Skocz do zawartości

Brak możliwości pobrania transakcji, formularzy i wysłania aukcji

Polecane posty

A może to być zależne od daty utworzenia konta na Allegro??

Raczej nie. U nas co prawda problem z połączeniem nie występuje ale występuje problem z resetowaniem połączenia w trakcie pobierania danych i na jednym komputerze działa, na drugim nie.

 

a Insert pisze że jest to wina allegro webapi czy srepapi - to tak jakby producent samochodu powiedział że samochód się popsuł bo urwał się tłok w silniku ale to nie oni produkują ten tłok

To nie jest tak, że zwalamy winę i siedzimy z założonymi rękami. Od kilku dni próbujemy zdiagnozować problem niezależnie od tego co robi Allegro. Piszemy tak aby poinformować co się dzieje. Moglibyśmy napisać przecież "dziękujemy za zgłoszenie problemu, postaramy się go rozwiązać możliwie szybko" - ale czy z punktu widzenia użytkownika coś by się zmieniło?

 

Czy do obsługi sello jest tylko ten jeden Bartek?

Nie, nie jest. Szkoda marnować czas innych osób na przeglądanie forum więc tylko ja zajmuję się jego obsługą.

 

Sprawdźcie proszę jeszcze ten plik załączony, czy po jego uruchomieniu cokolwiek się zmienia.

 

 

allegro_connection_timeout_2.zip

Link to postu

Co teraz się stanie ?

Według mnie firma Insert powinna stanąć na głowie żeby sprawę rozwiązać, nie pisać do allegro ale tam jechać !

Proszę zapoznaj się z punktem 1.7 z listy porad - wiele Ci to wyjaśni. Oczywiście jeśli w ogóle interesuje Cię jak działa oprogramowanie, z którego korzystasz...

 

...to tak jakby producent samochodu powiedział że samochód się popsuł bo urwał się tłok w silniku ale to nie oni produkują ten tłok ! i nie jest to ich wina, sello jest do obsługi allegro -

Kompletnie nie trafione porównanie ;) Naprawdę proszę - zapoznaj się z punktem 1.7 z listy porad.

 

Jedyne słuszne porównanie to takie: Sello jest jak samochód, a Allegro ze swoimi danymi jest jak paliwo do tego samochodu. Jak oczekujesz, że Sello pojedzie jeśli podjeżdżasz na stację paliw i Allegro nie wpuszcza Cię na swoją stację albo wpuści i gdy zaczniesz tankować - zakręca kurek z paliwem ;) Bez danych otrzymywanych od Allegro - Sello nie pojedzie. Podobnie jak i każdy inny program kontaktujący się z Allegro.

 

Czy do obsługi sello jest tylko ten jeden Bartek? - jeżeli tak to gratuluję, firmy się rozrastają - zaczynają korzystać z sello - potem inne programy z Insertu - ale w tym przypadku - chyba pozostaniemy tylko na sello dalej nie pójdziemy, reklama zajebista !

Do obsługi Sello nie jest tylko jeden Bartek. Skąd takie przypuszczenie?

Bartek to jedyna osoba, która kontaktuje się z nami na forum. A nad rozwiązaniem problemu powstałego z winy Allegro pracuje cały zespół. Zresztą nawet same Allegro, które jest odpowiedzialne za powstały problem - nie może zlokalizować jego przyczyny...

 

 

Link to postu

Co teraz się stanie ?

Według mnie firma Insert powinna stanąć na głowie żeby sprawę rozwiązać, nie pisać do allegro ale tam jechać !

 

Insert zbiera haracz 19 zł od jednego konta - tylko my mamy 3 a może będzie więcej ?

 

 

1) Przelicz jaki haracz zbiera Allegro

2) Jedyny Komentarz Allegro do podobnego wątku na formum CafeAlegro:

 

  " Witam,

 

    Cały czas analizujemy ten problem. Jak tylko będę miał więcej informacji na ten temat, dam znać.

 

    Przepraszam za niedogodności. "

3) Skoro Allegro przeprasza znaczy ich wina... Oni nie przepraszają bez powodu... Oni w ogóle nie przepraszają.

4) Działam na Sello już od 6 lat, od 3 lat w dwóch różnych firmach. Wcześniej zdarzały się pewne problemy, ale nigdy tak poważne, i nigdy nie trwało to tak długo. Mam wrażenie ze to pierwsza tego typu awaria.

5) Nie wierzę w zbiegi okoliczności, najpierw Allegro prowadzi jakieś prace nad sandboxem, ma zamiar wprowadzać zmiany w jakichś działach, a potem nagle się z tego wycofują i jednocześnei zaczynaja się pojawiać błędy z łączeniem z serwerem... Przypadek?? Nie sądzę !!

 

Link to postu

Proszę o informację, jaką dokładnie wersję przeglądarki Internet Explorer macie zainstalowaną w systemie?

