Skocz do zawartości

Eksport do EN (BETA)

Polecane posty

1. przesyłki biznesowe, korzystam z transformaty 852, a w Sello eksportuje tą transformatą te sposoby wysyłki:

-Paczka pocztowa ekonomiczna

-Paczka pocztowa priorytetowa

-Przesyłka pobraniowa ekonomiczna (Paczka48)

-Przesyłka pobraniowa priorytetowa (Paczka24)

-E-PRZESYŁKA (Paczka48 Odbiór w punkcie)

-E-PRZESYŁKA po przedpłacie (Paczka48 Odbiór)

 

Nie rozumiem.

Stosując tą transformatę do wszystkich powyższych przesyłek poprawnie importuje Ci się w ENie zgodnie z powyższymi typami, czy wszystko idzie jako Kurier48 ?

 

Link to postu

-jest to łatwe dla użytkownika, bo obsługiwane przez interfejs Sello.

-jest wygodniejsze - jeden klik i mamy wyeksportowane paczki wraz z przeniesieniem numerów nadawczych do Sello, bez potrzeby posługiwania się plikami przejściowymi i własnymi numerami nadawczymi, o które trzeba prosić pocztę i tłumaczyć PH, po co Ci one, "bo przecież EN sam nadaje numery".

Tak, zgadzam się ze wszystkim co napisałeś :) Ja tylko piszę Ci jak to wygląda w Sello :)

Sello ma ograniczone zasoby i musi myśleć i działać z tą dewizją: "że skoro można obejść integrację z pocztą polską i to działa to nie ma potrzeby poświęcać na nią czasu, a można skupić się na innych sprawach, których nie da się obejść."

 

Skoro udostępnili transformaty to raczej nie prędko będzie integracja z pocztą polską ale zobaczymy, lobbujemy :)

1. To samo było z Senditem na początku - też były głosy o integrację, a jak wyszły transformaty sprawa ucichła - kto chciał/umiał to sobie porobił.

2. To samo z tą wagą co sam wywołałem temat - jak zrobiłem obejście, które działa to znowu nie prędko będzie obsługa wag w Sello - mogą się skupić na innych sprawach.

Popieram Cię w 100-u procentach tylko po jakimś czasie studiowania tego forum zauważyłem jak pracują w Sello i teraz rozumiem tą metodę pracy - nie są w stanie zrobić wszystkiego naraz. Więc każdy użytkownik musi radzić sobie trochę sam lub z pomocą forumowiczów. Nie łam się - to tylko kwestia czasu, a na pewno dorobią integrację z pocztą :)

 

-obsługiwałoby gabaryty kuriera48, czego przez transformatę automatycznie zrobić się nie da.

Jakie gabaryty kuriera 48 - kurier 48 to dawna biznesówka - nie masz ryczałtu na nią?

 

-no i w końcu obecna wersja przez transformaty, to niezła partyzantka w stylu Linuxa - "wszystko można", wystarczy poświęcić temu parę tygodni, podczas gdy w Windowsie jest to na dzień dobry :P

Fajne to porównanie Linuksa z Windowsem  :D :D :D

 

Obliczałeś ile czasu zajęło Ci doprowadzenie transformat do używalności ?  ;D

Ja - tylko 15 minut ;)

Ale na poważnie - znowu masz rację - musiałem się uczyć, testować, poprawiać, czytać tu i tam, U mnie zorganizowanie całości obsługi poczty polskiej z umową i transformatami (od początku do końca) to tak naprawdę kilka tygodni pracy.

PS

Ale nie mów tego Bartkowi - jakby ktoś pytał to 15 minut ;)

 

Ja rozumiem, że nie ma integracji z takimi API jak sendit czy furgonetka, czy inne, bo to są rozwiązania jakich setki, i nie można zintegrować wszystkiego.

Paradoksalnie poczta polska ma 100x lepszy sposób współpracy, importu, itp. od Sendita. Niby taka stara firma państwowa ale obsługa EN chodzi jak trza.

