Skocz do zawartości

Sello 1.19.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

No inaczej nie zakończy ;).

no tak ale w tym wypadku udaje, że wszystko jest ok

happy-031.gif

 

Sello musi być JEDNOZNACZNE - tylko wtedy będzie przydatne w tej funkcji. Wydaje mi się, że już niedaleko ST ma do okiełznania funkcjonalności. Na razie wydaje mi się, że zamiast pewności, będzie sporo sprawdzania co zrobiło sello... (jeśli się mylę to odwołuję, tylko pokażcie mi jak ustawić wszystko prawidłowo).

Link to postu

Z tego co rozumiem, to obie strony mają rację.

 

Czyli Bartek mówiąc, że usunięcie ZK nie jest widoczne dla Sello, bo stan się zwiększył i Alwin+e-kupowanie mówiący, że Sello powinno jednak coś z tym zrobić.

 

Myślę, że problemem jest właśnie brak ręcznej synchronizacji zmian.

 

A dokładnie - zmiany powinny być weryfikowane przed ich wysłaniem, tak aby mieć pewność, że w międzyczasie nie uległy zmianie i nadal są aktualne.

 

Należy tutaj rozróżnić "zwiększanie stanu" od "niezmniejszania stanu".

 

I zawsze należy to odnieść do tego co jest w aukcji i w Subiekcie.

Zwiększenie stanu będzie miało miejsce, gdy w aukcji jest mniej niż w Subiekcie.

I wówczas opcja "Tylko zmniejszaj" nie powinna zwiększać gdy usuniemy ZK.

 

No ale jeśli na aukcji jest tyle samo ile jest w Subiekcie, bo ktoś usunął ZK zanim nastąpiła aktualizacja aukcji

wówczas nie zachodzi warunek "Zwiększenia" ilości.

 

Sello powinno sprawdzić aktualny stan przed wysłaniem zmian do Allegro, lub - jeżeli jest to proces czasochłonny - powinna być możliwość ręcznej synchronizacji.

Wówczas operator będzie wiedział, czy coś się stało w Subiekcie czy nie.

 

Obecnie mamy aktualizację stanów na Allegro bazując na starym i niekoniecznie aktualnym stanie w Subiekcie.

 

I jeszcze raz podkreślam - nie mamy tu do czynienia ze zwiększeniem stanu, a jedynie z anulowaniem zmniejszenia.

 

Jestem za tym, aby przesunąć 1.19 o jeszcze tydzień, ale dorobić ręczną synchronizację + synchronizację automatyczną w Wyślij/Odbierz.

Link to postu

W okienku zmian zbiorczych proponuję przesunąć listy rozwijane dot. synchronizacji i zakańczania bardziej w lewo i wydłużyć je.

Bo nie widać całości napisów, a jest miejsce nawet na małym ekranie.

 

Fajnie byłoby je także zakotwiczyć z prawej strony, bo odstają zachowaniem od pozostałych kontrolek podczas powiększania okienka.

Link to postu

jestem w stanie poczekać nawet dłużej niż tydzień na funkcję uruchamianą ręcznie, bo już teraz nie jest źle, trzeba tylko nieco usprawnić działanie:

 

- w przypadku używania funkcji "Dostępne - tylko zmniejszaj", jeżeli jest zmiana oczekująca to konieczne przed wysłaniem zmian, trzeba zrobić ponowną kontrolę, bo jak widać stan może ulec zmianie w skutek usunięcia ZK, lub nawet przyjęcia magazynowego. Zmiana oczekująca powinna zostać zmodyfikowana (tak jak ma to miejsce kiedy ustawimy kontrolę DOSTĘPNE) lub w skutek automatyczny po prostu anulowana aby nie generować zbędnego transferu.

W sumie nie wiem dlaczego Bartek piszesz o tym, że jest to zwiększanie ilości, przecież proces zmniejszania nie doszedł do skutku, a ostatecznie stan aukcji odpowiada stanowi magazynowemu więc ?

 

- jeżeli ustawimy synchronizowanie ilości to w przypadku wysprzedania towaru aukcja również powinna być zakończona bez względu czy mamy ustawione automatyczne zakańczanie aukcji.

 

- weryfikacja błędu

W opisywanej przeze mnie sytuacji są ustawione opcje:

synchronizacja ilości > uwzględnij DOSTĘPNE

zakończenie aukcji > gdy DOSTĘPNE <=0

 

I - jak pisałem - nie działało to prawidłowo (p. wcześniejsze posty)

Link to postu

 

- jeżeli ustawimy synchronizowanie ilości to w przypadku wysprzedania towaru aukcja również powinna być zakończona bez względu czy mamy ustawione automatyczne zakańczanie aukcji.

