Skocz do zawartości

brak powiadomień o wpłatach

Polecane posty

Witam, odkryłem dziś że mam jeszcze nie wysłane przesyłki z 23 grudnia, w sello nie pojawiła się ikona płatności, mimo że wpłata widnieje w nim jako zakończona, poniżej przykłąd.

dziś znów taki przypadek miał miejsce, zauważyłem że zdarza się to gdy ktoś wypełni formularz a wpłata jest później,  tak jak w tym przypadku rano formularz po południu wpłata.

Zaznaczam że nie pobieram nic na podstawie zmian w historii.

 

brak_platnosci.jpg

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Hmmm..

Zainstalowałem poprawkę 1.8.2. Rzeczywiście Sello zaczęło ściągać wpłaty uregulowane z opóźnieniem. Coś jednak jest nie tak. Albo coś źle robię albo jest jakiś błąd logiczny. Na poniżej załączonym zdjęciu widać formularz do transakcji, który czekał na wpłatę jeden dzień. Widać w nim, że płatność jest zakończona. Na czerwono zaznaczono różnicę alarmującą, że wpłata Allegro jest, ale po lewej stronie transakcja widnieje jako nieopłacona.

 

Dlaczego zatem na liście transakcji zarówno formularz jak i dolar zaznaczone są na zielono? W takim wypadku, żeby zorientować się, że płatność dotarła, trzeba wchodzić w każdą oczekującą transakcję i sprawdzać, czy przypadkiem ktoś nie zapłacił.

 

Uważam, że na liście transakcji po wpłacie albo FOD albo dolarek powinien być na czerwono. Cokolwiek powinno informować, że do transakcji mamy nową wpłatę.

 

sello.jpg

Link to postu

Wszystko jest OK, widzisz symbol "$" przy transakcji?

To on oznacza, że jest wpłata a kolor zielony sygnalizuje, że kwota jest prawidłowa.

 

Nie musisz zatem wchodzić we wszystkie transakcje, tylko te:

- przy których pojawiły się "dolarki" i klikasz "kopiuj wszystko" lub samą kwotę wpłaty

- przy których jest formularz na czerwono, mogą być tam zmiany do zaakceptowania lub np. wybrana przesyłka za pobraniem

Link to postu

No ale mam wyłupiać oczy, żeby dojrzeć, które dolarki mają już potwierdzoną wpłatę po stronie transakcji? Czy jak?  :o

 

Nie wiem, czy dobrze się rozumiemy...

Na liście wszystkich transakcji - mam wszystko na zielono. Kolor zielony - wg zasady stworzonej przy okazji FODów w Sello kojarzy mi się podświadomie z tym, że wszystko jest ok. W sensie - nic nie muszę zmieniać. Dopiero kolor czerwony informuje mnie, że coś jest do zmiany w transakcji. Na liście kilkudziesięciu transakcji zdecydowanie łatwiej jest wychwycić transakcję z czymś oznaczonym w kolorze czerwonym.

 

Czy jestem odosobniony w tej opinii? A może macie jakieś inne sposoby?

Link to postu

No ale mam wyłupiać oczy, żeby dojrzeć, które dolarki mają już potwierdzoną wpłatę po stronie transakcji? Czy jak?  :o

 

U mnie w firmie księgujemy przede wszystkim na podstawie mejli - jednak wynika to z tego, że opieramy się na zewn. kliencie poczty.  Jeśli działasz wyłącznie na Sello to najprościej przejść do zakładki Oczekujące na płatność lub w filtrze Opłacone włączyć wartość nieopłacone i już nie musisz wyłupiać oczu - masz na ekranie tylko te transakcje, gdzie płatność nie jest zaksięgowana.

 

W kolejnej wersji Sello obiecane są też filtry związane z formularzami i płatnościami Allegro - nie wiem, jak to dokładnie będzie wyglądać, ale pewnie jeszcze uprości sprawę.

Link to postu

Dopiero kolor czerwony informuje mnie, że coś jest do zmiany w transakcji. Na liście kilkudziesięciu transakcji zdecydowanie łatwiej jest wychwycić transakcję z czymś oznaczonym w kolorze czerwonym.

 

Czy jestem odosobniony w tej opinii?

 

Dokładnie, wg mnie też "chyba" było to wygodniejsze, ale wiem, że innym to nie pasowało dlatego zostało zmienione (o ile pamiętam, na początku właśnie zmiana wartości wpłaty poprze PayU była sygnalizowana na czerwono)...

Link to postu

 

U mnie w firmie księgujemy przede wszystkim na podstawie mejli - jednak wynika to z tego, że opieramy się na zewn. kliencie poczty.  Jeśli działasz wyłącznie na Sello to najprościej przejść do zakładki Oczekujące na płatność lub w filtrze Opłacone włączyć wartość nieopłacone i już nie musisz wyłupiać oczu - masz na ekranie tylko te transakcje, gdzie płatność nie jest zaksięgowana.

 

W kolejnej wersji Sello obiecane są też filtry związane z formularzami i płatnościami Allegro - nie wiem, jak to dokładnie będzie wyglądać, ale pewnie jeszcze uprości sprawę.

 

Jasne.. Rozumiem.. Każdy może mieć jakąś swoją specyficzną sytuację. Z tym, że FOD Sello były chyba robione po to, żeby można było właśnie oderwać się od maili. Ja nawet po dłuższych testach chciałem wyłączyć w Allegro te powiadomienia - bo po co mają zapychać skrzynkę skoro mamy super działające narzędzie?

