Skocz do zawartości

braki w sello 1.8

Polecane posty

Co do ikonek, Bartku to chodzi o to, że teraz jak zatwierdzimy adres a nie wpłatę, to zatwierdzony adres świeci się na czerwono, a niezatwierdzona przez nas wpłata jest na zielono. Chyba sprzedawcom - i mnie też - było by wygodniej gdyby po zatwierdzeniu adresu, notatek zeszycik był zielony, a dolar robił się zielony dopiero wtedy, gdy ręcznie zatwierdzimy wpłatę z PayU.  Może to na odwrót niż było - w becie były inne błędy więc ten się gdzieś pewnie nam zagubił. Logiką takiego zachowania jest sytuacja, gdy ktoś wpłaci przez PayU mniej niż trzeba, naprzykład dokładnie tyle ile mamy w sello automatycznie (np. najmniejszy możliwy koszt dostawy) i dolar jest zielony, a my wcale nie chcemy w tej cenie wysłać paczki.

 

Jak dla mnie zielony powinien wskakiwać po ręcznym zatwierdzeniu w sello - osobno dla adresów/notatek, osobno dla wpłaty. No i notatki powinny się sumować, z kilku formularzy.

 

Co inni o tym myślą?

Link to postu

Potwierdzam, w/w blad zdecydowanie do poprawy.

 

Proponuje takze:

- dopisac masowe WYSYLKA W CIAGU

- masowa zmiana kosztow wysylki powoduje kasowanie wszelkich wpisow i wpisanie nowych - proponuje kasowanie zastapic NADPISYWANIEM, czyli dopisuje sie to co dokladamy bez kasowania obecnych wpisow (mam np. 1000 aukcji i musze dopisac nowy rodzaj przesylki, obecny sposob powoduje koniecznosc przegladania od nowa wszystkich 1000 aukcji celem dopisania kolejnego rodzaju przesylki)

 

Przy okazji - wersja 1.8 nie przetrwa nocy bez wysypania sie (rano na serwerze proces sello.exe nie istnieje i uruchamiamy go recznie od nowa; w 1.8.0 BETA sie to nie dzialo).

 

--

Pozdrawiam, XavieR

Link to postu

Co do ikonek i zeszycika, to ja widze pewna nielogicznosc.

 

Dlaczego zeszycik z ptaszkiem jest po recznym zatwiwrdzeniu, a bez po automatycznym. Moim zadniem powinno byc dokladnie odwrotnie.

Patszek sugeruje ze wszystko sie zgadza.

 

A dla mnie jest to logiczne - "ptaszek" oznacza ingerencje i reczna modyfikacje; kwestia umowna wiec nie ma sie co tu podniecac... :)

 

--

Pozdrawiam, XavieR

Link to postu

kurcze Bartek ale chodzi o to że ikona fod świeci się na czerwono nawet jeśli adresy się zgadzają więc my daliśmy propozycje aby dodać po lewej dolara czerwonego aby było wiadomo że dokonał wpłaty a formularz już jest przyjęty jedynie co to tylko brakuje zaksięgowania którego my jeszcze nie zaakceptowaliśmy bo szanowne PAyU nie zrealizowało jeszcze wypłaty środków które nie są tak szybko realizowane jak generowanie e-maila że sprzedający otrzymał bo owszem otrzymał ale euro gąbki a nie środki na konto ;)

 

Kurcze tak czytam i nie rozumiem o co wam chodzi z tą ikonką formularza i dolara, przecież ikonka dolara dotyczy płatności PayU czyli płatności automatycznych, a nie wszyscy z tego korzystają (poczta, tradycyjne przelewy).

 

Jeżeli, ktoś wypełnił FOD i nie zaznaczył wszystkich towarów (bo mu się odwidziało) to mamy szanse to wyłapać (czerwony FOD) i dość szybko go o tym poinformować, zanim uda się na pocztę z przekazem.

