Skocz do zawartości

Import zamówień z Subiekta do Sello

Polecane posty

Jak można się wtrącić - jeżeli zamówienia są tworzone ze sklepu czy z innych programów to jest to do ustawienia, natomiast wiele zamówień jest przyjmowanych ręcznie i co z tymi?

Może filtrem była by po prostu data lub jej zakres (sądzę że nie jest tego aż tak dużo), po imporcie z danego dnia można było by zaznaczyć ptaszka które zamówienia są do wprowadzenia do Sello a nie zaznaczać te których ma nie być i potwierdzić. Sprawa odznaczenia odpowiedniej kategorii też by mogła zawęzić wówczas odszukanie zamówień. Sądzę że jeżeli ktoś nawet robi 20-40 zamówień dziennie to nie będzie problemem wyszukać tego po dacie i ewentualnej kategorii. Te elementy są dostępne dla każdego i niczego nie trzeba zmieniać w Subiekcie, a data zamówienia i ewentualna nowa kategoria którą można stworzyć była by dostępna dla każdego.

Link to postu

Daty jako takiej nie ma do zdefiniowania, na stałe zaszyty jest filtr z datą utworzenia dokumentu do jednego miesiąca. Ma to na celu zmniejszenie liczby przetwarzanych dokumentów, bo jednak przy takim imporcie trzeba zamówienia z Subiekta skonfrontować z transakcjami w Sello, aby wyciągnąć tylko te, które nie są powiązane z transakcjami. Przy dużej liczbie zamówień mogło by to trwać dosyć długo. Stąd odgórne ograniczenie importowanych zamówień do nie starszych niż miesiąc.

Link to postu

Oczywiście każdy ma jakoeś propozycje z których należy wybrać najlepsze. Co do zamówień z ręki - to osobiście uważam iż szybciej wprowadza się to do Subiekta, często dzwoni klient i ze słuchawką w ręku odruchowo robimy to w Subiekcie stąd moja sugestia. Co do daty to jak sądzę możliwości miesięczne są jak sądzę wystarczające, po miesiącu raczej klient zrezygnuje z zamówienia jak miałby czekać tak długi okres. Podobnie jest z importem np. przesyłek do Sello z GLS, itp. Zaznaczam datę i importuję.

Link to postu

Tworząc import zamówień zależało nam na tym aby wszystko działo się automatycznie i nie było potrzeby wybierania zamówień z jakiejś listy. Zamówienia są importowane przy synchronizacji z Subiektem wg filtrów ustawianych w konfiguracji. Jako taki wybór zamówień można zatem zrealizować ustawiając zamówienie tak aby spełniało kryteria tego filtru.

Link to postu
  • 1 rok później...
Sprawdziliśmy zapamiętywanie i "niestety" u nas działa. Czy ktoś jeszcze potwierdza taki błąd?

 

Wracam do tematu: chcę poustawiać sobie kolumny od nowa i dalej mam problem - sello nie zapamiętuje ustawień kolumn (szerokość, kolejność, linie poziome - kolory zapamiętuje). Od napisania powyższego minęło trochę czasu i są nowe osoby na forum. Może ktoś naprowadzi mnie na rozwiązanie problemu?

 

Dodam, że nadal jak zamykam sello (dwie instancje) to procesy są aktywne w menedżerze zadań Windows. Kiedyś - chyba Bartek - pisał, że zapisywanie ustawień odbywa się gdy program się zamyka - a u mnie trzeba go 'zabić', żeby proces usunąć z listy. Może to coś w ustawieniach windowsa? uprawnieniach?

 

Uruchamiam sello zawsze jako administrator.

 

PS to samo jest w subiekcie i rachmistrzu z zakładką 'nowości' - otwiera się ciągle jako pierwsza, nawet mimo ciągłego zaznaczania 'ptaszka' przy 'nie pokazuj'.

mzw.png.f4ba2b8cc43992a5aaa46f5e08d71916.png

Link to postu

No tutaj na pewno problemem pierwotnym jest to, że programy się nie zamykają. O ile w przypadku Sello, po zamknięciu aplikacji wątki synchronizujące które trwają dostają jeszcze chwilę na zamknięcie się (aplikacja powinna się zamknąć jednak) o tyle w przypadku Subiekta czy Rachmistrza nie powinno to się zdarzyć.

 

Zacząłbym od sprawdzenia po restarcie czy uruchomienie Sello i wyłączenie zamyka poprawnie proces. Dodatkowo można najpierw zatrzymać wszelkie synchronizacje. Jeśli proces znika, to można wtedy poustawiać kolumny itp i zamknąć aplikację aby ustawienia się zapisały.

