Skocz do zawartości

Sello 1.19.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

e-kupowanie jak załączasz zrzuty ekranu to daj jeszcze widok na kolumnę "ilość na aukcji" ponieważ po wysłaniu zmian to (ślepy jestem  ;D) wartość liczbowa = ilości na aukcji.

 

więc.

poz.1

ustawi 2 i wygląda, że Sello chce to źle zrobić powinno być 1

 

poz.2

ustawi 20, czyli 20-6 sprzedanych= 14 dostępnych

 

poz.3

???

 

 

Edit:

dziś już mnie korciło aby zastosować kontrolę dla wszystkich aukcji, ale powstrzymam się i będę kontrolować tylko jedną...

Link to postu

e-kupowanie jak załączasz zrzuty ekranu to daj jeszcze widok na kolumnę "ilość na aukcji" ponieważ po wysłaniu zmian to wartość liczbowa = ilości na aukcji.

 

więc.

poz.1

ustawi 2 i wygląda, że Sello chce to dobrze zrobić

 

poz.2

ustawi 20, czyli 20-6 sprzedanych= 14 dostępnych

 

poz.3

???

 

 

 

Ilość na aukcji jest pokazana za kolumną "Data zakończenia".

 

 

poz. 1 jak ustawi 2 na allegro to źle, bo na stanie mam 1 szt., wg mnie sello nic nie powinno robić (sello liczy tak jak by nie było rezerwacji w subiekcie)

 

poz. 2 jak ustawi 20 (przy 6 szt. sprzedanych) to na allegro będzie 14 a powinno być 15 - tu sello też nic nie powinno robić (sello liczy tak jak by odjęło od stanu liczbę ofert a nie liczbę sprzedanych przedmiotów [edit - albo jeszcze inaczej, ale już nie wiem jak...])

 

poz. 3 - w subiekcie jest 9 a na allegro 10 szt. - sello powinno zmniejszyć na allegro ilość o 1 szt. (ponownie sello nie uwzględnia rezerwacji w subiekcie)

 

Nie bardzo wiem, jak teraz liczy sello, ale nadal mi się wydaje, że coś nie tak...

 

Dodam, że w aukcjach mam ustawione "uwzględnij DOSTĘPNE".

Link to postu

Ciąg dalszy tego co poniżej:

Dodam jeszcze:

 

- Towar X stan 516szt.

- W subiekcie robię przyjęcie magazynowe Towaru X - 1szt.

- Robię synchronizację i sello wyłapuje różnicę i świeci na żółto

- Stwierdzam, że popełniłem błąd, wracam do Subiekta i zmieniam Towar X na Towar Y

- Robię ponowną synchronizację w Sello, ale ikonka zmian przy Towarze X dalej świeci, po naciśnięciu wyślij/odbierz Towar X zostaje zwiększony o 1szt.

-  a najgorsze jest to, że Sello twierdzi że wszystko jest OK (ilość dostępna 516 ilość na aukcji 517)   >:(

- po tym wszystkim towar X ma stan 516, na aukcji jest 517, sello tego nie widzi

- dodaję w subiekcie zamówienie na Towar X w ilości 1szt.

- stan w Subiekcie to 516 - 1 zarezerwowany = 515 dostępnych

- po synchronizacji Sello wyłapuje zmianę, ale proponuje zmianę tak aby na aukcji dostępnych było 516szt, a powinno skorygować ilość do ilości 515szt.

 

Czyli Sello bierze dane nie stąd co powinno. (podobne nie zrozumiałe wyliczenia są w filtrze "liczba ofert różna od liczby transakcji")

 

 

 

 

 

 

Link to postu

Bartek odpalam aukcje trwające...a tam "szaro".

 

Nic nie da się zmienić.

 

Chodzi mi oczywiście o synchronizację.

 

Wchodzę w pomoc, hasło "synchronizacja" a tam parametry odbierania i wysyłania.

