Skocz do zawartości

Allegro pocztex 48 zmiana na Pocztex 2.0

Polecane posty

Przy wchodzeniu w okno konfiguracji WzA Sello pobiera wszystkie dostępne obecnie usługi dla aktywnych kont w Sello i tworzy z nich listę wyboru. Jeśli tutaj czegoś brakuje to być może Allegro nie udostępnia takiej usługi.

 

Istnieje też możliwości, że zmiany w tych usługach gryzą się z mechanizmem w Sello zaimplementowanym, który pokazuje zbiorczo wszystkie usługi dla każdego konta ale tylko raz (w rzeczywistości usługi mogą być różne dla każdego konta Allegro zdefiniowanego w Sello) - więc Sello dokonuje tutaj pewnych przekształceń pozyskanych danych. Aby upewnić się czy dana usługa jest zwracana z Allegro, proszę włączyć logowanie wg instrukcji poniżej i wejść ponownie w okno konfiguracji, tak aby Sello pobrało te usługi i zostały one zalogowane do pliku, który proszę do nas podesłać.

 

Spoiler

Instrukcja włączenia logowania

 

Proszę w programie serwisowym (Admin.exe) włączyć logowanie Allegro w menu KOMPUTER.

Wyłączyć Sello, uruchomić je jako administrator (z menu pod prawym przyciskiem myszy) i spróbować wykonać czynność powodującą problem.

W folderze instalacyjnym Sello, c:\Program Files (x86)\InsERT\Sello\Log stworzony zostanie plik Allegro-[data].json. Proszę podesłać go na sello@insert.com.pl z linkiem do wątku z forum lub jako odpowiedź do maila.

Po wszystkim proszę wyłączyć logowanie programem serwisowym lub z poziomu ostrzeżenia na stronie startowej Sello jeśli się pojawi.

 

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Tylko znowu pojawia się problem dla kilku kont Allegro. Konfiguracja odbywa się dla usługi, która jest przypisana dla konkretnego konta allegro i konkretnej umowy. Ja chciałbym na jednej umowie pocztowej nadawać na dwóch kontach Allegro. Niestety nie wiem jak to skonfigurować w Sello i czy w ogóle to możliwe. @Bartosz Rosa Nie dało by się jakiegoś mapowania zrobić? Że dane konto WzA jest przypisane dla danego kontekstu?

image.thumb.png.6bc3df789e5de8f994f9599c4d5c87fc.pngimage.png.0846b21ae842abc2dc800e6d96d36976.png

image.png.6db1b554aa6fd2ca4696b9119cfa2ba1.png

 

Link to postu
3 minuty temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Czy dla obu kont w allegro WzA dodałeś tę umowę? (nie w Sello)

Dla obu kont Allegro jest dodana umowa własna z Pocztą Polską tylko tego typu usługi są rozdzielone w Sello (w przeciwieństwie do usługi z umową Allegrową, która jest wspólna dla wszystkich kont Allegro w Sello)
Obawiam się, że Sello nie jest do tego przystosowane.

Link to postu
20 minut temu, Mamut Maniek napisał:

tylko tego typu usługi są rozdzielone w Sello

Skąd taki wniosek?

 

Konfiguracja Poczty w Allegro WzA musi być IDENTYCZNA na obu kontach allegro.

 

A co chcesz osiągnąć? Żeby działało na umowach własnych czy allegro? Jakie dostawy allegro mają działać w Sello?

 

Sprawdź w allegro ręcznie dokładnie jeszcze raz, żeby wykluczyć ew. literówki czy proste pomyłki.

Link to postu

Ja mam tak samo i Sello nic mi nie krzyczy...

 

image.png.3f97bca0833b63e4e738ac3de9fc6b5a.png

 

Komunikat z Sello - jak się wydaje - wyraźnie wskazuje, że problem leży po stronie WzA lub w zastosowanych ustawieniach Sello (jeśli jedno konto allegro ma inną dostawę w Sello a drugie inną) nie należy tego podpinać pod jedną dostawę.

image.png.06642e523145c7f2a252b52f586ef156.png

Sprawdź ustawienia na koncie, które wskazuje ci Sello.

