Skocz do zawartości

Jak nadać zbiorczo producenta dla asortymentu

Polecane posty

Dzień dobry.

Mam prozaiczny problem z którym nie potrafię poradzić.

Jak zbiorczo grupie towarów (w zakładce asortyment) przypisać producenta?

Zależy mi na tym aby informacja o producencie znalazła się w zakładce Opis w pozycji "Pozycja do sklepu internetowego" w wartości Producent.

 

Bardzo dziękuje za pomoc.

Link to postu

Proszę dla pewności pokazać o czym Pan/Pani pisze, gdyż:

50 minut temu, 9c.com.pl Sklep górski napisał:

Zależy mi na tym aby informacja o producencie znalazła się w zakładce Opis...

nie ma informacji o producencie, producenta uzupełnia się na zakładce "Inne" karty towaru.

 

Reszty zdania:

55 minut temu, 9c.com.pl Sklep górski napisał:

w pozycji "Pozycja do sklepu internetowego" w wartości Producent.

nie rozumiem.

 

--

 

51 minut temu, 9c.com.pl Sklep górski napisał:

Jak zbiorczo grupie towarów (w zakładce asortyment) przypisać producenta?

Prawy myszy->Zbiorcze->Inne->Zmień producenta

Link to postu
2 godziny temu, 9c.com.pl Sklep górski napisał:

W Subiekcie Nexo (najnowsza wersja) nie ma czegoś takiego.

W takim razie, skoro już się wyjaśniło o jakim programie jest mowa, może Pan wyjaśni jak rozumieć to:

19 godzin temu, 9c.com.pl Sklep górski napisał:

aby informacja o producencie znalazła się w zakładce Opis w pozycji "Pozycja do sklepu internetowego" w wartości Producent

"Pozycja do sklepu internetowego" to przełącznik może być zaznaczony albo nie, więc nie da się tam wpisać informacji o producencie.

Informację o producencie można ustawić na zakładce "Dostawy", a Pan pisze o zakładce "Opis".

Niech pokaże to na obrazku albo opisze jakoś dokładniej bo ja, podobnie jak Daniel, nie rozumiem.

Link to postu
51 minut temu, 9c.com.pl Sklep górski napisał:

Przesyłam zrzut ekranu z okna opis asortymentu.

Czerwonym kolorem zaznaczyłem miejsce w którym chcę zbiorczo wprowadzić producenta danego towaru.

Jak widać to nie jest producent towaru tylko "atrybut sklepu internetowego" o nazwie "Producent"... Czy zapoznał się Pan z pomocą do programu dotyczącą tego pola ?

Link to postu

Witam kolegę.

 

Nie wiem jakiego sklepu używasz, ale w Subiekcie Nexo pole o którym piszesz trzeba wypełnić ręcznie.

 

My używamy Shopgold oraz integrator SubSync2 (integratory.pl) i tam podczas synchronizacji odhaczamy synchornizację producenta. Następnie w panelu Shopgolda w dziale "Masowa zmiana parametrów" zmieniamy producenta.

 

W przypadku tych programów trzeba jednak pamiętać, żeby nazwa w sklepie i w Subiekcie była dokładnie taka sama. W przeciwnym razie po synchronizacji w zakładkach/listingach "Producent" pojawią się "setki jeśli nie tysiące" producentów do wyboru :)

Link to postu
3 minuty temu, Robert Schmidt napisał:

...Subiekcie Nexo pole o którym piszesz trzeba wypełnić ręcznie.

Nie, nie trzeba co (edukacyjnie) sugerowałem w poprzedniej odpowiedzi...  Cytat ze wskazanego tematu pomocy do programu:

 

Cytat

POZYCJA DO SKLEPU INTERNETOWEGO - informacja wykorzystywana w przypadku połączenia systemu InsERT nexo z aplikacją sklepu internetowego. Zakreślenie znacznika spowoduje, że użytkownik będzie mógł określić informacje, które pozwolą wysłać dane o pozycji do internetowych porównywarek cen. W przypadku gdy asortyment ma uzupełniony podstawowy kod kreskowy (w zakładce Miary asortymentu) lub/oraz wypełnione pola Producent i Kod producenta (zakładka Dostawy asortymentu), to wartości te zostaną automatycznie przepisane do atrybutów sklepu internetowego. Modyfikacja podstawowego kodu kreskowego, producenta, kodu producenta zaktualizuje informacje w atrybutach sklepu internetowego.

a producenta towaru można przypisać zbiorczo: prawy myszy->Zbiorczo->Dostawy->Aktualizuj dostawców.

Link to postu
Cytat

a producenta towaru można przypisać zbiorczo: prawy myszy->Zbiorczo->Dostawy->Aktualizuj dostawców.

Rzeczywiście teraz mogę przypisać producenta do asortymentu wybierając go z kartoteki "Klienci". Mam jeszcze jeden problem. W kartotece Klienci każdy klient jest opisany "Nazwą" oraz "Pełną nazwą" tak jak na załączonym zrzucie ekranu. Zależy mi aby do asortymentu a konkretnie do pola "Atrybut sklepu internetowego" o nazwie "Producent" trafiła "Nazwa" (Coca-cola) a nie "Pełna nazwa" (Coca-cola Company sp. z o.o. sp. k.) gdyż ta jest zbędnie długa. Jak to zrobić?

 

Bardzo dziękuje za pomoc

PrzykładKlienci.png

Link to postu
2 godziny temu, 9c.com.pl Sklep górski napisał:

Mam jeszcze jeden problem. W kartotece Klienci każdy klient jest opisany "Nazwą" oraz "Pełną nazwą" tak jak na załączonym zrzucie ekranu. Zależy mi aby do asortymentu a konkretnie do pola "Atrybut sklepu internetowego" o nazwie "Producent" trafiła "Nazwa" (Coca-cola) a nie "Pełna nazwa" (Coca-cola Company sp. z o.o. sp. k.) gdyż ta jest zbędnie długa. Jak to zrobić?

Dokładnie tak działa program, wynik mojego testu na wersji 40.0.0:

FI.png.80c9dee4deea86a056b4d3bb6698aa10.png

TU.png.263f2ef3869e79a436555a6fc828473f.png

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...