 

Na Windows XP z zainstalowaną przeglądarką IE 8.0.6001.18702 pobieranie działa poprawnie.

 

Przed chwilą udało nam się pobrać kategorie na jednym z niedziałających kont, ale było to tylko jednorazowe. Kolejne próby są znów nieudane.

Link to postu

U nas dokładnie XP + IE8 i cały czas działa bez przerwy.

 

Ciąg dalszy podpowiedzi do burzy mózgów:

-A może dałoby się namierzyć problem sprawdzając jakie programy czy ich składniki z których korzysta Sello - zostały zaktualizowane w miesiącu marzec? Pomijając zmiany wprowadzone przez Allegro, może gdzieś tu leży problem.

-Może Allegro zaktualizowało swoje systemy bezpieczeństwa i raz nie pozwalają na zalogowanie/zrywają połączenie, a innym razem działają.

Link to postu

ciąg dalszy burzy mózgów:

 

-Jeszcze przyszło mi do głowy, że może pomieszało się coś w Allegro w parametrach obowiązkowych i kategoriach. Bo Allegro zapowiedziało zmiany w kategorii motoryzacja, a potem wycofało się z nich z powodów technicznych. Czyli jakby w tym miejscu coś robili.

Nie wiem czy jesteście w stanie to sprawdzić ale czy da radę tylko pobrać do Sello czyste informacje o samych transakcjach bez pobierania jakichkolwiek informacji o aukcjach, parametrach, kategoriach, itp. Nawet żeby Sello nie sprawdzało podczas połączenia wersji parametrów. Bo jeśli pobranie parametrów i kategorii nie działa lub pobranie parametrów i kategorii powoduje późniejszy problem z pobieraniem transakcji to może Allegro zrywa połączenia w ty miejscu.

 

-Może pomieszali coś z kluczami WebAPI i dali im ograniczenie do liczby jednoczesnych wywołań, itp. i jak zaczynamy pobierać kategorie to przy zerwanym połączeniu Allegro cały czas widzi, że kategorie są pobierane więc nie pozwala na nawiązanie kolejnego połączenia lub pozwala na to ale zrywa je po chwili.

 

-Może to Allegro zwiększyło/usunęło timeout i cały czas uważa że wcześniejsze połączenie jest nawiązane wiec zrywa każde następne.

 

-Może dali ograniczenie że kategorie można pobrać tylko raz na jakiś czas i każde następne pobranie powoduje zrywanie połączenia.

 

-Czy zrywanie połączenia widoczne w logach występuje w jakimś konkretnym miejscu, np. podczas  pobrania parametrów.

 

 

Niech ktoś odpowie na pytanie Bartka odnośnie posiadanych przez Was wersji IE...

Link to postu

Kolejne obserwacje nasze są takie, że dokładnie te same komputery, z tym samym kodem działają z sandboxem, natomiast nie działają z Allegro - zmniejsza to zatem prawdopodobieństwo, że problemem jest system operacyjny czy instalacja Sello na danym komputerze. Bardziej prawdopodobny wydaje się jakiś problem sprzętowy po stronie serwera webapi, który część połączeń odrzuca. Nasze spostrzeżenia przekazujemy na bieżąco do Allegro.

Link to postu

ciąg dalszy burzy mózgów:

 

-Jeszcze przyszło mi do głowy, że może pomieszało się coś w Allegro w parametrach obowiązkowych i kategoriach. Bo Allegro zapowiedziało zmiany w kategorii motoryzacja, a potem wycofało się z nich z powodów technicznych. Czyli jakby w tym miejscu coś robili.

Nie wiem czy jesteście w stanie to sprawdzić ale czy da radę tylko pobrać do Sello czyste informacje o samych transakcjach bez pobierania jakichkolwiek informacji o aukcjach, parametrach, kategoriach, itp. Nawet żeby Sello nie sprawdzało podczas połączenia wersji parametrów. Bo jeśli pobranie parametrów i kategorii nie działa lub pobranie parametrów i kategorii powoduje późniejszy problem z pobieraniem transakcji to może Allegro zrywa połączenia w ty miejscu.

 

 

 

Nie jestem informatykiem ale dlaczego wtedy zrywa połączenie z serwerem nawet gdy jest próba sprawdzenia konta? Wczoraj próbowałem robić pojedyncze operacje (np pobrać same transakcje, Pobrać same aukcje, wystawić jedną aukcję) oraz po kolejnym restarcie sello zacząć od sprawdzania konta. nic to nie dało.

 

 

-Może pomieszali coś z kluczami WebAPI i dali im ograniczenie do liczby jednoczesnych wywołań, itp. i jak zaczynamy pobierać kategorie to przy zerwanym połączeniu Allegro cały czas widzi, że kategorie są pobierane więc nie pozwala na nawiązanie kolejnego połączenia lub pozwala na to ale zrywa je po chwili.

