

Czekamy na rozwiazanie.

 

Pozdrawiam,

Uzytkownik

Link to postu

Wczoraj były problemy z allegro m.in nie dochodziły powiadomienia (znowu trafili na listy RBL)

 

Poniżej info z dnia wczorajszego z forum ZBT

 

Niestety w dniu dzisiejszym pojawiły się dość spore opóźnienia, wpływające na:

- wysyłanie powiadomień o zakończeniu/wystawieniu aukcji

- pojawieniu się aukcji do wystawienia

- przenoszeniem aukcji pomiędzy zakładkami.

 

Dział techniczny problem już poprawił, a opóźnienia jaki powstały powinny zostać zniwelowane do rana.

 

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

oraz

Witam Państwa,

 

Nasze adresy trafiły na czarną listę, serwery pocztowe odpowiadały następującym komunikatem:

 

Message hard bounced for '***@***', 'Bounced by destination server with response: 5.1.0 - Unknown address error ('550', ['5.7.1 blacklisted by RBL (5)'])'

 

Dział techniczny podjął kroki mające na celu usuniecie naszych adresów z tej listy.

Link to postu

Przecież problem tzw. wyskoich numerów aukcji nie pojawił się nagle dopiero w sobotę???

Otóż pojawił się nagle, w piątek. Po prostu licznik numerów aukcji się "przekręcił" i trzeba było zaktualizować api aby obsługiwało większy licznik - mówiąc obrazowo.

 

CZY MOZEMY LICZYC NA SZYBKIE ROZWIAZANIE PROBLEMOW, KTORE WYSTEPUJA OD OK. 20 LUTEGO? TO JUZ PONAD TYDZIEN. PRZECIEZ PLACIMY ZA LICENCJE.

 

Osobiscie uzywam wersji 1.7.2. Od tygodnia Sello pobiera nie wszystkie transankcje. Nie wskakuja tez klienci - od wtorku wiekszosc musze dodawac recznie.

 

Po wypowiedziach na forum, widze, ze wersja 1.8.4 nie tez rozwiazuje problemow.

Problem wysokich numerów został rozwiązany w wersji 1.8.4. Wskazane jest posiadanie najnowszej wersji programu, bo prócz udogodnień i nowości są tam poprawki krytyczne dostosowujące Sello do zmian na Allegro.

 

Opóźnienia pojawiające się w transakcjach nie są naszą winą, lecz z takim opóźnieniem pojawiają się one na webApi Allegro, z którego Sello korzysta. Więc tutaj nie bardzo mamy pole manewru aby cokolwiek przyspieszyć/poprawić.

 

Link to postu

Więc tutaj nie bardzo mamy pole manewru aby cokolwiek przyspieszyć/poprawić.

 

 

Pozwolę się nie zgodzić. Sello nie pobierało transakcji do rana, a 'inny program' (nie nazwę go, bo usuniesz wątek) pobrał od razu. Jak to się mogło stać? Przecież api to samo.

Link to postu

Proszę sprawdzić czy poniższe kroki rozwiążą problem (12057).

1. Uruchomić z panelu sterowania, bądź z IE, opcje internetowe

2. Na zakładce Zaawansowane odnaleźć sekcję Zabezpieczenia

3. Odznaczyć opcję: Sprawdź, czy certyfikat serwera nie został cofnięty*

4. Ponownie uruchomić Sello.

 

Pozwolę się nie zgodzić. Sello nie pobierało transakcji do rana, a 'inny program' (nie nazwę go, bo usuniesz wątek) pobrał od razu. Jak to się mogło stać? Przecież api to samo.

Prawdopodobnie samo pobieranie oparte jest o inne funkcje webApi.

Link to postu

U mnie niestety, dalej nie pobrało transakcji z wczoraj, po dwudziestej. Oczywiście mogę utworzyć transakcję ręczną. Jednak takie działanie mści się po czasie w ten sposób, że np. po miesiącu sello w końcu się odmuli, pobierze transakcję, utworzy wiadomość automatyczną, wyśle do Klienta, który od dawna "cieszy" się zakupionym przedmiotem, niekiedy wystawi komentarz, (którego oczywiście sello nie ma do czego przypisać) i dostaje jakiś odgrzewany kotlet. Proszę o informację, co mam konkretnie zrobić, aby sello utworzyło tę transakcję. Wersja zainstalowana 1.8.4., próbowałem myków z historią, dziennikiem zdarzeń, pobraniem parametrów - nie działa.

Emilek

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...