Skocz do zawartości

WSTO po 1.07.2021

Polecane posty

Zaczynam się martwić, czy w ogóle taka aktualizacja się ukaże, bo Insert na moje zapytania podawał terminy: początek sierpnia, 20 sierpnia, ubiegły tydzień, z 3.09 odpowiedź była, że w każdej chwili będzie aktualizacja, no a teraz na zapytania w tej sprawie już nie odpowiadają w ogóle. No, a jeszcze 25 czerwca informacja Insertu brzmiała:

"Opublikowaliśmy wersję 1.67 systemu InsERT GT. Zawiera ona bardzo ważną z technologicznego punktu widzenia zmianę – system InsERT GT został skompilowany w języku C++ w wersji 17. Zmiana ta znacząco usprawni proces powstawiania kolejnych wersji programu.". Jak widać nie usprawniła.

Link to postu
10 minut temu, Bartosz Matczak napisał:

Importując faktury jedne kraje są importowane a drugie nie (komunikat: Na dokumencie państwo konsumpcji i państwo stawki VAT nie zgadzają sie).

Zastosował się Pan do komunikatu i sprawdził dane dokumentu ora konfigurację stawek VAT ?

 

11 minut temu, Bartosz Matczak napisał:

Co jest nie tak

Proszę pokazać importowany dokument, konfigurację programu (stawek VAT) oraz opisać co Pan robi (wspólna baza czy nie) to może ktoś będzie w stanie wskazać możliwą przyczynę problemu.

Link to postu
W dniu 11.09.2021 o 14:10, Bartosz Matczak napisał:

Importując faktury jedne kraje są importowane a drugie nie (komunikat: Na dokumencie państwo konsumpcji i państwo stawki VAT nie zgadzają sie). Co jest nie tak

Proszę opisać dokładnie, co Pan robi po kolei. Jakim plikiem przenoszone są dane do Rachmistrza GT? Proszę o załączenie zrzutów ekranu z tych konkretnych faktur, które się nie importują i stawek VAT dodanych do Subiekta123.

 

 

W dniu 14.09.2021 o 13:05, Jacek Bartczak napisał:

Dodatkowo wygląda, na to że jest jakiś błąd wliczeniu vatu, bo liczy go przy ręcznym wprowadzaniu np. zamiast 20%, to 0,2%. Wygląda, to na błędną formułę.

W którym miejscu źle liczony jest VAT? Proszę sprawdzić jak są dodane stawki VAT w słownikach w Rachmistrzu.

Link to postu
W dniu 14.09.2021 o 13:05, Jacek Bartczak napisał:

Mamy ten sam problem (niektóre transakcje nie są importowane). Zgłosiliśmy go wczoraj w Insercie i na razie nie mamy odpowiedzi. Dodatkowo wygląda, na to że jest jakiś błąd wliczeniu vatu, bo liczy go przy ręcznym wprowadzaniu np. zamiast 20%, to 0,2%. Wygląda, to na błędną formułę.

czy otrzymales jakakolwiek odpowiedz. 

 

Link to postu

Odpowiedź jaką otrzymaliśmy:

"W Subiekcie123 określa się "Rodzaj transakcji" - tylko dokumenty w których wybrane został rodzaje transakcji WSTO-OSS lub WSTO-SK (zrzut ekranu) mogą być odczytane przez odpowiedni schemat importu w Rachmistrzu GT. Dokumenty z innymi rodzajami transakcji posiadają ograniczenie uniemożliwiające import przez schematy do rejestru OSS."

No, ale tak są właśnie te dokumenty oznaczone w Subiekcie, tak więc to nie tutaj jest problem. W przyszłym tygodniu będziemy próbowali to dalej wyjaśniać z Insertem.

Link to postu
1 godzinę temu, Jacek Bartczak napisał:

Odpowiedź jaką otrzymaliśmy:

"W Subiekcie123 określa się "Rodzaj transakcji" - tylko dokumenty w których wybrane został rodzaje transakcji WSTO-OSS lub WSTO-SK (zrzut ekranu) mogą być odczytane przez odpowiedni schemat importu w Rachmistrzu GT. Dokumenty z innymi rodzajami transakcji posiadają ograniczenie uniemożliwiające import przez schematy do rejestru OSS."

No, ale tak są właśnie te dokumenty oznaczone w Subiekcie, tak więc to nie tutaj jest problem. W przyszłym tygodniu będziemy próbowali to dalej wyjaśniać z Insertem.

dokladnie tak. blad ewidentnie po stronie insert.