 

 

Link to postu

kurcze Bartek ale chodzi o to że ikona fod świeci się na czerwono nawet jeśli adresy się zgadzają więc my daliśmy propozycje aby dodać po lewej dolara czerwonego aby było wiadomo że dokonał wpłaty a formularz już jest przyjęty jedynie co to tylko brakuje zaksięgowania którego my jeszcze nie zaakceptowaliśmy bo szanowne PAyU nie zrealizowało jeszcze wypłaty środków które nie są tak szybko realizowane jak generowanie e-maila że sprzedający otrzymał bo owszem otrzymał ale euro gąbki a nie środki na konto ;)

 

Kurcze tak czytam i nie rozumiem o co wam chodzi z tą ikonką formularza i dolara, przecież ikonka dolara dotyczy płatności PayU czyli płatności automatycznych, a nie wszyscy z tego korzystają (poczta, tradycyjne przelewy).

 

Jeżeli, ktoś wypełnił FOD i nie zaznaczył wszystkich towarów (bo mu się odwidziało) to mamy szanse to wyłapać (czerwony FOD) i dość szybko go o tym poinformować, zanim uda się na pocztę z przekazem.

 

 

 

Skoro nie rozumiesz to domyślam się że wysyłasz bardzo mało przesyłek i nie dostrzegasz problematyki. Więc jeśli ktoś ma małą praktykę w odbieraniu takiego przemiału to już tłumaczę o co chodzi z tymi dolarami (na pierwszej stronie kilku już zrozumiało) więc jeszcze raz:

 

mamy taką sytuację dwóch klientów dokonało zakupu ikony przedstawiają taki status

 

04.bmp

 

na pierwszy rzut wyglądają tak samo niestety jest tak że pierwszy wymaga tylko księgowania środków reszta jest bez zmian (adres, informacja dla sprzedającego=taka sama)

 

drugi zaś wypełnił informację dla sprzedającego że chce odebrać przesyłkę osobiście i prosi o potwierdzenie. Proszę pamiętać że tam może być cokolwiek "mydło i powidło" istotne/bardzo istotne/nieistotne/durne

 

 

Reasumując do pierwszej transakcji nasz pracownik kliknąć nie musi bo środki zaksięguje jak tylko będzie mógł (zestawienie od PayU), zaś druga transakcja wymaga pewnych ruchów np.: wysłać e-mail do klienta w celu zaproszenia i potwierdzenia dostępności/odbioru towaru

 

Mało tego ja bym rozdzielił płatność i sposób wysyłki jako inne oznaczenie niż czerwona ikonka FOD, gdyż po co użytkownik (pracownik) ma klikać na wszystkie czerwone FOD-y skoro klient zmienił list polecony na list ekonomiczny skoro i tak to wyjdzie podczas płatności mogła by się świecić jeśli wybrał np przesyłkę pobraniową zmiana z listu poleconego->na kuriera->na list ekonomiczny powinny być inne oznaczenia. Jeśli ktoś wysyła małe ilości przesyłek to owszem może każdy fod czerwony odebrać ale jak byś miał ich ok 100 to inaczej byś posty pisał. Zawsze taką funkcjonalność można rozbić na standardowe oznaczenie lub zaawansowane w parametrach lub słownikach

 

Tak naprawdę przy aktualnym stanie rzeczy też jest dobrze ale zawsze mogło by być lepiej i bardziej nowocześnie Subiekt z rodziny Insert cieszy się powodzeniem bo słowników i parametrów ma bardzo dużo i jest bardzo elastyczny.

 

Wnioski czerwony fod (aktualne oznaczenie) powinien być tylko w sytuacji jeśli klient zmieni adres lub napiszę notatkę pozostałe zmiany sposób płatności wpłata PayU różnice powinny być oznaczone inaczej. Chyba że się mylę i Sello ma być tylko prostotą

 

Na koniec Pytanie do Bartka czy stworzenie takiego parametru w słownikach zaawansowane/standardowe oznaczenie jest trudne do wykonania

 

 

Link to postu

 

 

Wnioski czerwony fod (aktualne oznaczenie) powinien być tylko w sytuacji jeśli klient zmieni adres lub napiszę notatkę pozostałe zmiany sposób płatności wpłata PayU różnice powinny być oznaczone inaczej. Chyba że się mylę i Sello ma być tylko prostotą

 

 

 

Tu sie nie do konca zgadzam, bo ja bym tylko go nie kolorowal na czerowno jak jest wplata z PayU.

