Skocz do zawartości

Sello 1.12 BETA1 - zgłaszanie błędów

Polecane posty

Jednocześnie zaznaczę, że przy poprzednich wersjach nie było takiego problemu mimo pełnego pobierania aukcji a także 200ostatnich komentarzy.

Zmiany w webApi Allegro wymusiły nieco inne podejście do pobierania danych, stąd możliwe, że Sello potrzebuje więcej zasobów.

 

e-kupowanie_pl, na tym screenie widzę coś dziwnego - żaden ze znaczników nie jest zaznaczony, co jest lekko mówiąc niemożliwe (okrągłe radiobuttony zawsze mają zaznaczoną jakąś wartość).

 

 

Bartek, to forum źle wyświetla grafikę wklejoną do posta najwyraźniej. Jeśli ją w poprzednim linku otworzysz, to już masz z "ptaszkami" - nie wiem czemu tak ją pokazuje. Na wszelki wypadek jeszcze raz dodaję - tym razem bez podglądu w poście.

 

edit: znów to samo - podgląd bez 'ptaszków' a jak otworzysz klikiem to jest ok

sello.png.0f84e2985579621106ff6b333265dfd9.png

Link to postu

Faktycznie dziwna sprawa, ale to problem raczej przeglądarek i jakiegoś dziwnego formatu tego pliku PNG. Nawet niektóre przeglądarki obrazków nie wyświetlają tego jak należy.

 

Zakres danych raczej nie jest szeroki, ale jest jeszcze kwestia liczby transakcji/aukcji w miesiącu. Czy po skończeniu pobierania danych (przestaje się kręcić kółeczko po lewej na dole) Sello zwalnia zajętą pamięć czy nadal ją zajmuje?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Ja moge spokojnie stwierdzić iż Sello pożera zasoby systemu. W monitorze zasobów czasem zaznaczone jest na czerwone co jest równoznaczne z brakiem odpowiedzi programu. Po chwili wszystko wraca do normy. Zdarza się to podczas przechodzenia np. z wiadomości do transakcji lub paczek. Równiez podczas uruchamiania programu wyskakuje brak odpowiedzi po ok 1 minucie program się uruchamia. problem z brakiem odpowiedzi występuje również np podczas wystawiania zbiorczego komentarzy około 100 jednorazowo.

 

Ponadto co zauważyłem.

 

Wystawiam aukcje z szablonów przypisanych. Miałem kilka przypadków gdzie Sello po kliknięciu "wystaw z szablonu" do przygotowanych wrzuciło ten sam przedmiot kilka razy. Co w efekcie spowodowało wystawienie go kilka razy.

 

Jak już piszę to mam pytanie.

 

Mam w programie 2 konta allegro.

W towarach mam przypisany szablon domyślny dla konta X. I tutaj niema problemu z wystawieniem.

Problem zaczyna się z wystawianiem produktów dla konta Y. Chciałbym dla tego konta przypisać inne szablony domyślne.

 

Skąd to się bierze? Używam "UltraPanel" i muszę mieć przypisane oddzielnie 2 szablony domyślne dla konta X i Y bo w innym przypadku ultra panel bedzie z konta X przesyłał klientów na konto Y.

 

 

Zapomniałem dopisać. Dziwna sprawa ale zdarza się też tak że klient kupuje 1 sztukę a sello pokazuje że kupił 2 sztuki. Może to wina allegro o sam miałem ostatnio problemy z płatnościami i zakupami i musiałem długo czekaż aż na listę płatności wskoczą wszystkie kliknięte przedmioty.

 

 

 

Link to postu

Mam w programie 2 konta allegro.

W towarach mam przypisany szablon domyślny dla konta X. I tutaj niema problemu z wystawieniem.

Problem zaczyna się z wystawianiem produktów dla konta Y. Chciałbym dla tego konta przypisać inne szablony domyślne.

