Skocz do zawartości

Inpost - wybór sposobu nadania paczkomat a kurier

Polecane posty

45 minut temu, - Kałuża - napisał:

Witam

 

Czy jest możliwość ustawienia sposobu nadania przesyłki Inpost w trakcie tworzenia paczek ? Chodzi dokładnie o to czy w trakcie tworzenia paczki jest gdzieś możliwość wyboru czy paczka ma być nadana w paczkomacie czy odebrana przez kuriera ?

 

pozdrawiam

Jest taka możliwość przed utworzeniem paczek. Wchodzisz w Ustawienia -> Słowniki -> Wysyłka towarów - sposoby wysyłki i tam zmieniasz metodę nadania w oknie konfiguracji InPost ShipX. Żeby ustawienie zlecenia odbioru paczek przez Sello zostało wysłane do Twojego kuriera musisz mieć nowy token, który uzyskasz u swojego opiekuna handlowego.

image.png.5c0c7f0b6d285470fbbb9744d344cbb8.png image.png.be79e526ffe788a93733ede40306ac00.pngimage.thumb.png.39d15c3fbbd17cb7efaea5362fdedec1.png
 

Link to postu

... no właśnie ... Ustawienia -> Słowniki -> Wysyłka towarów. To wiem. Pytam o prostszą metodę np. zaznaczam paczki które mają być odebrane przez kuriera i wysyłam do inpost - tworzą się paczki dla których można zlecić odbiór przez kuriera, zaznaczam paczki i wysyłam do inpost - tworzą się paczki które będą nadane w paczkomacie.

Link to postu
7 minut temu, - Kałuża - napisał:

... no właśnie ... Ustawienia -> Słowniki -> Wysyłka towarów. To wiem. Pytam o prostszą metodę np. zaznaczam paczki które mają być odebrane przez kuriera i wysyłam do inpost - tworzą się paczki dla których można zlecić odbiór przez kuriera, zaznaczam paczki i wysyłam do inpost - tworzą się paczki które będą nadane w paczkomacie.

Nie ma niestety... Też by mi się przydało, ale paczkomaty do paczkomatu muszę drukować innym programem (ProstaPaczka), bo ręczne przestawianie z poziomu Sello to półśrodek i łatwo się pomylić. Dało by się to zrobić, gdyby w Sello można było dodać dwa razy tę samą dostawę allegro Paczkomaty - w jednej konfiguracji ustawić nadanie w paczkomacie, w drugiej - nadanie w busie 😁 (chociaż dla innych dostaw ta blokada to dobra sprawa).

Link to postu

A do czego Wam potrzebne takie zmiany? Kurier nie odbiera paczek jeżeli na etykiecie jest nadanie w paczkomacie? 
u mnie nie ma z tym problemu, wszystkie etykiety drukuję do paczkomatu, a nadaję w punkcie, w paczkomacie i czasami odbiera kurier….

Edytowane przez Paweł Nitendel
Link to postu
11 godzin temu, Paweł Nitendel napisał:

A do czego Wam potrzebne takie zmiany? Kurier nie odbiera paczek jeżeli na etykiecie jest nadanie w paczkomacie? 
u mnie nie ma z tym problemu, wszystkie etykiety drukuję do paczkomatu, a nadaję w punkcie, w paczkomacie i czasami odbiera kurier….

Witam

W jaki sposób zamówić kuriera skoro wszystkie etykiety są z zadeklarowanym nadaniem w paczkomacie ?

Link to postu
11 godzin temu, Paweł Nitendel napisał:

A do czego Wam potrzebne takie zmiany? Kurier nie odbiera paczek jeżeli na etykiecie jest nadanie w paczkomacie? 
u mnie nie ma z tym problemu, wszystkie etykiety drukuję do paczkomatu, a nadaję w punkcie, w paczkomacie i czasami odbiera kurier….

Lubię porządek po prostu... Ale myśl godna rozważenia, tym bardziej, że mamy stały podjazd i nie musimy zamawiać kuriera...

 

A drukujecie potwierdzenie odbioru, które kurier podpisuje? Jest wymagane przy reklamacjach... Z "paczkomatowych" da się takie wydrukować?

Link to postu
8 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Można utworzyć dwie osobne dostawy paczkomatowe, jedna z opcją nadania w paczkomacie a druga z kurierem i je po prostu zmieniać w transakcji/paczce jeśli zachodzi taka potrzeba.

Jak pisałem, u mnie blokadą jest brak możliwości dodania dostawy do drugiej dostawy Sello.

Chyba, że należy do tego podejść inczej. Ale jak?

 

obraz.png.306284669e34f373c65e1d33a6290694.png

Link to postu

Bo Ty próbujesz zmapować jedną dostawę Allegro na dwie dostawy Sello - co jest zablokowane. Jest to potrzebne tylko do tego, aby Sello wiedziało jaką Twoją dostawę ustawić w transakcji dla Allegro Paczkomaty InPost i tutaj musi być dokładnie jedno powiązanie. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby powielić sobie dostawę sellową i ją używać zamiennie z tą, która jest zmapowana i automatycznie przypisana przy pobieraniu transakcji :).

