Skocz do zawartości

Problem z ZK (z rezerwacją)

Polecane posty

Dlaczego niezrealizowane zamówienia, np. te gdzie płatność nie została dokończona lub FOD nie został wypełniony powodują, że w Subiekcie pojawia się zamówienie z rezerwacją i tak sobie tam wisi. Okazało się, że liczba zamówień z rezerwacjami przekroczyła ilość towaru na stanie i nie mogłem generować dokumentów końcowych. Pomogło usunięcie tych wszystkich zamówień w Subiekcie. Niestety - pojedynczo, zbiorczo się nie dało. Sello 1.36

Link to postu
14 godzin temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.38.0 napisał:

Albo zaznaczyć tu, w nowym synchro oczywiście:

obraz.png.454272f7048109e0ceb60b37f1794839.png

A zaznaczenie tej opcji nie pomoże? Pamiętam, że kiedyś poruszany był temat automatycznego anulowania rezerwacji w przypadku, gdy klient nie dokończył zakupu. Byłem przekonany, że to działa, a okazało się, że sporo takich wiszących rezerwacji było w Subiekcie uniemożliwiając utworzenie dokumentów. Zostaję na razie przy 1.36 🙂

image.png.44a13755b0c92a6664b01ae6f5665c4e.png

15 godzin temu, Paweł Nitendel napisał:

Polecam takie zamówienia zaznaczyć w zakładce oczekujące, wybrać zmiany zbiorcze, następnie nie twórz dokumentu. Wtedy nie powstanie ZK w Subiekcie. 

Nie chcę się "bawić" w takie przeklikiwanie. To ma być automat, albo niech nie tworzy rezerwacji w ogóle.

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu

  

49 minut temu, Zdzisław Bal napisał:

Zostaję na razie przy 1.36 

Nowy synchronizator działa bosko w porównaniu do starego. Ja działam na zasadzie kto pierwszy ten lepszy - nie opłacił > nie rezerwuje bo to tylko blokowanie towaru gdzie mogę go sprzedać dalej i szybciej. 

 

49 minut temu, Zdzisław Bal napisał:

To ma być automat, albo niech nie tworzy rezerwacji w ogóle.

Jeżeli chcesz aby nie tworzyło rezerwacji to właśnie trzeba zaktualizować i wtedy masz opcje aby nie tworzyło Zk dla nie opłaconych zamówień. 

  

49 minut temu, Zdzisław Bal napisał:

A zaznaczenie tej opcji nie pomoże?

Odznaczenie opcji tylko zatrzyma automat - nie będzie tworzyło żadnych zamówień i rezerwacji

Edytowane przez Dominik Heidemann
  • Lubię to 1
Link to postu
30 minut temu, Zdzisław Bal napisał:

Pamiętam, że kiedyś poruszany był temat automatycznego anulowania rezerwacji w przypadku, gdy klient nie dokończył zakupu

W tej chwili jest tak, że możesz zdecydować żeby w zakładce OCZEKUJĄCE NA PŁATNOŚĆ nie tworzyły się ZK, dopóki TRANSAKCJA nie będzie gotowa do przetwarzania (do tego służy opcja, którą wskazałem) - jeżeli tworzyłeś ZK bez rezerwacji, to równie dobrze brak takiego zamówienia powinien być dla Ciebie odpowiedni - no chyba, że wchodzi w grę coś o czym nie wiem. ZK będzie się tworzyć automatycznie, gdy TRANSKACJA przejdzie do DO PACZEK.

  • Lubię to 1
Link to postu
  • 4 miesiące temu...

Było tak że wystawiało dokument końcowy mimo rezerwacji. Tak jak w subiekt jest opcja pomiń rezerwację i wypisz dokument końcowy mimo to. Sello też tak miało, ale teraz na nowym synchronizatorze tego nie ma. Wystawianie dokumentu aromatycznie będzie nie możliwe jeśli jest rezerwacja na dany towar. Trzeba pojedynczo wystawiać taki dokument.

Tez jeśli w subiekcie mamy towar który kupujemy na opakowania a sprzedawany jest na sztuki to teraz sello miewa z tym problem. W opcjach towaru trzeba ustawiać jednostkę

Link to postu

Sprawdziliśmy to i zarówno na starym jak i na nowym synchronizatorze przy próbie wystawienia dokumentu poniżej stanów jest błąd informujący o braku stanów.

