Skocz do zawartości

Jak poprawnie fakturować Opakowania

Polecane posty

Prześledziłem sobie różne scenariusze i nie mogę rozgryźć/nie jestem pewien jak nexo przewiduje:

  • Fakturowanie opakowań niezwróconych, za które naliczono kaucje przy oryginalnej sprzedaży.

 

  1. Dokonuję sprzedaży z TW za 100 zł i OP za 10 zł.
    1. Netto = 110 zł
    2. VAT = 23 zł (23% za TW i "nieop." za OP)
    3. Do zapłaty = 133 zł (czyli za FS i kaucja 10 zł)
  2. Mijają 2 miesiące (zakładamy, że nie ma umowy terminowej na zwrot), po tym czasie mamy wystawić fakturę, która zwiększy podstawę opodatkowania OP, więc zakładam, że mamy naliczyć 23% VATu z tytułu tego OP za 10 zł.
    1. Dokumenty FS wyliczają VAT po netto, a przecież netto już jest na pierwszej fakturze z punktu 1. Nie mogę przecież sprzedać kolejny raz tego samego OP (i tylko potraktować je jako TW z VATem).
    2. Jeżeli OP nie ujmę w pierwszej fakturze (samo netto 10 zł), to jak inaczej naliczę kaucję?
    3. Pomijając już te problemy, to nadal kaucja była w netto, więc jak doliczę VAT, to co... klient ma mi dopłacić 2,30 zł?

 

Proszę podać przykładowe scenariusze jak się to powinno robić.

Dla nas ważne będzie gospodarowanie paletami EPAL.

 

EDIT:

Próbowałem zastosować Korektę oryginalnej FS z punktu 1.

  • Nie da się zmieniać stawki asortymentu o rodzaju OP.
  • Nie da się skorygować rodzaju ("Potraktuj jako TW").
  • Da się za to wyzerować OP i wprowadzić je ponownie jako TW.
  • W połączeniu z Blokadą ruchu magazynowego wydaje się to działać dosyć dobrze. Mamy korektę, mamy poprawne wyliczenia netto/brutto/vat oraz poprawnie powstałe rozrachunki (poniżej przykład dla 10 palet po 50 zł):

image.thumb.png.f39465575814011d50e77bb5a8248eda.png

 

Od strony technicznej wygląda to na "czyste" rozwiązanie, ale... Koryguje się przecież tylko jedną FS.

W ogóle się to nie skaluje na wiele FS. Stąd znowu zakładam, że to złe podejście. Jak zatem inaczej?

 

Niezależnie jak bym nie kombinował, nie widzę jak mogę to "poskładać" rozwiązując problemy opisane na starcie.

 

EDIT 2:

Tym więcej czytam i próbuję różnych rzeczy, tym bardziej się wszystko gryzie.

  • Wiele źródeł sugeruje aby za kaucje za OP zwrotne zakładać kwotę brutto (co jest niemożliwe z netto i "nieop.").
  • Tym samym OP zwrotne mają nie być dokumentowane przez FS i/lub nie ma być od nich odprowadzony VAT (chyba, że nie zostaną zwrócone, o co pytam w tym temacie).
  • I wracam znowu do problemu - jak naliczyć kaucję w brutto, skoro OP w domyśle mają nieedytowalny "nieop.".

 

A może w ogóle nie fakturować OP?

  • Fakturować tylko normalne pozycje, a OP zostawiać jako niezafakturowane na WZ, a kaucje udokumentować Notą obciążeniową na wartość brutto kaucji?
    • Kolejny problem - nie da się tak, bo FS musi obejmować wszystkie pozycje z WZ, a jak się coś wyzeruje to powstaje auto-KWZ, która zwróci mi opakowania.
    • Poza tym raport OP zwrotnych operuje na FS, a nie dokumentach magazynowych.

 

Kolejna nieścisłość:

Już nawet jak nie będzie się pobierać kaucji za OP zwrotne, to i tak są problemy, bo jak umieścimy na FS takie OP zwrotne, to musimy mu dać netto=0 zł, bo inaczej tą kaucję doda w polu "Razem do zapłaty". A znowu jak ustawimy netto=0 zł, to po cholerę w takim razie wzorce wydruku mają pola "Wartość wydanych opakowań zwrotnych: ...".