 

-Może dali ograniczenie że kategorie można pobrać tylko raz na jakiś czas i każde następne pobranie powoduje zrywanie połączenia.

 

 

Próbowałem połączyć się z sello z kluczem webapi wygenerowanym dla clickshop - sklepu internetowego. Nie udało się. Natomiast W sklepie bez problemu pobieram kategorie łącząc się przez te same dane co sello i przez mój klucz webapi.

 

 

Link to postu

Mam ciekawą obserwację

 

Odpaliłem sello i poprzez sello chciałem pobrac wersję oprogramowania 1.17.2 o 1.18 Beta.... I mi się nie udało Linki które prowadzą do tychże plików nie działają... Z kolei link do dyskusji o wersji Beta z tej samej wiadomości zawartej w sello dział.... co wy na to?

 

Link to postu

Kochani !

 

Wiem, że emocje sięgają zenitu u wszystkich "wybranych" przez Allegro do odczuwania tego problemu.

Ale nie ma co wylewać swoich żali na Sello, bo to nie Sello wina.

Problem jest tak bardzo dziwny, że zapewne nawet w Allegro nie wiedzą co się stało.

Być może to problem sprzętowy, a nie programowy.

Jedno zepsute urządzenie, a jest ich z pewnością bardzo wiele w Allegro psuje ruch sieciowy w sposób pozbawiony jakiejkolwiek logiki, a przez to bardzo trudny do wykrycia.

 

Sam widzę już siebie oczami wyobraźni jak ja bym się wściekał gdyby to na mnie trafiło.

Ale niewiele możemy zrobić, a Bartek i jego ludzie robią co mogą, testują nowe rozwiązania, wypuszczają

poprawki, są w ciągłym kontakcie z Allegro.

Patykiem rzeki nie zawrócimy.

Tak samo tutaj - bez rozwiązania problemu w Allegro i przez Allegro wszelkie działania naprawcze prowadzone przez innych są bardzo ograniczone w skutkach.

 

 

Jedyne słuszne porównanie to takie: Sello jest jak samochód, a Allegro ze swoimi danymi jest jak paliwo do tego samochodu. Jak oczekujesz, że Sello pojedzie jeśli podjeżdżasz na stację paliw i Allegro nie wpuszcza Cię na swoją stację albo wpuści i gdy zaczniesz tankować - zakręca kurek z paliwem ;) Bez danych otrzymywanych od Allegro - Sello nie pojedzie. Podobnie jak i każdy inny program kontaktujący się z Allegro.

 

 

;D ;D ;D ;D

Link to postu

Chyba udało mi się...

 

Po krótce

Mam ciekawą obserwację

 

Odpaliłem sello i poprzez sello chciałem pobrac wersję oprogramowania 1.17.2 o 1.18 Beta.... I mi się nie udało Linki które prowadzą do tychże plików nie działają... Z kolei link do dyskusji o wersji Beta z tej samej wiadomości zawartej w sello dział.... co wy na to?

 

 

Zacząłem kombinować z IE

Wersja 9.0.8112.16421

Zaktualizowałem windowsa - nic

Wyłączyłem wszystkie zabezpieczenia w IE.... nic

opcje internetowe / zaawansowane / zabezpieczenia - włączyłem użyj TLS 1.0

I uwaga... za pierwszym razem wyskoczył błąd, ale potem udało mi się sprawdzić konto.... I zaczeło pobierać parametry....

I pobrało kategorie...

Aktualizuje atrybuty....

Aktualizuje Aukcje....

Pobiera Transakcje....

 

I się udało :D

 

Dam znać czy udało się wystawić ale jest nadzieja....

 

Piszcie czy pomogło... Pomagajmy sobie

Link to postu

Słuchajcie co zauważyłem ! Dzisiaj przez cały dzień byłem wkurzony ponieważ byłem święcie przekonany że ten błąd pojawił sie u mnie ponownie, ponieważ wchodząc na serwer i odpalając zaciąganie transakcji wyskakiwał znany już wszystkim błąd. Pisałem do allegro z wyrzutami, przez cały czas szukałem jakiegoś rozwiązania żeby zrealizować zamówienia i żeby nie trwało to wieczność. W miedzy czasie czytałem forum licząc na jakieś rozwiązanie i odpaliłem sello na swoim komputerze i okazało się ze z komputera ( Windows 8 ) zaciąganie ruszyło mimo że główna baza sello jest na serwerze ( Windows Server 2003 SE ). Co więcej w naszej siedzibie znajdują się dwie firmy które sprzedają na allegro, i korzystają z tego samego serwera wewnętrznego i u nich było identycznie to samo. Nie znam się na programach, ale problem tkwi chyba w tym systemie operacyjnym Windows Server 2003 widziałem, że wcześniej ktoś miał podobny problem posiadając ten system na serwerze. Co o tym sądzicie ?

