Skocz do zawartości

Sello 1.19.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

Okazuje się, że jest jeszcze jeden problem, który występuje właśnie przy wysyłaniu paczki. Stan jest wtedy pomniejszany, niezależnie od tego czy wystawiony jest dokument czy nie. Stan w Sello zostaje przywrócony na ten z Subiekta po synchronizacji, więc wcześniej były małe szanse aby to dojrzeć. Teraz, gdy aktualizowane są aukcje na podstawie zmian stanu wyszło to na jaw. W związku z tym nie wypuścimy niestety dzisiaj tej DLLki bo musimy jeszcze zająć się tym problemem.

Link to postu

 

Tak sobie czytam tą listę zmian i czytam...

I już nie wiem jak mam Ci dziękować za te wszystkie nowości.

No...De-Buggerowi też.

 

To jest po prostu rewolucyjna wersja.

TYLE TEGO !

 

I nawet znalazły się realizacje lobbingu PanBanBana, a może i mojego ;D

 

Już nie wiem w którą stronę nogami przebierać aby zacząć tego używać.

Póki co zainstalowałem na VM.

 

Jedyne co mnie blokuje to te pola własne.....

Kombinuję jak to pozamieniać hurtowo...

 

 

PS. właśnie przetestowałem pojemność pól własnych i faktycznie zapisuje więcej nawet na Expresie. Nie wiem jak tego dokonaliście. ???

 

Link to postu

Tak sobie czytam tą listę zmian i czytam...

I już nie wiem jak mam Ci dziękować za te wszystkie nowości.

No...De-Buggerowi też.

 

To jest po prostu rewolucyjna wersja.

TYLE TEGO !

 

I nawet znalazły się realizacje lobbingu PanBanBana, a może i mojego ;D

 

Już nie wiem w którą stronę nogami przebierać aby zacząć tego używać.

Póki co zainstalowałem na VM.

 

Jedyne co mnie blokuje to te pola własne.....

Kombinuję jak to pozamieniać hurtowo...

 

 

PS. właśnie przetestowałem pojemność pól własnych i faktycznie zapisuje więcej nawet na Expresie. Nie wiem jak tego dokonaliście. ???

 

Mam dokładnie takie same wrażenia. Wypaśna wersja :)

Próbuję bawić się wszystkimi nowymi funkcjami naraz niczym dziecko nowymi zabawkami ;)

 

I do tego regex_match - wow :) A ktoś tu pisał, że polami własnymi, tagami i modyfiaktorami nie będzie się dało programować ;) Jeszcze tylko trochę logiki ze szczyptą matematyki i jak nic będzie nowy język programowania Sello.tag ;)

 

Goście od vendero powinni zapożyczyć tą technologię od chłopaków z TS ;)

 

Przydała by się jeszcze zmiana ceny sprzedaży produktu.

Tak i to bardzo :)

 

Jak będzie już poruszany temat zmiany cen to najpierw pasowałoby dorobić obsługę wszystkich cen z Subiekta ;)

Link to postu

W pierwszym poście tego wątku: https://forum.sello.pl/index.php?topic=8353.msg53868#msg53868

 

dodałem dwa pliki dll do podmiany. Powinny one wyeliminować problem występujący w wersji BETA związany z niepoprawnym wyliczaniem liczby wystawionych sztuk na aukcji.

 

Dajcie znać czy pomogło na problemy poruszane w tym wątku.

Link to postu

W załączniku znajdują się dwa pliki dll do podmiany w wersji 1.19.0 BETA1. Poprawki w nich zawarte powinny rozwiązać problem wyliczania liczby wystawionych sztuk na aukcji oraz modyfikację tej liczby przy oznaczaniu paczek jako wysłanych.

 

Przetestowałem na przykładzie 3 aukcji. Wydaje się OK. Jedynie nadal dla mnie jest tajemnicą jak wywołać sello do porównania stanu. W moim przypadku ani synchronizacja z subiektem, ani pobranie pełnych danych z allegro nie dawały nic. Dopiero wystawienie paragonu do jednego z tych towarów pobudziło sello do oznaczenia aukcji do zmian. Czy tak ma być?

 

Jeśli tak, to jak wywołać synchronizację dla sello gdy stan zmieni się tylko w subiekcie (a dokument będzie wystawiony z subiekta, bez sello)? Przy jakim działaniu towar zostaje oznaczony do zmian na allegro?

Link to postu

Jedynie nadal dla mnie jest tajemnicą jak wywołać sello do porównania stanu. W moim przypadku ani synchronizacja z subiektem, ani pobranie pełnych danych z allegro nie dawały nic. Dopiero wystawienie paragonu do jednego z tych towarów pobudziło sello do oznaczenia aukcji do zmian. Czy tak ma być?

Tak, tak ma być, wspominałem już o tym Bartkowi

Mechanizm porównawczy powinien być uruchamiany dodatkowo na życzenie użytkownika, bo jak widać róznice są - a sello takich nie wyłapuje

Myśleliśmy o tym, ale z braku czasu odłożyliśmy funkcję.

