Skocz do zawartości

Powiązanie nowej aukcji z subiektem - brak meta danych? błąd? jak naprawić?

Polecane posty

Aukcja była wystawiona z sello, po sprzedaży i odnowieniu jej przez allegro sello nie powiązało jej z towarem z subiekta. Dlaczego? Jak to rozwiązać?

 

Chodzi konkretnie o tę aukcję, dziś wznowioną przez allegro:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3539724626

Link to postu

w poprzedniej aukcji (zakończonej) także brakuje identyfikatorów http://allegro.pl/polskie-klocki-wafle-gigant-sosnowiec-promocja-i3538033968.html

 

<div id="sello-metadata" style="display: none !important;"></div>

 

Hmmm... to ciekawe dlaczego... Aukcja była wystawiona, potem wyedytowana na allegro - aby zaznaczyć żeby allegro wznawiało ofertę sklepową (nie znalazłem chyba w sello, żeby w sello ustawiało się samowznawianie). Nie usuwałem ręcznie żadnego kodu.

Link to postu

To może być problem. Edytor opisu Allegro usuwa atrybuty data- dopisane do tego elementu.

 

Jak to naprawić? Aukcja będzie się odnawiała w allegro, a co z Sello? Jakiś pomysł na naprawienie funkcjonalności?

Link to postu

Można ten kod dopisać ręcznie, w jednym z wątków było to opisane (słowo kluczowe: pd_Guid).

 

 

OK, poszukam. Jednak jakoś to musicie rozwiązać na stałe, bo gdy wprowadzicie edytowanie aukcji z poziomu sello, to kody będą się kasować...

Link to postu

O to bym się nie bał, bo raczej zadbamy aby te kody tam były. Natomiast problemem jest edytor Allegro, który najwyraźniej nie jest kompatybilny z  atrybutami niestandardowymi z HTML5.

 

No tak... trzeba by znaleźć programistyczne rozwiązanie kompatybilne z niekomatybilnym działaniem edytora allegro...

 

Jak z poziomu sello wyedytuje się (w jakiejś przyszłości) aukcję (np. zmieni ilość) to nie korzysta się owego edytora? nie usunie kodu?

Link to postu

Zadam pytanie tutaj, jest pośrednio powiązane a na zadany post  https://forum.sello.pl/index.php?topic=6468.0 nikt nie odpowiada:

 

Jak uzyskać odpowiednie kody do wstawienia w szablon aukcji, gotowy w menadżerze sprzedaży allegro - aby transakcje zakupione z tym kodem identyfikowały produkt.

 

Potrzebuję w zasadzie chyba uzyskać GUID bazy danych, ponieważ ID produktu z Sello mam wyciągnięte.

 

Link to postu
Jak z poziomu sello wyedytuje się (w jakiejś przyszłości) aukcję (np. zmieni ilość) to nie korzysta się owego edytora? nie usunie kodu?

Nie, dane wysyłane są za pomocą webAPI i tam wstawiane są do bazy Allegro. Webowy edytor opisu aukcji użyty na Allegro jest używany tylko przy edycji aukcji przez stronę Allegro.

 

am123 przepraszam, jakoś ten post umknął mojej uwadze. GUID bazy znajduje się w tabeli pd__Podmiot.pd_Guid. Na forum pod tym słowem kluczowym (pd_GUID) powinien być wątek z opisem jak dodać taki kod do aukcji już istniejącej.

Link to postu

Dziękuję - dotarłem i mam :)

 

A czy byłaby możliwość dodania w najbliższej wersji Sello auto-numeracji transakcji dodanych ręcznie (np on off z konfiguracji).

 

Tak żeby wykorzystać Sello do wtłaczania nowych zamówień Telefonicznych oraz E-mailowych ale abyśmy mogli je zidentyfikować w przyszłości i aby się nie myliły.

 

Najlepszym już rozwiązaniem byłaby możliwość określenia 1-5 schematów transakcji ręcznych z nazwą i auto-numeracją.

 

Czyli:

Transakcja E-mail / YYY

Transakcja Telefoniczna / XXX

 

Gdzie YYY i XXX to niezależna auto-numeracja a Transakcja E-mail, Transakcja Telefoniczna to niezależny szablon transakcji dodanej ręcznie.

 

Czy jest taka możliwość ? Jeśli tak na kiedy ?

Może ktoś ma własne tego typu rozwiązania ?

Link to postu

Do najbliższej nie, bo właśnie zakończyliśmy prace nad betą, pojawi się za kilka dni. Dopiszę jednak do możliwie najbliższej wersji :).

Nie wiem jednak czy komplikować tak bardzo funkcjonalność, żeby dorabiać szablony. Raczej spodziewałbym się pola z tagami, gdzie można będzie określić jak ma wyglądać nazwa transakcji dodawanych ręcznie, gdzie tagi to były by np: [AutoNumer], [NazwaTowaru].

Link to postu

Niestety wersja jest już zamknięta, każda zmiana powoduje, że testy regresji muszą odbywać się od początku a zajmują kilka dni.

 

p.s. Tytuł transakcji nie może mieć tagu [NazwaTransakcji] ;) a [NazwaTowaru] była by uzupełniania po wybraniu towaru - tym samym można by zrobić nazwy podobne do tych dla transakcji automatycznie generowanych z Allegro, ale np z prefiksem, "Dod. ręcznie:[AutoNumer][NazwaTowaru]"

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

Dodatkowo jeśli już będzie działała autonumeracja proponowałbym możliwośc nadawania cechy dla transakcji dodawanych ręcznie. Wtedy można by ustawić sobie dwie cechy:

- zamówienia ze sklepu

- transakcje wprowadzone

 

I łatwo można w takim przypadku zarządzać tylko danym typem transakcji / zamówień.

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...