Skocz do zawartości

Sello 1.17 BETA - dyskusja

Polecane posty

Czy nie dałoby się dorobić żeby albo to okno zapamiętywało swoją ostatnią pozycję albo wyskakiwało zaraz obok tego czerwonego X

Nie. Jest to okno systemowe i pojawia się ono zawsze na środku okna, które je wywołuje.

1. Nie wiem czy będą dodane check boxy czy usunięte okno potwierdzenia chęci usunięcia pola własnego ze zmian zbiorczych. W każdym razie czy mógłbym jeszcze uprzejmie prosić o zmianę tytułu okna potwierdzającego chęć usunięcia pola własnego z „Sello” na jakąś indywidualną nazwę tego okna, np. „Potwierdzenie usunięcia pola własnego”. Bo chciałbym przesunąć sobie to okno do prawej przy tym czerwonym X. Ja korzystam z Winsize2, który umożliwia ustawienie dowolnego okna w dowolnej wersji Windowsa w dowolnym miejscu. Program rozpoznaje okna po tytule więc gdy chcę przestawić okno z potwierdzeniem usunięcia pola własnego, a jego tytuł to „Sello”, to przestawia mi także inne okna o tytule „Sello” łącznie z samym oknem programu Sello. Zmiana tytułu tego jednego okna nie będzie chyba bardzo kłopotliwa?

 

2. Na którą wersję planujecie zwiększyć limit w polach własnych z 4000 znaków?

 

3. W której wersji planujecie poprawić wyświetlanie miniaturek? Bo są przycinane, rozciągane i inne cuda z nimi się dzieją ?

Link to postu

1. Niestety systemowe messageBoxy nie umożliwiają zmiany tytułu i pojawia się w nich nazwa programu.

2. W tej chwili jest wpisane na 1.18 o ile nie będzie żadnych problemów wynikających z ograniczeń platformy.

3. Miniaturki w podglądzie są wyświetlane w całości - zmieniliśmy to kilka wersji temu po tym jak nie spodobało wam się dopasowywanie miniaturek do kwadratu :). Może to efekt XP i IE8 i biblioteka wyświetlająca te miniaturki nie bardzo z tą wersją przeglądarki chce współgrać.

Link to postu

3. Miniaturki w podglądzie są wyświetlane w całości - zmieniliśmy to kilka wersji temu po tym jak nie spodobało wam się dopasowywanie miniaturek do kwadratu :). Może to efekt XP i IE8 i biblioteka wyświetlająca te miniaturki nie bardzo z tą wersją przeglądarki chce współgrać.

Faktycznie, na Win7 +IE 11 wszystko jest w porządku.

 

Pamiętam. Kwadratowe miniaturki były jeszcze gorsze :)

Link to postu

Cieszę się, że ktoś jeszcze pyta o pola własne, bo póki co wychodziło na to, że tylko PanBanBan i ja używaliśmy tej funkcjonalności  ;D ;D

 

Pola własne w polach własnych obecnie są na etapie koncepcji i zgłoszono już tyle "ulepszeń" tego czego jeszcze nie ma, że będzie dobrze jak w 1.18 dostaniemy choć trochę z tego. :D :D

Link to postu

Ja tam już korzystam z pól własnych w polach własnych :)

Zgodnie z tym wykrytym przeze mnie ficzerem:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7036.msg43555#msg43555

 

Nie wiem jak to będzie działać w wersji 1.17 ale TS raczej jeszcze nie kombinowało z nowym parserem więc powinno działać :)

 

A zostałem do tego poniekąd zmuszony :) Bo leniwy jestem więc chciałem złożyć sobie tytuły aukcji z kilku pól własnych (bo tak szybciej). I gdy już wszystko zrobiłem w towarach i naniosłem zmianami zbiorczymi, wartości w każdym polu własnym, w całym towarze. To chciałem wpisać w szablonach aukcji w tytule aukcji kilka tagów ale okazało się, że długość tytułu aukcji w szablonach aukcji, nie może być dłuższa niż 100 znaków. A te kilka tagów przekroczyło tą długość.