 

PS: Dodam że firma "córka" posiada komputery na systemie Win XP

Link to postu

Chyba udało mi się...

 

Po krótce

Mam ciekawą obserwację

 

Odpaliłem sello i poprzez sello chciałem pobrac wersję oprogramowania 1.17.2 o 1.18 Beta.... I mi się nie udało Linki które prowadzą do tychże plików nie działają... Z kolei link do dyskusji o wersji Beta z tej samej wiadomości zawartej w sello dział.... co wy na to?

 

 

Zacząłem kombinować z IE

Wersja 9.0.8112.16421

Zaktualizowałem windowsa - nic

Wyłączyłem wszystkie zabezpieczenia w IE.... nic

opcje internetowe / zaawansowane / zabezpieczenia - włączyłem użyj TLS 1.0

I uwaga... za pierwszym razem wyskoczył błąd, ale potem udało mi się sprawdzić konto.... I zaczeło pobierać parametry....

I pobrało kategorie...

Aktualizuje atrybuty....

Aktualizuje Aukcje....

Pobiera Transakcje....

 

I się udało :D

 

Dam znać czy udało się wystawić ale jest nadzieja....

 

Piszcie czy pomogło... Pomagajmy sobie

 

Wystawiłem aukcje... Wszystko działa !!!! Spróbujcie jak opisałem wyżej....

Link to postu

Chyba udało mi się...

 

Po krótce

Mam ciekawą obserwację

 

Odpaliłem sello i poprzez sello chciałem pobrac wersję oprogramowania 1.17.2 o 1.18 Beta.... I mi się nie udało Linki które prowadzą do tychże plików nie działają... Z kolei link do dyskusji o wersji Beta z tej samej wiadomości zawartej w sello dział.... co wy na to?

 

 

Zacząłem kombinować z IE

Wersja 9.0.8112.16421

Zaktualizowałem windowsa - nic

Wyłączyłem wszystkie zabezpieczenia w IE.... nic

opcje internetowe / zaawansowane / zabezpieczenia - włączyłem użyj TLS 1.0

I uwaga... za pierwszym razem wyskoczył błąd, ale potem udało mi się sprawdzić konto.... I zaczeło pobierać parametry....

I pobrało kategorie...

Aktualizuje atrybuty....

Aktualizuje Aukcje....

Pobiera Transakcje....

 

I się udało :D

 

Dam znać czy udało się wystawić ale jest nadzieja....

 

Piszcie czy pomogło... Pomagajmy sobie

 

Wystawiłem aukcje... Wszystko działa !!!! Spróbujcie jak opisałem wyżej....

 

 

 

KOLEGO - biję pokłony w twoim kierunku - to TLS 1.0 u mnie też zadziałało !!! system Windows 7 Starter !!!!

 

To może być rozwiązanie problemu - u mnie już działa !!!!!!!!!!!!!!

 

Dziękuję Ci bardzo - Insert powinien ufundować nagrodę dla ciebie !!!!!!!

Link to postu

 

 

...to tak jakby producent samochodu powiedział że samochód się popsuł bo urwał się tłok w silniku ale to nie oni produkują ten tłok ! i nie jest to ich wina, sello jest do obsługi allegro -

 

Kompletnie nie trafione porównanie ;) Naprawdę proszę - zapoznaj się z punktem 1.7 z listy porad.

 

Jedyne słuszne porównanie to takie: Sello jest jak samochód, a Allegro ze swoimi danymi jest jak paliwo do tego samochodu. Jak oczekujesz, że Sello pojedzie jeśli podjeżdżasz na stację paliw i Allegro nie wpuszcza Cię na swoją stację albo wpuści i gdy zaczniesz tankować - zakręca kurek z paliwem ;) Bez danych otrzymywanych od Allegro - Sello nie pojedzie. Podobnie jak i każdy inny program kontaktujący się z Allegro.

 

 

Ok to według tego rozumowania Sello jest samochodem z wypożyczalni - wypożyczam go na jeden miesiąc, bo tak jest faktycznie, jak jest brak paliwa - nie wypożyczam dalej samochodu - bo i po co mi nie jeżdżący a dlaczego tego paliwa nie to już mnie nie będzie obchodzić, będę szukał samochodu na baterie słoneczne i pedały :) i nie będę szukał takiego na to samo paliwo którego nie ma.

 

Link to postu

Cieszę się że mogłem pomóc....

 

Zastanawia mnie tylko czy to Allegro włączyło obsługę TLS czy sello coś zrobiło u siebie?

I w ogóle co am wspólnego Sello z IE??

I Dlaczego błąd nie był bardziej konkretny (mogło by pisać dlaczego nie może nawiązać połączenia - np. z powodów bezpieczeństwa)...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...