Skocz do zawartości

Wybrana metoda dostawy wymaga podania zweryfikowanego, polskiego numeru iban

Polecane posty

Dzień dobry,

po jakichś zmianach allegrowych wczoraj,

dziś mam taki komunikat przy przesyłkach Allegro Kurier UPS Pobranie.

Sprawdzałam numer konta, mam tylko jeden, na pewno jest podany prawidłowo,

konsultowałam z Allegro, oczywiśćie mają sprawdzać w dziale technicznym, 

ale nie wiadomo ile to potrwa.

Może ktoś się z tym spotkał i ma jakieś rozwiązanie?

Link to postu

U nas to samo w przypadku DPD pobranie. Na Allegro rachunki w formacie IBAN i poprawne, umowa Allegro z DPD.

 

Wygenerowanie paczki z poziomu Allegro przechodzi prawidłowo.

 

Cytat

[COD_IBAN_NOT_VERIFIED]: Wybrana metoda dostawy wymaga podania zweryfikowanego, polskiego numeru iban
ścieżka: additionalServices
detale: Provided Iban has to be verified

 

Edytowane przez Tomek - massur
Link to postu

Zawsze przy tego typu problemach dochodzę do tej samej ściany.

Sello twierdzi, że błąd zwraca Allegro,

a Allegro kiedy dowiaduje się, że korzystam z sello, mówi, że nie odpowiada

za zewnętrzne systemy i mówi, że to nie ich problem.

 

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł co zrobić?

Link to postu
W dniu 3.07.2023 o 08:45, Bartosz Rosa napisał:

Proszę spróbować tagu [Podmiot::RachunekDomyslnyNr1] a nie [Podmiot::RachunekDomyslny1]. Różnica jest taka, że pierwszy zwraca tylko sam numer, bez nazwy.

 

A jak skonfigurować jeśli w Sello są 2 konta allegro i w WzA mają różne konta bankowe?

Link to postu

Mam wybrany tag [Podmiot::RachunekDomyslnyNr1] i błąd nadal występuje.

Cytat

 

(...) Wybrana metoda dostawy wymaga podania zweryfikowanego, polskiego numeru iban

Kod błędu: 0

[COD_IBAN_NOT_VERIFIED]: Wybrana metoda dostawy wymaga podania zweryfikowanego, polskiego numeru iban
ścieżka: additionalServices
detale: Provided Iban has to be verified

 

Link to postu
W dniu 4.07.2023 o 13:26, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A jak skonfigurować jeśli w Sello są 2 konta allegro i w WzA mają różne konta bankowe?

NIestety, problem może nie dla wielu, ale istnieje...

 

W obecnej sytuacji nie ma możliwości podpięcia domyślnych kont bankowych do poszczególnych kont bankowych (chyba, że nie pamiętam o nim). W związku o tym, aby wysłać pobrania, należy normalnie je wysłać (u mnie utworzą się normalnie dla podstawowego konta allegro), potem ZMIENIĆ domyśle konto bankowe ręcznie w MOJA FIRMA i "puścić" WzA drugi raz...

 

Obecnie nawet jak by się dało utworzyć 1+x sposobów wysyłki, np. DPD COD to i tak 1/ nie da się, bo Sello kiedyś zablokowało duplikację metod allegro oraz 2/ nie da się przypisać kont bankowych do kont allegro (zawsze działa domyślne 1.

 

@Bartosz Rosa, co o tym sądzisz? tak jest, czy może sobie o czymś zapomniałem?

Co na to Sello1?

 

PS wysyłam do WzA przesyłki z 2 kont allegro, w WzA każde konto ma swoje konto bankowe domyślne do wypłaty środków...

Link to postu
W dniu 4.07.2023 o 13:26, MARCIN e-kupowanie.pl napisał:

A jak skonfigurować jeśli w Sello są 2 konta allegro i w WzA mają różne konta bankowe?

Rzeczy trudne robimy od ręki, na cuda trzeba poczekać do jutra :D. Zastosuj modyfikatory.

[Sprzedawca::Nazwa | is =`konto AAA` | then=`PL11 1111 1111 1111 1111 1111` | show]
[Sprzedawca::Nazwa | is =`konto BBB` | then=`PL22 2222 2222 2222 2222 2222` | show]

Jeśli pole jest zbyt krótkie, dodaj pole własne (np WzA_numer_konta_bankowego) w podmiocie i w nim wpisz powyższe tagi o dowolnej długości a w konfiguracji WzA podepnij się pod to pole, np:

[Podmiot::PW::WzA_numer_konta_bankowego]

 

 

Link to postu
W dniu 6.07.2023 o 12:05, Bartosz Rosa napisał:

Rzeczy trudne robimy od ręki, na cuda trzeba poczekać do jutra :D. Zastosuj modyfikatory.

[Sprzedawca::Nazwa | is =`konto AAA` | then=`PL11 1111 1111 1111 1111 1111` | show]
[Sprzedawca::Nazwa | is =`konto BBB` | then=`PL22 2222 2222 2222 2222 2222` | show]

Jeśli pole jest zbyt krótkie, dodaj pole własne (np WzA_numer_konta_bankowego) w podmiocie i w nim wpisz powyższe tagi o dowolnej długości a w konfiguracji WzA podepnij się pod to pole, np:

[Podmiot::PW::WzA_numer_konta_bankowego]

 

 

@Bartosz Rosa bardzo dziękuję za kody. Dzisiaj mam pobrania dla obu kont, więc testuję. I jakoś mi nie idzie..

 

Mam jeszcze chwilę do wysyłki ręcznej, może uda Ci się coś w tym czasie (ok. 2h) coś zasugerować. Pewnie gdzie się pomyliłem...

 

 

Więc:

 

POLE WŁASNE GLOBALNE

image.png.326af1e184b56dbe4d83d07c07e1a1ec.png

image.png.21a94864d17e7c9511caaf20c306e24f.png

(próbowałem też z usuniętym słowem konto.

 

 

KONFIGURACJA WzA

 

image.png.88c8aa08fa9f2520c4b7136a12f04f6a.png

Pobranie - nr konta: [Podmiot::PW::WzA_numer_konta_bankowego]

 

EFEKT

image.png.240815435f250adc84fa022151bc5c8b.png

 

 

Link to postu
52 minuty temu, Bartosz Rosa napisał:

Zobacz na przykładowym mailu co się pojawi po wygenerowaniu testowej wiadomości wg szablonu z takim tagiem. Sorki, że tak późno odpisuję ale dużo roboty :).

Nie, mogę czekać. Spokojnie. Na razie podmieniam w WzA w starym tagu 1 na 2 i odwrotnie... 😄

 

 

Nie da się tagu wstawić do maila, gdyż:

"Wybrany tag ma wartość pustą"

 

Rozumiem, że chodzi o to miejsce, gdzie wpisuję zawartość tagu?

image.png.7d2cfa7756e187330fe7d62ef9c215bc.png

Link to postu

Bo tam masz odwołanie do tagu [Sprzedawca], który brany jest z kontekstu konta. Musisz dlatego utworzyć nowego maila do jakiejś transakcji a nie czystego, niepowiązanego z niczym bo tam tag [Sprzedawca] nie jest zdefiniowany.

 

Ewentualnie zobacz co zwraca sam [Sprzedawca::Nazwa], bo może jest jakaś mała niezgodność znaków.

  • Dziękuję 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...