Skocz do zawartości

Allegro Polecony InPost

Polecane posty

Odepnij od listów poleconych inpost allegro synchronizację z paczkomatami. Dlaczego podpinasz je pod paczkomaty? To w taki sposób nie zadziała... Nie ma w sello api do listów (przynajmniej ja tak myślę).

 

Stwórz całkiem nową wysyłkę np. "LP InPost" i podepnij ją do wysyłki z Allegro.

 

U mnie jest jak w załączniku:

- pierwsze dwa inposty to jest moja umowa i konto w managerze

- kolejne dwa to paczkomaty allegro (nie ma sychro z api w sello)

- list polecoany inpost allegro (nie ma synchr z api w sello).

LI.thumb.png.e4c0c756d8eb92dd15786789d84ebd8a.png

Link to postu

Ma być dokładnie jak kolega napisał i wrzucił na screenie powyżej:

 

Dostawca "InPost", serwis zewnętrzny "Paczkomaty 24/7"

 

I w konfiguracji tego powiązania jako sposób dostawy "Odbiór w punkcie - Paczkomaty 24/7" lub odpowiednio "Odbiór w punkcie po przedpłacie - Paczkomaty 24/7"- może to masz źle...?

 

Nieużywane powiązania poodpinaj i musi działać...

Link to postu

Przeanalizuj na spokojnie wszystkie opcje. U mnie działa prawidłowo (jak rozumiem pytanie dotyczy opcji Listy Alegro). Posprawdzaj na nowo powiązania, pamiętając, że listów ani paczkomatów allegro nie podłączamy pod serwis 'paczkomaty'. Gdzieś musi być coś do przestawienia.

 

Odpiąłeś synchronizację z paczkomatami od dostawy "Allegro Paczkomaty"?

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

Czytam ten wątek ale dalej nie rozumiem.

 

Aktualnie korzystam z paczkomatów INPOST eksportując je z Sello do Menadżera wysyłek Inpost https://manager.paczkomaty.pl/

 

Chciałem wprowadzić Allegro Polecony Inpost, ale w jaki sposób mam wyeksportować te zamówienia do menadżera aby wszystko szło  automatu?

 

Mam w sello zamówienie, automatycznie podpina się z formularza forma wysyłki Allegro Polecony Inpost. Wyczytałem już, że nie powinienem podpinać w sposobach dostawy tej konfiguracji z zewnętrznym systemem Inpost? Myślałem że to właśnie w taki sam sposób jak Paczkomaty można eksportować.

 

W menadżerze wysyłek INPOST jest zakładka "Wyślij przesyłki" gdzie jest możliwość utworzenia listu poleconego.

Jest też druga zakładka "Allegro" gdzie można importować dane z pominięciem Sello. Ale ja chciałem to robić przez Sello a nie ręcznie każdą przesyłkę odznaczać.

 

Proszę pomóżcie.

Link to postu

Czytam ten wątek ale dalej nie rozumiem.

 

Aktualnie korzystam z paczkomatów INPOST eksportując je z Sello do Menadżera wysyłek Inpost https://manager.paczkomaty.pl/

 

Chciałem wprowadzić Allegro Polecony Inpost, ale w jaki sposób mam wyeksportować te zamówienia do menadżera aby wszystko szło  automatu?

 

Mam w sello zamówienie, automatycznie podpina się z formularza forma wysyłki Allegro Polecony Inpost. Wyczytałem już, że nie powinienem podpinać w sposobach dostawy tej konfiguracji z zewnętrznym systemem Inpost? Myślałem że to właśnie w taki sam sposób jak Paczkomaty można eksportować.

 

W menadżerze wysyłek INPOST jest zakładka "Wyślij przesyłki" gdzie jest możliwość utworzenia listu poleconego.

Jest też druga zakładka "Allegro" gdzie można importować dane z pominięciem Sello. Ale ja chciałem to robić przez Sello a nie ręcznie każdą przesyłkę odznaczać.

 

Proszę pomóżcie.