 

Z tego co wiem, to mechanizm jest uruchamiany kiedy następuje zmiana w towarze, czyli jeżeli stworzysz ZK w subiekcie, sprzedaż towar w Subiekcie to po synchronizacji, Sello to wyłapie.

Link to postu

Z tego co wiem, to mechanizm jest uruchamiany kiedy następuje zmiana w towarze, czyli jeżeli stworzysz ZK w subiekcie, sprzedaż towar w Subiekcie to po synchronizacji, Sello to wyłapie.

 

Zmiana przez stworzenie ZK w subiekcie zadziałała. Ustawiło właściwą ilość do zmiany.

 

Ale jak usunąłem ZK z subiekta i zsynchronizowałem stany z Subiektem - nie zmieniło się jednak nic w Sello. Gdybym teraz wysłał zmianę na allegro, to odjęło by wcześniej ustaloną ilość, nie uwzględniwszy tego, że ZK już nie ma...

Link to postu

I już nie wiem jak mam Ci dziękować za te wszystkie nowości.

No...De-Buggerowi też.

Kurde podziękuj też reszcie teamu bo czują się niedowartościowani i dziwnie na nas patrzą ;).

 

 

;D ;D

 

Dziękuję całemu teamowi

I praktykantowi też, jeżeli nas czyta (choć nie widzę jego pracy w programie serwisowym, ale pewnie podwaliny przygotował)

cup-038.gifwoot-035.gif

Link to postu

Zmiana przez stworzenie ZK w subiekcie zadziałała. Ustawiło właściwą ilość do zmiany.

 

Ale jak usunąłem ZK z subiekta i zsynchronizowałem stany z Subiektem - nie zmieniło się jednak nic w Sello. Gdybym teraz wysłał zmianę na allegro, to odjęło by wcześniej ustaloną ilość, nie uwzględniwszy tego, że ZK już nie ma...

 

Potwierdzam u mnie jest to samo.

 

 

Bartek, a kiedy planujecie dodać funkcję sprawdzania stanów uruchamianą ręcznie np. wraz z synchronizacją subiekta ?

Już teraz widzę, na kilkudziesięciu aukcjach różnice DOSTĘPNE <> ALLEGRO, ale Sello tego nie widzi, albo podsuń pomysł co zrobić aby różnice zostały zauważone.

Link to postu
Dopiero wystawienie paragonu do jednego z tych towarów pobudziło sello do oznaczenia aukcji do zmian. Czy tak ma być?

Na chwilę obecną tylko zmiana stanu lub dostępnych wyzwala przeliczenie. Planujemy dodać jeszcze ręczne wyzwalanie, ale raczej funkcja pojawi się w kolejnej wersji.

 

Jeśli tak, to jak wywołać synchronizację dla sello gdy stan zmieni się tylko w subiekcie (a dokument będzie wystawiony z subiekta, bez sello)? Przy jakim działaniu towar zostaje oznaczony do zmian na allegro?

Zmianę stanu towaru w Sello (a więc i przeliczenie stanu w aukcjach) wywołuje synchronizacja z Subiektem.

 

Ale jak usunąłem ZK z subiekta i zsynchronizowałem stany z Subiektem - nie zmieniło się jednak nic w Sello. Gdybym teraz wysłał zmianę na allegro, to odjęło by wcześniej ustaloną ilość, nie uwzględniwszy tego, że ZK już nie ma...

A miałeś jaki tryb synchronizacji? Jeśli była wybrana opcja tylko zmniejszaj to mogło się tak stać.

 

I praktykantowi też, jeżeli nas czyta (choć nie widzę jego pracy w programie serwisowym, ale pewnie podwaliny przygotował)

Przygotował podwaliny i nawet fundamenty są, funkcja oczyszczania wymaga jednak wykończenia na którą nie mieliśmy czasu obecnie.

 

Już teraz widzę, na kilkudziesięciu aukcjach różnice DOSTĘPNE <> ALLEGRO, ale Sello tego nie widzi, albo podsuń pomysł co zrobić aby różnice zostały zauważone

Jak pisałem wyżej, zmiany zostaną zaproponowane po zmianie stanu towaru. Niestety w stanie przejściowym przy wprowadzaniu tej funkcji nie zacznie ona sama z siebie działać od razu.

Co do ręcznego wywołania porównania to prawdopodobnie dodamy takie opcje w module aukcji i towarów. Funkcja będzie działała na zaznaczonych aukcjach/towarach. Jeśli macie propozycje to chętnie wysłucham.

 

Ile czasu do wersji oficjalnej?

Planujemy wypuścić wersję na początku przyszłego tygodnia.

 

 

 

 

 

Link to postu

 

A miałeś jaki tryb synchronizacji? Jeśli była wybrana opcja tylko zmniejszaj to mogło się tak stać.

 

 

Zgadza się, ja także mam ustawioną opcję tylko zmniejszaj ale takie działanie jest nie pożądane. Bartek zauważ, że zmiana nie została jeszcze wysłana więc powinna zostać nadpisana, wtedy zmiana zostałaby wysłana ale z taką samą ilością jak pierwotnie.