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

@Bartosz Matczak, @Jacek Bartczak - niestety opisują Państwo rzeczywiste problemy, które występują podczas importu z Subiekta 123 i nie tylko.

Po pierwsze: Subiekt 123 źle generuje pliki EPP - w sekcji "STAWKIVATZAGRANICZNE" procenty podane są np. tak:

"19",0.190000,1,"Niemcy","DE","DE"

a powinny być tak:

"19",19.0000,1,"Niemcy","DE","DE"

To powoduje, że słownik stawek źle zbudował się w Rachmistrzu GT.

 

Po drugie, Rachmistrz GT póki co nie radzi sobie z importem z EPP jeśli istnieje kilka stawek o tym samym symbolu: zapis w VAT-OSS próbuje się robić w pierwszej znalezionej stawce o symbolu zgodnym z symbolem podanym w EPP w zawartości dokumentu obrotowego, a powinien zrobić się w stawce o takim właśnie symbolu, ale przypisanej do państwa konsumpcji zgodnie z zawartością sekcji "INFORMACJEWSTO".

 

W dniu 16.09.2021 o 12:38, Kamil Goleń napisał:

Wszelkie dodatkowe stawki VAT należy wprowadzić do tego słownika samemu.

Jeśli jakiejś stawki nie ma, to ona doda się automatycznie w trakcie importu, ale z uwagi na błąd generowania EPP z S123 te stawki dodają się błędnie.

Edytowane przez Jacek Izydorczyk
Link to postu
10 minut temu, Jacek Bartczak napisał:

No, a w Insercie o tym błędzie wiedzą, bo po korespondencji jaką od jakiegoś czasu w tej sprawię prowadzę z pomocą techniczną wyglądałoby, że nie?

Problem z Subiektem 123 został już potwierdzony - poprawka zostanie wdrożona najpóźniej w środę rano.

Odnośnie tego drugiego problemu z Rachmistrzem GT, to nie mam jeszcze potwierdzenia.

Link to postu
19 minut temu, Bartosz Matczak napisał:

za co placimy abonament?

Za to, co opisano tutaj: https://www.insert.com.pl/dla_uzytkownikow/abonament/rachmistrz_gt.html

21 minut temu, Bartosz Matczak napisał:

aby prosic sie o wprowadzenie poprawek ktorych insert nie widzi.

Nie, proszenie się nie wymaga aktywnego abonamentu.

22 minuty temu, Bartosz Matczak napisał:

chyba czas sie przesiasc.

Śmiało - nikogo to nie wzruszy.

Link to postu
15 minut temu, Bartosz Matczak napisał:

ale jestem klientem insert ktorego jest pan "partnerem"

To, czyim klientem Pan jest, nie ma dla mnie żadnego znaczenia i nie zmienia to przekazu moich wypowiedzi. Na tym pozwolę sobie zakończyć dyskusję z Panem, bo to nie ma sensu, a robi się niemiło.

Link to postu

To nie jest tak, że to nigdzie nie trafia i czyjeś prośby są ignorowane. Zasoby są ograniczone i nie tylko InsERT ma problemy. Gdzie idziej w jednym elemencie gdzie poczuł się Pan gorzej w InsERCie poczuje Pan się lepiej obsłużony, tylko za moment może być pare innych miejsc gdzie będzie gorzej.

 

Dodam tylko, że również klienci dużych ERPów proszą o poprawę jakiś większych lub mniejszych błędów i cierpliwie czekają. O dziwo oni mają czesto więcej cierpliwości.

 

I nie obruszając się, trzeba też wiedzieć, jaką w 'negocjacjach' zajmujemy pozycję. Podam przykład z autopsji. Kiedy miałem jedno auto z salonu i nagle musiałem je zostawić z powodu usterki w serwisie salonu, nawet nie oczekiwałem auta zastępczego. Kiedy z tego salonu mam już N aut w firmie, jak ponownie trafiłem z usterką, dostałem auto zastępcze bez prośby, pomimo, że nie mieli nic na stanie dali mi auto z demo.

 

W jednym i drugim przypadku nie oznacza to, że czułem się nieszanowany. Ale za pierwszym razem nie odgrażałem się, że jak to, zepsuło się i nie mogą dać mi zastępczego, to ja już do nich nie wrócę...

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...