 

PS czy aktualna wersja Sello?

  • Lubię to 1
Link to postu
13 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Ja mam tak samo i Sello nic mi nie krzyczy...

Czy masz wybraną do jakiejś przesyłki usługę "Umowa własna - POCZTA POLSKA" ?

13 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

problem leży po stronie WzA

ja dla obu kont w Allegro dodałem umowę z Pocztą Polską, nie wiem co tam jeszcze może być nie tak

 

Oba konta allegro maja włączoną tą samą formę wysyłki czyli Allegro Kurier Pocztex i chodzi o to, że jak mapuje tą formę dostawy w Sello z WzA Umowa własna - POCZTA POLSKA to musze wybrać jedną umowę z dwóch i tu jest problem. Nie ma czegoś takiego w Sello jak mapowanie umowy do konta (a szkoda, bo to by rozwiązało problem)

 

13 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

Sprawdź ustawienia na koncie, które wskazuje ci Sello.

Które ustawienia? Ustawienia dla przesyłek są wspólne dla wszystkich kont.

14 minut temu, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

czy aktualna wersja Sello?

tak, 1.42.6

Edytowane przez Mamut Maniek
Link to postu
2 godziny temu, Mamut Maniek napisał:

Nie ma czegoś takiego w Sello jak mapowanie umowy do konta (a szkoda, bo to by rozwiązało problem)

Jest, tylko schowane pod spodem, żeby nie trzeba było mapować kilkunastu kont z osobna.

6 godzin temu, Mamut Maniek napisał:

Nie dało by się jakiegoś mapowania zrobić? Że dane konto WzA jest przypisane dla danego kontekstu?

Mapowanie jest robione automatycznie wg identyfikatora zbiorczego, który tworzony jest w taki mniej więcej sposób: Umowa Allegro/własna + kurier + nazwa dostawy. Sello przy zapisywaniu konfiguracji na podstawie tego klucza zapisuje sobie wewnętrzne identyfikatory Allegro przypisane do tych umów. Dlatego też wybierając np. Allegro kurier DPD nie trzeba tego mapowania dodawać tyle razy ile jest kont w Sello, wystarczy raz. Sello sobie następnie do każdego konta zapisuje osobny identyfikator dla tego konta.

6 godzin temu, Mamut Maniek napisał:

Ja chciałbym na jednej umowie pocztowej nadawać na dwóch kontach Allegro. Niestety nie wiem jak to skonfigurować w Sello i czy w ogóle to możliwe.

Aby to zadziałało wg. powyższego klucza wystarczy na dwóch kontach w Allegro dodać umowę własną i nazwać ją tak samo. Wtedy klucz wg. którego Sello zapisuje identyfikatory dostaw dla kont będzie identyczny. Jeśli dostawy własne nazywają się np Czerwona i Zielona to dla Sello są to dwie osobne dostawy, bo ich klucz jest taki:

  • Umowa własna + Kurier + czerwony
  • Umowa własna + Kurier + zielony

Mówiąc w skrócie, nazwij je tak samo na obu kontach, skonfiguruj ponownie w Sello i powinno zachwytać te umowy na dwóch różnych kontach.

 

 

  • Lubię to 1
Link to postu
Godzinę temu, Bartosz Rosa napisał:

Mówiąc w skrócie, nazwij je tak samo na obu kontach, skonfiguruj ponownie w Sello i powinno zachwytać te umowy na dwóch różnych kontach.

