Skocz do zawartości

Powiązanie dwóch lub kilku towarów pod jedną aukcję

Polecane posty

Wszystko zrozumiałe. Tylko jak widzę przy baselinkerze i easyuploaderze (bo też ich pomocniczo używam) jak te zmiany są na bieżąco aktualizowane a nie latami to zaczynam się zastanawiać czemu tak długo to trwa.

 

To samo z przypadkiem kiedy klient, który np poraz czwarty kupuje tę sam przedmiot w innym czasie a Sello nie pobiera mi tej transakcji jako nowa tylko przypisuje ten formularz do starych zakupów. Lub ktoś kupuje jeden przedmiot raz dla siebie a za chwile kupuje dla kogoś z wysyłką na inny adres a Sello pobiera mi jako jedną transakcję a są do niej przypisane dwa inne formularze. Poruszałem ten temat dawno temu i nie było wyjścia na to. Polecono mi obserwowanie poczty i dodanie transakcji ręcznie. Tak też robiłem i robię tylko przy kilkudziesięciu transakcja dziennie do tego na dwóch kontach allegro nie jest już to takie proste. Trzeba trochę czasu poświęcić na takie obserwowanie, zliczanie i przeglądanie. Takie rzeczy powinien rozpoznawać program, widzę na przykładzie baselinkera, w którym drukuję etykiety. Tam nie ma problemu z przypisywaniem nowych transakcji do tych, które już dawno zostały wysłane. Wszystko ładnie jest grupowane, oczywiście zdarzy się przypadek, że nie pobierze formularza ale to bardzo rzadki przypadek.

 

 

Link to postu

Wszystko zrozumiałe. Tylko jak widzę przy baselinkerze i easyuploaderze (bo też ich pomocniczo używam) jak te zmiany są na bieżąco aktualizowane a nie latami to zaczynam się zastanawiać czemu tak długo to trwa.

 

To samo z przypadkiem kiedy klient, który np poraz czwarty kupuje tę sam przedmiot w innym czasie a Sello nie pobiera mi tej transakcji jako nowa tylko przypisuje ten formularz do starych zakupów. Lub ktoś kupuje jeden przedmiot raz dla siebie a za chwile kupuje dla kogoś z wysyłką na inny adres a Sello pobiera mi jako jedną transakcję a są do niej przypisane dwa inne formularze. Poruszałem ten temat dawno temu i nie było wyjścia na to. Polecono mi obserwowanie poczty i dodanie transakcji ręcznie. Tak też robiłem i robię tylko przy kilkudziesięciu transakcja dziennie do tego na dwóch kontach allegro nie jest już to takie proste. Trzeba trochę czasu poświęcić na takie obserwowanie, zliczanie i przeglądanie. Takie rzeczy powinien rozpoznawać program, widzę na przykładzie baselinkera, w którym drukuję etykiety. Tam nie ma problemu z przypisywaniem nowych transakcji do tych, które już dawno zostały wysłane. Wszystko ładnie jest grupowane, oczywiście zdarzy się przypadek, że nie pobierze formularza ale to bardzo rzadki przypadek.

 

 

 

Jedna sugestia (która nie rozwiąże wszystkich trudności o których piszesz): możesz wyłapać dwa różne formularze z tej samej aukcji jeśli będziesz grupować transakcje wg formularzy a nie wg klientów.

Link to postu

Na poprawkę nie, bo jeszcze kawał zmian przed nami. Ale wersja 1.25 będzie zawierała głównie nowe opisy + kilka mniejszych poprawek.

 

Wiesz jak Oni liczą, rzucają kośćmi: entliczek pentliczek na który miesiąc wypadnie na tego bęc

A żebyś wiedział jak liczymy rok... ;)

 

jak te zmiany są na bieżąco aktualizowane a nie latami to zaczynam się zastanawiać czemu tak długo to trwa.

To jest tak jak z wymianą elektryki w mieszkaniu/domu. W jednym pójdzie szybciej w innym (betonowym) wolniej. Wiele zależy od architektury w jakiej dany system jest stworzony, jakie ma założenia, ile ma powiązanych z danym zagadnieniem modułów. Zmiany w aplikacjach webowych z reguły są łatwiejsze i szybsze do przeprowadzenia niż w technologii okienkowej.

