Skocz do zawartości

Allegro Polecony InPost

Polecane posty

Ku wiedzy i przemyśleniu odprawiających listy, zmiana regulaminów prosto z InPostu:

 

Jest nam niezmiernie miło, że produkt Allegro Polecony InPost cieszy się tak dużą popularnością, jednakże atrakcyjna cena 3,94 PLN, którą możemy zaoferować Waszym klientom jest możliwa, tylko dla przesyłek o określonych w regulaminie parametrach.

 

W związku z powyższym informujemy, iż wraz z dniem 17 czerwca 2016 r. wprowadzamy nowy regulamin usługi, w którym uściślamy m.in. kwestię dodatkowej opłaty w wysokości 15 zł pobieranej w związku z przekroczeniem dopuszczalnych wymiarów i wagi przesyłki, stosownie do zapisów poniższej tabeli:

 

indeks.png.a9d5dc4db75c4dbeb26517bc307000d1.png

 

Podane ceny są cenami netto. Należy doliczyć podatek VAT obowiązujący w dniu nadania

 

Prosimy o zapoznanie się z nowym regulaminem usługi załączonym do niniejszej wiadomości i opublikowanym na stronie  inpost.pl/pl/pomoc/cenniki-i-regulaminy/regulaminy oraz pozostałymi zmianami, które obejmują m.in.:

 

1)    kwestie związane z dostosowaniem warunków świadczenia usługi „Allegro Polecony InPost” do wyższych standardów, tj. standardu przesyłki kurierskiej;

2)    wprowadzenie procedury pozwalającej Adresatowi na zmianę miejsca doręczenia i pozostawienie przesyłki np. u sąsiada (§ 7 ust. 7 Regulaminu);

3)    zmianę procedury doręczenia przesyłek (§ 7 ust. 9 Regulaminu).

 

Jednocześnie informujemy, że od dnia 17 czerwca 2016 r. nasz system, będzie automatycznie naliczał nowe stawki dodatkowych opłat za nieregulaminowe przesyłki.

 

Z poważaniem

Zespół InPost

 

P.S. Przypominamy także, że dla przesyłek o większych gabarytach idealnym produktem jest Allegro Paczka (Paczkomat) lub Allegro Kurier.

 

PS

2. Operator świadczy usługę „Allegro Polecony InPost” w terminie gwarantowanym D+14, gdzie D oznacza dzień nadania.

3. Operator dokonuje doręczenia Przesyłki w terminie deklarowanym D+3, gdzie D oznacza dzień nadania.

Link to postu

 

2. Operator świadczy usługę „Allegro Polecony InPost” w terminie gwarantowanym D+14, gdzie D oznacza dzień nadania.

 

 

 

Kurier jak nic  ;D ;D

 

Myślę, że teraz będą dążyć do wykazania się pilnowaniem gwarantowanego terminu, inaczej mówiąc "gdy nazbiera się dość paczek na 1 ukraińca to damy je do rozniesienia"  ;D ;D

 

 

Fajne jest także to

 

 

Terminy doręczeń oblicza się wg. dni roboczych. Soboty, niedziele i dni ustawowo

wolne od pracy wydłużają termin doręczenia o odpowiedni okres czasu.

 

 

 

;D ;D ;D

 

b47e859f8575ad60a306be3100db52ff3173.jpg

Link to postu

 

2. Operator świadczy usługę „Allegro Polecony InPost” w terminie gwarantowanym D+14, gdzie D oznacza dzień nadania.

 

 

 

Kurier jak nic  ;D ;D

 

Myślę, że teraz będą dążyć do wykazania się pilnowaniem deklarowanego terminu, inaczej mówiąc "gdy nazbiera się dość paczek na 1 ukraińca to damy je do rozniesienia"  ;D ;D

 

4. Terminy doręczeń określone w ust. 2 i 3 obowiązują pod warunkiem nadania Przesyłki przed godziną 12.00. Niedotrzymanie tych warunków wydłuża czas doręczenia o jeden dzień roboczy. Terminy doręczeń oblicza się wg. dni roboczych. Soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy wydłużają termin doręczenia o odpowiedni okres czasu.