 

Wspominałem już wcześniej że ostateczne wysłane zmiany na allegro powinno zostać jeszcze zweryfikowane.

Link to postu

Z punktu widzenia towaru, który analizuje stany i liczbę sztuk na aukcji to towar nie wie czy jest to cofnięcie ZK, czy w aukcji w ogóle jest już taka zmiana niewysłana i czy na taką samą liczbę sztuk jaka została zwrócona. Dla niego jest to zwiększenie stanu, który wedle ustawień ma nie być brany pod uwagę.

Czy to jest częsta sytuacja, że wycofywane są ZK?

Link to postu

 

Czy to jest częsta sytuacja, że wycofywane są ZK?

Trudno powiedzieć ale takie sytuacje się zdarzają, np klient dokonuje zakupu w sklepie internetowym, lecz ostatecznie się nie decyduje na dokończenie transakcji i pisze aby anulować zamówienie.

 

Z punktu widzenia towaru, który analizuje stany i liczbę sztuk na aukcji to towar nie wie czy jest to cofnięcie ZK

Rezerwacja znika ale stan towaru odpowiada dostępności na allegro, więc powinno nadpisać oczekująca zmianę jeżeli takowa jest.

 

Link to postu

Z punktu widzenia towaru, który analizuje stany i liczbę sztuk na aukcji to towar nie wie czy jest to cofnięcie ZK, czy w aukcji w ogóle jest już taka zmiana niewysłana i czy na taką samą liczbę sztuk jaka została zwrócona. Dla niego jest to zwiększenie stanu, który wedle ustawień ma nie być brany pod uwagę.

Czy to jest częsta sytuacja, że wycofywane są ZK?

 

W zasadzie - wg mnie - częstotliwość występowania takiego przypadku nie jest istotna. Wystarczy JEDEN przypadek, gdy sello czegoś "nie zdejmie" z allegro by klient dał nam się we znaki...

 

Spróbujcie nauczyć sello, żeby wycofane zmiany także uwzględniało. Inaczej to będzie takie wysyłanie na minus / potem wysyłanie na plus - szkoda transferu... ;)   (mówię o sytuacji, gdy np. niknie ZK a było...)

 

Inna sprawa: dziś rano sello pobrało transakcje z nocy a subiekt zamówienia ze sklepu. Nijak nie umiałem wywołać sytuacji by sello zaznaczyło, że jedna aukcja jest do zakończenia (akurat w sklepie kupiono ostatnią szutkę tego co było na allegro) - teraz ok. 11-tej odpaliłem sello i się ustawiło żeby zakończyć. Czemu nie umiało tego zrobić od razu? Tego nie rozumiem...

 

Podsumowując napisane wcześniej wątki:

- powinno być ręczne uruchamianie synchronizacji

- sello powinno samo anulować zmiany, jeśli porównanie ze stanem z subiekta to sugeruje (te wszystkie wyliczenia wystarczyło by chyba zrobić prostym działaniem: stan do zakupu na aukcji - stan w subiekcie = ile odjąć (-) / ile dodać (+) na allegro, a mam wrażenie, że sello dokonuje jakichś innych obliczeń by osiągnąć taki sam efekt...)

Link to postu

Potwierdzam co e-kupowanie napisał problem z 1szt.

 

Na aukcji 1szt. sprzedaję w sklepie 1szt. sello rezerwację widzi ale nie zmniejsza/zakańcza aukcji.

 

Edit:

aby zakończyło aukcję to trzeba skorzystać również z ustawienia automatycznego zakańczania aukcji ;) czyli trzeba od razu ustawić synchronizację jak i kiedy aukcja ma się zakończyć.

Link to postu

No inaczej nie zakończy ;).

 

Sello liczy podobnie, ale jak wybierzesz opcję "tylko zmniejszaj" to sello musi podjąć decyzję, czy robić ruch na aukcji czy nie. Aby to ustalić sprawdzany warunek czy stan jest mniejszy w magazynie niż na aukcji. Aby zadziałało zwracanie to musiałby sprawdzić czy jest mniejszy bądź równy, co z kolei będzie powodować błędne niepotrzebne ruchy w stanach a aukcjach.

 

Link to postu

No inaczej nie zakończy ;).

 

Sello liczy podobnie, ale jak wybierzesz opcję "tylko zmniejszaj" to sello musi podjąć decyzję, czy robić ruch na aukcji czy nie. Aby to ustalić sprawdzany warunek czy stan jest mniejszy w magazynie niż na aukcji. Aby zadziałało zwracanie to musiałby sprawdzić czy jest mniejszy bądź równy, co z kolei będzie powodować błędne niepotrzebne ruchy w stanach a aukcjach.

 

 

W opisywanej przeze mnie sytuacji są ustawione opcje:

synchronizacja ilości > uwzględnij DOSTĘPNE

zakończenie aukcji > gdy DOSTĘPNE <=0

 

I - jak pisałem - nie działało to prawidłowo (p. wcześniejsze posty)

 

PS nie pisałby bym, że nie działa, jak bym miał inaczej ustawione.  ;D

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...