 

Nie chciało mi się ręcznie poprawiać tych tytułów to wpisałem wszystkie pola własne do jednego pola własnego i tylko to jedno pole własne umieściłem w tytule aukcji w szablonach aukcji. I na razie działa, a jak zmienią parser to albo będzie działać, albo będę musiał ręcznie poprawiać te tytuły. Ale o to będę się martwić jak przestaną działać.

 

Link to postu

Od czasu zainstalowania Bety zdarzyło się nieraz już, że sello po pobraniu transakcji dubluje transakcje, być może wynika to z moich czasów synchronizacji allegro>sello sello>subiekt. W każdym bądź razie w sello pojawia się transakcja poprawnie podpięta oraz nowa transakcja pobrana z subiekta o tej samej zawartości, ale już bez podpiętego FOD-a > wygląda na to, że subiekt tworzy zdublowane ZK > jedno do transakcji z FOD-em, drugie jest pobierane jako nowa transakcja. Zdarzyło się komuś tak? Wcześniej takie zjawisko nie występowało.

 

Może pomogło by dodanie do sello opcji autostartu synchronizacji z subiektem od razu po tym jak w sello pojawia się nowa transakcja? Zresztą i z innym powodów było by to zasadne > w moim wypadku rezerwacje towaru do synchronizacji ze sklepem internetowym (subiekt>sklep) przeniosły by się szybciej.

Link to postu
jest szansa na jakis szybki fix?

W zasadzie jesteśmy na ostatnim etapie przygotowania wersji publicznej do wypuszczenia i robienie teraz hotfixa wprowadziłoby tylko większe opóźnienia.

 

W każdym bądź razie w sello pojawia się transakcja poprawnie podpięta oraz nowa transakcja pobrana z subiekta o tej samej zawartości, ale już bez podpiętego FOD-a > wygląda na to, że subiekt tworzy zdublowane ZK > jedno do transakcji z FOD-em, drugie jest pobierane jako nowa transakcja. Zdarzyło się komuś tak? Wcześniej takie zjawisko nie występowało.

Problem dublowania ZK występował już wcześniej, najprawdopodobniej pojawia się w momencie gdy przy wystawianiu ZK proces Subiekta z jakiegoś powodu się nieoczekiwanie zamknie. Sello wtedy nie dostaje informacji zwrotnej o utworzeniu dokumentu mimo, że w Subiekcie został on utworzony. Mamy pewien pomysł jak można rozwiązać ten problem, spróbujemy wdrożyć to rozwiązanie w wersji 1.18.

 

Czyli aukcje nie wznawiane przez allegro ( w sklepie czy na aukcji )  będą normalnie powiązane ?

Aukcje wystawione z Sello zawsze są powiązane. Problem dotyczy tych aukcji, które są wznowione w serwisie bo z poziomu aplikacji typu Sello są to zupełnie inne aukcje (mają inny numer). Przywracanie powiązań działa tak, że te powielone w serwisie aukcje Sello jest w stanie rozpoznać z jakim towarem była związana aukcja poprzednia.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Mamy w planach na 1.19 możliwość kontekstowego dodawania transakcji z niemal dowolnego miejsca.

No to fajnie :-)

 

W tej wersji sypie się podpis. Gdzieś po godzinie pracy "zapomina" o podpisie w mailingu albo "nowej wiadomości", czasem w odpowiedzi. Trzeba zamykać i otwierać ponownie Sello by sobie przypomniał. Potem zapomina coraz szybciej. Win7. Czy ktoś już zgłaszał ten problem?

Czasami zamraża mu się widok w dolnej części w podglądzie. Mimo, że wyświetlamy już inną transakcję to w podglądzie dalej jest stara, a często wszystkie pola i miniaturka są puste.

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...