 

Nadane w piątek o 12.02 wg regulaminu może być doręczone w trzecim tygodniu od nadania w czwartek. :)

 

PS Nas obsługuje kurier InPost z Ukrainy. Najlepszy gościu jakiego mieliśmy od lat.

Link to postu

Jednocześnie informujemy, że od dnia 17 czerwca 2016 r. nasz system, będzie automatycznie naliczał nowe stawki dodatkowych opłat za nieregulaminowe przesyłki.

 

Czyli opłatę naliczymy, przesyłkę doręczymy a ty nam nic nie zrobisz ?

 

Trzeba będzie po prostu prosić klientów aby przed otwarciem ważyli przesyłkę na wadze jubilerskiej i mierzyli certyfikowaną suwmiarką 3 wymiary koperty.

 

Wszystko da się łatwo rozwiązać.  ;D ;D ;D ;D

Link to postu

Wow, dobrze, że omijam Inpost szerokim łukiem ;) Przy takich warunkach 1 nadgabaryt i trzeba będzie nadać kolejne 100 paczek żeby się zwróciło to 15zł ;)

 

A znając życie to tak właśnie będzie. Połowa firm korzystająca z In'psotnika to nie przeczyta tego, ponadaje paczki, a po 3 miesiącach otrzyma wezwania do zapłaty nadgabarytów po 15zł za każde 100g i Inpost wyjdzie na prostą finansową ;) A poszkodowani sprzedawcy będą musieli podnieć ceny towarów żeby się odkuć za te nadgabaryty ;)

 

Chociaż 3 tygodnie doręczenia są jednak najlepsze ;)

Link to postu

Ciekaw jestem kedy na allegro będzie informacja że czas doręczenia wynosi D+14.

 

Pewno nie będzie. Taka praktyka jest powszechna. Poczta ma priorytet a reklamację można złożyć po 14 dni roboczych bo gwarantowane doręczenie także jest długie... Oficjalnie podaje się deklarowany czas a nie gwarantowany.

Link to postu
  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie dopisac do tematu.

 

Ostatnio widziałem że kurier rozwożący Przesyłki Kurierskie InPost rozwozi również listy polecone allegro. Stwierdził że ma tego "od cholery" i teraz oni to wożą.

Etykiety mają jakies nowe oznaczenia sortowni. Może te d+14 to tylko na początku było probemowe? Miał na samochodzie listy nadane 2-3 dni wcześniej.

 

W wiadomości napisali że listy allegro będą nadawane na zasadach przesyłek kurierskich. Może to prawda?

Link to postu
  • 3 tygodnie później...

Takie resume z mojego punktu widzenia.

 

Wczoraj złożyłem zamówienie na allegro (x-kom). Pisało że będzie list ekonomiczny, więc podałem adres domowy - zawsze można odebrać na poczcie. Wysyłka gratis. Wieczorem dostałem info, że to list polecony inpost. Inpost przysłał link do e-commerce. Nieco byłem zły, że mnie zmylił opis na aukcji (a może nie doczytałem), ale najciekawsze, że już dzisiaj ten list czeka w punkcie odbioru (oczywiście nie było mnie w domu, bo miał być wg mnie list pocztowy). Na szczęście punkt 600m od domu. Ale szybkość doręczenia zaskakująca. Czyżby było tak, że czym głośniej kurierzy inpostu krzyczą, że mają dużo roboty z listami to tym szybciej dochodzą?

 

Drugi list, tym razem ten za 3,94 z allegro, wczoraj wysłany przed chwilą odebrałem. Jeśli tak dalej będzie to pokonają pocztę w listach... Tylko klienci się zorientują, że tak szybko to jeździ... Jeśli tak się utrzyma...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...