 

Jednakże na moją logikę Poczta Polska to powinien być priorytet (prioritaire).

Zwłaszcza, że temat jest bardzo popularny i każdy nowy użytkownik trafia na tą ścianę.

A zaraz potem na drugą - dlaczego nie ma GUID  ;D

Ale czy priorytet dla Sello skoro po coś zrobili te transformaty?

I znowu masz całkowitą rację - sam się dziwiłem i bodajże w tym wątku pytałem czemu tak mało osób pobrało transformaty. Teraz jak sam przez to przebrnąłem to już wiem - bo to jest trudne. Trzeba dużo pracy, nauki, pytań, zrozumienia jak to działa, szukania obejść bo nie wszystko da się zrobić, itp. I jedna ściana, potem druga, trzecia, itd. I znowu - dobrze, że jest to forum i sobie pomagamy nawzajem.

 

No, to pogadalim, to teraz jazda targać te worki :P :P :P

Jakie worki? Ja poprawiam opisy aukcji :):):)

Link to postu

;D ;D ;D

 

Niestety przy moich ilościach wysyłek nie mam ryczałtu na gabaryty w kurierze48.

Poza tym jeszcze są potrzebne gabaryty na polecone, czasem coś wysyłam w gabarycie A.

 

No ale teraz to już killer:

 

Chciałem zrobić sobie transformatę składającą się z :

-kuriera48

-poleconych (priorytetowe)

-firmowych

-paczek

 

i co ?

Nie mieści się transformata w Sello !!!

Brak miejsca na skopiowanie tylu transformat na raz !!

Muszę pozostać przy 4 plikach eksportu.

 

No może spróbuję to rozbić na 2 grupy - listy i paczki.

Ale już prawdę mówiąc mnie krew biała zalewa jak w tym siedzę i kombinuję  8)

 

I to jest powód dlaczego niezbędne jest API.

Link to postu

1. przesyłki biznesowe, korzystam z transformaty 852, a w Sello eksportuje tą transformatą te sposoby wysyłki:

-Paczka pocztowa ekonomiczna

-Paczka pocztowa priorytetowa

-Przesyłka pobraniowa ekonomiczna (Paczka48)

-Przesyłka pobraniowa priorytetowa (Paczka24)

-E-PRZESYŁKA (Paczka48 Odbiór w punkcie)

-E-PRZESYŁKA po przedpłacie (Paczka48 Odbiór)

Nie rozumiem.

Stosując tą transformatę do wszystkich powyższych przesyłek poprawnie importuje Ci się w ENie zgodnie z powyższymi typami, czy wszystko idzie jako Kurier48 ?

 

Wszystko idzie jako kurier48.

Nie opłaca się wysyłać zwykłymi paczkami bo nie ma na nie VAT'u i są drogie, a biznesówki są tańsze. Jeśli wszystko idzie jako kurier48 to wszystkie te powyższe sposoby wysyłki załatwia tylko jedna transformata - przerobiona 852 :) I nie trzeba sobie dodawać pracy z innymi rodzajami wysyłek. Kwestia ustawienia sobie pracy najłatwiej jak się da i szukania obejść.

 

Ja podaję na aukcjach paczka pocztowa ekonomiczna i priorytetowa, a wszystko wysyłam i tak biznesową. Jak klient wybiera priorytet to jest to dla nas znak, że ta paczka jest ważniejsza do spakowania od ekonomicznej. U nas de facto klient nie płaci za przesyłkę priorytetową tylko za priorytetową obsługę. Priorytety muszą wyjść tego samego dnia, a ekonomiczne już niekoniecznie. Klienci nie mają również pretensji bo czas realizacji dla kuriera48 jest taki sam jak dla priorytetów :)

Link to postu

Niestety przy moich ilościach wysyłek nie mam ryczałtu na gabaryty w kurierze48.

Miałem podobny dylemat na początku ale stwierdziłem, że skupię się tylko na firmówkach i biznesówkach bo tak będzie mi łatwiej.

 

Poza tym jeszcze są potrzebne gabaryty na polecone, czasem coś wysyłam w gabarycie A.