Link to postu

No tutaj na pewno problemem pierwotnym jest to, że programy się nie zamykają. O ile w przypadku Sello, po zamknięciu aplikacji wątki synchronizujące które trwają dostają jeszcze chwilę na zamknięcie się (aplikacja powinna się zamknąć jednak) o tyle w przypadku Subiekta czy Rachmistrza nie powinno to się zdarzyć.

 

Zacząłbym od sprawdzenia po restarcie czy uruchomienie Sello i wyłączenie zamyka poprawnie proces. Dodatkowo można najpierw zatrzymać wszelkie synchronizacje. Jeśli proces znika, to można wtedy poustawiać kolumny itp i zamknąć aplikację aby ustawienia się zapisały.

 

Testy przeprowadzone.

 

Włączyłem komputer: uruchomiłem kolejno sello, subiekta gt, rachmistrza gt - pozamykałem wszystkie zanim zaczęły coś synchronizować. Dałem im na zamknięcie procesów ok. 15 min (może za mało?) - dalej są w Men. Zadań Wind.

 

Pewnie w tym problem - ale u mnie tak jest zawsze. Może inni użytkownicy sprawdzą? Mimo tych wiszących procesów czasem/losowo coś się zapisze z ustawień, ale trzeba nabrać cierpliwości i codziennie zmieniać to samo aż 'zaskoczy'...

Link to postu

Popytałem u nas w firmie ale z takim przypadkiem bezpośrednio się nikt nie spotkał. Są pewne podejrzenia, że może to mieć związek np z wiszącym wątkiem archiwizującym dane, ale powinien on się po jakimś czasie zakończyć.

 

No cóż nikt inny nie pisze o tym, więc chyba mój komputer jest wyjątkowy :)  . Tak jak pisałem, po kilku dniach (lub tygodniach) coś czasem się zapamięta i ja też zapominam, do czasu gdy znów chcę coś zmienić... Jak pisałem kiedyś, stało się tak od którejś wersji sello... wcześniej było ok (ale równie dobrze stało się coś w moim systemie). Dzięki za próbę pomocy.

Link to postu
  • 2 lata później...

Widzę że dawno nikt tutaj nie pisał, czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć dlaczego Sello nie chcę mi importować zamówień z subiekta ? Niby mam wszystko ustawione ok bo raz na jakiś czas jednak coś zaimportuję a dlaczego nie chcę importować za każdym razem ? please help  ???

 

Jakieś błędy pokazuje sello w pełnym logu raportów?

 

Jak masz poustawiany import?

Link to postu

Nie, kategorii zamówień mamy wiele ale mnie interesuje tylko ta jedna, a co robię? Musze sprawdzać często czy się jakieś nowe nie pojawiło albo obserwować meila bo do tej kategorii trafiają zamówienia z naszego sklepu internetowego dlatego zależy mi na tym aby to importowało się do sello żeby mieć kontrolę na wysyłką itp.

Link to postu

Pytam, bo chcę ustalić czy JAKIEKOLWIEK zamówienie trafiło do Sello?

 

A jeśli jest takie, które nie zostało pobrane to czy siedzisz nam nim aż trafi do Sello? Czy obrabiasz ręcznie?

 

Pytania wynikają z tego, że bodajże, jak jedno nie przejdzie, to następne też nie (w tej kategorii którą wybrałeś w sello).

Link to postu

Jeżeli zostało zrobione w subiekcie to już nie trafi do sello, bo tam masz import tylko niezrealizowanych. Dobrze było by, gdyby przy takim zamówieniu, które nie przechodzi, spróbować różnych ustawień, żeby jednak przeszło.

 

Przyczyn może być wiele:

- można próbować zmieniać 'szczegóły importu' w Sello

- można sprawdzić, czy towary z zamówienia są dodane do Sello

- czy adres klienta jest prawidłowy

- czy na pewno jest ustawiona rezerwacja

- czy na pewno jest dobra kategoria w Subiekcie

 

Albo porównaj w Subiekcie ostatnie zamówienie, które "przeszło" do Sello z tym które nie przeszło. Poszukaj różnic.

 

Ew. podaj ustawienia tego zamówienia, które dziś nie trafiło do sello. Jak opisano w nim opcję wysyłki?

Link to postu

Ale chwila dlaczego zamówienie zrobione w subiekcie ma nie trafić do sello przecież po to jest ten import

 

Import jest zależny od warunków, które ustaliłeś w sello. Zamówienie musi je spełniać.

 

 

czy towary na zamówieniu w subiekcie muszą być dodane również w sello aby import zadzialal?

 

Obowiązkowo. Muszą być 'do serwisu aukcyjnego'.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...