Skocz do zawartości

Sello 1.12 BETA1 - zgłaszanie błędów

Polecane posty

Dziś rano zainstalowaliśmy nową wersję Sello. Pojawił się błąd w momencie, kiedy klient wybiera "inny adres". Sello normalnie pobierało inny adres z zformularzy pozakupowych i wystarczyło go przestawić w programie. Teraz Sello w ogóle nie pobiera tego innego adresu, wszystkie adresy w sello są jednakowe i żaden nie jest tym zmienionym, dlatego musimy zmieniać adres ręcznie. Proszę o szybką pomoc.

 

U mnie to działa dobrze.

Problem mam z miniaturkami w transakcjach. Nie ma ich

W aukcjach są, w transakcjach nie ma. Fotki są zarówno na aukcjach jak i w Towarach.

Aukcje wystawiane z towarów - poprzez wystaw aukcję za pomocą domyślnego szablonu.

Wersja sello 1,12, System XP SP3

Link to postu
Teraz Sello w ogóle nie pobiera tego innego adresu, wszystkie adresy w sello są jednakowe i żaden nie jest tym zmienionym, dlatego musimy zmieniać adres ręcznie. Proszę o szybką pomoc.

Nie bardzo rozumiem co się dzieje. Prosiłbym o przesłanie screenów na sello@insert.com.pl.

 

 

Link to postu

Zdarza się, że w formularzu w mejlu mamy informację "inny adres" i jest podany adres, a w sello w ogóle nie ma tego adresu. Prawdopodobnie Sello go nie pobiera.

 

Poza tym zauważyłam również problem z zatrzymaniem pobierania komentarzy. Program nie reaguje na zatrzymanie i żeby przerwać pobieranie komentarzy trzeba wyłączyć i włączyć program.

Link to postu

W wersji 1.12 z resztą tak samo jak i w wersji 1.11 jest problem z rozróżnianiem paczki biznesowej oraz paczki biznesowej pobraniowej przez program. Po utworzeniu dwóch form wysyłek (paczka biznesowa oraz paczka biznesowa pobraniowa) można skojarzyć:

- paczkę biznesową z paczką biznesowa,

- natomiast po skojarzeniu paczka biznesowa pobraniowa z paczka biznesowa pobraniowa i ponowny otworzeniu informacji o paczce biznesowej pobraniowej jako skojarzona widnieje paczka biznesowa, a nie paczka biznesowa pobraniowa

 

Popatrzyłem do bazy i wygląda na to, że oba te typy (biznesowa i bizensowa pobraniowa) mają ten sam identyfikator w bazie danych. Problem odbija się też czkawką przy tworzeniu list wysyłkowych bo program tworzy zawsze jedną do której trafiają biznesowe i biznesowe pobraniowe. Sprawdziłem to na dwóch różnych instalacjach.

Link to postu

O ile dobrze rozumiem relacje w bazie to tabela ds_DeliveryToShippingMap łączy sposoby wysyłki z Allegro z sposobami wysyłki zdefiniowanymi w Sello. Pole ds_ServiceShippingId jest kluczem obcym odpowiadającym polu ss_Code w tabeli st_Shipping. Pole ss_Code jest równe 0 zarówno dla biznesówki jak i biznesówki pobraniowej i moim zdaniem tutaj jest problem. To oczywiście tylko moje domysły, nie mnie w polach ds_ServiceShippingId tabeli ds_DeliveryToShippingMap pojawia się wartość 0 niezależnie, czy w Sello skojarzymy biznesówkę, czy też biznesówkę pobraniową.

Link to postu

Równe 0 to znaczy dla nas nieco więcej niż takie same (np 21 i 21 :) ). Proszę pobrać parametry z serwisu z opcją wymuszenia - czy po tym nadal te identyfikatory są takie same? Może być też konieczne usunięcie powiązań, zapisanie dostawy i ponowne ustawienie powiązania po pobraniu parametrów.

Link to postu

Wymuszone pobieranie rozwiązało problem. Nie spodziewałem się tego, ponieważ problem wystąpił w dwóch różnych instalacjach. Co prawda powiązania w ds_DeliveryToShippingMap z polem ds_ServiceShippingId=0 pozostały w bazie nawet po ponownym powiązaniu, ale wystarczyło je usunąć z bazy (w Sello nie były już widoczne).

 

Dziękuję za pomoc.