 

Wiem, że można to zmienić w zmianach zbiorczych,

no ale skąd ktoś ma o tym wiedzieć ?

 

Jeśli nie czyta tego forum, to nie będzie wiedział.

 

Proponuję albo umożliwić zmiany na "nowych" polach nawet w aukcjach trwających (większość ma do wyczerpania, więc są ciągle trwające)

albo zamieścić informację w oknie, że część danych można zmienić przez zmiany zbiorcze.

 

No i dodać odpowiedni wpis w pomocy.

Link to postu
Ctrl+B > zmień ilość to gdzie jest taka opcja?

Zaznaczasz Ilość i wpisujesz swoją wartość.

 

No tak ale to zmiana ręczna, a ja pytam jak zrobić aby sello automatycznie dopasowało ilość do DOSTĘPNYCH (516szt.) ?

Zmianą liczby sztuk steruje zmiana stanu towaru, więc musi się zmienić stan towaru/dostępne aby na aukcji coś się zmieniło.

 

Towary są powiązane, więc dlaczego aukcja została dodatkowo skorygowana o "ilość w transakcjach" kiedy to transakcje po wysłaniu otrzymały status "zakończona" ?

Tego jeszcze nie wiem, nie powinno tak się zdarzyć. Niestety sprawdzenie tego obecnie będzie trudne, bo sandbox Allegro odmówił współpracy.

 

1. Jak nie było na aukcji sprzedaży to ma ustawić na ilość dostępną w Sello (lub stan).

2. A jak była sprzedaż to ma ustawić na dostępną w Sello (lub stan) + ilość sprzedaną na aukcji - bo tak to liczy Allegro.

I taki mniej więcej jest algorytm wyliczania liczby sztuk.

 

Sello sugeruje zmianę, a nie powinno...

Ten skrypt

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7715.0;topicseen

wg mnie liczy inaczej, i działa poprawnie

Ale jak rozumiem sugeruje zmianę na taką samą ilość. Tutaj niestety prosty skrypt nie wystarczy. W momencie zapisu towaru wykonywane są przeliczenia aukcji i jest to proces rozbity w czasie na kilka operacji. Skrypt zaś pokazuje dane z konkretnego jednego miejsca w czasie.

Jakie operacje wykonałeś z towarem, że pojawiła się zmiana ilości na aukcji?

 

- Robię ponowną synchronizację w Sello, ale ikonka zmian przy Towarze X dalej świeci, po naciśnięciu wyślij/odbierz Towar X zostaje zwiększony o 1szt.

Sello nie analizuje czy się pomyliłeś czy nie. Zwiększenie stanu w Subiekcie powoduje zwiększenie stanu w Sello po synchronizacji z Subiektem a to powoduje, dopisanie zmiany oczekującej do aukcji. Jeśli potem zmniejszyłeś stan w Subiekcie, to po synchronizacji z GT stan w Sello również by się zmienił i zmiana oczekująca została by skorygowana (ale nie usunięta!). Jak widzisz proces ten nie jest taki prosty, bo Sello musi zmienić stan w Allegro bazując na informacjach, które posiada aktualnie, czyli stan sprzedaży na Allegro oraz stan towaru w Subiekcie. Obie te informacje są synchronizowane niezależnie w procesie pobierania danych i nie da się zagwarantować, że będą poprawne. Innymi słowy, Sello widzi aktualnie sprzedanych na Allegro X1, stan w Subiekcie Y1, co nie oznacza, że w tym momencie wartości te są nadal prawdziwe. Przecież sekundę temu mógł ktoś kupić na Allegro i wartość wynosi już X2, jednocześnie w Subiekcie powstały ruchy na magazynie i stan może być już inny niż Y1.

 

Jeśli człowiek robi takie zmiany ręcznie to najpierw upewni się, że ma pobrane najświeższe dane (co i tak nie gwarantuje, że od chwili pobrania coś się nie zmieniło). Są to ograniczenia automatyzmu, których w zasadzie obejść się nie da i dlatego nie zdecydowaliśmy się na w pełni automatyczną zmianę stanów na aukcjach, tylko użytkownik musi wywołać wysyłanie danych ręcznie.

