Skocz do zawartości

Problem ze skutkiem magazynowym przy zmianie statusu dokumentu.

Polecane posty

Witam, 

 

Mam problem ze zrobieniem skutku magazynowego przy zmianie statusu dokumentu. 

 

Wypisałem fakturę sprzedaży i kilka rzeczy nie było na stanie bo miało dojechać w przeciągu kilku dni. Zaznaczyłem więc status dokumentu częściowa rezerwacja dostaw. 

 

Kiedy dojechał towar chciałem zmienić status na "Wydany towar". 

Niestety twierdzi, że mam niewystarczającą ilość towaru na magazynie (chociaż towar jest wprowadzony )

image.png.37b614a7c8e77778645ea82ce0d99410.png

Kiedy klikam w "pokaż brakujące towary też twierdzi że nie mam towaru. 

 

image.thumb.png.1d938b0b62a0ffb639455529c81cc7be.png

Kiedy chcę poprawić dokument to mi pokazuje że potrzebną ilość mam dostępną (jak widać na załączonym screenie to ilość posiadana to 6szt a do skutku magazunowego potrzeba 2szt), ale i tak twierdzi że mam niewystarczającą ilość. 

 

image.png.b56e52e2e57072cde78a85dd753a552a.png

 

Klikałem wszystkie dostępne opcje "napraw" i nic to nie dało. Zmieniałem statusy na inne i też to nic nie dało. Chciałem usunąć tą pozycję to nie mogę jej ruszyć (swoją drogą dlaczego)? 

 

 

 

Pytanie zatem - co mogę zrobić aby jakoś zrobić ten skutek magazynowy i w jaki sposób ewentualnie mogę wypisywać dokument by nie mieć tego problemu w przyszłości. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to postu

Zmieniłem datę zakończenia dostawy w  fakturze sprzedaży na datę kiedy był wprowadzony towar. Ale niestety to nic nie dało. Zmieniałem ja nawet na dzień dzisiejszy i też nic nie dało. 

 

Rozumiem że o tą datę chodziło ? 

 

 

image.png.e60dfb14e5878964cf804c317535d742.png

Edytowane przez Artur Dąbek
Link to postu
20 godzin temu, Artur Dąbek napisał:

Pytanie zatem - co mogę zrobić aby jakoś zrobić ten skutek magazynowy i w jaki sposób ewentualnie mogę wypisywać dokument by nie mieć tego problemu w przyszłości. 

37 minut temu, Artur Dąbek napisał:

Niestety to nie rozwiązuje w pełni problemu. W kilku przypadkach istotnie to załatwiło sprawę ale w dwóch niestety nie. 

 

Nawet jak zmieniłem datę magazynową na dzisiejszą to nie chce zatwierdzić. 

Podstawowa, prosta zasada prowadzenia magazynu - aby móc wydać towar z magazynu musi się on w nim znajdować, należy go wcześniej przyjąć, proszę spełnić ten warunek i wszystko będzie "chciało się zatwierdzić". Proszę pokazać stan magazynowy na dzień problematycznego towaru (zakładka stany z informatora).

Link to postu
2 godziny temu, Daniel Kozłowski napisał:

Podstawowa, prosta zasada prowadzenia magazynu - aby móc wydać towar z magazynu musi się on w nim znajdować, należy go wcześniej przyjąć, proszę spełnić ten warunek i wszystko będzie "chciało się zatwierdzić". Proszę pokazać stan magazynowy na dzień problematycznego towaru (zakładka stany z informatora).

Towar znajduje się na stanie. W poprzednim poście było pokazane że mam dostępne 6 szt a do wypisania potrzeba zaledwie 2szt. 

Towar został przyjęty w dniu następnym po wypisaniu faktury. 

 

Poniżej scan ze stanu magazynowego

image.thumb.png.b7bf4ee48a5c9f254cbd4b32bef83e4c.png

Rozumiem że kiedy najpierw mam towar a potem wypisuję nie będzie problemu. Jednak poszedłem na rękę klientowi, który chciał mieć już wypisany dokument by go zapłacić a towar miał odebrać następnego dnia jego pracownik. I teraz mam kłopot który jakoś muszę rozwiązać. 

 

Takie sytuacje czasem się zdarzają. Bardzo sporadycznie, ale jednak. Chciałem wiedzieć jak mogę wypisać dokument bez skutku magazynowego tak by potem gdy towar dojdzie, zrobić ten skutek bez większego kłopotu. 

 

 

 

Link to postu

W takiej sytuacji (z jednej strony WZ a z drugiej PZ) wydaje się to trudne do odkręcenia, chyba, że usuwając "na chwilę" dokumenty pochodne (FS lub FZ). Ostatecznie zostaje ręczna manipulacja stanami przez PW i RW. A może ktoś ma inny pomysł.

Edytowane przez Łukasz Czarnowski
Link to postu
Dokument przyjęcia był najpierw jako PZ z którego zrobiono fakturę zakupu. I zmiana daty w fakturze zakupu nie rozwiązuje problemu. A PZ nie idzie ruszyć skoro jest dokument nadrzędny. 
 
image.png.432a6d2a28e07123f87b888711a74e19.png
Skoro to była FZ do PZ to może Pan bezpiecznie usunąć tę FZ (PZ-tki nie znikną), poprawić co trzeba na PZ i wystawić FZ jeszcze raz.
Link to postu

Usunąłem fakturę zakupu i na przyjęciach zmieniłem daty i wtedy pozwoliło zrobić skutek magazynowy. 

 

Mam jednak pytanie gdyż podobne sytuacje, że będę musiał wypisać fakturę sprzedaży nim będę miał towar na stanie będą pewnie się zdarzać. Czy ma to jakieś znaczenie aby potem nie trzeba było tyle kombinować jaką akcję wybiorę przy wypisywaniu dokumentu 

- Pełna rezerwacja dostaw 

- Częściowa rezerwacja dostaw

- Odłożenie wydania towaru

- Blokada wydania magazynowego

 

?

 

Link to postu

W praktyce trzeba się pilnować i z odpowiednimi datami magazynowymi zapisywać dokumenty: "wydam towar jak przyjdzie dnia" - bliższe rzeczywistości lub "przyjmuję towar jakby przyszedł dnia". Częściowa rezerwacja pozwoli na rezerwację dostępnego asortymentu, co będzie szczególnie ważne w przypadku wystawienia dokumentów pochodnych i oczekiwania na zmianę statusu, ale i tak co do brakujących pozycji musimy zadbać o przychody i rozchody w odpowiednim czasie.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...