Skocz do zawartości

Masowe Powielanie Faktur Zakupu

Polecane posty

Miesięcznie otrzymujemy od klientów FV o stałej kwocie. Chcemy na tej podstawie powielić wszystkie FV z poprzedniego miesiąca, a następnie wygenerować przelewy (oczywiście po uprzednim sprawdzeniu czy FV wystawiona przez klienta jest zgodna z FV powieloną). 

 

Ewentualnie możemy również zastosować do naszych potrzeb Zamówienie od dostawcy jednakże również nie ma możliwości powielenia masowo zamówień. 

 

Edytowane przez M C
Link to postu
  • 7 miesięcy temu...
W dniu 22.04.2022 o 09:02, Przemysław Werner napisał:

Dla dokumentów zakupu pozostaje tylko napisanie rozwiązania sferycznego, które specjalnie oznaczone dokumenty FZ (np. specjalną flagą własną) mogłoby powielać. Tworzeniem dodatkowych rozwiązań zajmują się nasi serwisanci, których listę można znaleźć tutaj.

A masowe powielanie faktur sprzedaży jest możliwe, bo nie zauważyłam? Przydałoby się.

Link to postu
9 minut temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Wystawiam co miesiąc faktury sprzedaży i chcę je powielić, ponieważ większość pozostaje niezmieniona. Zmienia się tylko data wystawienia faktury za stałe usługi. Obecnie mogę powielić każdą z osobna, a wolałabym zaznaczyć i powielić większą liczbę.

"Kancelaria" w nazwie użytkownika sugeruje biuro rachunkowe, a funkcjonalności zbiorczego fakturowania posiada Biuro nexo.

Link to postu
16 minut temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Zbiorcze fakturowanie, a zbiorcze powielanie to jednak co innego.

Nie wiem, gdyż nie znam Państwa specyfiki, to tylko propozycja, gdyż nie napisała Pan, że zna te możliwości.

 

17 minut temu, Kancelaria Iustus-Lex napisał:

Korzystamy z Biura, ale ustawienie wielu cenników jest zbyt czasochłonne, łatwiej jest powielać dokumenty.

Jak wyżej, nie jestem w stanie się odnieść bez szczegółowych informacji.

 

Link to postu
43 minuty temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

Do tego typu działań można wykorzystać funkcjonalność Gestora nexo. Proszę zapoznać się z poniższym tematem. 

InsERT nexo – Jak wystawiać cykliczne dokumenty?

Cóż, usiłowałam ustawić takie działanie w Gestorze, jednak nie udało się powielić wystawionych już dokumentów.

Poza tym, być może sugestia dotyczyła wystawienia nowych dokumentów na podstawie wzorcowego, ale nie mogę wskazać jednego wzorca dla wszystkich klientów. 

 

Spróbowałam wystawić fakturę dla jednego klienta na bazie poprzedniej faktury, ale niestety to również się nie udało.

Link to postu
5 minut temu, Daniel Kozłowski napisał:

Nie wiem, gdyż nie znam Państwa specyfiki, to tylko propozycja, gdyż nie napisała Pan, że zna te możliwości.

 

Jak wyżej, nie jestem w stanie się odnieść bez szczegółowych informacji.

 

Program może wystawić zbiorczo faktury, jeśli posiada do nich dane, w szczególności z cennika. Jeśli ceny dla klientów różnią się, musiałabym ustawić dla każdego inny cennik np. dla A podstawowa usługa kosztuje 100 zł, a dla B 120 zł itd.. Część z klientów dostaje co miesiąc faktury z takimi samymi kwotami - A zawsze 100 zł, a B 120 zł, więc faktury powielam, ale pojedynczo. Chciałabym móc zaznaczyć wszystkie faktury np. z listopada i powielić je do grudnia. 

Czynność powielenia występuje w Insercie np. powiel dekret.

Link to postu

Ostatecznie udało się wystawić Działaniem jedną cykliczną fakturę na podstawie wskazanej faktury z poprzedniego miesiąca, jednak aby to zadziałało musiałabym ustawić kilkadziesiąt zadań. To zbyt dużo pracy.

Zaznaczenie faktur i kliknięcie "powiel" jest dużo prostszą opcją, a dziś najwyraźniej nie jest to możliwe, a to polecenie jest nieaktywne.

image.png.c0c05db55688fb5a7364cb89411283a6.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...