 

Albo coś pominąłem u podstaw, albo system OP zwrotnych w nexo się totalnie nie trzyma kupy.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Polecam zastanowić się jaki chce Pan uzyskać efekt, a przede wszystkim na co pozwalają przepisy (w końcu chodzi o VAT), w więc konsultacje ze swoją księgowością, stosowanymi urzędami, a dopiero później będzie można poszukać rozwiązania w programach... Nie mam wielu doświadczeń ze "sprzedawanymi" opakowaniami, ale jeden z klientów rozwiązał to bardzo prosto - jeśli zachodzi możliwość sprzedaży opakowania, czyli nie zwrócenia przez klienta to od razu je sprzedaje, w przypadku zwrotu korygują sprzedaż lub prostu odkupują.

Link to postu
2 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

jeśli zachodzi możliwość sprzedaży opakowania, czyli nie zwrócenia przez klienta to od razu je sprzedaje, w przypadku zwrotu korygują sprzedaż lub prostu odkupują.

Właśnie dokładnie tak robimy (jest najprościej dla wszystkich: magazynierów, sprzedawców i w szczególności księgowych), ale jako power-user/wdrożeniowiec co jakiś czas próbuje nowych rzeczy z nexo. Chciałem zobaczyć jak nexo by sobie poradziło z faktycznymi paletami zwrotnymi aby "promować" zwroty.

 

1 godzinę temu, Przemysław Werner napisał:

Mamy już zapisaną sugestię dot. m.in. dodania znacznika, czy obrót opakowaniami wliczać do wartości dokumentu, jednak zagadnienia w tym zakresie muszą cierpliwie poczekać na realizację.

Wygląda na to, że wcale sobie nie radzi jeszcze (chociaż temat i pytania pozostawiam otwarte).

Na ten moment więc te wizualne części we wzorcach wydruku są wizualne i nie mają jeszcze "dobrego" podkładu w danych.

 

Czekamy więc na rozwój, a na dziś po prostu będziemy zawsze OP->Potraktuj jako Towar. :)

 

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
W dniu 31.05.2022 o 02:23, Ernest Sadowski napisał:

Dokonuję sprzedaży z TW za 100 zł i OP za 10 zł.

  1. Netto = 110 zł
  2. VAT = 23 zł (23% za TW i "nieop." za OP)
  3. Do zapłaty = 133 zł (czyli za FS i kaucja 10 zł)

 

Nie. Netto = 100, a nie 110.

 

W dniu 31.05.2022 o 02:23, Ernest Sadowski napisał:

I wracam znowu do problemu - jak naliczyć kaucję w brutto, skoro OP w domyśle mają nieedytowalny "nieop.".

Normalnie, potraktować kaucję jako potencjalne brutto.

 

W dniu 31.05.2022 o 12:01, Przemysław Werner napisał:

Mamy już zapisaną sugestię dot. m.in. dodania znacznika, czy obrót opakowaniami wliczać do wartości dokumentu, jednak zagadnienia w tym zakresie muszą cierpliwie poczekać na realizację.

Taki znacznik już jest, chyba, że chodzi o inne miejsce:

image.png.d8f9fd4553c643a896c333ee7eb08873.png

 

W dniu 31.05.2022 o 02:23, Ernest Sadowski napisał:

Proszę podać przykładowe scenariusze jak się to powinno robić.

Nie wiem, jaki tutaj jest moment podatkowy. Jeśli już z chwilą wydania opakowania, to należałoby wystawić korektę (0 do zapłaty i naliczony VAT) zwracającą kaucję i sprzedającą opakowanie. Jeśli w momencie upłynięcia terminu zwrotu, to wystawić nową fakturę, która również zwróci kaucję i sprzeda opakowanie. Dokumenty te mogą być bez skutku magazynowego.

Link to postu
45 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Nie. Netto = 100, a nie 110.

Miałem na myśli, że z racji, że OP ma swoją wartość netto 10 zł (choćby wg cennika), to wliczane jest to netto do wartości dokumentu przez co wychodzi ostatecznie wartość dokumentu (do zapłaty)=(100+23)+(10+0).

