Skocz do zawartości

Import zamówień z Subiekta do Sello

Polecane posty

Chciałbym zadać pytanie odnośnie tej funkcjonalności. Aby całość odbywała się automatycznie, Sello musi wiedzieć, które zamówienia ma importować z Subiekta. Zamówienia takie (pochodzące np ze sklepu) muszą być zatem jakoś oznaczone. Pytanie do Was, po czym takie zamówienie można odróżnić, aby było to dla Was najwygodniejsze?

 

Jako pierwsze na myśl przychodzi wykorzystanie kategorii dokumentu, która musiała by być ustawiana przez program importujący zamówienia ze sklepu do Subiekta.

Być może przez pole uwagi?

Link to postu

Wg mnie w sello powinien być przycisk importuj zamówienia z subiekta, klikam i pojawia się okienko wyboru które chcę przenieść. Oraz opcja ustawienia na stałe jakie zamówienia będą się przenosiły automatycznie, np. ustawiając tam odpowiedni prefiks (zazwyczaj w sklepach on-line można ustawić jak będą oznaczone zamówienia). Dobrze by było, żeby mieć była opcja automatycznego usunięcia zamówienia z subiekta po stworzeniu identycznego w sello.

 

PS w becie nie działa zapamiętywanie ustawienia kolumn, dobrze by było szybko poprawić bo utrudnia to pracę. Może jakaś łatka dzisiaj? Rozmarzyłem się?

Link to postu

tak, ale chodzi nam o konkrety. Jakie prefiksy, w którym miejscu.

Natomiast czy opcja usunięcia zamówienia jest do czegoś potrzebna? Zakładam, że Sello tworząc transakcję z zamówienia będzie tą transakcję podpinać do tego dokumentu.

 

Zapamiętywanie kolumn nie działa dla każdej listy?

Link to postu

U mnie zamówienia ze sklepu schodzą do subiekta z prefiksem KLIENT_MOJ_PREFIKS_NR ZAMOWIENIA , i myślę, że w sello można by mieć możliwość wpisania DOWOLNEGO prefikstu (początku prefiksu) w celu ustalenia które zamówienia będą pojawiać się w sello automatycznie (ręczny wybór też byłby wskazany wg mnie). W taki sposób wszyscy będą zadowoleni, bo co sklep to prefiks, a nawet co sprzedawca, bo jeśli można go samemu w sklepie ustawić to będą się różnić na jednym sklepowym oprogramowaniu.

 

Jeśli sello nie stworzy nowego zamówienia to starego nie trzeba kasować oczywiście.

 

Zapamiętywanie sprawdzałem na transkacje>oczekuje na platnosc oraz na paczki>do wyslania oraz towary. Nie zapamiętuje się wybrana kolejność sortowania a także nikną nowo włączone kolumny.

 

Jeśli chodzi o opcję: "Dodano filtrowanie towarów po serwisach aukcyjnych"

- chyba było zapowiadane filtrowanie po kontach allegro w ramach serwisu. Chyba, że czegoś jeszcze nie doczytałem / sprawdziłem? Jak to ma działać?

Link to postu

Jeśli chodzi o filtrowanie, to jest po kontach w ramach serwisu.

 

Sprawdziliśmy zapamiętywanie i "niestety" u nas działa. Czy ktoś jeszcze potwierdza taki błąd?

 

Może problem zależy od scenariusza, może konkretnej kolumny. Prosiłbym w krokach opisać sposób na powtórzenie tego błędu.

 

Ewentualnie na koniec proszę w parametrach listy przywrócić ustawienia domyślne i wtedy sprawdzić na danej liście.

Link to postu

Jeśli chodzi o filtrowanie, to jest po kontach w ramach serwisu.

 

Wchodzę w towary, zaznaczam 'wystawione', 'o stanie niezerowym', 'powiązane'. Zmieniam konta w serwisie allegro, na liście się nic nie zmienia. Mam na jedym koncie blisko 700 aukcji, na drugim niecałe 10. Coś chyba się powinno zmieniać? Jak sello rozpoznaje jaki towar jest na konkretnym koncie?

 

Sprawdziliśmy zapamiętywanie i "niestety" u nas działa. Czy ktoś jeszcze potwierdza taki błąd?

 

Parametry domyślne nie pomagają. Gdy sello się włącza nie ma na żadnej kolumnie znacznika sortowania.