 

Ponadto, tak jak z resztą poparł mnie stanko91 będę się upierał, że zasadą jaka wynikała od początku z FOD-ów Sello, było to, że zielone - jest ok, czerwone - coś trzeba zmienić.  

 

Idąc w ślad za tą zasadą - mamy wpłatę od Allegro - nie mamy wpłaty w transakcji - logika nakazuje pokazać coś na czerwono. Wówczas niepotrzebne będą dodatkowe filtry. Z łatwością (bez wyłupiania oczyu ;) zobaczymy wpłaty, które doszły w późniejszym czasie.

 

ps.

trochę poszperałem i wydaje mi się, że użytkownicy o kolorze dolarka pisali w tym wątku: http://forum.sello.pl/index.php?topic=4767.0

 

Z tego co się wczytuję to użytkownicy chcieli właśnie, żeby dolar robił się zielony dopiero po zarejestrowaniu wpłaty przez nas. Nie chcieli, żeby notesik był czerwony i to było logiczne.

 

Notesik odpowiedzialny jest za dane adresowe - jeśli się zgadzają, niech będzie zielony. Ale jeśli płatność przyszła z Pay-u a my jej nie zarejestrowaliśmy to niech dolar będzie czerwony. Wraz zarejestrowaniem wpłaty dopiero powinien robić się zielony. Wówczas sygnalizacja będzie jasna. Piszcie co o tym myślicie.

Link to postu

W zasadzie wszystko zostało już powiedziane. Ikonka wpłaty informuje o tym czy jest wpłata czy nie ma. Jeśli jest zielona, oznacza, że kwota wpłaty jest równa, jeśli czerwona - kwoty są inne.

 

Informacja o tym, czy transakcja jest opłacona od zawsze była w kolumnie z dolarkiem. Gdyby dolar w kółeczku robił się zielony po zarejestrowaniu wpłąty to mielibyśmy 2 ikonki, które oznaczają to samo - co jest raczej mało sensowne.

 

Nie możemy co chwilę zmieniać znaczenia ikon, bo jak widać przy każdej zmianie połowa użytkowników jest niezadowolona. Trzeba zatem wypracować rozwiązanie, z którego wszyscy, a przynajmniej większość będzie zadowolona.

Link to postu

Masz rację, Bartek. Większość powinna być zadowolona. Mam nadzieję, że mimo wszystko ktoś jeszcze zabierze głos w tej sprawie. Upieram się, że przy obecnym rozwiązaniu brakuje konsekwencji, o której już pisałem: wszystko na zielono - wszystko jest ok, coś jest na czerwono - alarm, że coś trzeba zrobić.

 

Aha... Jeszcze jedna sprawa. Z wątku, o  którym piszesz - gdzie ludzie zgłaszali niezadowolenie - pisali o tym, że notesik nie powinien być czerwony jeśli coś jest nie tak z płatnością. I to jest logiczne. Bo notesik jest od danych adresowych. Myślę, że czerwony dolar w przypadku zasygnalizowanej i niezarejestrowanej wpłaty PAY-u zadowoliłby większość.

Link to postu

dla mnie rozwiązanie aktualne jakie jest w wersji 1.8.2 jest jak najbardziej wystarczające

 

choć rozwiązanie jakie wcześniej zaproponowano że jeśli klient dokonał opłaty przez PayU (w100%) a my jako sprzedawca jeszcze jej nie zarejestrowałem to oprócz zielonego dolara w kółku pojawił by się jeszcze dolar opłacenia przesyłki (dolar bez kółka )na czerwono nie przeszkadzał by nam w pracy.

 

naszym zdaniem informacja że takiego czerwonego dodatkowego dolara nie ma jest również informacją że transakcja nie jest opłacona

 

powyższa propozycja na pewno wyróżniła by dodatkowo że przesyłka wymaga interwencji

 

chyba kompromisem było by aby już nie koloryzować tego sello jak malowanki a wystarczy dołożyć dodatkowy filtr dla transakcji opłaconych przez PayU a jeszcze nie zarejestrowanych, dotyczyło by to transakcji:

1.w pełni opłaconych opłaconych

2.w części

3.opłaconych o dowolnej kwocie wpłaty Payu

Link to postu

Moim zdaniem wszystko jest OK.

 

Jeszcze poobserwuję, ale po ostatnich zmianach raczej nie widzę - z mojego punktu widzenia - nielogiczności.

 

a jak rozpoznajecie automatyczną płatność payu która wpłynęła np. po dwóch dniach od wypełnienia FODa, tylko po mailu ? bo ikona foda jest zielona a "dolara" brak, co w sello oprócz maila informuje o wpłynięciu kasy ?

Link to postu

a jak rozpoznajecie automatyczną płatność payu która wpłynęła np. po dwóch dniach od wypełnienia FODa, tylko po mailu ? bo ikona foda jest zielona a "dolara" brak, co w sello oprócz maila informuje o wpłynięciu kasy ?

 

Wyjąłeś mi to z ust.. Właśnie chciałem poprosić, żeby osoby twierdzące, że wszystko gra napisały jak wychwytują takie opóźnione wpłaty.. Pewnie dodatkowo filtrują?

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...