Tym samym nasze do zapłaty składa się z brutto za towary i netto za OP (jako kaucję), która to (kaucja) w przypadku niezwrócenia powinna być brutto.

Ja tu widzę po prostu pewne niezdecydowanie od strony systemu, bo jednocześnie "mówi" mi, że:

  • OP zwrotne nie podlegają VATowi (co jest zgodne z Ustawą)
  • OP zwrotne wliczają się do wartości dokumentu, ale tylko w netto (?!)
    • Więc jak mam później prosić o dopłatę do brutto po niezwróceniu?
45 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Normalnie, potraktować kaucję jako potencjalne brutto.

No właśnie ale jak naliczyć mogę kaucję w brutto, skoro FS wylicza się sama na podstawie pozycji, a OP ma netto+nieop.=netto, więc kaucja (do zapłaty) jest w netto a nie brutto.

Ustawowo jest tak, ze do OP zwrotnych NIE wystawia się w ogóle FS, dopóki nie zostaną one sprzedane (albo niezwrócone). Cały wątek jaki staram się poruszyć, to co stało za zamysłem systemu OP w nexo, bo jednocześnie:

  • pozwala się na umieszczenie OP na FS, ale wzorce wydruku zostały tak zaprojektowane, że OP są pomijane w głównej tabeli pozycji dokumentu i umieszczane na dodatkowej tabeli opakowań zwrotnych
  • ignorowane są przez tabelę VAT
  • wliczane są do wartości dokumentu, ale tylko netto
  • nie da się ich zafakturować bez wycofywania/korygowania poprzednich dokumentów (to co zasugerowałem z KFS, ale jest to nieskalowalne).
45 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Taki znacznik już jest, chyba, że chodzi o inne miejsce:

Zmiana tego nie zmienia sposobu wyliczania wartości dokumentu.

45 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Nie wiem, jaki tutaj jest moment podatkowy. Jeśli już z chwilą wydania opakowania, to należałoby wystawić korektę (0 do zapłaty i naliczony VAT) zwracającą kaucję i sprzedającą opakowanie. Jeśli w momencie upłynięcia terminu zwrotu, to wystawić nową fakturę, która również zwróci kaucję i sprzeda opakowanie. Dokumenty te mogą być bez skutku magazynowego.

Ustawowo wiem jak powinno być i starałem się to na nexo odtworzyć na różne sposoby (stąd kilka editów w oryginalnym poście) szukając takiego, aby i dane (dokumenty i rozrachunki) i na wzorcach wydruku (tabele opakowań) i w szczególności na raporcie opakowań było to dobrze kalkulowane. Niestety nie znalazłem.

 

Jeżeli mam dorzucić swoje to ustawa wyraźnie mówi, że OP zwrotne nie powinny być w ogóle umieszczane na fakturach, natomiast ich fakturowanie, jak wspomniałem wcześniej - powinno zachodzić po upłynięciu umownego terminu zwrotu (lub 2 mscy gdy niezdefiniowany).

 

W nexo ktoś miał pomysł, żeby te OP się mogły znajdować na FS, ale żeby następnie miały "nieop." oraz nie były brane pod uwagę przez inne części systemu (np. wzorce wydruku). Wg mnie jest to trochę błędne i stąd te problemy z wyliczeniami itp., które opisuję.

 

W idealnym świecie tworząc FS do WZ (lub do autoWZ), opakowania powinny pozostawać niezafakturowane na takim wydaniu i FS nie powinno o nich wiedzieć (ustawa o tym mów). Natomiast ew. kaucje mogłyby być naliczane np. osobna notą, albo osobnym polem tak jak jest to zrobione dla np. opłat cukrowych.

 

Raport opakowań też jest "dziwny" bo liczy po fakturach a nie po ruchu magazynowym. Skoro OP zwrotne nie powinno być fakturowane, a jeżeli jest to zostało nieoddane/sprzedane, to wygodnie by chyba liczyć raport po opakowaniach które zostały wydane lub otrzymane od kontrahenta i na ich podstawie wyliczyć różnicę i wystawić fakturę.

