Skocz do zawartości

Sello 1.41

Polecane posty

55 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Tak. Ale nie wiem czemu tylko na potrzebę pobrania VATu. Jeśli w Subiekcie zmieniasz towar to on i tak się cały synchronizuje (wg ustawień), tak jak z PPM.

A no widzisz... Oczywiście, że tak. Zmyliło mnie to, że nie pobiera stawki w trakcie normalnego synchro.

A dla nowych towarów stawka się pobierze od razu?

 

 

A to:

obraz.png.3f83dfa04872d9a602e467cf402bbbfc.png

 

SUPER! Rewelewacja! 😵

  • Lubię to 1
Link to postu
52 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A dla nowych towarów stawka się pobierze od razu?

Tak. PPM robi to samo co robi pełne pobieranie towaru przy wykryciu jego zmiany w Subiekcie. Natomiast prócz tego występuje jeszcze aktualizacja stanów oraz cen, która jest osobnym zadaniem. Wtedy nie są pobierane żadne dane z towarów Subiekta (w tym VAT, opis, zdjęcia, nazwa czy pola własne).

 

53 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

SUPER! Rewelewacja! 😵

No właśnie czekaliśmy czy ktoś zauważy i pochwali 🙃. Dajcie znać czy mechanizm działa dobrze i czy zredukowało to liczbę błędów związanych z generowaniem etykiet dla WzA (mam na myśli te związane ze statusem, nie z niepoprawnymi danymi w transakcji).

Link to postu

To jest, w naszym przekonaniu druga wersja Sello, która najwięcej wprowadza widocznych i usprawniających pracę zmian :D

dla zwykłego użytkownika, codziennego :) od przyspieszenia pobierania parametrów specyficznych, poprzez autoresponder, tworzenie paczek w WzA, po stawki Vat :D

Oczywiście nie zapominając o bardziej technicznych sprawach jak program serwisowy :)

Wszystkie wersje i zmiany w Sello są ważne i poprawiające komfort pracy i obsługę zamówień :)

Oby tak dalej :)

Z naszej strony dziękujemy Wam za pracę włożoną w poprawę i rozwój programu :D

🥰

😍

🤩

😘

😻

💘💝💖💗💓💞💕💟❣️💔❤️

  • Haha 1
Link to postu
56 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

No właśnie czekaliśmy czy ktoś zauważy i pochwali 🙃.

ST - należało się!

 

PS 😉

A czy API pozwala np. dla DPD pobrać potwierdzenie nadania paczek w inny spoósb niż na wielu stronach... Nie wiem, od czego to zależy, ale pdf-y pobierają się i drukują po 2 - 5 paczek na jednej A4, czasem mamy ich ponad 5 wydruków... (2 konta).

Link to postu
2 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Sello nie współpracuje bezpośrednio z API DPD tylko z WzA i tutaj protokół pobierania etykiet jest jeden, wspólny dla wszystkich kurierów. Jedna paczka - jeden wydruk. Czy na pewno masz na myśli drukowanie przez Sello?

Tak. Nie mam cierpliwości logować się do WzA, więc wolę puścić kilka potwierdzeń zamiast szukać ich na www...

Miałem na myśli API allegro WzA. Z DPD na nic się nie umawiałem...

Link to postu
7 godzin temu, Bartosz Rosa napisał:

 

No właśnie czekaliśmy czy ktoś zauważy i pochwali 🙃. Dajcie znać czy mechanizm działa dobrze i czy zredukowało to liczbę błędów związanych z generowaniem etykiet dla WzA (mam na myśli te związane ze statusem, nie z niepoprawnymi danymi w transakcji).

Ja dorzucę łyżkę dziegciu. Nie za bardzo widzę na czym polega zmiana :), obecnie działa tak jak działało do tej pory, tylko albo aż jeden klik wcześniej. W wersji wcześniejszej po pierwszym kliku „drukuj” pojawiał się błąd i etykieta nie była pobierana, ale po drugim kilku już była pobierana poprawnie. Być może lepiej to działa obecnie na Zebrach, tego nie wiem. 