Co do gabarytu dla poleconych lub biznesowych - widziałeś co gawcio90 zrobił za kombajn do przesyłek poleconych. Wyjdź poza szablon i szukaj obejścia. Tak jak ja zrobiłem z numerem placówki w polu NIP w adresie do wysyłki - możesz tą metodę wykorzystać do wpisywania gabarytu lub znaleźć sobie jeszcze jakieś obejście. Dopóki nie ma integracji z pocztą to musimy sobie jakoś radzić i pomagać :)

 

PS

Bartek swego czasu wpadł na genialny w swej prostocie pomysł żeby wszystkie nietypowe sprawy pisać w specjalnych znacznikach w notatkach, a potem eksportować te notatki - niestety sprawa się wywaliła bo nie było w poprzednich wersjach Sello eksportu notatek ;) ale jakby dodali eksport notatek to wtedy można by załatwić wybór gabarytów własnymi notatkami. Ale nie wiem na czym sprawa stanęła, mam nadzieję, że Bartek pamięta o tych notatkach bo chciałem je jeszcze wykorzystać do wydruków.

 

No ale teraz to już killer:

Chciałem zrobić sobie transformatę składającą się z :

-kuriera48

-poleconych (priorytetowe)

-firmowych

-paczek

i co ?

Nie mieści się transformata w Sello !!!

Brak miejsca na skopiowanie tylu transformat na raz !!

Muszę pozostać przy 4 plikach eksportu.

I to jest powód dlaczego niezbędne jest API.

No to nie ma bata - integracja z pocztą musi być :D :D :D

 

PS

Do Team Sello - czy jest jakiś limit znaków dla transformaty i czy można by go zwiększyć żeby chociaż doraźnie rozwiązać problem kolegi ?

Link to postu

No może spróbuję to rozbić na 2 grupy - listy i paczki.

Ale już prawdę mówiąc mnie krew biała zalewa jak w tym siedzę i kombinuję  8)

 

Doskonale Cię rozumem, też kilka razy wymiękałem :)

 

Nawet już na samym końcu - gdyby nie gwacio90 to chyba nigdy nie znalazłbym tego błędu z białymi spacjami :)

Link to postu

Co do gabarytów, bo mam takie rozwiązanie:

 

Jako, że i tak trzebaby je wybierać ręcznie, niezależnie od tego czy byłoby to w notatce, w specjalnym polu w Sello czy w czymś innym, to można już teraz dodać kilka sposobów dostawy np. Kurier48 gab. S, Kurier48 gab. M itd.

Potem ręcznie wybierać w każdej transakcji odpowiednie pole.

 

Możnaby to wykorzystać w transformatach do zaznaczania odpowiedniego rozmiaru w EN, oczywiście pod warunkiem, że transformaty mieściłyby się w Sello. ;D

Link to postu

Na razie tylko na szybko ją pobrałem i odpisuję Ci, że nie da się jej u mnie zapisać w Sello bo wyskakuje w dymku "błąd w składni".

 

Więc pewnie nie o limit znaków chodzi tylko o ten błąd w składni.

Jakby co to będę wieczorkiem na forum.

 

 

Hej, wyskakuje błąd składni, bo nie cała transformata się zapisała do okienka.

Link to postu

Świetnie działa import przesyłek!

 

Jeśli można mieć jedno "zapotrzebowanie" to chętnie w tym pliku zobaczył bym eksport Pocztex-a. Nie wiem tylko, czy można poprosić kolegę o dodanie?  :-\

 

Czy chcesz do tej łącznej transformaty dodać kuriera Pocztexu 832 ?

 

Czy się nazywa 832 to nie wiem, ale chodzi o kuriera Pocztexu, jak najbardziej.