 

poz. 2 - skąd 20?

poz. 3 - tu powinna być sygnalizacja, że na allegro trzeba ująć 1 szt. a jest OK, sello 2 razy coś zrobiło ale nie wiem co, bo zamiast 9 pisze że 2 razy ustawiło na 10

BartKu pomocy...!

Dajcie nam chwilę na ogarnięcie tematu, najlepiej podając w krokach jakie czynności zostały wykonane. Jeśli z jakiegoś powodu funkcja nie działa prawidłowo to zawsze można ją wyłączyć przywracając stan na aukcji za pomocą ręcznej zmiany ilości.

Przyjrzymy się temu dokładnie jak tylko sandbox "wstanie".

 

 

Czy ktoś z was dodawał pole własne globalne?

Czy w bazie są dane demo? Jeśli tak to może taki problem wystąpić. Dane demo będą poprawione w wersji RTM.

 

 

Link to postu
Dajcie nam chwilę na ogarnięcie tematu, najlepiej podając w krokach jakie czynności zostały wykonane. Jeśli z jakiegoś powodu funkcja nie działa prawidłowo to zawsze można ją wyłączyć przywracając stan na aukcji za pomocą ręcznej zmiany ilości.

Przyjrzymy się temu dokładnie jak tylko sandbox "wstanie".

Ja nic nie robiłem (ustawiałem) więcej poza ustawieniem w aukcji kontroli "dostępnych" i zaznaczeniem > kończ gdy "0". Na razie nie synchronizuję z allegro, bo widzę, że najprawdopodobniej sello nie uwzględnia rezerwacji z subiekta. To jeden problem, który zauważyłem. Tak jak pisałem (i były zrzuty) przy 2 szt. w subiekcie i 1 zarezerwowanej sello chce zmienić na allegro z 1 na 2 - a nie powinno nic robić. Drugi przypadek w subiekcie 15 bez rezerwacji, na aukcji było 21, 6 się sprzedało i zostało 15 - sello chce zmienić na 20.

 

Powodzenia w pracach "piaskowych" :)

Link to postu

No tak ale to zmiana ręczna, a ja pytam jak zrobić aby sello automatycznie dopasowało ilość do DOSTĘPNYCH (516szt.) ?

Zmianą liczby sztuk steruje zmiana stanu towaru, więc musi się zmienić stan towaru/dostępne aby na aukcji coś się zmieniło.

Mechanizm porównawczy powinien być uruchamiany dodatkowo na życzenie użytkownika, bo jak widać róznice są - a sello takich nie wyłapuje

sello_stan.png.09f356db3d1a8dacc3db49a59f77b4a2.png

 

- Robię ponowną synchronizację w Sello, ale ikonka zmian przy Towarze X dalej świeci, po naciśnięciu wyślij/odbierz Towar X zostaje zwiększony o 1szt.

Sello nie analizuje czy się pomyliłeś czy nie. Zwiększenie stanu w Subiekcie powoduje zwiększenie stanu w Sello po synchronizacji z Subiektem a to powoduje, dopisanie zmiany oczekującej do aukcji. Jeśli potem zmniejszyłeś stan w Subiekcie, to po synchronizacji z GT stan w Sello również by się zmienił i zmiana oczekująca została by skorygowana (ale nie usunięta!).

pełna zgoda, ale tak to nie działa, zobacz na ciąg dalszy tej histori tutaj https://forum.sello.pl/index.php?topic=8353.msg53916#msg53916

Link to postu

Mechanizm porównawczy powinien być uruchamiany dodatkowo na życzenie użytkownika, bo jak widać róznice są - a sello takich nie wyłapuje

Myśleliśmy o tym, ale z braku czasu odłożyliśmy funkcję.