  • Dziękuję 1
Link to postu
50 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Bo Ty próbujesz zmapować jedną dostawę Allegro na dwie dostawy Sello - co jest zablokowane. Jest to potrzebne tylko do tego, aby Sello wiedziało jaką Twoją dostawę ustawić w transakcji dla Allegro Paczkomaty InPost i tutaj musi być dokładnie jedno powiązanie. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby powielić sobie dostawę sellową i ją używać zamiennie z tą, która jest zmapowana i automatycznie przypisana przy pobieraniu transakcji :).

Przecież już tak mam! Muszę tylko wpisać ID i token.

Taką dostawę zaciągałem do PP2 - ale musiałem wpisywać gabaryt...

 

Dzięki za podpowiedź, zafiskowałem się na tej dostawie allegro...

 

obraz.png.a169ffc370578619cacf6f0f2c69be0a.png

  • Lubię to 1
Link to postu
19 minut temu, Paweł Nitendel napisał:

Dryn....dryn...

- Cześć kurier mam gotowe. 

- Dzięki podjadę.

... jak zawsze do powiedzenia mają ci którzy za bardzo nie mają nic do powiedzenia w danym temacie. Żeby zrobić ...dryn...dryn trzeba mieć ustalony jakikolwiek odbiór przez kuriera, bez zlecenia nie przyjedzie (przerabiane z kurierem i opiekunem handlowym) tak jest przynajmniej u mnie.

  • Dziękuję 1
  • Haha 1
Link to postu
3 godziny temu, - Kałuża - napisał:

... jak zawsze do powiedzenia mają ci którzy za bardzo nie mają nic do powiedzenia w danym temacie. Żeby zrobić ...dryn...dryn trzeba mieć ustalony jakikolwiek odbiór przez kuriera, bez zlecenia nie przyjedzie (przerabiane z kurierem i opiekunem handlowym) tak jest przynajmniej u mnie.

eee? u mnie kurier inpostu przyjeżdża czy wysłałem zlecenie odbioru czy nie, i nie mam umowy z inpostem. Co więcej, Ilość paczek w zleceniu i ilość jaką daję kurierowi NIGDY mi się nie zgadza, bo zlecenie zwykle wysyłam koło południa (chyba że zapomnę) a zanim kurier przyjedzie do jeszcze kilka paczek dobiję. Nigdy nikt nie robił z tego problemów a wysyłam inpostem już jakieś 6 lat.

 

Od święta zdarza się że jeździ jakiś kurier na zastępstwo na rejonie to wtedy nie wie że u mnie są paczki co dzień, no ale wystarczy że raz się pojawi to potem już zabiera.

 

Zdarzało mi się że miałem paczki do wysyłki w paczkomacie i kurier stał pod paczkomatem i wrzucał paczki to mu po prostu wrzuciłem do pudełka z innymi które wyjął z paczkomatu i zabrał, przeskanowali na oddziale i poszły.


Po prostu trzeba się dogadać z kurierem.

 

PS: inny przykład: umowę mam z DPD i nawet jak anuluję podjazd na centrali to wystarczy telefon do kuriera i przyjedzie po paczkę na którą nie ma zlecenia.

Edytowane przez Grzegorz Kulig
Link to postu
3 godziny temu, - Kałuża - napisał:

... jak zawsze do powiedzenia mają ci którzy za bardzo nie mają nic do powiedzenia w danym temacie. Żeby zrobić ...dryn...dryn trzeba mieć ustalony jakikolwiek odbiór przez kuriera, bez zlecenia nie przyjedzie (przerabiane z kurierem i opiekunem handlowym) tak jest przynajmniej u mnie.

A z tej opcji w MP Inpost nie korzystasz?

obraz.png.b32785645755be6e607381d88ddb8068.png

 

Potem z kurierem dogadaj co i jak dalej...

Link to postu
1 minutę temu, Grzegorz Kulig napisał:

tzn której? Zamów kuriera czy drukuj potwierdzenia? potwierdzeń nie drukuję, szkoda papieru, a kuriera jak pisałem, zamawiam koło południa ale zdarza mi się że zapomnę albo inpost nie działa czy coś i nie wyślę zlecenia, ale kurier i tak przyjedzie bo wie że codziennie mam paczki.

Przepraszam, miało być do kolegi @- Kałuża -, w kontekście zamawiania kuriera.

PS (też w kontekście...)

https://inpost.pl/aktualnosci-jak-zamowic-kuriera-krotki-poradnik

Link to postu
W dniu 30.08.2021 o 12:29, Bartosz Rosa napisał:

Można utworzyć dwie osobne dostawy paczkomatowe, jedna z opcją nadania w paczkomacie a druga z kurierem i je po prostu zmieniać w transakcji/paczce jeśli zachodzi taka potrzeba.

 Dokładnie o takie rozwiązanie chodziło 🙂 Bardzo dziękuję. 5 paczek utworzone jako do odebrania przez kuriera, reszta nie istotne jaka forma nadania bo odbierane są wszystkie przesyłki i oczywiście bez problemu można utworzyć zlecenie odbioru paczek w managerze inpostu. Raz jeszcze dzięki.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...