 

 

Jak mamy promowaną aukcję i wiemy, że jutro będzie towar u nas nowy, to możemy się nie zdecydować na zakończenie pomimo braku towaru na stanie w chwili obecnej.

 

Oczywiście są to rzadkie przypadki, bo zwykle to jednak na Allegro się sprzedaje większość, więc jak została 1 szt na Allegro i ją sprzedaliśmy w sklepie, to jest duża szansa, że i tak zaraz Allegro nam aukcję zakończy.

No ale zawsze jest jakaś szansa  ;D

Link to postu

 

- jeżeli ustawimy synchronizowanie ilości to w przypadku wysprzedania towaru aukcja również powinna być zakończona bez względu czy mamy ustawione automatyczne zakańczanie aukcji.

 

 

Jak mamy promowaną aukcję i wiemy, że jutro będzie towar u nas nowy, to możemy się nie zdecydować na zakończenie pomimo braku towaru na stanie w chwili obecnej.

 

Oczywiście są to rzadkie przypadki, bo zwykle to jednak na Allegro się sprzedaje większość, więc jak została 1 szt na Allegro i ją sprzedaliśmy w sklepie, to jest duża szansa, że i tak zaraz Allegro nam aukcję zakończy.

No ale zawsze jest jakaś szansa  ;D

 

Takich aukcji w ogóle nie zaznaczałbym do synchronizacji.

Link to postu

Jak mamy promowaną aukcję i wiemy, że jutro będzie towar u nas nowy, to możemy się nie zdecydować na zakończenie pomimo braku towaru na stanie w chwili obecnej.

 

Ale dlaczego mieszasz ?  ;D

 

Jeżeli jutro masz dostawę to robisz na aukcji CTRL+B (Zmiany zbiorcze) i wpisujesz ręcznie ilość.

A za chwilę synchro z subiektem tę ręczną zmianę Ci kasuje i znów ten sam problem. ;)

Link to postu

Dobra to i ja mam tutaj kilka pytań bo nie mogę się w tym już połapać ;)

 

1. Czyli z tego co rozumiem to w tej chwili problem synchronizacji dotyczy tylko opcji "uwzględnij DOSTĘPNE/STAN-zmniejszaj"?

 

Bo z tego co testuję dla "uwzględnij DOSTĘPNE/STAN" to działa mi prawidłowo. Zmieniam stany na magazynie przesunięciami międzymagazynowymi i rozchodami/przychodami, i dla tych opcji Sello wyłapuje mi wszystkie zmiany.

 

2a. Zauważyłem, że jeśli chcemy dla zakończeń aukcji gdy "STAN/DOSTĘPNE<=0" to synchronizację towarów z Subiektem trzeba ustawić na powiedzmy max 5minut, żeby Sello te zmiany szybko wyłapało. No i oczywiście pasowałoby żeby zakończenia aukcji gdy "STAN/DOSTĘPNE<=0" wysyłały się automatycznie do Allegro niezależnie od ustawionego czasu synchronizacji, bo tego typu aukcje trzeba zamknąć jak najszybciej. Domyślam się, że to będzie dopiero w następnej wersji ale znając życie ta będzie dopiero gdzieś w lutym/marcu bo już zaraz święta są :(

 

2b. Kolejna kwestia co mi wyszła przy testach to żeby szybko pobrać aktualne ilości z SGT do Sello trzeba użyć przycisku - "wyślij/odbierz Subiekt" co powoduje odebranie/wysłanie wszystkich danych, zamiast tylko samych ilości towarów. Przydałaby się opcja szybkiej ręcznej synchronizacji tylko ilości z Subiekta - to tylko piszę, że jak będzie przerabiane pobieranie w następnej wersji to można by to też uwzględnić.

Link to postu

Mam wrażenie, że życie tego wątku świadczy o sporej pracy wykonanej przez Team Sello... Inaczej nie było by o czym dyskutować...  ;D

 

Bo z tego co testuję dla "uwzględnij DOSTĘPNE/STAN" to działa mi prawidłowo. Zmieniam stany na magazynie przesunięciami międzymagazynowymi i rozchodami/przychodami, i dla tych opcji Sello wyłapuje mi wszystkie zmiany.