 

OK, czyli teraz Sello umie zmienić na allegro ilość na + lub na -, ale liczbę musimy ustawiać ręcznie? Na razie więcej nie będzie (w 1.19)? (pytam, żeby mieć jasność, bo nawet jeśli tak jest, to już duży krok naprzód zrobiliście)

Link to postu

Sello sugeruje zmianę, a nie powinno...

Ten skrypt

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7715.0;topicseen

wg mnie liczy inaczej, i działa poprawnie

Ale jak rozumiem sugeruje zmianę na taką samą ilość. Tutaj niestety prosty skrypt nie wystarczy. W momencie zapisu towaru wykonywane są przeliczenia aukcji i jest to proces rozbity w czasie na kilka operacji. Skrypt zaś pokazuje dane z konkretnego jednego miejsca w czasie.

 

No ale w przypadku kontroli stanu magazynowych potrzebne są ta wszystkie wyliczenia ? Nie można się po prostu odwołać do konkretnych danych z tabeli it__Item.

Mam nieodparte wrażenie, że wyliczenia korzystają z jakiś tabel historii zmian, które nie zawsze są odświeżane prawidłowo i przez to są te nasze problemy.

 

 

Link to postu
Na razie więcej nie będzie (w 1.19)? (pytam, żeby mieć jasność, bo nawet jeśli tak jest, to już duży krok naprzód zrobiliście)

Zanim pójdziemy dalej z implementacją kolejnych zmian, chcieliśmy oddać w Wasze ręce naszą propozycję tego mechanizmu, żeby na wczesnym etapie nanieść jeszcze poprawki zgodnie z sugestiami. Pilotażowo zatem skupiliśmy się na dwóch najważniejszych rzeczach, czyli ilości i kończeniu aukcji. Kolejne zmiany będą się pojawiać stopniowo w kolejnych wersjach.

 

No ale w przypadku kontroli stanu magazynowych potrzebne są ta wszystkie wyliczenia ? Nie można się po prostu odwołać do konkretnych danych z tabeli it__Item

Wyliczenia są wykonywane w momencie zapisywania towaru i bazują na danych z "it__item" - w końcu są to dane towaru, oraz na danych z aukcji.

 

BETA wyświetla taki komunikat - nic się nie wysyła, ilość aukcji się nie zwiększa

Czy dzieje się tak przy każdym naciśnięciu wysłania danych?

Link to postu

Na razie więcej nie będzie (w 1.19)? (pytam, żeby mieć jasność, bo nawet jeśli tak jest, to już duży krok naprzód zrobiliście)

Zanim pójdziemy dalej z implementacją kolejnych zmian, chcieliśmy oddać w Wasze ręce naszą propozycję tego mechanizmu, żeby na wczesnym etapie nanieść jeszcze poprawki zgodnie z sugestiami. Pilotażowo zatem skupiliśmy się na dwóch najważniejszych rzeczach, czyli ilości i kończeniu aukcji. Kolejne zmiany będą się pojawiać stopniowo w kolejnych wersjach.

Czyli na razie ilości trzeba zmieniać ręcznie?

 

 

BETA wyświetla taki komunikat - nic się nie wysyła, ilość aukcji się nie zwiększa

Czy dzieje się tak przy każdym naciśnięciu wysłania danych?

Dzieje się tak bez mojej ingerencji. Bez wysyłania danych. Wczoraj wieczorem chyba 2 lub 3 razy, dzisiaj na razie 1 raz zauważyłem.

Link to postu

Wyliczenia są wykonywane w momencie zapisywania towaru i bazują na danych z "it__item" - w końcu są to dane towaru, oraz na danych z aukcji.

Przepraszam, że drążę ale widocznie nie jest tak do końca ponieważ tutaj napisałem https://forum.sello.pl/index.php?topic=8353.msg53916#msg53916

 

- towar X - stan w Sello 516, na aukcji - dostępnych 517, sello tego nie widzi

- dodaję w subiekcie zamówienie na Towar X w ilości 1szt.