Link to postu

Generalnie w przypadku autorespondera nie ma ustawionego żadnego kontekstu: aukcji, transakcji, paczki, oraz sprzedawcy. Jeśli jest zatem użyty tag [Sprzedawca::..] to nie zostanie on przetworzony. Musielibyśmy na etapie odbierania wiadomości wiedzieć, z jakim kontem Allegro jest ta wiadomość powiązana. Takiego powiązania nie ma, więc trzeba by było ten kontekst wymyślić jakoś sztucznie.

Link to postu
W dniu 16.02.2022 o 13:53, Bartosz Rosa napisał:

Dajcie znać czy mechanizm działa dobrze i czy zredukowało to liczbę błędów związanych z generowaniem etykiet dla WzA (mam na myśli te związane ze statusem, nie z niepoprawnymi danymi w transakcji).

Więc tak. Dzisiaj robiłem jednorazowo 6 paczek DPD z pomocą nowej opcji. Kliknąłem "Druki do paczki" ... i wydrukowało się 6 etykiet. Poprawnie.

Na liście jednak zostało tak:

obraz.png.07693723d12628f5895e98e6f9b20d4a.png

obraz.png.652e7e99daa3baa669fbd9089cfddc6b.png

Brak nr i czerwony komunikat mimo tego, że komplet etykiet został wypluty przez zebrę.

Po pobraniu danych o paczkach nr się uzupełnił i błąd zniknął.

 

Dzisiaj zwracałem na to uwagę, bo poprzednio, gdy tak było, puściłem ponownie tworzenie paczek i się zdublowały etykiety - Sello najwyraźniej tylko pobrało/uzupełniło numer paczki i ponowiło wydruk.

 

Jeśli to ma znaczenie, to paczki pochodziły z 2-óch kont allegro.

 

 

Link to postu
2 godziny temu, Bartosz Rosa napisał:

Dziwne. A czy możliwe, że w tle działał też mechanizm automatycznego tworzenia/pobierania przesyłek lub uruchomiłeś go ręcznie pomimo wywołania Drukuj na etykietach?

 

 

Nie, nie możliwe. Specjalnie powyłączałem, bo wcześniej też mi się tak działo i o tym pomyślałem.

Wczoraj to samo się powtórzyło. Rozwiązaniem jest ręczne pobranie numerów, wtedy błędy znikają i nr się uzupełniają.

Ustawione - przy opisanym przypadku - miałem (i mam) tak:

obraz.png.b80de77af69c76c17074a5a7bf7c1e05.png

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Etykiety przy WzA dla DPD pobierają się i drukują z poziomu Sello. Mam pytanie o :
1) jak zamówić podjazd dla wszystkich paczek?

2) jak wydrukować zbiorczy protokół nadania dla DPD?
2a) ew gdy zamówię podjazdy w zamówieniach , osobno dla każdej paczki, to jak je wydrukować zbiorczo?

Edytowane przez Allegro Dako
dopisek
Link to postu
19 godzin temu, Allegro Dako napisał:

jak zamówić podjazd dla wszystkich paczek?

W Sello nie ma możliwości zamawiania podjazdu obecnie. Wcześniej robiło się to z poziomu serwisu WzA. Teraz natomiast, po połączeniu WzA z zamówieniami Allegro nie ma możliwości wylistowania wszystkich paczek aby zamówić do nich podjazd (sugerowałbym pisać w tej sprawie do Allegro, bo została odebrana jedna z funkcji). Można zamówić podjazd z poziomu pojedynczego zamówienia w Allegro (po wejściu w jego szczegóły). Trzeba tylko ustalić z kurierem, czy pomimo zlecenia odbioru 1 paczki zabierze on też pozostałe.

19 godzin temu, Allegro Dako napisał:

jak wydrukować zbiorczy protokół nadania dla DPD?

W dostawie Sello należy podpiąć wydruk WzA - Lista wysyłkowa. 

 

image.png.7fda25f5b27b147cc37809e39e1b53e2.png

Będzie on wtedy dostępny z poziomu wydruków do paczek.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...