Reszta moze zostac tak jak jest teraz. Poprostu ikonka o wplacie tak jak jest i jesli zatwerdzone inne zmiany poza zarejestrowaniem wplaty, to katreczka zielona.

Link to postu

Mam obecnie jeszcze inne pytanie - czy u was również pomimo zatwierdzenia - przy kolejnym odebraniu FODów - znów stare są ponownie czerwone.

 

Mam to samo. Podczas pobierania bez historii, zaptaszkowane fody się odznaczają.

Niestety pobieranie z historią szwankuje ostatnio 6 grudnia nie pobrało

6 transakcji, finał był taki że do jednej osoby wysłałem 2 przedmioty w 2 paczkach pobraniowych zamiast w jednej, a do pozostałych 5 z dwu dniowym opóźnieniem.

Link to postu

Tak, kolejny babol Sello.

Przyszła transakcja, przyszedł FOD. Przyszedł też zwykły mail. W mailu zmiana adresu. Zniemiam więc adres ręcznie. Odptaszkowuję, że wg mnie dane się zgadzają. Po następnym pobraniu danych ptaszek znika i znów mamy czerwony notesik. Jutro przyjdzie pracownik, zobaczy, że dane do wysyłki sa inne niż w fodzie, zaakceptuje te z foda i paczka pojedzie w kosmos. Brawo Sello Team.

Link to postu

Kurcze, a u mnie sie notesik na czerowno nie zmienia po ponownym pobraniu danych? Jak to robicie?

Robimy to tak:

odbieramy transakcje i FODy wszystkie dostępne (ptaszek odznaczony przy "tylko na podstawie zmian w historii" oraz "na podstawie dziennika zdarzeń")

bo jak ptaszki są zaznaczone to nie pobierają się wszystkie transakcje i FODy

pewnie z winy allegro.

Znikający ptaszek na notesiku jest bardzo wkurzający, do Sello Team - proszę to wrzucić na listę sugestii z priorytetem

 

 

Link to postu
chodzi o to, że teraz jak zatwierdzimy adres a nie wpłatę, to zatwierdzony adres świeci się na czerwono, a niezatwierdzona przez nas wpłata jest na zielono. Chyba sprzedawcom - i mnie też - było by wygodniej gdyby po zatwierdzeniu adresu, notatek zeszycik był zielony, a dolar robił się zielony dopiero wtedy, gdy ręcznie zatwierdzimy wpłatę z PayU.  

Zrobimy tak, że wpłata nie będzie uwzględniana w kolorze ikonki formularza, tylko w okrągłej ikonie $. Natomiast pojawia się pytanie, czy zatwierdzenie wpłaty nie jest tożsame z zarejestrowaniem wpłaty (cltr+w) - bo o opłaceniu transakcji informuje już inna ikona, dla odróżnienia też $, ale bez kółka :).

 

Logiką takiego zachowania jest sytuacja, gdy ktoś wpłaci przez PayU mniej niż trzeba, naprzykład dokładnie tyle ile mamy w sello automatycznie (np. najmniejszy możliwy koszt dostawy) i dolar jest zielony, a my wcale nie chcemy w tej cenie wysłać paczki.

Ale w takiej sytuacji formularz powinien być czerwony, bo nie zgadza się sposób wysyłki i jego koszt. Więc po zmianie sposobu wysyłki formularz zrobi się zielony, natomiast wpłata zrobi się wtedy czerwona, bo będzie różna od tego co klient wpłacił.

 

Dlaczego zeszycik z ptaszkiem jest po recznym zatwiwrdzeniu, a bez po automatycznym. Moim zadniem powinno byc dokladnie odwrotnie.

Patszek sugeruje ze wszystko sie zgadza.

Ptaszek symbolizuje ręczne zaznaczenie "ptaszka" w oknie formularzy. Nie wiem czy chcemy zmieniać teraz znaczenie "lewej strony na prawą" bo niektórzy mogli się już przyzwyczaić.