 

Oczywiście to tworzy kolejne problemy i domyślam się dlaczego nie zrobiono tego w tak oczywisty sposób - bo w nexo do 1 WZ jest 1 FS.

 

Na ten moment fakt, że OP są przeliczane w dokumentach tak jak są jest nieodpowiedni do prowadzenia jednoczesnej (i skalowalnej) ewidencji ich zwrotów oraz łatwości przeliczania kaucji. Oczywiście nie jest to temat wymagający rozwoju, ale chciałem go poruszyć, bo system OP wydaje się niezbudowany jako coś co dobrze pracuje, a jako prowizorka/nakładka na to co już było (nie mówię, że zła, ale niedoskonała lub przynajmniej nieporęczna).

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
3 minuty temu, Ernest Sadowski napisał:

Miałem na myśli, że z racji, że OP ma swoją wartość netto 10 zł (choćby wg cennika), to wliczane jest to netto do wartości dokumentu przez co wychodzi ostatecznie wartość dokumentu (do zapłaty)=(100+23)+(10+0).

Tu nie ma co myśleć, wystarczy zerknąć na zakładkę VAT.

 

4 minuty temu, Ernest Sadowski napisał:

No właśnie ale jak naliczyć mogę kaucję w brutto, skoro FS wylicza się sama na podstawie pozycji, a OP ma netto+nieop.=netto, więc kaucja (do zapłaty) jest w netto a nie brutto.

Kaucja nie jest opodatkowana, więc nie ma żadnego netta ani brutta.

Link to postu
21 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Kaucja nie jest opodatkowana, więc nie ma żadnego netta ani brutta.

Oczywiście - tabela VAT się zgadza.

Natomiast wartość dokumentu / do zapłaty wlicza do wartości OP wg ich ceny netto ("Obrót nieopodatkowany wliczony do wartości dokumentu" tego nie zmienia).

 

Zatem nexo z góry zakłada, że kaucja za OP jest równa wartości netto tego opakowania (gdyby było sprzedane).

 

Później gdy nie jest ono zwrócone to ustawa przewiduje, że ma być ono sprzedane (ma być wystawiona FS dokumentująca brak zwrotu).

Problem w nexo jest taki, że nasza oryginalna FS już zawiera to opakowanie. Teoretycznie mogę je ponownie zafakturować bez skutku magazynowego, ALE - na tej kolejnej fakturze (gdzie OP będzie sprzedane jako TW) dokument będzie wyliczony po wartości netto+VAT tego opakowania, więc jakby - ponownie wygeneruje mi rozrachunek na, tym razem, brutto opakowania.

I jak mam niby tą kaucję do 2 faktury powiązać, skoro rozlicza ona już 1 fakturę?

 

Oczywiście mogę wystawić notę obciążeniową, która by rozliczyła 1 fakturę, natomiast kaucje powiązać z drugą fakturą.

Ale znowu - kaucja była w netto... Mam tłumaczyć klientowi, że wisi mi tylko VAT za opakowania, bo netto zapłacił X miesięcy temu?

 

Skalowanie tego się wydaje koszmarem jak się obraca setkami palet i dokumentów.

A jak wspomniałem - OP zwrotne (do momentu ich sprzedania) nie powinny w ogóle być na dokumentach FS i lepiej gdyby pozostawały jako niezafakturowane na WZ/PZ.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
36 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

Natomiast wartość dokumentu / do zapłaty wlicza do wartości OP wg ich ceny netto ("Obrót nieopodatkowany wliczony do wartości dokumentu" tego nie zmienia).

 

Zatem nexo z góry zakłada, że kaucja za OP jest równa wartości netto tego opakowania (gdyby było sprzedane).

To zależy, jak się na to patrzy, albo co się chce zobaczyć. Mój Subiekt nalicza kaucję od "brutta" opakowania:

image.thumb.png.f0833fa8eac9e3afa03ae91e988bd2f4.png

 

36 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

więc jakby - ponownie wygeneruje mi rozrachunek na, tym razem, brutto opakowania.

Kaucję należy zwrócić i zafakturować opakowanie jako towar. Nie powstanie zatem rozrachunek, bo wartość dokumentu będzie zerowa przy jednoczesnej uzupełnionej odpowiednio tabeli VAT.