 

18 godzin temu, Michał Boguś napisał:

Tez jeśli w subiekcie mamy towar który kupujemy na opakowania a sprzedawany jest na sztuki to teraz sello miewa z tym problem. W opcjach towaru trzeba ustawiać jednostkę

Ustawianie jednostki sprzedaży to chyba zaleta? Wcześniej Sello w ogóle nie zwracało uwagi na jednostki i wszystko odbywało się na jednostkach domyślnych. Jakiego rodzaju są to problemy?

Link to postu
24 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Sprawdziliśmy to i zarówno na starym jak i na nowym synchronizatorze przy próbie wystawienia dokumentu poniżej stanów jest błąd informujący o braku stanów.

Nie możliwe, wcześniej była taka opcja pomijaj rezerwację i sello bez problemu wystawiało dokument końcowy mimo rezerwacji. Chyba że stary synchronizator korzystał z tej opcji pomijania z subiekta, dlatego robiło dokument.

 

27 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Ustawianie jednostki sprzedaży to chyba zaleta? Wcześniej Sello w ogóle nie zwracało uwagi na jednostki i wszystko odbywało się na jednostkach domyślnych. Jakiego rodzaju są to problemy?

Tak samo z tym, w subiekcie jak były przypisane jednostki sprzedaży, to sello tak wystawiało dokument jak miał subiekt to przypisane. A teraz należy te jednostki poustawiać w sello, bo w przeciwnym razie wypisuje np całe opakowania czy kpl. U nas trochę bałaganu to narobiło zanim się zorientowaliśmy co jest. Przy kilku tysiącach pozycji zawsze coś się pominie i błędy jeszcze będą wychodzić. W subiekcie dane pozycje i jednostki miary przypisuje się od razu przy nanoszeniu pozycji. A w sello trzeba to dodatkowo ustawiać. Lepiej żeby z automatu korzystała z tej jednostki co w subiekt. Czyli jednostka sprzedaży, jest opcja domyślna, ale domyślą w subiekcie niekoniecznie jest ta sprzedaży dlatego powstają błędy i problemy. Myślę że warto to poprawić. Bo Sello współpracuje z Subiektem więc niech z automatu korzysta z tej jednostki co jest przypisana w Subiekt jako ta sprzedaży.

Link to postu
W dniu 12.08.2021 o 08:27, Michał Boguś napisał:

wcześniej była taka opcja pomijaj rezerwację i sello bez problemu wystawiało dokument końcowy mimo rezerwacji

Może to było bardzo dawno temu i zostało poprawione w międzyczasie jako błąd. Na obecnej wersji zmiana synchronizatora nie pozwala na takie działanie a starego synchronizatora od dłuższego czasu nie modyfikowaliśmy.

W dniu 12.08.2021 o 08:27, Michał Boguś napisał:

w subiekcie jak były przypisane jednostki sprzedaży, to sello tak wystawiało dokument jak miał subiekt to przypisane. A teraz należy te jednostki poustawiać w sello, bo w przeciwnym razie wypisuje np całe opakowania czy kpl.

Zweryfikujemy to jeszcze. Być może nowy synchronizator bierze jednostkę domyślną dla towaru a nie domyślną przy sprzedaży.

 

Link to postu
35 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Może to było bardzo dawno temu i zostało poprawione w międzyczasie jako błąd. Na obecnej wersji zmiana synchronizatora nie pozwala na takie działanie a starego synchronizatora od dłuższego czasu nie modyfikowaliśmy.

 

Ale dlaczego to miał by być błąd?? Bardzo dobra rzecz, przy dużej sprzedaży cały czas są jakieś towary w rezerwacji, bo ktoś sobie coś zamówi nie zapłaci itp. To czemu mają te transakcje blokować następne,  które są gotowe do wysyłki. Zauważyłem też, że obecnie bardzo słabo są wystawiane dokumenty wstępne, te zamówienia od klientów z rezerwacją, wydaje mi się, że dla translacji które wpadają na bieżące sello nie tworzy tych dokumentów automatycznie mimo synchronizacji co 5 minut. Ręcznie jak się wymusi wystawienie, to tak oczywiście, a zbiorowo wystawia przy nowym uruchomieniu sello na serwerze. Chyba, że coś nie tak mamy ustawione. Ale nie wydaje mi się.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...