Skocz do zawartości

Nexo Pro - odroczona płatność gotówkowa

Polecane posty

Nie potrafię wystawić fv z płatnością gotówkową, ale bez generowanie automatycznego KP. Ustawiłem płatność gotówką z odłożonym skutkiem, niestety wybierając taką wpłatę to i tak po wystawieniu fv od razu generuje się wpłata.

 

image.png.c363ce7cdaf45f102e871934ad27604a.png 

 

Zdarza się sporadycznie, że klient ma odebrać towar/usługę, chciałbym mu już wystawić fakturę by czekała do momentu odbioru, ale jak tak zrobię to wygeneruje się wpłata i mam niezgodność w kasie.  Chciałbym mieć możliwość wyboru takiej opcji na etapie wystawiania dokumentu, a domyślnie pozostawić wpłatę gotówkową natychmiastową.

 

Link to postu

A czym się wg Pana różni odroczona płatność gotówkowa od odroczonej płatności "niegotówkowej"?

Bo jak dla mnie tylko pobożnym życzeniem wystawiającego.

Obie są niezapłacone i w obu wypadkach czy klient wpłaci na konto czy do kasy to zgodnie z prawem jest zapłacone i koniec tematu.

Jeśli chce się Pan w to bawić to może sobie Pan utworzyć nową formę płatności typu płatność odroczoną i nazwać "gotówka odroczona" .

Link to postu

To może inaczej - wcześniej pracowaliśmy na Symfonii, wybierając płatność gotówkową na fv mogłem przy wystawianiu zaznaczyć, że nie jest zrealizowana i wpłata nie wpadała do kasy i wszystko w kasie się zgadzało, klient odbierał, dodawałem wpłatę do dokumentu, drukowałem fakturę, na której już pisało "zapłacone" lub drukowaliśmy KP jeśli fv była wcześniej wydrukowana. Teraz każda fv gotówkowa po wystawieniu od razu generuje dokument KP i stan kasy rośnie, ja czy inny pracownik wystawimy taką fakturę, klient danego dnia nie odbierze, na koniec dnia pracownik odpowiedzialny za daną kasę liczy i mu się nie zgadza i robi się nerwowo bo musi szukać kto mu namieszał w kasie. Płatność odroczona ma do wyboru tylko konto bankowe, więc po zrealizowaniu wpłata nie trafi na konto bankowe. Teraz sobie radzimy w sposób taki, że oznaczam najpierw fv jako przelew, a później to zmieniamy, ale to niepotrzebne utrudnienie.

Link to postu
3 godziny temu, Sławomir Chrapek napisał:

To może inaczej - wcześniej pracowaliśmy na Symfonii...

Nie ważne na jakim programie Państwo pracowaliście, czy w ogóle na jakimś pracowaliście, należało poznać podstawy obsługi programu przed rozpoczęciem pracy z obecnym programem, wtedy nie byłoby "nerwowo".

 

3 godziny temu, Sławomir Chrapek napisał:

Płatność odroczona ma do wyboru tylko konto bankowe,...

Jaką inną informację chciałby Pan określać, kasę gotówkową, do której ma zostać wpłacona gotówka, terminal płatniczy przez który ma zostać zrealizowana płatność ?

 

3 godziny temu, Sławomir Chrapek napisał:

...więc po zrealizowaniu wpłata nie trafi na konto bankowe.

Dlaczego błędnie jest rozliczany dokument wpłatą bankową, zamiast przykładową gotówką, to przecież nie zależy od programu tylko od użytkownika ?

 

3 godziny temu, Sławomir Chrapek napisał:

Teraz sobie radzimy w sposób taki, że oznaczam najpierw fv jako przelew, a później to zmieniamy, ale to niepotrzebne utrudnienie.

Ja wszystkim proponuję stosować prostą zasadą - nie kombinować, nie radzić sobie tylko ewidencjonować w programie rzeczywiste zdarzenia - jeśli jest wystawiana faktura bez płatności, to stosujemy płatność odroczoną, kiedy klient płaci to wprowadzamy płatność (wpłata bankowa, wpłata do kasy, płatność kartą), wszystko, wszędzie się zgadzać, koniec.  

Link to postu

Ja nie rozumiem problemu.

 

Płatności gotówkowe należą do natychmiastowych - albo ktoś zapłacił na miejscu albo nie zapłacił.

 

Jak nie jest "już teraz", albo przedpłatą wcześniej, to zostaje tylko odroczona w przyszłość (chociaż są teorie, że czas jest symultaniczny, wszystko dzieje się naraz i nie ma prze- i przyszłości).

 

Przyznam jedynie, że nazewnictwo nexo trochę tutaj leży.