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mam problem z wystawianiem komentarzy.

Standardowo pobieramy wyłącznie komentarze pozytywne i na takie odpowiadamy za pomocą Sello. 15 maja musiał nastąpić jakiś błąd. Nie było mnie w pracy, a tylko ja wystawiam i wysyłam komentarze. Współpracownik pobrał komentarze do wystawienia, ale ja wystawiłam je dopiero jak wróciłam czyli w czwartek. Okazało się, że wystawiliśmy komentarze do aukcji sprzed roku, osobom, które nam nie wystawiły komentarza, tym bardziej pozytywnego. Jak mogło do tego dojść? Skąd w komentarzach wzięły się aukcje sprzed roku? I jakim cudem, jeśli mamy zaznaczone "otrzymane: pozytywny" mogliśmy wystawić komentarze osobom, które nam komentarza nie wystawiły? Nie zmieniałam żadnych ustawień. W tej chwili już otrzymaliśmy jeden komentarz negatywny od klienta, który rzekomo nie otrzymał paczki przed rokiem, nie dał znać, ale skoro dostał teraz od nas pozytywa, to odpowiedział przyjemnym negatywem...

Proszę o pomoc i wyjaśnienie jak najszybciej.

Link to postu

euro_market, jeśli pojawiły się komentarze sprzed roku, najwyraźniej ktoś przy pobieraniu danych zaznaczył opcję pobierz wszystkie - wtedy pobierane są komentarze do wszystkich aukcji(transakcji) jakie są w Sello zapisane.

 

Komentarz można wystawić niezależnie od tego, czy kupujący wystawił komentarz czy nie - z zakładki nieotrzymane lub wszystkie. Jedynie w zakładce Do wystawienia znajdują się komentarze dla których kupujący wystawił komentarz oraz transakcja jest zakończona.

 

 

Link to postu

Zawsze odbieramy wszystkie komentarze, więc automatycznie powinny się i tak pobierać tylko te nowe. Chodzi o to, że przy wystawianiu w zakładce "wszystkie" zaznaczamy komentarze otrzymane jako "pozytywny", żeby nie odpowiadać na neutrale i negatywy z automatu. Jak powinnam wystawiać komentarze, żeby nie wystawiać ich jako pierwsza, a jako druga? Przecież zaznaczam opcję, żeby odpowiedzieć tylko na otrzymane pozytywne komentarze, więc skąd wzięła się masowa odpowiedź na aukcje sprzed roku, do których nikt nam nie wystawił komentarza? Teraz nie mam żadnej pewności, że przy wystawianiu komentarzy znowu nie wystawię ich osobom, które jeszcze nas nie oceniły. Już dostaliśmy niezasłużonego negatywa i pewnie będzie ich więcej. Czy możecie sprawdzić czy nowa wersja Sello nie ma tam jakiegoś błędu? Wcześniej działaliśmy tak przez kilka lat i nie było takich problemów.

Link to postu

Po kilku dniach stabilnej pracy znów się zaczęło:

 

"Zapisanie obrazów do aukcji 3142870182 nie powiodło się.

Parametr jest niepoprawny."

 

"Zapisanie aukcji 3147171424 nie powiodło się.

Należy podać opis aukcji"

 

"Nie udało się utworzyć obiektu do obsługi konta drygusie z Allegro.pl"

 

i tym podobne...

Pomaga jedynie wyłączenie programu i ponowne załadowanie.. Przypomnę, że reinstalowałem już najnowszą wersję kilkakrotnie. 

Link to postu

U nas jest to samo. Z tego co zauważyliśmy przy każdej czynności czy to pobieraniu danych czy wysyłaniu Sello zajmuje dodatkową ilość pamięci aż dochodzi do ok 1 450 000K (Menedżer zadań/procesy) kiedy wszystko przestaje działać. Wówczas należy zamknąć Sello - ale nie w sposób normalny "krzyżykiem" bo proces i tak zostaje tylko z menedżera zadań. Po ponownym uruchomieniu wszystko jest w porządku, aż znowu dojdzie do zajęcia całej pamięci.

 

Bardzo proszę o szybkie poprawienie błędu bo jest to bardzo uciążliwe.

Link to postu

euro_market jeśli chodzi o komentarze, to może został zaznaczony błędny filtr? Polecam korzystanie z zakładki "Do wysatwienia", tam są odfiltrowane już transakcje zakończone z wystawionym przez kupującego komentarzem.

