Skocz do zawartości

Allegro ORLEN Paczka WzA (przykład konfiguracji)

Polecane posty

Zgodnie z zapowiedziami miała ruszyć Allegro ORLEN Paczka na umowę no i ruszyła. Kolejny dzień spędzony na testach i na walce z błędami API. Działa !!!

 

 

image.png.c969f6825bf2208cca87ad56475250bd.png

Jeśli pomogłem, będę wdzięczny za kliknięcie "DZIĘKUJĘ",

 

 

Potwierdzam też, że są nowe ceny u przedstawicieli jak zapowiadano. Proszę o newsy na priv jakie ceny otrzymujecie.

Jeśli potrzebujesz, napisz adres punktu na forum, postaram się szybko zdekodować jego ID i wkleić Ci tutaj na forum, odwdzięczysz się potwierdzając, że działa lub nie działa.

Edytowane przez HotKey .
  • Lubię to 2
Link to postu

Niestety, jeśli posiadasz Sello w wersji 1.39.0 musisz ręcznie wyedytować każdą paczkę ORLENu (Daniel-Wszystko-Mogę-Obajetek nie byłby zadowolony).

A dokładnie w ID punktu odbiorczego (PSD), należy wkopiować POPER ID tego punktu odbiorczego:

 

 

image.png.80336a67d1191fe5d80e496ff22057d7.png

Aby wyglądało to tak:

 

image.png.b1c271df2d71f9770804b4ced1b31ddf.png

 

 

Na tym etapie Sello przestaje zgłaszać błędy co do ID Punktu odbiorczego paczki i przychodzi etykieta !!!

 

Edytowane przez HotKey .
Link to postu
12 godzin temu, HotKey . napisał:

Aby wyglądało to tak:

 

image.png.b1c271df2d71f9770804b4ced1b31ddf.png

 

 

Na tym etapie Sello przestaje zgłaszać błędy co do ID Punktu odbiorczego paczki i przychodzi etykieta !!!

 

 

Działa! Tylko należy przekopiować ręcznie identyfikator tak jak podał @HotKey .

Jedynie nie ma nadruku MINI...

Link to postu
24 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl Sello1.39.0 napisał:

ale o radości w tym WzA ORLEN to już nie napisali jakoś... 🤪🙃😁

Więc jest cień szansy, że to MINI oraz RADOŚĆ tylko się nie drukuje, ale faktycznie jest gdzieś na etykiecie zapisana czarną czcionką na czarnym tle.

No zobaczymy jak przyjdzie FV to daj znać, czy dopłacasz coś, czy liczą za SERWIS MINI. No bo szkoda, przepłacać, pisali w reklamach, że ma być bez dopłąty 50 gr. netto.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
W dniu 22.09.2021 o 02:26, HotKey . napisał:

Poprawcie sobie wymiary na

20x20x30

 

Bo większe wymiary to może nie być SERWIS MINI (brak jasnych danych na dzień dzisiejszy).

Niestety nie udało nam się w żaden sposób uruchomić usługi SERWIS MINI, także o przesyłkach w cenach wynegocjowanych przez Allegro u @Daniel Obajtek STACJA NR #5689 to można na razie zapomnieć.

Ale jeśli ktoś ma już Sello 1.40 to proponuję naprawę wysyłania danych do serwisu WzA.

Ja dopracowałem się nastąpującej konfiguracji (cel: wysyłanie paczek do WzA bez ingerencji użytkownika):

 

 

image.png.f35c737e319e8a23a987b48295bf7b59.png

 

W polu PUNKT ODBIORU ID wpisujemy:

 

[Paczka::PunktOdbioru::Nazwa|substring=`14, 15`]

Po wpisaniu PUNKT ODIBORU ID paczuszki wychodzą ładnie do WzA. Czekamy na rozwiązanie problemu ze znacznikiem PACZKA MINI. Na dzisiaj Allegro nie widzę chęci pomocy, a ORLEN zwala na Allegro, także usługa póki co nie działa przez WzA w cenach obiecanych przez Allegro.

  • Lubię to 2
Link to postu
  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Zgłosiliśmy do Allegro zapotrzebowanie na opis konfiguracji poszczególnych kurierów w WzA, ale podejrzewam, że trzeba będzie na to poczekać.

 

Podpięcie pod dostawcę w słowniku dostawców ma na celu tylko poprawne działanie mechanizmu wysyłania numerów nadawczych do Allegro (nie ma wpływu na samo tworzenie przesyłek). Jeśli zostanie źle ustawione, to przy próbie wysyłania tego numeru Allegro zwróci błąd, informujący, że dostawca jest źle ustawiony. Można zatem ustawić wstępnie jednego dostawcę a w razie wystąpienia błędu spróbować z innym.

Link to postu
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.08.2023 o 13:31, Andih . napisał:

Czy po tak długim czasie wiadomo jak to jest z tym naliczaniem opłaty przez Allegro za przesyłki Orlen-Ruch? Mam swoją uwowę

Wiadomo tyle, że obecnie zmienia ORLEN umowy z uwagi na dyrketywę AML i niebawem spodziewam się, że w Allegro pojawią się dwie nowe usługi jedna do automatów druga do punktów.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Dzień dobry

 

Właśnie na Allegro (w cennikach) dodałem:

- Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka

- Allegro Automat ORLEN Paczka

 

Oczywiście dlatego, że to jedna z opcji wysyłek, która powinna być od 25.10.2023 na liście, by mieć SMART w ofertach.

 

Po imporcie cenników do Sello i oczywiście aktualizacji w nim listy oferowanych przewoźników na liście nie ma tych opcji, by je wybrać :) Zatem jak mam połączyć to?

W "Wysyłka towarów - dostawcy" ?

W "Wysyłka towarów - sposoby wysyłki" ?

 

Nigdzie tam nie ma "Allegro Odbiór w Punkcie ORLEN Paczka" i "Allegro Automat ORLEN Paczka" i na listach po update dostaw allegro też ze spisu nie można tego wybrać.

 

 

Link to postu

By była jasność.

 

W "Wysyłka towarów - dostawcy" mam już zrobione to, co widać (screen orlen_1)

 

W "Wysyłka towarów - sposoby wysyłki" jest to i jak widać a raczej nie widać nie ma tam ALLEGRO ORLEN PACZKA (po pobraniu oczywiście aktualnej listy dostawców) (screen orlen_2)

 

Pytanie zatem gdzie jeszcze coś trzeba zrobić by to się pojawiło, bo dawniej nie raz dodawałem te nowe opcje i było dobrze.

 

orlen_1.jpg

orlen_2.jpg

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...