Skocz do zawartości

2 kwestie dot. Inpostu

Polecane posty

1. Po nadaniu przesyłki (fizycznym) przy kolejnej synchronizacji z Inpostem status w Sello zmienia się na "Nieznany status".  Jak dotąd nadałem wprawdzie dopiero 2 takie przesyłki, ale w obu przypadkach wystąpił ten problem.  Czy jest to błąd Sello/komunikacji z Inpostem, czy robię coś nie tak?

2. Dziś przy próbie eksportu przesyłki do Inpostu otrzymałem błąd:

Tworzenie paczki ??: [20] Adres email odbiorcy podany przy tworzeniu paczki jest niepoprawny!: null

Błąd był permanentny, nie pomagało skasowanie i ponowne utworzenie paczki.  Pomogło wejście do edycji danych adresowych (czyli wyboru paczkomatu) i zapisanie bez zmian.  Ten problem pojawił się wprawdzie tylko przy dzisiejszej przesyłce (z tą poprzednią wszystko było OK), jednak od razu widać prostą różnicę - w przypadku poprzedniej przesyłki paczkomat wpisany był ręcznie przez pracownika, tym razem dane kopiowane były z formularza.  Będę się przyglądał dalej, jak to działa, a czy ktoś jeszcze zauważył podobny błąd?

Link to postu

U mnie się to bardzo często dzieje. Rozwiązaniem jest opcja: adres do wysyłki - zmień - sprawdź dane - zatwierdzenie paczki - powtórna synchronizacja z InPostem. Wygląda na jakiś błąd w Matrixie, który pewnie będzie rozwiązany w kolejnej wersji Sello.

 

Potwierdzam. W paczkomatach zawsze powtórnie weryfikuję dane do paczkomatu - inaczej generują się błędy (mimo, że dane się nie zmieniają, jedynie się jakby weryfikują).

Link to postu

Na razie trafienia są w 100% - we wszystkich przesyłkach, gdzie dane były skopiowane z formularza trzeba było wejść w edycję adresu i zatwierdzić.

 

1. Po nadaniu przesyłki (fizycznym) przy kolejnej synchronizacji z Inpostem status w Sello zmienia się na "Nieznany status".  Jak dotąd nadałem wprawdzie dopiero 2 takie przesyłki, ale w obu przypadkach wystąpił ten problem.  Czy jest to błąd Sello/komunikacji z Inpostem, czy robię coś nie tak?

Nie widzę wypowiedzi w tym temacie, u mnie kolejne przesyłki też mają poprawne statusy, tylko pierwsza nadana Inpostem nie.  W przypadku kolejnych jednak chyba zawsze bezpośrednio po nadaniu przesyłki pojawiał się nieznany status, a dopiero przy synchronizacji kilka godzin (czy może godzinę - dwie) później prawidłowy.  Pierwsza przesyłka b. długo nie miała aktualizowanego statusu, prawdopodobnie została wcześniej odebrana - być może stąd wynika błąd w jej przypadku.

W związku z tym mam jednak pytanie: czy można dodać automatyczną synchronizację z Inpostem w kolejnej wersji Sello?  Nie jest to rzecz krytyczna i na pewno nie będzie często uruchamiana, ale chętnie włączyłbym pobieranie statusów np. raz dziennie.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Tymczasem zauważyłem jeszcze jeden błąd związany z paczkomatami, o wiele poważniejszy, gdyż łatwy do przeoczenia.  Formularze pobrane do Sello NIE ZAWIERAJĄ nru telefonu, który podał w formularzu klient.  A w każdym razie nie widać go na karcie formularza i nie jest kopiowany do adresu wysyłkowego.  W przypadku paczkomatów nr telefonu jest sprawą krytyczną, bardzo więc proszę w takich też kategoriach potraktować ten błąd.

Link to postu

Problem jest taki, że klient podaje ten numer w kontekście adresu wysyłkowego, my zaś trzymamy adres wysyłkowy osobno od adresu punktu odbioru/paczkomatu (co jest akurat zgodne ze strukturą danych zwracanych z Allegro), a w adresie paczkomatu tego numeru faktycznie nie ma.

Zrobimy tak, że w formularzu w transakcji będzie widoczny numer telefonu wzięty z adresu wysyłkowego formularza.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...