 

Co do zasobożerności, to sugeruję aby w pierwszej kolejności ograniczyć  liczbę pobieranych danych. Algorytm pobierania danych w Sello w celu zmniejszenia liczby wywołań do webApi zużywa więcej pamięci przy pobieraniu danych. Na pewno należy wyłączyć opcję pobierania pełnych danych o aukcjach, lub jeśli taka opcja jest konieczna z jakiegoś powodu, to zaznaczyć również "tylko dla niekompletnych aukcji". Również pobieranie komentarzy zajmuje dużo czasu i pamięci, nie należy pobierać wszystkich komentarzy, lecz ograniczyć ich liczbę np do 25 najnowszych.

Link to postu

euro_market jeśli chodzi o komentarze, to może został zaznaczony błędny filtr? Polecam korzystanie z zakładki "Do wysatwienia", tam są odfiltrowane już transakcje zakończone z wystawionym przez kupującego komentarzem.

 

Co do zasobożerności, to sugeruję aby w pierwszej kolejności ograniczyć  liczbę pobieranych danych. Algorytm pobierania danych w Sello w celu zmniejszenia liczby wywołań do webApi zużywa więcej pamięci przy pobieraniu danych. Na pewno należy wyłączyć opcję pobierania pełnych danych o aukcjach, lub jeśli taka opcja jest konieczna z jakiegoś powodu, to zaznaczyć również "tylko dla niekompletnych aukcji". Również pobieranie komentarzy zajmuje dużo czasu i pamięci, nie należy pobierać wszystkich komentarzy, lecz ograniczyć ich liczbę np do 25 najnowszych.

 

Nic nie zmieniałem w ustawieniach - sello samo zaczęło pochłaniać pamięć i procesor. Mówię o wersji 1.12 beta i 1.12. Dla uwypuklenia problemu podaję jakie dane pobieram przy synchronizacji. Myślę, że to niedużo. W ogóle nie pobieram danych aukcji z allegro - sello wystawia aukcje z towarów i szablonów.

 

sello.png.7aef72656fb402727d431ba68bf163e2.png

 

 

Link to postu
Jednocześnie zaznaczę, że przy poprzednich wersjach nie było takiego problemu mimo pełnego pobierania aukcji a także 200ostatnich komentarzy.

Zmiany w webApi Allegro wymusiły nieco inne podejście do pobierania danych, stąd możliwe, że Sello potrzebuje więcej zasobów.

 

e-kupowanie_pl, na tym screenie widzę coś dziwnego - żaden ze znaczników nie jest zaznaczony, co jest lekko mówiąc niemożliwe (okrągłe radiobuttony zawsze mają zaznaczoną jakąś wartość).

 

Link to postu

euro_market jeśli chodzi o komentarze, to może został zaznaczony błędny filtr? Polecam korzystanie z zakładki "Do wysatwienia", tam są odfiltrowane już transakcje zakończone z wystawionym przez kupującego komentarzem.

 

filtr zawsze mamy taki sam:

wystawione "nie"

utworzone "nie"

otrzymane "pozytywny"

i przez kilka lat nic złego się w tym nie działo, a teraz na raz program wystawił nam 16 maja z datą 15 maja (kiedy nie było mnie w pracy, więc jest to niemożliwe, stąd sądzę, że to jakiś błąd) komentarze do aukcji sprzed roku. pobieram komentarze na bieżąco, raz w tygodniu i nie wiem skąd by się tam wzięły tak stare komentarze. Tym bardziej nie powinno ich tam być, jeśli mam zaznaczone powyższe filtry.

czy to możliwe, że przy samym wysyłaniu, sello wysłało jakieś stare dane?

Link to postu

Nie wiem, czy to jest przyczyną w tym wypadku, ale czasem zdarza się, że Sello nieprawidłowo filtruje listę - a konkretnie pomimo wybranej dla filtra wartości "(dowolny)" filtruje według ostatnio wybranej wartości, lub, znacznie rzadziej, pomimo wybranej konkretnej wartości filtra, działa tak, jakby wybrane było "(dowolny)".  Są to sytuacje dość rzadkie, zwłaszcza druga z nich (zdarzyło mi się to kilka, może kilkanaście razy przez prawie 3 lata pracy z Sello) i jak dotąd zauważyłem to chyba tylko w module transakcji - ale też w nim najczęściej używam filtrów.

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...