Ja miałem te same nazwy umów wcześniej ale Sello mi to powielało na liście usług. Teraz jak znowu ustawiłem te same nazwy umów i sprawdziłem jeszcze raz tylko zmieniłem chwilowo wybraną usługę z własnej umowy na umowę allegrową, zapisałem, otworzyłem jeszcze raz (czyli tak jakby odświeżyłem listę umów) to już umowy własne były połączone. Musiało mi się wcześniej coś nie odświeżyć. Teraz faktycznie połączyło te usługi w jedną opcję (nie są powielone) i DZIAŁA NADAWANIE NA OBU KONTACH. Dziękuję bardzo za pomoc @Bartosz Rosa i @MARCIN e-kupowanie.pl
@MARCIN e-kupowanie.plJeszcze chciałem dopytać bo w przypadku umów własnych, przesyłki lądują w Elektronicznym Nadawcy w zbiorze i czy musimy tam coś robić? Przekazywać do UP czy coś?

Edytowane przez Mamut Maniek
  • Lubię to 1
Link to postu
1 godzinę temu, Mamut Maniek napisał:

Jeszcze chciałem dopytać bo w przypadku umów własnych, przesyłki lądują w Elektronicznym Nadawcy w zbiorze i czy musimy tam coś robić? Przekazywać do UP czy coś?

Nic nie robię. Jak na Poczcie zeskanują paczki to automatycznie zaciągają się z chmury pocztowej EN-a na Urząd.

Panie z Poczty znamy już długo i dla wygody (i w zamian za zrzut paczek od tyłu) drukujemy przed wyjazdem na Pocztę kody kreskowe na A4 (ew. Ci mogę dać wydruk z Sello) żeby nie musieli nosić dużych paczek do okienka (bo jeszcze nie mają skanera bezprzewodowego...). Weryfikują chyba tylko ilość potem. Albo jak coś  z naszych kodów "nie wchodzi" im na Urząd, ale to b. rzadko się dzieje.

Link to postu

Witam,

 

Czy nowe przesyłki Pocztex można nadawać w Sello przez WzA na umowie Allegro?

 

Dodałem, skonfigurowałem i pojawia się błąd:

Kod błędu: 0

[ERROR]: Wystąpił błąd komunikacji z API przewoźnika
ścieżka: parcelIds[%s]

Błąd komunikacji

 

Co muszę zrobić aby Allegro Pocztex Kurier 48 i inne wysyłać na umowie Allegrowej w Sello?

Link to postu
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dobry dzień :)

Podczas konfiguracji przesyłek na umowie własnej Poczty Polskiej napotykam taki problem :

 

Pobieranie stanu wykonania zlecenia utworzenia przesyłki z Allegro dla paczki "2260/2023" na koncie "xxxxxx" (40xxxxxx5): Niepoprawne dane autoryzacyjne

Kod błędu: 0 

[ERROR]: Niepoprawne dane autoryzacyjne
ścieżka: parcelIds[%s]

 

Umowa do allegro dodana, i dane punktu pobiera.

Hasło do e-nadawcy się zgadza i nie ma problemu z zalogowaniem się.

Synchronizacja i podpięcia w Sello zrobione jak u poprzedników i się zgadza.

Punkt odbioru ID przesyłki zapisane i zgodne z e-nadawcą i allegro umowa własna.

Punkt odbioru ID odbiorcy: [Paczka::PunktOdbioru::Id|default=`[Paczka::AdresWysylkowy::Nazwa|substr_between=`(--)`]`]

 

Co może być przyczyną błędu?

Kontakt z poczty mówi, że podczas przesyłania danych faktycznie są podawane złe dane do logowania ale nie kojarzę by takie dane były gdzieś zapisywane w Sello.

 

 

 

 

Edytowane przez Grzegorz Twardowski
Link to postu

Jeśli jest używana umowa zdefiniowana w WzA to dane do logowania do poczty (ogólnie do serwisu kurierskiego) są zapisane w Allegro. Sello ich nie posiada i nie przesyła. Dodatkowo, w WzA umowy z kurierami są definiowane osobno na każdym koncie Allegro, może na tym koncie xxxxx, o którym mowa w treści błędu jest jednak niepoprawne hasło lub login do poczty a te poprawne są wpisane na innym koncie.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...