Link to postu

Jeśli można mieć jedno "zapotrzebowanie" to chętnie w tym pliku zobaczył bym eksport Pocztex-a. Nie wiem tylko, czy można poprosić kolegę o dodanie?   :-\

 

W załączniku masz do poprzedniej łącznej dodaną oryginalną Pocztexa 832 - oczywiście musisz Pocztexa przerobić pod siebie lub jeśli korzystałeś już transformaty dla Pocztexa to podmień sobie fragmenty z Twojej transformaty. Sprawdziłem na szybko - w Sello działa, ale trzeba sprawdzić czy będzie się importowało do EN'a.

 

Dodanie do łącznej nie jest trudne jak już się to rozgryzie - 5min roboty. Połączyłem na szybko więc trzeba sprawdzić czy nie narobiłem błędów. Do powtórzonych nazw dopisałem na końcu literkę P - nr umowy, karta umowy, forma powiadomienia adresata, opis.

 

Najwięcej czasu zajmuje dogranie tych konkretnych transformat pod swoje rozwiązania.

 

PS

Ja za import z pojedynczych plików do łącznej nie zabieram się - za dużo nauki.

 

EDIT

Prawidłową wersję pliku umieściłem o g22:31

zbiorcza_dla_EN852_i_EN845_i_EN832.zip

Link to postu

Co byśmy bez Ciebie zrobili PanBanBanie :)

 

Ja sobie teraz testuję te transformaty zbiorcze i import.

Z importem to super sprawa, można na bieżąco zmieniać transformatę i nie trzeba za każdym razem jej kopiować do Sello.

No i wygląda, że nie ma tego limitu w długości transformaty.

 

Co do telefonów do klientów dodanych w opisie przez Ciebie, to kombinuję jak zrobić if'a, aby nie było słowa "Tel" w przypadku, gdy nie posiadam numeru telefonu wcale, lub jest on niezasadny do wpisania (np. list do banku, gdzie mam numer na infolinię).

Bo tak - teraz całą pocztę puszczam przez Sello, bo po prostu to bardzo ułatwia, i jest w jednym miejscu, łatwe do odszukania kiedy się coś wysłało.

 

Link to postu

Co byśmy bez Ciebie zrobili PanBanBanie :)

 

W jedności forumowiczów siła :)

 

Ja sobie teraz testuję te transformaty zbiorcze i import.

Z importem to super sprawa, można na bieżąco zmieniać transformatę i nie trzeba za każdym razem jej kopiować do Sello.

No i wygląda, że nie ma tego limitu w długości transformaty.

 

Jak zrobisz ten kod to prosiłbym żebyś go tu umieścił - chętnie zobaczyłbym na gotowym jak to jest rozwiązane

 

Co do telefonów do klientów dodanych w opisie przez Ciebie, to kombinuję jak zrobić if'a, aby nie było słowa "Tel" w przypadku, gdy nie posiadam numeru telefonu wcale, lub jest on niezasadny do wpisania (np. list do banku, gdzie mam numer na infolinię).

Bo tak - teraz całą pocztę puszczam przez Sello, bo po prostu to bardzo ułatwia, i jest w jednym miejscu, łatwe do odszukania kiedy się coś wysłało.

 

A to jest bardzo proste wystarczy ten kod dla poleconych:

<xsl:template name="Opis2">
	<xsl:value-of select="substring(s:Customer/s:Nick,0,15)"/> tel adresata <xsl:value-of select="translate(s:DeliveryAddress/s:PhoneNumber,'- ()/','')"/>
</xsl:template>

 

zamienić tym:

<xsl:template name="Opis2">
	<xsl:choose>
		<xsl:when test="s:DeliveryAddress/s:PhoneNumber != ''">
			<xsl:value-of select="substring(s:Customer/s:Nick,0,15)"/> tel adresata <xsl:value-of select="translate(s:DeliveryAddress/s:PhoneNumber,'- ()/','')"/>
		</xsl:when>
		<xsl:otherwise>
			<xsl:value-of select="substring(s:Customer/s:Nick,0,30)"/>
		</xsl:otherwise>
	</xsl:choose>
</xsl:template>

 

Jak pole telefon nie jest puste to wstawia się tak jak było, a jak nie będzie telefonu klienta to wstawia się tylko nick. Sprawdzone i działa.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...