Skocz do zawartości

Polecane posty

Naszło mnie kilka pytań :) Czy ktoś zna odpowiedzi ;)

 

1. Czym będzie się różniło vendero od oscGT?

Bo na pierwszy rzut oka wygląda na to jakby vendero było uproszczoną wersją oscGT czyli GUI i opłata w formie abonamentu zamiast jednorazowej.

 

Niby pisze że:

Dzięki vendero można stworzyć jeden z trzech typów serwisów:

 

sklep internetowy - umożliwia wygodną sprzedaż towarów z Subiekta GT lub Subiekta nexo. Zamówienia ze sklepu trafiają bezpośrednio do Subiekta, a panel administracyjny zapewnia pełną kontrolę nad zawartością, wyglądem oraz funkcjonalnością serwisu;

witryna z ofertą - strona prezentująca szczegółową ofertę produktów i usług (z podziałem na kategorie). Dane o towarach są importowane z Subiekta GT lub Subiekta nexo do witryny (m.in. nazwa, cena, zdjęcia towaru). Można tam zamieścić również informacje o firmie, aktualności i dane kontaktowe;

firmowy serwis WWW - serwis, w którym można zamieszczać najważniejsze informacje o firmie, ogólny opis oferty (bez prezentowania produktów), aktualności, dane kontaktowe itp.

ale na dobrą sprawę w osc też można to zrobić.

 

2. Ile wersji będzie trzeba czekać zanim vendero będzie w pełni kompatybilne z Sello i Subiektem bo zapewne jak w przypadku nexo - pierwsza wersja będzie nieźle zabugowana ;)

 

3. Jak będzie świadczona pomoc do vendero - bo jak do vendero będzie telekonsultant, a do Sello tyle lat nie ma, to mogą się co niektórzy zdenerwować ;):)

 

4. Cena jest podana za sklep 1000 lub 3000 produktów, a jak ktoś ma więcej?

 

5. Czy vendero będzie umożliwiało pobranie danych z bazy Sello bo w Sello jest lepsze zarządzanie towarami niż w Subiekcie więc wszystko trzymam w Sello. W sumie nie powinno to być trudne do zrealizowania jeśli tylko użytkownik będzie miał możliwość własnych modyfikacji ;)

Link to postu

A naszło mnie pytanie czym będzie się różniło vendero od oscGT?

 

Bo na pierwszy rzut oka wygląda na to jakby vendero było uproszczoną wersją oscGT czyli GUI i opłata w formie abonamentu zamiast jednorazowej.

 

Niby pisze że:

Dzięki vendero można stworzyć jeden z trzech typów serwisów:

 

sklep internetowy - umożliwia wygodną sprzedaż towarów z Subiekta GT lub Subiekta nexo. Zamówienia ze sklepu trafiają bezpośrednio do Subiekta, a panel administracyjny zapewnia pełną kontrolę nad zawartością, wyglądem oraz funkcjonalnością serwisu;

witryna z ofertą - strona prezentująca szczegółową ofertę produktów i usług (z podziałem na kategorie). Dane o towarach są importowane z Subiekta GT lub Subiekta nexo do witryny (m.in. nazwa, cena, zdjęcia towaru). Można tam zamieścić również informacje o firmie, aktualności i dane kontaktowe;

firmowy serwis WWW - serwis, w którym można zamieszczać najważniejsze informacje o firmie, ogólny opis oferty (bez prezentowania produktów), aktualności, dane kontaktowe itp.

 

ale na dobrą sprawę w osc też można to zrobić.

 

Korzystałem z oscGT i nie było w nim jednego: oprogramowania sklepowego. Trzeba było korzystać z oscommerce. A Vendero (ja tak to zrozumiałem) będzie sklepem tworzonym na podstawie danych z Subiekta. I chyba będzie na domenie/hostingu "insertowym" (co będzie minusem i magnesem insertu trzymającym klientów) - bo nigdzie nie znalazłem info, że można będzie go podpiąć pod swój serwer/domene.

Link to postu

I chyba będzie na domenie/hostingu "insertowym" (co będzie minusem i magnesem insertu trzymającym klientów) - bo nigdzie nie znalazłem info, że można będzie go podpiąć pod swój serwer/domene.

Co do domeny to nie wydaje mi się. To nie są te czasy gdy ktoś chce własny sklep internetowy/stronę umieszczać w czyjejś domenie np. mój_sklep.insert.pl. Nikt poważny w Insercie chyba nie myśli, że klienci zgodzą się na taką kryptoreklamę. Więc jeśli już coś to tylko własna domena z samodzielnie wybranym hostingiem. Insert niech sobie zarabia na abonamencie.

 

PS

Później dopisałem jeszcze kilka innych pytań ;)

Link to postu

I chyba będzie na domenie/hostingu "insertowym" (co będzie minusem i magnesem insertu trzymającym klientów) - bo nigdzie nie znalazłem info, że można będzie go podpiąć pod swój serwer/domene.

