Skocz do zawartości

Zwrot zaliczki do klienta

Polecane posty

Problem jest trochę inny - klient zapłacił zaliczkę ale całość w USD i nie miał możliwości dokonać split payment na tym rachunku. Chcemy mu oddać całą zaliczkę i ponownie poczekać na przelew USD ale tym razem netto i VAT w pln na konto firmowe konto Vat. Muszę wystawić korektę do zwrotu środków i nie mogę tego zrobić w systemie a VAT został zaksięgowany i nie mogę anulować transakcji. System nie puszcza mi korekty do zaliczki.

Link to postu

OMG!
Proszę pozwolić sobie pomóc!
Naprawdę wyświetla się napis "nie puszczę!"? No chyba nie.
Więc proszę opisać to bez własnych dodatków, tylko jak krowie na polu:
Zaznaczam tu, klikam tam i dostaję komunikat xxxx.
Tylko zamiast "tu", "tam" oraz "xxxx" proszę wpisać dokładną informację, bez własnych dodatków.

Link to postu

Oczywiście:

1.Wystawiłem zamówienie od klienta na xx USD.

2.Klient dokonał wpłaty umówionej kwoty zaliczki w USD (ale nie ma możliwości wystawienia faktury zaliczkowej w USD i VAT w PLN - ponieważ zostaje to tylko wyliczone wg tabeli NBP)

3.Wystawiona była faktura zaliczkowa na wpłatę brutto w USD

4.Klient chce dokonać split payment ale nie może dopłacić w PLN VAT na konto bo nie ma takiej opcji w subiekcie.

5.Muszę zwrócić całą zaliczkę w USD brutto

6.Muszę wystawić fa Korektę do zaliczki

7.Przy próbie wystawienia korekty do zaliczki system cytuję "Subiekt GT! Faktury zaliczkowe cząstkowe nie mogą być korygowane"(to nazywam, że system mi nie puszcza)

8.Nie mogę anulować fa bo mamy zaksięgowaną zaliczkę.

9.Zwróciliśmy zaliczkę klientowi.

10.Nie mam jak wystawić fa korekty.

11.Klient wpłaca mi dzisiaj zaliczkę ponownie - kwotę netto USD i VAT PLN - fakturę zaliczkową muszę wystawić w Excellu.

Przechwytywanie2.JPG

Link to postu

No i od razu inaczej.

Wystawił Pan fakturę zaliczkową (tzw "starą") do zamówienia od klienta (ZK). Proszę więcej tego nie robić

Najlepiej wyłączyć w konfiguracji faktur VAT zaliczkowych wystawianie do zwykłego zamówienia.

Proszę używać zamówień zaliczkowych.

Teraz zostały 3 drogi:

  • wystawić korektę "ręcznie" poza Subiektem
  • usunąć FSzal, skonwertowac ZK do ZKzal, wystawić FSzalc z tym samym numerem jaki miała usunięta f-ra (uwaga: mogą być różnice groszowe!) i wystawić korektę
  • wystawić FS końcową i do niej korektę

 

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...
W dniu 19.02.2021 o 09:20, Andrzej Kubik napisał:

usunąć FSzal, skonwertowac ZK do ZKzal, wystawić FSzalc z tym samym numerem jaki miała usunięta f-ra (uwaga: mogą być różnice groszowe!) i wystawić korektę

Subiekt GT v. 1.66 SP4 HF1 

Próba wystawienia korekty kończy się komunikatem "Należy podać przyczynę korekty dla wszystkich korygowanych pozycji" a pole z pozycjami jest szare i niestety nic nie można wybrać. 

Co w takim przypadku?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...