W zasadzie tak. Ale zapytam: co pokazuje Ci sello gdy zrobisz tak (wczoraj miałem taki rzeczywisty przypadek):

- w GT rezerwujesz towar > stan = 0

- sello zaznacza aukcję do zakończenia

- nie wysyłasz zmian bo... np. nie wiesz, że już się wygenerowały

- zwalniasz tę rezerwację (z różnych powodów tak się dzieje czasem)

- w sello pojawia się druga sugestia, mianowicie (w kolejności wyświetlania w sello):

     - powiększ stan o 1

     - zamknij aukcję

Co zrobi wysłanie zmian na allegro? raczej zamknie aukcję ale już potem jej nie powiększy... Pozostaje i tak PRACA RĘCZNA by sprawdzić co sello zamierza wysłać i ew. anulowanie konkretnej zmiany.

 

[ PS używam opcji DOSTĘPNE czyli jak rozumiem zmiany idą na + i na - ]

 

- w przypadku używania funkcji "Dostępne - tylko zmniejszaj", jeżeli jest zmiana oczekująca to konieczne przed wysłaniem zmian, trzeba zrobić ponowną kontrolę, bo jak widać stan może ulec zmianie w skutek usunięcia ZK, lub nawet przyjęcia magazynowego. Zmiana oczekująca powinna zostać zmodyfikowana (tak jak ma to miejsce kiedy ustawimy kontrolę DOSTĘPNE) lub w skutek automatyczny po prostu anulowana aby nie generować zbędnego transferu.

Dopisuję i mój wniosek: sello powinno ZAWSZE mieć jedną zmianę do wysłania, przy ustalaniu co ma się zmienić dobrze by było, by sello usuwało starszą zmianę i nadpisywało ją aktualnym stanem rzeczy (p. wyżej > operacja 'zamknij aukcję' powinna być skasowana - teraz trzeba tam zajrzeć i zrobić to ręcznie).

 

Na 1.19,5? ;)

 

2a. Zauważyłem, że jeśli chcemy dla zakończeń aukcji gdy "STAN/DOSTĘPNE<=0" to synchronizację towarów z Subiektem trzeba ustawić na powiedzmy max 5minut, żeby Sello te zmiany szybko wyłapało. No i oczywiście pasowałoby żeby zakończenia aukcji gdy "STAN/DOSTĘPNE<=0" wysyłały się automatycznie do Allegro

Warto dodać, że przed wysłaniem zmian należało by pobrać dane o aukcjach z allegro. Chyba, że zakładamy iż sello je na dany moment posiada.

Ponadto co dadzą nawet 1-minutowe synchronizacje, jeśli załóżmy pracujemy na GT z innymi zamówieniami i sello wpisze wówczas kilka zmian, i będą się kłócić ze sobą w efekcie? Swobodnie można by RAZ wywołać synchro gdyby sello nadpisywało stare zmiany. Wydaje się, że wtedy można by automatowi zaufać w pełni.

 

Przydałaby się opcja szybkiej ręcznej synchronizacji tylko ilości z Subiekta - to tylko piszę, że jak będzie przerabiane pobieranie w następnej wersji to można by to też uwzględnić.

Tak.

 

Fajnie by było jak by sello sygnalizowało, że coś jest do wysłania. Np. górny Młotek/Aukcje mógłby zacząć stukać... i zmieniać kolor...

hammer2.gif

 

Link to postu
- w przypadku używania funkcji "Dostępne - tylko zmniejszaj", jeżeli jest zmiana oczekująca to konieczne przed wysłaniem zmian, trzeba zrobić ponowną kontrolę, bo jak widać stan może ulec zmianie w skutek usunięcia ZK

Ale nie ma gwarancji, że sekundę po wysłaniu stan się znów nie rozjedzie. Jak pisałem, synchronizując dwa niezależne serwisy (Allegro i Subiekt) nigdy nie będzie stanu takiego, że wszędzie będzie wszystko jednakowo. Tego się nie da uzyskać żadnymi sposobami.

 

W sumie nie wiem dlaczego Bartek piszesz o tym, że jest to zwiększanie ilości, przecież proces zmniejszania nie doszedł do skutku, a ostatecznie stan aukcji odpowiada stanowi magazynowemu więc ?

Anulowanie ZK powoduje przy synchronizacji towarów zwiększenie liczby dostępnych sztuk. Towar nie wie dlaczego tak się stało, odnotowuje tylko fakt powiększenia się liczby dostępnych sztuk. A skoro aukcja ma nie uwzględniać zwiększenia to nie uwzględnia. Przecież w tym samym czasie gdy towar się synchronizuje może iść już aktualizacja stanów aukcji i to również doprowadzi do rozbieżnych sytuacji.

 

- jeżeli ustawimy synchronizowanie ilości to w przypadku wysprzedania towaru aukcja również powinna być zakończona bez względu czy mamy ustawione automatyczne zakańczanie aukcji.