 

Może problem zależy od scenariusza, może konkretnej kolumny. Prosiłbym w krokach opisać sposób na powtórzenie tego błędu.

 

0 wyłączam sello (w menedżerze zadań windows zamykam niezamykający się proces sello)

1 start sello

2 lista transakcje oczekujące na płatność

3 na żadnym z nagłówków nie ma znacznika sortowania, lista jest posortowana alfabetycznie wg 'dotyczy'

4 zmieniam sortowanie na 'utworzona' najmłodsze na górze

5 dodaję kolumnę 'nazwisko i imię'

6 wchodzę w paczki do wysłania

7 na żadnym z nagłówków nie ma znacznika sortowania, lista jest posortowana alfabetycznie wg 'dostawa'

8 dodaję kolumnę 'nazwisko i imię'

9 zamykam sello bez archiwizacji

10 otwieram sello (w tym czasie w menedżerze wisi sello)

11 zmiany nowych kolumn i sortowania zniknęły

12 w menedżerze wiszą 2 procesy sello (może to inny problem, ale jest)

 

 

?

 

Link to postu

W filtrze "o statusie w serwisach aukcyjnych" są dodane opcje wystawione na X (Allegro), niewystawione na X(Allegro)

 

Jeśli chodzi o sortowanie... to ustawienia list zapisywane są przy wychodzeniu z programu. Jeśli Sello zostanie ubite to siłą rzeczy nie zapisze. Daj chwilę na zamknięcie się procesu. Przed zamknięciem ewentualnie jeszcze zatrzymaj synchronizację przyciskiem X, bo być może to ona trzyma proces. Przyjrzymy się temu problemowi z zamykaniem.

 

 

Link to postu

Te procesy zachowują się tak samo w wypadku sello i subiekta. Np. subiekta od rana mam juz 3. Sello aktualnie 1, ale się samo raczej nie zamknie. Tylko, że tak było cały czas i nie wpływało to na zapamiętywanie. Może pozamykam kompa, poodpalam od nowa i może od nowa betę postawię - może coś pomoże.

Link to postu
  • 7 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Osobiscie używam do synchornizacji ze sklepem programu Firmeslink. Autor programu tak jak napisal jeden z przedmówców wpowadził wpisywanie do subiekta do kolumny numer oryginalu numer zamowienia ze sklepu. Po tym ja osobiscie odrozniam zamowienie ze sklepu od zamowienie z Sello. Wiec dla tej synchronizacji a autor napisal ten program dla roznych sklepow sprzedazy spokojnie wystarczy wychwytywanie wspisu numer orygnalu. Wtedy wiadomo ze jest to zamowienie z zewnetrznego sklepu. Jako uzytkownik moge dodac ze aplikacja nie nalezy do najtanszych jednak dziala bardzo prosto i niezawodnie importujac towary ,zawowienia subiekt prestashop w dwóch kierunkach do wyboru wiec polecam z czystm sumieniem oczekujac na mozliwosc importu subiekt sello.. 

 

Pozdrawiam

www.kokietki.com.pl

 

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Czy nadal aktualne jest wprowadzenie Importu zamówień z subiekta do Sello ?

Zamówiliśmy system na początku roku licząc na wprowadzenie tej funkcji w 1.12 - przesunęła się ona do 1.13.

 

Jak sprawa wygląda aktualnie ?

 

Dobrym przykładem funkcjonalności współpracy Subiekt / Sello jest dodatek:

http://biuroster.pl/subiekt-dodatki/subiekt-gt-sello-synchronizacja.aspx

 

Według Nas powinien być także filtr jakie zamówienia powinny być importowane do sello automatycznie oraz do tego możliwość importu ręcznego.

 

Np zamówienia ze sklepu internetowego wchodzące jako ZK o danym prefiksie nazwy (zawsze powtarzalny dany fragment) mogą być automatycznie importowane do sello ale dodatkowo jeszcze zamówienia telefoniczne itp. które będą także wysyłane / obsługiwane poprzez system sello powinny móc być manualnie zaimportowane na zasadzie wyboru nr ZK w sello lub eksportuj zamówienie do Sello z pozycji w Subiekcie.

 

Jakie są plany i szanse realizacji ?

 

P.S.

Dlaczego w ogóle dwa systemy z tej samej firmy nie są ze sobą zintegrowane od podstaw - troszkę to nielogiczne.