Tak naprawdę jest to dokładnie tak jak opisałem wyżej - jest przedpłata, jest natychmiastowa (rozliczana i tworzona "teraz" - czy to kasowa czy przelewem natychmiastowym) oraz odroczona, która tworzy jedynie rozrachunek do spłacenia, który spłacić trzeba później, ale czym to jest już wybór klienta (i tego kto przyjmuje płatność), bo można takowy rozliczyć zarówno przelewem jak i gotówką.

 

EDIT

Dodam jeszcze - mniej to więcej. To się tyczy wszystkiego. Narobicie sobie tylko bajzel w bazie tworząc milion typów płatności.

Edytowane przez Ernest Sadowski
Link to postu

Dzień dobry

My robimy w następującym sposób wystawiam f/paragon/wz dla klienta który zapłaci dopiero następnego dnia lub później dodałam sobie w konfiguracji płatności nową formę "gotówka" płatność odroczona ! 

image.png.a03e5c800296615820d2e1f7c3d61f6b.png 

przy wystawianiu faktury zaznaczam te formę. Następnego dnia rozliczam chce zapłacić bo klient już mi zapłacił gotówką oczywiście tą fakturę poprawiam formę zapłaty na

 image.png.34c4e6903bbe80e67e28a2c7b3b75c78.png

 przy czym zmieniam datę na datę faktycznego wpływu gotówki do kasy. ( prawy przycisk myszki na gotówka płatne teraz zmiana daty płatności na faktyczny kiedy wpływa gotówka do kasy ) i już ... ;)  niestety nie mogę znaleźć innego sposobu 

 

Link to postu
2 godziny temu, Rafał Sławek napisał:

Następnego dnia rozliczam chce zapłacić bo klient już mi zapłacił gotówką oczywiście tą fakturę poprawiam formę zapłaty na

Ale po co to wszystko?

 

Dlaczego obaj Panowie nie możecie zrobić tak jak proponujemy?

1. Tworzymy formę odroczoną np "Gotówka przy odbiorze"

2. Wystawimy FS z ta formą (w Subiekcie jest w tym momencie nierozliczona)

3. Kiedy wpłyną pieniądze rozliczamy FS poprzez KP. W tym momencie kasa się zgadza (tak kwota, jak i data), faktura jest rozliczona.

 

Koniec. Nic nie trzeba poprawiać.

 

Link to postu




Tak, tylko w takim przypadku na wydruku faktury dalej pisze "Pozostało do zapłaty" , niestety część klientów ma problem z takim zapisem.
 
Płatność gotówkowa "odłożona" teoretycznie była by ok, ale mamy rozliczeniu finansów drugą formę płatności z osobnym stanem gotówki.

To tym klientom daje się pokwitowanie z rzeczywista datą zapłaty.
A tego ostatniego to w ogóle nie rozumiem. Forma płatności nie ma stanu gotówki.
Stan gotówki ma kasa i tu wszystko się zgadza.
No, ale to Wasza firma i jeśli lubicie tak komplikować to oczywiście macie do tego prawo.
A to jest napisane na wydruku to zależy od wzorca. Można zrobić taki że tego fragmentu nie będzie.
Link to postu
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 27.01.2023 o 14:09, Andrzej Nowak napisał:

Zdarza się sporadycznie, że klient ma odebrać towar/usługę, chciałbym mu już wystawić fakturę by czekała do momentu odbioru, ale jak tak zrobię to wygeneruje się wpłata i mam niezgodność w kasie.

Zarówno raport podliczenie kasy jak i podliczenie finansów pomijają odłożone operacje kasowe, więc może warto z tego poziomu rozliczać kasę. Przed zmianą statusu operacji kasowej na "Wykonana" należy sprawdzić datę tej operacji - musi być zgoda z datą faktycznego przyjęcia środków. To może zaburzyć chronologię numeracji, ale zdaje się nie ma przepisów, które wymagałyby jej ciągłości.

Link to postu

Teraz robimy tak, że najpierw robimy gotówkę odroczoną, a potem jak klient wpłaca to zmieniamy na standardową gotówkę, faktycznie teraz widzę, że mogę zmienić termin płatności nawet do standardowej gotówki, ale wtedy w podliczeniu finansów pokazuje się stan z wliczoną wpłatą, której jeszcze nie ma i nie wiedzę opcji by podejrzeć faktyczny stan kasy?

Link to postu
  • 9 miesięcy temu...
Godzinę temu, Roman Somerlik napisał:

czegoś tu nie rozumie,,  mam formę płatności odroczona gotówkę, zezwalaj na kredyt kupiecki, termin płatności  7 dni

co tu jeszcze trzeba określać, żeby się nie wystawiało kp?

Skoro nie chce Pan pokazać konfiguracji tej formy o nazwie "odroczona gotówka" to szkoda czasu na ten wątek.

Link to postu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...