 

Przy okazji - wersja 1.8 nie przetrwa nocy bez wysypania sie (rano na serwerze proces sello.exe nie istnieje i uruchamiamy go recznie od nowa; w 1.8.0 BETA sie to nie dzialo).

czy pomiędzy betą a rtm nie były zmieniane żadne parametry wysyłania/odbierania? Proszę podesłać na sello@insert.com.pl zrzut ekranu z wybranymi opcjami pobierania/wysyłania (obie zakładki).

 

Wnioski czerwony fod (aktualne oznaczenie) powinien być tylko w sytuacji jeśli klient zmieni adres lub napiszę notatkę pozostałe zmiany sposób płatności wpłata PayU różnice powinny być oznaczone inaczej. Chyba że się mylę i Sello ma być tylko prostotą

Czy pole "Do zapłaty" powinno być również uwzględniane w ikonce formularza?

 

Na koniec Pytanie do Bartka czy stworzenie takiego parametru w słownikach zaawansowane/standardowe oznaczenie jest trudne do wykonania

Jest to trochę problematyczne, bo już w tej chwili mamy 2 słowniki w Sello, które są zależne od siebie, a tutaj musiał by być jeszcze 3 słownik zależny. Jest to trochę pracy do zrobienia a nie wiem czy mamy w tej chwili na to czas - zależy czy będzie to potrzebne większemu gronu użytkowników.

 

czy u was również pomimo zatwierdzenia - przy kolejnym odebraniu FODów - znów stare są ponownie czerwone

Potwierdzamy, jest to błąd, w najbliższej poprawce formularze po ponownym pobraniu nie będą się "zaczerwieniać".

 

Poprawka powinna być pod koniec tego tygodnia, lub na początku przyszłego.

Link to postu

Wnioski czerwony fod (aktualne oznaczenie) powinien być tylko w sytuacji jeśli klient zmieni adres lub napiszę notatkę pozostałe zmiany sposób płatności wpłata PayU różnice powinny być oznaczone inaczej. Chyba że się mylę i Sello ma być tylko prostotą

Czy pole "Do zapłaty" powinno być również uwzględniane w ikonce formularza?

 

uważam że wprowadzanie tej dodatkowej informacji bez wchodzenia w tę transakcję służy tylko i wyłącznie przyśpieszeniu więc jeśli:

"sposób i koszt dostawy" się zgadza

"adres do wysyłki" się zgadza

"dodatkowe informacje" się zgadzają

 

to reszta powinna być ignorowana, gdyż i tak do transakcji wrócimy tylko przy księgowaniu środków. Bo należy pamiętać że nie muszę zmieniać listu poleconego na list ekonomiczny przedpłata czy na kurier przedpłata bo i tak wyśle dopiero po zaksięgowaniu a tak to teraz trzeba wcześniej zajrzeć czy przypadkiem klient nie wybrał przesyłki za pobraniem lub takowej informacji nie napisał w "dodatkowych informacjach"

 

udogodnienie to na pewno przyśpieszy pracę

 

dla osób inaczej postrzegających rozwiązanie zapraszam do dyskusji bo inaczej będzie pozamiatane ;)

Link to postu
Zrobimy tak, że wpłata nie będzie uwzględniana w kolorze ikonki formularza, tylko w okrągłej ikonie $. Natomiast pojawia się pytanie, czy zatwierdzenie wpłaty nie jest tożsame z zarejestrowaniem wpłaty (cltr+w) - bo o opłaceniu transakcji informuje już inna ikona, dla odróżnienia też $, ale bez kółka :).

Dla mnie FOD w sello służy do tego, by zorientować się, czy wszystkie dane od klienta mam prawidłowe. Czyli jeśli ustawiłem kwotę do zapłaty zgodną z info z FOD to dolarek zielony chciałbym. Jeśli zaakceptowałem zmiany adresowe/dokumentowe to zeszycik zielony poproszę. Jak klient wpłaci mniej lub więcej przez PayU, to dolarek czerwony wg mnie mógłby się zrobić - wówczas zaglądam i sprawdzam. Kolejny FOD przyszedł z nową notatką - to zeszycik czerwony niech się stanie.