 

 

Link to postu
  • 5 lat później...
  • 2 miesiące temu...

Witam ponownie. Czy w SNX można albo będzie można ustawić tak, by do jednej transakcji allegro SNX przypisał 2szt jednego asortymentu. 

przykład:

paczka wkrętów 500szt na aukcji , w GT mam przyjęty towar po 100szt. Potrzebna jest funkcja aby ze stanów zdjęło 5szt.

 

Nie wiem czy to to ale w asortymencie widzę opcję przelicznik obok wielkości miary. Czy to tutaj jest?

Edytowane przez Paweł Biernat
Link to postu

Rozumiem, że chodzi o sytuację wyjątkową, gdy zabraknie opakowania 500 szt. Normalnie zasugerowałbym zrobienie osobnego towaru, kompletu bądź jednostki miary. W SNX można wskazać, która jednostka miar jest wykorzystana, np OPK500, która ma ustawiony przelicznik np 5xOPK100. 

Link to postu
W dniu 5.12.2014 o 14:13, goszki napisał:

Witam,

Czy jest przewidziane w realizacji i w ogóle możliwe podpięcie kilku towarów do jednej aukcji?

Bardzo ułatwiłoby to obsługę magazynu.

Sprzedając kilka przedmiotów na jednej akcji trzeba tworzyć komplety w subiekcie i podpinać komplet do aukcji.

W naszej firmie doszło do tego że mamy tyle samo kompletów co towarów.

Jest ich kilka tysięcy.

Trzeba to kompletować dodawać składniki i jest to bardzo czasochłonne.

Pozdrawiam,

Marek

5 Grudnia 2014.🥵
#bartekmusisz 😁

  • Haha 1
Link to postu
W dniu 11.12.2023 o 10:44, Paweł Biernat napisał:

Jeżeli ustawię OPK i przelicznik na 10 w asortymencie a następnie przy aukcji ustawię jednostkę miary OPK to zdejmie mi 10x po 100szt ?

Powinno zdjąć 10 opakowań, czyli 100 sztuk. Można to sobie sprawdzić dodając ręcznie na chwilę zamówienie wysyłkowe i ustawiając odpowiednią jednostkę miar.

 

13 godzin temu, Zdzisław Bal napisał:

5 Grudnia 2014.🥵
#bartekmusisz 😁

Za rok będzie ładna okrągła rocznica, więc coś pomyślimy 😅. Ale tak na serio, w Sello1 zawsze było coś pilniejszego i się przesuwało, natomiast w Sello NX chcemy się tym tematem zająć kompleksowo, ale funkcja jeszcze trochę musi zaczekać. Są jeszcze inne bardziej palące braki w stosunku do Sello1, które traktujemy priorytetowo. 

  • Lubię to 1
Link to postu
W dniu 12.12.2023 o 11:53, Bartosz Rosa napisał:

Powinno zdjąć 10 opakowań, czyli 100 sztuk. Można to sobie sprawdzić dodając ręcznie na chwilę zamówienie wysyłkowe i ustawiając odpowiednią jednostkę miar.

 

Zrobiłem test i coś mi nie gra. 
Na tym przykładzie. W GT mam przyjęte złączki wago na sztuki. W asortymencie SNX ustawiłem jednostkę miary "10" z przelicznikiem do sztuk. 
Aukcja ma przypisaną jednostkę miary na "10" i została ona zaktualizowana z serwisem pomyślnie (wcześniej miałem problem z wysyłką danych ale na forum było info o relogu synchronizacji konta allegro i podziałało). Finalnie po utworzeniu paragonu wypisuje 1szt za 13zł, zamiast 10szt po 1,3zł . 

Czy ja coś źle rozumuje i to w ten sposób nie działa. 

 

wago.JPG

wago1.JPG

wago2.JPG

Link to postu

Jeśli oferta ma przypisaną jednostkę 10, to oznacza że jak klient wrzuci do koszyka 1 sztukę allegrową to w EZ w Sello powinno być widoczne Ilość 1, Jednostka miar 10.

Z tego co widzę na screenach tak się nie stało i ustawiła się jednostka szt zamiast 10.

 

Sprawdzimy w czym problem i dam znać.

Link to postu
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...