- teraz stan w Sello to 516 - 1 zarezerwowany = czyli 515 dostępnych

- po synchronizacji Sello wyłapuje zmianę, ale proponuje zmianę tak aby na aukcji dostępnych było 516szt, a powinno skorygować ilość do ilości 515szt.

 

Nie wiedzieć czemu sello nie widzi tych 517 dostępnych na aukcji tylko operuje na innych danych jakich tego nie wiem ale mam nadzieję, że zlokalizujecie ten problem.

 

 

Czyli na razie ilości trzeba zmieniać ręcznie?

Ale selo zmienia ilości automatycznie ale póki co robi to błędnie, ręczne jest tylko wysyłanie zmian na allegro po naciśnięciu Wyślij/odbierz w programie.

Link to postu

Wyliczenia są wykonywane w momencie zapisywania towaru i bazują na danych z "it__item" - w końcu są to dane towaru, oraz na danych z aukcji.

Przepraszam, że drożę ale widocznie nie jest tak do końca ponieważ tutaj napisałem https://forum.sello.pl/index.php?topic=8353.msg53916#msg53916

 

- towar X - stan w Sello 516, na aukcji - dostępnych 517, sello tego nie widzi

- dodaję w subiekcie zamówienie na Towar X w ilości 1szt.

- teraz stan w Sello to 516 - 1 zarezerwowany = czyli 515 dostępnych

- po synchronizacji Sello wyłapuje zmianę, ale proponuje zmianę tak aby na aukcji dostępnych było 516szt, a powinno skorygować ilość do ilości 515szt.

 

Nie wiedzieć czemu sello nie widzi tych 517 dostępnych na aukcji tylko operuje na innych danych jakich tego nie wiem ale mam nadzieję, że zlokalizujecie ten problem.

Też potwierdzam, sello źle wylicza zmiany do wysłania na allegro.

 

Czyli na razie ilości trzeba zmieniać ręcznie?

Ale selo zmienia ilości automatycznie ale póki co robi to błędnie, ręczne jest tylko wysyłanie zmian na allegro po naciśnięciu Wyślij/odbierz w programie.

Tak, wiem, dlatego obecnie są potrzebne dwie "ręczne" operacje: 1/ustawienie prawidłowej ilości (ctrlB) (ale nie testowałem tego na razie) i 2/wysłanie zmian

Link to postu

Tak, wiem, dlatego obecnie są potrzebne dwie "ręczne" operacje: 1/ustawienie prawidłowej ilości (ctrlB) (ale nie testowałem tego na razie) i 2/wysłanie zmian

 

Ale dlaczego chcesz ustawiać prawidłową ilości za pomocą zmian zbiorczych ?

 

Jeżeli ustawisz "synchronizacja ilości na DOSTĘPNE" to sello będzie samo proponowało zmiany które wysyłasz po naciśnięciu wyślij/odbierz

Link to postu

Wygląda na to, że faktycznie nie są uwzględniane rezerwacje przy wybraniu synchronizacji z dostępnymi.

 

Testowałem jeszcze raz zakładając testowo zamówienia i jest tak jak piszesz nie uwzględnia rezerwacji (Sello wyłapuje zmianę ale zapisuje taką samą wartość).

Nurtuje mnie tylko jedna kwestia, dlaczego sello zachowało się tak jak w opisanym przeze mnie przypadku https://forum.sello.pl/index.php?topic=8353.msg53888#msg53888 i tu szczegółowy opis co było robione https://forum.sello.pl/index.php?topic=8353.msg53895#msg53895

Próbowałem ten schemat powtórzyć lecz niestety bez skutku, czy ten problem może mieć związek z nie uwzględnianiem rezerwacji ?

 

Planujecie dodać jakąś szybką poprawkę aby móc dalej testować czy poprawki raczej mamy się spodziewać w RTM ?

 

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...