Co do domeny to nie wydaje mi się. To nie są te czasy gdy ktoś chce własny sklep internetowy/stronę umieszczać w czyjejś domenie np. mój_sklep.insert.pl. Nikt poważny w Insercie chyba nie myśli, że klienci zgodzą się na taką kryptoreklamę. Więc jeśli już coś to tylko własna domena z samodzielnie wybranym hostingiem. Insert niech sobie zarabia na abonamencie.

 

Cytat ze strony vendero pe el : "Nie musisz martwić się o domenę i serwer - vendero oferuje hosting oraz prosty i czytelny adres internetowy". Jestem tego samego zdania co Ty, już wyrosłem z posiadania sklepu na czyimś hostingu bez możliwości przeniesienia do siebie. Już nie mówiąc o domenie... Chyba, że jako dodatek do głównej sprzedaży, jeśli sklepy na vendero byłyby dobrze pozycjonowane przez insert...

 

Na owej stronie jest opisana integracja z Subiektem, a nie sello...

Link to postu

Masz rację. Pisze też coś o domenie w pasaż24. Czyżby Insert chciał zrobić konkurencję Allegro ;)

 

Co do integracji z Subiektem to zdaję sobie sprawę ale tak myślałem, że może dałoby się podłączyć je do Sello, bo w sumie wystarczy zmienić tylko nazwę bazy danych i nazwy kilku tabel SQL. W Subiekcie nic nie mam bo tu się nie da zarządzać towarami do sprzedaży internetowej - moduł towarów z Subiekta nie dorasta do pięt temu z Sello :)

 

A propos skąd nazwa vendero, czyżby od vendor=dostawca? Czyli mamy być dostawcami i pakowaczami paczek tym razem nie dla Allegro, a Insertu ;)

Link to postu

 

 

2. Ile wersji będzie trzeba czekać zanim vendero będzie w pełni kompatybilne z Sello i Subiektem bo zapewne jak w przypadku nexo - pierwsza wersja będzie nieźle zabugowana ;)

 

 

To jest głupie pytanie. Przecież widziałeś na filmie, że The Bugger wchodził tylko do pokoju Sello, więc logiczne jest, że w innych pokojach są bugi.

 

 

3. Jak będzie świadczona pomoc do vendero - bo jak do vendero będzie telekonsultant, a do Sello tyle lat nie ma, to mogą się co niektórzy zdenerwować ;):)

 

Telekonsultant jest do prostszych produktów.

Czy wyobrażasz sobie, żeby ktokolwiek znał Twoją listę na pamięć i sypał rozwiązaniami przez komórkę ?

Forum to najlepsze rozwiązanie ;D

 

4. Cena jest podana za sklep 1000 lub 3000 produktów, a jak ktoś ma więcej?

 

Nie można. 3000 produktów wystarczy każdemu.

Bill Gates.

 

5. Czy vendero będzie umożliwiało pobranie danych z bazy Sello bo w Sello jest lepsze zarządzanie towarami niż w Subiekcie więc wszystko trzymam w Sello. W sumie nie powinno to być trudne do zrealizowania jeśli tylko użytkownik będzie miał możliwość własnych modyfikacji ;)

 

 

Ten kto korzysta z Sello nie potrzebuje Vendero, bo sobie sam założy sklep na własnym hostingu.

Ta usługa jest raczej kierowana do ludzi którzy "kupują" sklep i ma być  ;D

 

Poza tym pisze wyraźnie, że będzie kompatybilne z GT i nexo.

A Sello nie jest w żadnej z tych grup  ;D

 

Już pierwsze zdania opisu Vendero mówią wszystko "bez specjalistycznej wiedzy na temat  tworzenia stron WWW. "

 

Oznacza to, że dostęp do funkcjonalności sklepu będzie bardzo ograniczony, pewnie jakiekolwiek dostosowywanie do indywidualnych potrzeb użytkownika będzie niezwykle trudne lub niemożliwe.

Zaraz pojawią się:

Vendero Czerwony z 5 dodatkowymi szablonami

Vendero Zielony z 10 dodatkowymi szablonami

Vendero Niebieski z 15 szablonami i możliwością zmiany CSS :P :P

 

 

Link to postu
Nie można. 3000 produktów wystarczy każdemu.

Bill Gates.

"Na indywidualne zamówienie istnieje możliwość zwiększenia liczby produktów w witrynie lub sklepie. "

Vender(o). pl

 

http://www.collinsdictionary.com/dictionary/english/vender?showCookiePolicy=true

http://www.collinsdictionary.com/dictionary/english/vending-machine#vending-machine_1

Link to postu

Swoją drogą to przykre jak się widzi, że Insert wchodzi w produkty, których pełno na rynku, w dodatku to co planuje zaoferować ani trochę nie wyróżnia się z tłumu, zamiast dofinansować to, czego nie ma za dużo i jest szansa zostać niekwestionowanym liderem.

