Skocz do zawartości

Sello 1.38 błąd po instalacji - nie udało się wykonać kopii bazy danych. / Jestem pierwszy ?

Polecane posty

4 minuty temu, Paweł Nitendel napisał:

A to trzeba robić kopie? To nowość chyba, nigdy do tej pory nie robiłem. 

Przed aktualizacją Sello należy zrobić archiwizację bazy danych. Nie wiem czy jest to wymagane, ponieważ ja przed aktualizacją, zawsze robię. Jakby coś się popsuło podczas aktualizacji bazy danych, to zawsze można powrócić do starej.

 

Natomiast, kopię bazy danych, Sello wykonuje samo, automatycznie, przed jej aktualizacją. Może masz za mało miejsca na dysku?

  • Lubię to 1
Link to postu
  • Bartosz Rosa zmienił tytuł na Sello 1.38 błąd po instalacji - nie udało się wykonać kopii bazy danych. / Jestem pierwszy ?
1 minutę temu, Bartosz Głowacki napisał:

A jak to zrobić, jest gdzieś jakiś opis?

 

Ma Pan na myśli archiwizację?

 

W lewym górnym roku klikamy Sello -> Narzędzia -> Archiwizacja. Wskazujemy folder, gdzie ta archiwizacja ma się zrobić (archiwizację radzę robić na innym dysku) ustawiamy pozostałe opcje i klikamy OK. W zależności od wielkości bazy danych oraz sprzętu, czas operacji może być od kilku minut do kilku godzin.

Link to postu

Aby przeprowadzić dearchiwizację należy:

- Uruchomić Sello z wciśniętym CTRL

- Powinno pojawić się okno z połączeniem z serwerem. Łączymy się z nim.

- Teraz powinno pojawić się lista z podmiotami, a na samym dole jest "Dearchiwizacja". Tutaj wybieramy plik do dearchiwizacji bazy danych i Sello robi już reszte.

 

sello.jpg.69c5ef1e12001537db190e5236535ac3.jpg

Link to postu
W dniu 30.03.2021 o 14:10, Paweł Nitendel napisał:

927785221_Zrzutekranu(369).png.5231d95b9a8ef382f4fef8da34fdd4bb.png

Też miałem ten błąd. Program uruchomiony jako administrator, miejsce na dysku było dostępne, nikt nie korzystał z bazy, żeby mogła być zablokowana. Oczywiście rozwiązaniem było wykonanie archiwizacji.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...