 

EDIT:

jedyną przeszkodą jaką dostrzegam to fakt, że w przypadku traktowania OP jako TW program utrzymuje netto, a nie brutto, ale można cenę ręcznie poprawić.

Edytowane przez Jacek Izydorczyk
Link to postu
23 minuty temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Kaucję należy zwrócić i zafakturować opakowanie jako towar. Nie powstanie zatem rozrachunek, bo wartość dokumentu będzie zerowa przy jednoczesnej uzupełnionej odpowiednio tabeli VAT.

Czym jest w tym przypadku "zwrócić"? Stworzyć ręcznie niepowiązany do niczego rozrachunek typu zobowiązanie na kwotę kaucji?

Jak mam niby zrobić fakturę gdzie wartość dokumentu jest zerowa a VAT poprawny?

 

23 minuty temu, Jacek Izydorczyk napisał:

To zależy, jak się na to patrzy, albo co się chce zobaczyć. Mój Subiekt nalicza kaucję od "brutta" opakowania

Dobra, tutaj widzę ja upadłem na słownictwie. Jak mówiłem brutto to miałem na myśli netto+VAT (niezerowy).

 

Na Pana przykładowym screenie OP wyraźnie jest wliczone do wartości dokumentu po jego wartości netto (która owszem jest równa brutto) - i taka też jest jego kaucja (wygenerowana przez ten dokument FS).

 

Problem jest taki, że w momencie braku zwrotu tego opakowania i "zwróceniu" tej kaucji (patrz moje pytanie o definicje wyżej), ponownie fakturujemy te opakowania, ale tym razem po netto+VAT (czyli to co ja nazywałem brutto) z VAT 23%. No i teraz jest taka niewygoda, że ta nowa faktura z opakowaniem jako TW nalicza rozrachunek większy niż była kaucja, a co za tym idzie nie można łatwo skompensować ich między sobą.

Ustawa nie mówi nic o tym ile kaucja ma wynosić, natomiast wielu zaleca aby była to kwota netto+VAT za opakowanie, właśnie po to żeby dochodziło do kompensaty, bez dodatkowego przelewu ze strony, która opakowania nie zwróci.

W szczególności jest to ważne dla klientów jednorazowych lub takich gdzie sprzedaż jest sporadyczna, bo nagle mamy sytuację, że po 2 miesiącach dostają fakturę na paletę i do zapłacenia mają tylko kwotę VAT (bo netto zapłacili kaucją) i co chwile pytania są "o co chodzi?".

 

Reasumując:

  1. Czym jest u Pana "zwrot" kaucji (chodzi mi w szczególności czy to "ręczny rozrachunek" i ręczne powiązywanie)?
  2. Dobrze gdyby kaucja mogła być liczona jako netto+VAT, aby można ją było łatwiej kompensować w razie braku zwrotu.
Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu
18 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

Czym jest w tym przypadku "zwrócić"? Stworzyć ręcznie niepowiązany do niczego rozrachunek typu zobowiązanie na kwotę kaucji?

Jak mam niby zrobić fakturę gdzie wartość dokumentu jest zerowa a VAT poprawny?

Na jednej pozycji dodać opakowanie z ilością ujemną, a na drugiej z ilością dodatnia potraktowaną jako towar w tej samej cenie brutto.

 

20 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

Na Pana przykładowym screenie OP wyraźnie jest wliczone do wartości dokumentu po jego wartości netto (która owszem jest równa brutto)

A dlaczego nie odwrotnie? OP jest wliczone do wartości dokumentu po wartości brutto, które jest równe netto.

 

22 minuty temu, Ernest Sadowski napisał:

No i teraz jest taka niewygoda, że ta nowa faktura z opakowaniem jako TW nalicza rozrachunek większy niż była kaucja

Niewygodą jest tylko taka, że przy traktowaniu OP jako TW trzeba ręcznie zmienić brutto na wartość wcześniej pobranej kaucji.

 

25 minut temu, Ernest Sadowski napisał:

Dobrze gdyby kaucja mogła być liczona jako netto+VAT, aby można ją było łatwiej kompensować w razie braku zwrotu.

Kaucja nie podlega pod VAT.

