Skocz do zawartości

komplet - ilość miejc po przecinku

Polecane posty

Dzień dobry, tak istnieje taka możliwość. Należy to zrobić edytując kartotekę składnika kompletu (mąka pszenna typ 500). W tym celu proszę się zapoznać artykułem e-Pomocy technicznej Subiekt nexo – Jak zmienić ilość miejsc po przecinku dla danej jednostki miary? w szczególności zwracając uwagę na drugą część artykułu dotyczącą pojedynczej zmiany precyzji jednostki miary.

 

Link to postu
15 godzin temu, Roman Somerlik napisał:

doszedł jeszcze problem z kosztem kompletu:

czy da się też zmienić ilości miejsc po przecinku? próbowałem zmienić w walucie, ale sie nie zmienił

pozdrawiam

W tym celu należy zmienić precyzje ceny w danej walucie. Artykuł e-Pomocy technicznej opisujący ten aspekt znajduje się tutaj. Dodatkowo załączam temat e-Pomocy technicznej opisujący pozostałe ustawienia waluty: Subiekt nexo – Jak zmienić ilość miejsc po przecinku dla danej waluty?.

Przed zmianą ustawień dotyczących precyzji ceny i waluty zalecam stworzenie archiwum bazy danych oraz kontakt z księgowością. Dodatkowo zmiany w precyzjach waluty mogą spowodować problemy z zafiskalizowaniem dokumentu.

Edytowane przez Arkadiusz Cieśla
Link to postu
17 godzin temu, Roman Somerlik napisał:

doszedł jeszcze problem z kosztem kompletu:

czy da się też zmienić ilości miejsc po przecinku? próbowałem zmienić w walucie, ale sie nie zmienił

pozdrawiam

image.png.30ab90a2f30c5e53f99c576d57ad4621.png

Czy Pan przypadkiem nie próbuje zrobić czegoś takiego jak komplet w postaci jednej bułki i rozliczyć na nim ilościowo i wartościowo składniki typu sól czy inne rzeczy liczone "na szczypty"?

Link to postu
5 godzin temu, Arkadiusz Cieśla napisał:

W tym celu należy zmienić precyzje ceny w danej walucie

Czy wykonał Pan powyższą czynność?

.404775400_precyzjaceny.png.fa49fe1e4d0efd67588dd747c2314717.png

Godzinę temu, Roman Somerlik napisał:

wg mnie waluta powinna być tak jak jest, bo fiskalizacja i jak jak Pan wspominał, ale już koszt, czymś co nie fiskalizujemy

W takim przypadku proszę pozostawić precyzję waluty – 2, aby w przyszłości uniknąć problemów z fiskalizacją.

Link to postu
38 minut temu, Roman Somerlik napisał:

kolejny pytanie: czy można zrobić

Ogólna zasada - jeśli program posiada dane, które chcemy wykorzystać to można zrealizować zestawienie / raport, które będzie je przetwarzało... Tak więc opisane zestawienia powinny być możliwe do realizacji (nie mam pewności co oznacza "grupa kompletów").

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...