Na dzień dzisiejszy Sello nie ma integracji ani z paczkomatami allegro ani z listami poleconymi allegro. Integracja jest - ale tylko dla Paczkomatów na swoją umowę (a nie z allegro).

Link to postu

Czyli każdy list polecony allegro muszę ręcznie importować przez zakładkę "ALLEGRO" w menadżerze wysyłek https://manager.paczkomaty.pl/allegro/ ? Ręcznie sprawdzać każdą przesyłkę i wpisywać w sello numer nadania? Masakra :)

 

A pytanie do obsługi Sello - kiedy planujecie wprowadzić integrację z Sello?

Link to postu

Czyli każdy list polecony allegro muszę ręcznie importować przez zakładkę "ALLEGRO" w menadżerze wysyłek https://manager.paczkomaty.pl/allegro/ ? Ręcznie sprawdzać każdą przesyłkę i wpisywać w sello numer nadania? Masakra :)

 

 

To prawda. Zwłaszcza, że często ludzie wypełniają po kilka razy FOD i pojawiają się po kilka razy. Jeśli ktoś ma konto niezarejstrowane to otrzymujemy 10 "niezarejestowany", bo w menadżeże nie pojawiją się numerki widoczne w Allegro i musimy sobie sami dopasować, czy to jeden klient czy wielu.

 

Oczywiście można sobie pomóc nieco porównując adresy  ;D

 

A pytanie do obsługi Sello - kiedy planujecie wprowadzić integrację z Sello?

 

Czekamy na to już jakiś czas, mniej więcej od listopada 2014 :P

Link to postu

Największy problem jest taki, że tego się nie da w żaden sposób sprawdzić ani przetestować, więc całą integrację trzeba zrobić na ślepo licząc na to, że będzie działać. Nie sprawdzimy też jak to się zachowa w przypadku chociażby 10-krotnego wypełnienia foda, o którym wspomniał ks.Robak.

Takie poprawki są wyjątkowo niewdzięczne i w realizacji i w testowaniu i potem w poprawianiu tego, bo w zasadzie dopiero Wy jako użytkownicy będziecie mogli to zweryfikować.

 

Prowadziliśmy rozmowy z InPostem w tej sprawie, ale póki co nic na to poradzić nie mogą. No więc zajmujemy się innymi rzeczami.

 

 

Link to postu
  • 5 miesięcy temu...

Coś czuję, że i usługa "Allegro InPost" niedługo zniknie - jako nierentowna...

 

Z tego co piszą to "kurierka" nie przynosi strat, więc pewnie się nic nie zmieni. Chyba, że cena. Chociaż... paczkomaty na allegro też mają - w porównaniu do indywidualnych umów - niską cenę...

Link to postu

A ja bym chciał żeby Allegro Polecony Inpost zniknął bo:

-nic na nim się nie zarabia,

-sprzedawca obrywa za niską jakość tej usługi,

-robi konkurencję Poczcie Polskiej,

-no i zwiększa monopol Allegro ;)

 

Zapomniałeś w tej wyliczance o braku integracji z Sello  ;D

 

Nic dodać nic ująć.

 

Jak już pisałem gdzie indziej wywaliłem Polecony InPostu z mojego repertuaru.

 

320cojapacze.jpg

 

 

 

z drugiej strony może to mieć negatywny wpływ na cenę poleconego e-commerce Poczty Polskiej.

 

O właśnie. Może to być ostatni trymestr "promocji" paczki mini.

 

 

 

Link to postu
  • 2 tygodnie później...

A moje polecone InPost od tygodnia mają statusy "przyjeta w oddziale" coś się chyba porobiło u nich nie tak.

 

Czas zostawić same paczkomaty.

 

Z doświadczenia wiem, że jak jeden status się utrzymuje podejrzanie długo to oznacza, że przesyłka będzie "usługa została nienależycie wykonana".

 

Szykuj się na odszkodowanie. Czas rozpatrywania - 3 miesiące (z mojego doświadczenia).

 

Zawsze się zastanawiam gdzie są te wszystkie przesyłki, których już nie ma.

Bo przecież gdzieś są.  ;D

 

 

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...