 

Jeśli chodzi o zatwierdzenie płatności, to przecież jeśli nie zatwierdzę to mam transakcję w 'oczekujące na płatność' a jeśli zatwierdzę (ctrl+w) to mam ją w sekcji 'do paczek' - aby ocenić czy płatność jest zatwierdzona czy nie (czyli robić dok. końcowy czy nie) to kieruję się tym, w której zakładce jest transakcja.

 

Logiką takiego zachowania jest sytuacja, gdy ktoś wpłaci przez PayU mniej niż trzeba, naprzykład dokładnie tyle ile mamy w sello automatycznie (np. najmniejszy możliwy koszt dostawy) i dolar jest zielony, a my wcale nie chcemy w tej cenie wysłać paczki.

 

Ale w takiej sytuacji formularz powinien być czerwony, bo nie zgadza się sposób wysyłki i jego koszt. Więc po zmianie sposobu wysyłki formularz zrobi się zielony, natomiast wpłata zrobi się wtedy czerwona, bo będzie różna od tego co klient wpłacił.

Zeszycik czerwony sugeruje, że jest coś nie tak z adresem/danymi. Myślę - sądząc po dyskusji - że sprzedawcy kojarzą tak: dolarek - dotyczy tylko płatności, zeszycik - tylko danych adresowych/dokumentowych. Ja mam takie skojarzenia przynajmniej.

 

Jestem za obróceniem zakładek z FOD-em. Z lewej najmłodsza oczywiście.

 

PS Czy ktoś jeszcze w pełni się ogarnia cały ten wątek? :)

 

 

Link to postu

 

Jeśli chodzi o zatwierdzenie płatności, to przecież jeśli nie zatwierdzę to mam transakcję w 'oczekujące na płatność' a jeśli zatwierdzę (ctrl+w) to mam ją w sekcji 'do paczek' - aby ocenić czy płatność jest zatwierdzona czy nie (czyli robić dok. końcowy czy nie) to kieruję się tym, w której zakładce jest transakcja.

 

hmmm a co z transakcją która wpływa jako nowa w zakładce oczekujące na płatność a klient wybrał przesyłkę za pobraniem

Link to postu

Natomiast jeszcze jedna kwestia, najmłodszy fod po lewej oznacza ten najpóźniej wypełniony (ostatni), starsze mają być po prawej?

 

No to chyba oczywiste. Nas interesuje ostateczna decyzja klienta, bo po diabla wiedziec nam ze klient najpierw chcial paczke do Krakowa, potem do Warszawy, a ostatecznie zdecydowal sie zeby wysylac do babci do Gdanska. Paczka ma jechac do Gdanska i koniec :)

Link to postu

Natomiast jeszcze jedna kwestia, najmłodszy fod po lewej oznacza ten najpóźniej wypełniony (ostatni), starsze mają być po prawej?

 

Czy będzie to od prawej do lewej czy odwrotnie jest kwestią drugorzędną (chociaż na intuicję chyba lepiej dać najnowszy formularz po lewej).  Istotne jest przede wszystkim, żeby po wejściu w zakładkę formularze domyślnie wyświetlany był najnowszy, a nie najstarszy.

Link to postu

Przydało by się aby w zakładce formularze pojawiał się też numer telefonu o ile został w nim podany. Oczywiście musiał by być też wtedy widoczny numer z ustawień konta kupującego tak aby można je było porównać i ewentualnie potem dodać do nowego pola "telefon". Jak wiadomo przy przesyłkach kurierskich jest to dość ważna sprawa.

Link to postu

Przydało by się aby w zakładce formularze pojawiał się też numer telefonu o ile został w nim podany. Oczywiście musiał by być też wtedy widoczny numer z ustawień konta kupującego tak aby można je było porównać i ewentualnie potem dodać do nowego pola "telefon". Jak wiadomo przy przesyłkach kurierskich jest to dość ważna sprawa.

 

... ale wg mnie w obecnej wersji jest numer telefonu pobierany z FODa w tabeli "adres do wysyłki".

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...