Skocz do zawartości

Allegro Polecony InPost

Polecane posty

    poprawiony post Allegro Polecony InPost - ściaga mi się w FOD-ach jako nieokreślony sposób dostawy - 3,94 PLN.

mimo że mam utworzonego nowego dostawce a w nim dostawe o nazwie Allegro Polecony InPost - i jest ona powiążana

 

Ja mam tak samo z Allegro Paczkomaty. Wszystko poustawiałem jak trzeba (chyba). Na razie nie mam czasu wnikać. Na pierwszy rzut oka wygląda na to, ze api nie zwraca poprawnej nazwy dla nowych InPostów (w transakcji w fodzie w danych z formularza pozakupowego (2-ga zakładka, kolumna prawa) z allegro jest "nieokreślony..."). Trzeba łączyć ręcznie. Ktoś potwierdzi jeszcze błąd? czy to może jednak kwestia ustawień w S?

Link to postu

Prawdopodobnie wynika to z faktu, że Sello nie aktualizuje samo identyfikatora nowych dostaw, które są odbierany z FODów. Identyfikator dostawy przy wystawianiu aukcji i przy FODzie to dwie różne rzeczy i o ile Sello jest w stanie zaktualizować samą dostawę, o tyle w bazie danych brakuje informacji o identyfikatorze tej dostawy dla FODa. Można ten ID wpisać do bazy poleceniem, ale przy pobraniu parametrów ponownie znów się on wyzeruje.

 

Można to poprawić tymczasowo za pomocą poniższych poleceń, będzie to jednak działać do kolejnego pobrania parametrów z serwisu, zatem należy to polecenie wykonywać po każdym pobraniu tych parametrów.

update st_Shipping set ss_Code = 16 where ss_fid = 50
update st_Shipping set ss_Code = 10023 where ss_fid = 59

 

Jeśli będzie to stanowić większy problem to wypuścimy poprawkę, wolelibyśmy jednak wstrzymać się chociaż do czasu pojawienia się sprzedaży do wyczerpania towaru.

Link to postu

Na stronie managera inopost w zakładce Wyślij Paczki jest opcja Sprytny Import (txt, csv). Czy da się zatem eksportować z Sello plik z listami: "Allegro Polecony InPost" dostosowany do menagera tak żeby nie trzeba było się przelogowywać w managerze między kontami allegro itd.?

Może ktoś zna jeszcze inny łatwy i przyjemny sposób nadawania "Allegro Polecony InPost" ?

Link to postu

Prawdopodobnie wynika to z faktu, że Sello nie aktualizuje samo identyfikatora nowych dostaw, które są odbierany z FODów. Identyfikator dostawy przy wystawianiu aukcji i przy FODzie to dwie różne rzeczy i o ile Sello jest w stanie zaktualizować samą dostawę, o tyle w bazie danych brakuje informacji o identyfikatorze tej dostawy dla FODa. Można ten ID wpisać do bazy poleceniem, ale przy pobraniu parametrów ponownie znów się on wyzeruje.

 

Można to poprawić tymczasowo za pomocą poniższych poleceń, będzie to jednak działać do kolejnego pobrania parametrów z serwisu, zatem należy to polecenie wykonywać po każdym pobraniu tych parametrów.

update st_Shipping set ss_Code = 16 where ss_fid = 50
update st_Shipping set ss_Code = 10023 where ss_fid = 59

 

Jeśli będzie to stanowić większy problem to wypuścimy poprawkę, wolelibyśmy jednak wstrzymać się chociaż do czasu pojawienia się sprzedaży do wyczerpania towaru.

 

 

No więc natrafiłem na taki oto problem:

 

Najpierw stworzyłem typ przesyłki i powiązałem ją z "Odbiór w punkcie po przedpłacie - Allegro Paczkomaty InPost"

 

Przy nowej transakcji oczywiście Sello zgłaszało błąd, że nie da się powiązać przesyłki.

 

Więc wykonałem polecenie SQL.

 

W transakcji błąd zmienił się na: nie ma skojarzonego typu wysyłki z danym typem paczki.

 

Więc wchodzę w administrację, patrzę - rzeczywiście, powiązanie zniknęło.

Więc powiązałem je ponownie.

 

Teraz działa, ale przy "Odbiór w punkcie po przedpłacie - Allegro Paczkomaty InPost" wyświetla mi, przy powiązaniu "TAK (Więcej niż jedno)".

 

A gdy kliknę ten typ przesyłki, wyświetla się tylko jedno powiązanie .....

 

Jak usunąć to "niewidoczne" powiązanie ?

 

Link to postu
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...