Link to postu

Tak, funkcjonalność ta jest aktualnie przewidziana do realizacji w 1.13.

Będzie kilka możliwości zdefiniowania "filtrów" po których Sello będzie pobierać zamówienia.

 

Opcji eksportuj do Sello z Subiekta raczej nie będzie, bo wymaga ingerencji w Subiekcie, na co my nie mamy bezpośrednio wpływu. Ale można ustawić w Subiekcie jakiś parametr zamówienia, po którym Sello będzie filtrować.

 

Sello nie jest częścią linii InsERT GT, żyje swoim własnym życiem. W planach mamy jednak rozszerzenie zakresu współpracy między programami, które zaczynamy realizować już od wersji nad którą aktualnie pracujemy.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Tylko, że my nie piszemy tutaj Subiekta a Sello :) więc opcji w Subiekcie nie dodamy, no chyba, że w Sello miało by być okno wyświetlające zamówienia z Subiekta.

Aktualnie trwają prace nad importem a przewidziane przez nas sposoby filtrowania zamówień są następujące:

- filtr kategorii zamówienia (można wybrać kilka)

- filtr rozszerzenia (również kilka)

- filtr numeru oryginału - jeśli jest wypełniony

 

Zakładamy, że te filtry powinny wystarczyć zgodnie z Waszymi sugestiami, ale możemy dołożyć nowe. Filtry łączone będą na stałe za pomocą spójnika logicznego AND (i), co oznacza, że muszą być spełnione wszystkie zaznaczone warunki aby zamówienie zostało zaimportowane.

 

Zastanawiam się też, czy powinno być ograniczenie czasowe do zamówień, np 1 miesiąc wstecz. W przeciwnym wypadku każda kolejna synchronizacja będzie trwała odrobinę dłużej bo Sello będzie musiało przetrawić więcej zamówień.

Link to postu

Tylko, że my nie piszemy tutaj Subiekta a Sello :) więc opcji w Subiekcie nie dodamy, no chyba, że w Sello miało by być okno wyświetlające zamówienia z Subiekta.

Aktualnie trwają prace nad importem a przewidziane przez nas sposoby filtrowania zamówień są następujące:

- filtr kategorii zamówienia (można wybrać kilka)

- filtr rozszerzenia (również kilka)

- filtr numeru oryginału - jeśli jest wypełniony

 

Zakładamy, że te filtry powinny wystarczyć zgodnie z Waszymi sugestiami, ale możemy dołożyć nowe. Filtry łączone będą na stałe za pomocą spójnika logicznego AND (i), co oznacza, że muszą być spełnione wszystkie zaznaczone warunki aby zamówienie zostało zaimportowane.

 

Zastanawiam się też, czy powinno być ograniczenie czasowe do zamówień, np 1 miesiąc wstecz. W przeciwnym wypadku każda kolejna synchronizacja będzie trwała odrobinę dłużej bo Sello będzie musiało przetrawić więcej zamówień.

 

Dla mnie mogłyby być do sello zaciągane wszystkie, które nie stworzyło sello oczywiście. Ważne żeby pobierał się komplet danych z zamówienia. Co do zakresu czasowego to uważam, że ciekawym rozwiązaniem byłoby importownie zamówień ze statusem 'niezrealizowane' (bez względu na status rezerwacji towaru). Generalnie jakby było filtrowanie (importowanie) w sello wg 'niezrealizowane/zrealizowane' 'z rezerwacją/bez rezerwacji' 'dokumenty z okresu', to chyba by każdemu przypasowało.

 

 

Link to postu

idealne było by jak by można flage wykorzystać ale do tego trzeba kupić Plusa :(:( chyba że można by dać 1 flagę darmowo ... ale to trzeba by rozmawiać z tymi od subiekta ;) albo pola własne :

 

 

sello____.jpgale to też musiało by być darmowe dla sello ....  to chyba w końcu jedna firma .... mam nadzieje ze trafi ten post do właściwej osoby ;)

u nas w pracy wszystko jest oparte na tych polach tylko że memy wszystkie Plusy nabyte

 

ja wydział bym to tak:

 

dodajesz w subiekcie flagę SELLO przy ZK i wchodzi ZK do sello i odwrotnie jeśli sello robi ZK to z flagą SELLO

 

ci co mają subiekta z plusem wiedzą jak flagi ułatwiają życie  ;)

 

poz

JJ

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...