Link to postu
28 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Na jednej pozycji dodać opakowanie z ilością ujemną, a na drugiej z ilością dodatnia potraktowaną jako towar w tej samej cenie brutto.

Brzmi fajnie na starcie, dopóty, dopóki się nie okazuje, że koliduje z inną częścią "systemu" OP - mianowicie z raportem.

 

Jeżeli na jednej fakturze wprowadzimy jednocześnie zwrot OP i sprzedaż OP jako TW, to faktycznie - cud się dzieje i mamy doskonałe pokrycie netto, VAT, brutto, rozrachunków itp.

 

Ale... Raport opakowań zwrotnych zlicza wszystkie pozycje rodzaju OP, więc jeżeli np. wydamy 5 OP, po czym zwrócimy "-5" OP, a przy tym sprzedamy 5 OP jako TW, to efektywnie kolumna Różnica w raporcie przeliczy się do: X=Wydano+Przyjęto-Sprzedano=(5)+(-5)-(5)=(-5), co jest błędne. Jednocześnie nie możemy teraz wystawić FS z widoku raporty bo różnica jest ujemna.

image.thumb.png.8e9521a1e9013e56951e86ff2fdc35ba.png

To jest dokładnie to co mówiłem - wszędzie gdzie nie próbowałem czegoś zrobić, to coś się gryzie - a z tego wnioskuję, że coś jest niedopracowane lub źle udokumentowane i używane niepoprawnie.

Pana sugestia więc jest niezgodna z zamysłem kogokolwiek kto to projektował.

Mój pomysł z korygowaniem był "lepiej wpasowany" bo się zgadzały liczby, ale się nie skalował. Cały myk ma pozwolić na generowanie FS z raportu opakowań, bez myślenia, które faktury mam skorygować.

 

28 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Niewygodą jest tylko taka, że przy traktowaniu OP jako TW trzeba ręcznie zmienić brutto na wartość wcześniej pobranej kaucji.

O właśnie. Ja chciałbym może brać kaucję w wysokości netto+VAT za opakowanie zamiast być zmuszony do albo wprowadzania w pole netto na 1 fakturze, kwoty netto+VAT, albo na 2 fakturze w pole brutto, wartość z pierwszej netto?

28 minut temu, Jacek Izydorczyk napisał:

Kaucja nie podlega pod VAT.

Oczywiście, że nie. Ale ustawa ani nic innego nie mówi ile kaucja ma wynosić. Dobrze gdyby nexo pozwoliło ręcznie zdefiniować kwotę kaucji, albo nawet lepiej - sposób jej wyliczania (np. w konfiguracji Asortymentu rodzaju OP) żeby działo się to automatycznie, bo tu aż czuć przyszłe błędy użytkownika.

Edytowane przez Ernest Sadowski
  • Lubię to 1
Link to postu
10 godzin temu, Ernest Sadowski napisał:

Ale... Raport opakowań zwrotnych zlicza wszystkie pozycje rodzaju OP, więc jeżeli np. wydamy 5 OP, po czym zwrócimy "-5" OP, a przy tym sprzedamy 5 OP jako TW, to efektywnie kolumna Różnica w raporcie przeliczy się do: X=Wydano+Przyjęto-Sprzedano=(5)+(-5)-(5)=(-5), co jest błędne. Jednocześnie nie możemy teraz wystawić FS z widoku raporty bo różnica jest ujemna.

Faktycznie, to działa co najmniej dziwnie. Swoją drogą, nigdy nie zaglądałem do tego raportu, a w szczególności nie wiedziałem, że ma on możliwość fakturowania opakowań. Samo to fakturowanie również nie uwzględnia finansowania sprzedaży z wcześniej pobranej kaucji.

 

10 godzin temu, Ernest Sadowski napisał:

Dobrze gdyby nexo pozwoliło ręcznie zdefiniować kwotę kaucji, albo nawet lepiej - sposób jej wyliczania (np. w konfiguracji Asortymentu rodzaju OP) żeby działo się to automatycznie, bo tu aż czuć przyszłe błędy użytkownika.

No to się sprowadza chyba to tego, aby w momencie sprzedaży opakowania, gdy zostaje ono opodatkowane, utrzymana była cena brutto.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...