 

Skąd to się bierze? Używam "UltraPanel" i muszę mieć przypisane oddzielnie 2 szablony domyślne dla konta X i Y bo w innym przypadku ultra panel bedzie z konta X przesyłał klientów na konto Y.

 

Istotnie, to na razie nierozwiązany problem. Do wystawiania aukcji na drugim koncie - z innym szablonem - używam innego programu. Potem wysyłka już z Sello. Na razie Sello tego nie ogarnia wg mnie.

Link to postu
W monitorze zasobów czasem zaznaczone jest na czerwone co jest równoznaczne z brakiem odpowiedzi programu. Po chwili wszystko wraca do normy. Zdarza się to podczas przechodzenia np. z wiadomości do transakcji lub paczek. Równiez podczas uruchamiania programu wyskakuje brak odpowiedzi po ok 1 minucie program się uruchamia. problem z brakiem odpowiedzi występuje również np podczas wystawiania zbiorczego komentarzy około 100 jednorazowo.

 

Na jakim komputerze Sello jest uruchamiane? (procesor, ilość pamięci RAM, prędkość dysku 5400 czy 7200). To samo dla serwera jeśli jest na innym komputerze. Być może wąskim gardłem jest tutaj SQL Server, czasami takie spowolnienia są wynikiem uszkodzenia bazy danych (utraty indeksów, które przyspieszają odczyt z bazy danych).

 

Miałem kilka przypadków gdzie Sello po kliknięciu "wystaw z szablonu" do przygotowanych wrzuciło ten sam przedmiot kilka razy.

Proszę upewnić się, czy w takiej sytuacji nie są zaznaczone puste wiersze na liście (np za pomoca filtra filtrowanych jest 5 towarów, ale myszką zaznaczono np 8 wierszy na liście). W niektórych sytuacjach wykonanie wtedy operacji zbiorczej może ostatni zaznaczony element przetworzyć 4 razy. Jest to niestety taka dziwna przypadłość listy (grida) użytej w Sello.

 

W towarach mam przypisany szablon domyślny dla konta X. I tutaj niema problemu z wystawieniem.

Problem zaczyna się z wystawianiem produktów dla konta Y. Chciałbym dla tego konta przypisać inne szablony domyślne.

Tego niestety w tej chwili zrealizować się nie da. Zakładam, że wystarczy w takiej sytuacji dodać ustawienie szablonu domyślnego dla konta + szablon domyślny jeśli konto nie jest wyspecyfikowane.

 

Dziwna sprawa ale zdarza się też tak że klient kupuje 1 sztukę a sello pokazuje że kupił 2 sztuki.

Aby to zweryfikować potrzebujemy co najmniej logów z pobierania danych z Allegro - instrukcję można uzyskać pod adresem sello@insert.com.pl podając link do tego wątku.

 

Link to postu

W towarach mam przypisany szablon domyślny dla konta X. I tutaj niema problemu z wystawieniem.

Problem zaczyna się z wystawianiem produktów dla konta Y. Chciałbym dla tego konta przypisać inne szablony domyślne.

Tego niestety w tej chwili zrealizować się nie da. Zakładam, że wystarczy w takiej sytuacji dodać ustawienie szablonu domyślnego dla konta + szablon domyślny jeśli konto nie jest wyspecyfikowane.

 

Wg mnie powinno to działać tak: w zakładce towary ustawiamy konto aukcyjne i przycisk 'wystaw z szablonu' korzysta z szablonu przypisanego do danego konta.

Link to postu

Co do kurierów, to w nowej wersji będą cenniki, które będzie można podłączyć do aukcji jak i do szablonów. Nie wiem natomiast czy zdążymy dodać obsługę zmian zbiorczych w szablonach aukcji, być może część rzeczy będziemy musieli przesunąć, bo jednak operacje zbiorcze się przydadzą w szablonach.

Link to postu
  • 4 tygodnie później...
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...