Oczywiście mam na myśli Sello.

Link to postu
1. Czym będzie się różniło vendero od oscGT?

Osc to synchronizator pomiędzy GT a platformą OSCommerce. vendero, to napisana przez nas platforma witrynowo-sklepowa.

Przy osc musisz posiadać osobny sklep, w vendero włączasz go sobie w Subiekcie - znajomość zagadnień typu serwer, host, domena, html nie jest Ci potrzebna do jego uruchomienia.

 

Ile wersji będzie trzeba czekać zanim vendero będzie w pełni kompatybilne z Sello i Subiektem

vendero jest poniekąd zintegrowane z Subiektem. Lepszą integrację z Sello planujemy, ale najpierw damy szansę ważniejszym zmianom w vendero :).

 

Jak będzie świadczona pomoc do vendero

W tej chwili nie wiem, trzeba by zapytać venderowców ;).

 

Cena jest podana za sklep 1000 lub 3000 produktów, a jak ktoś ma więcej?

Przekażę te trudniejsze pytania do odpowiednich osób i dam znać :).

 

Czy vendero będzie umożliwiało pobranie danych z bazy Sello bo w Sello jest lepsze zarządzanie towarami niż w Subiekcie więc wszystko trzymam w Sello.

Założenie jest takie, że vendero operuje na danych Subiekta. Możemy rozpatrzyć zwiększenie możliwości Sello do eksportowania danych towaru z Sello do Subiekta jeśli to faktycznie będzie konieczne.

 

A propos skąd nazwa vendero, czyżby od vendor=dostawca?

Taka została wyłoniona w konkursie na nazwę ;).

 

To jest niemądre pytanie. Przecież widziałeś na filmie, że The Bugger wchodził tylko do pokoju Sello, więc logiczne jest, że w innych pokojach są bugi.

The buggera wypożyczamy do testowania vendero, wiec jest cień szansy ;).

 

 

Nie można. 3000 produktów wystarczy każdemu.

Bill Gates.

:D

 

w dodatku to co planuje zaoferować ani trochę nie wyróżnia się z tłumu

Wyróżnia się, tym, że jest skierowane przede wszystkim do firm, których jeszcze w Internecie nie ma. Nie każdy wie co to jest hosting, domena, gdzie to kupić, jak wdrożyć. Zapewne niektórzy nawet nie biorą pod uwagę w tej chwili możliwości zaistnienia w Internecie, a tutaj będą mieć out of box ;)

Link to postu
  • 6 miesięcy temu...

I ja wtrące parę groszy po takim czasie ale nigdy nie jest za późno.

 

Najważniejszą rzeczą która odróżnia vendero od innych sklepów (a przerabiałem kilka) jest to że jest podłączone do Subiekta - to każdy zapewne wie, ale widzę że nikt nie poruszył tematu cen tego towaru oraz jego obecności na stanie - a to jest najważniejszą zaletą Vendero i Subiekta.

 

Jak się prowadzi sprzedaż kilku tysięcy produktów w sklepie stacjonarnym a np 1000 z nich jest w vendero wystawione to przynajmniej jak zmienisz cenę w sklepie stacjonarnym lub sprzedaż go, to w internecie z automatu się to odnotuje i nie musisz zawracać sobie tym głowy!

 

Ja prowadzę sprzedaż jak powyżej a teraz doszedłem do tematu Sello - jestem zachwycony że to wszystko jest sprzężone z Subiektem!

Link to postu
  • 2 miesiące temu...

czy ktoś mi moze pomoc w sprawie vendero

a moianowicie przy probie ustawiania emeila mam komunikat

Nie udało się połączyć z serwerem pocztowym. Sprawdź konfigurację i spróbuj ponownie.

535 5.7.0 Authentication error - 0402

 

a w logach błędów

EASendMail.SmtpServerException: 535 5.7.0 Authentication error - 0402 at EASendMail.SmtpClient.3C(String 7n, String 7n) at EASendMail.SmtpClient.8Q(SmtpServer 7n, Boolean 7n) at EASendMail.SmtpClient.Connect(SmtpServer server) at EASendMail.SmtpClient.SendMail(SmtpServer server, SmtpMail mail) at Feniks.Web.Domain.Services.Email.EmailService.Send(BaseEmail email, String subject, String htmlBody, String textBody, EmailAccountConfiguration senderConfiguration)

 

 

dane serwera sa poprawne

w vendero nigdzie nie moge znalezc opcji uwierzytelniania

 

ponadto nie mozna wogile wejsc w zakładkę zarządzanie emeilami

 

 

Link to postu

Co do Vendero to tutaj chyba nie znajdziesz wiele pomocy, bo większość z nas używa Subiekta.

Dla jasności Vendero to sklep internetowy połączony z Subiektem. Zamówienia - jeśli ktoś ma Vendero - także trafiają do sello drogą: vendero > subiekt > sello.

 

Ale support rzeczywiście porażka z tego co czytam...

Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...