W takim wypadku opcja ta nie miała by sensu. Jeśli chcesz automatycznie kończyć to zaznacz kończenie :). Po to jest ta opcja przecież. Być może ktoś nie chce kończyć aukcji jak stan spadnie do 0, bo dostawę ma codziennie.

 

Fajnie by było jak by sello sygnalizowało, że coś jest do wysłania. Np. górny Młotek/Aukcje mógłby zacząć stukać... i zmieniać kolor...

Mamy to w planach.

 

Postaramy się część poprawek zrealizować jeszcze w 1.19.

Link to postu

Fajnie by było jak by sello sygnalizowało, że coś jest do wysłania. Np. górny Młotek/Aukcje mógłby zacząć stukać... i zmieniać kolor...

hammer2.gif

Powyższy stukający młotek mnie denerwuje już w tym wątku ;) Biorąc pod uwagę, że ilości się zmieniają co chwilę to gdyby był w Sello to stukałby cały czas ;) Dlatego jeśli już coś to bardzo proszę - tylko jednorazowa zmiana koloru młotka lub jego tła na jakieś inne, np. czerwone, pomarańczowe, żółte. Np. są zmiany to kolor młotka czerwony, brak zmian to niebieski. Ale nic co by cały czas zwracało naszą uwagę. Albo jeśli już koniecznie ktoś chce żeby mu stukał, mrugał, itp. to żeby dało się to ustawić w parametrach użytkownika.

 

No i pamiętajmy, że przede-wszystkim ma to być automatyczna kontrola ilości czyli teoretycznie od następnej wersji żaden młotek nas nie powinien interesować bo wszystko powinno się pilnować samo, czyż nie taki był zamysł tej funkcji ;)

Link to postu

Anulowanie ZK powoduje przy synchronizacji towarów zwiększenie liczby dostępnych sztuk. Towar nie wie dlaczego tak się stało, odnotowuje tylko fakt powiększenia się liczby dostępnych sztuk. A skoro aukcja ma nie uwzględniać zwiększenia to nie uwzględnia. Przecież w tym samym czasie gdy towar się synchronizuje może iść już aktualizacja stanów aukcji i to również doprowadzi do rozbieżnych sytuacji.

Jeżeli Sello liczy to co ma w zaplanowanych to zgadzam się jest to zwiększenie, ale w tym wypadku jest to tylko zaplanowane zadanie które jeżeli nie ma statusu zakończonego nie powinno być w ogóle brane do wyliczeń.

 

W takim wypadku opcja ta nie miała by sensu. Jeśli chcesz automatycznie kończyć to zaznacz kończenie :). Po to jest ta opcja przecież. Być może ktoś nie chce kończyć aukcji jak stan spadnie do 0, bo dostawę ma codziennie.

Zgoda, proponuję tylko dodać inny kolor ikonki, aby sygnalizowało że brakuje towaru.

Link to postu

Szybkie pytanie: czy w 1.19 beta jest możliwość zwiększania ręcznie stanów na aukcjach (w sensie zbiorczo ?) - tak żebym mógł zaznaczyć wszystkie "do wyczerpania" już trwające aukcje i ustawić 1k sztuk ? :)

 

Da się. Oczywiście łączna ilość szt. na allegro nie może przekroczyć 1000 (sprzedane + niesprzedane).

Link to postu

a wg. mnie się nie da ;)

 

Patryk chce zaznaczyć wszystkie aukcje i przypisać ilość 1000.

Ja na próbę zaznaczyłem kilka aukcji trwających i przez CtrlB ustawiłem 1000 szt. i wyskoczyły zmiany > ustaw 1000 na allegro (na liście nie widać, trzeba zajrzeć w zmiany). Chyba, że nie o to było pytanie.

Link to postu

uważasz że Sello odejmie od 1000 liczbę już wystawionych ?  :D

Dlatego napisałem: "Oczywiście łączna ilość szt. na allegro nie może przekroczyć 1000 (sprzedane + niesprzedane)", sugerując "między wierszami", że zaznaczyć można, ale trzeba to skontrolować, bo allegro może zgłosić błąd :)

Link to postu

Allegro samo sobie odlicza ilość sprzedaną z aukcji jeżeli aktualizujemy je przez panel allegro, w takim wypadku co robi sello gdy wpakuje mu się 1000 szt i wymusza aktualizacje stanów na aukcjach ? Chyba będę zmuszony jednak Betę zainstalować, coraz więcej pytań :)  

 

// Offtopic

PS: swoją drogą dziwnie forum działa z przyznawaniem punktów za pomoc... jak dodaję dodaje 1, jak chciałbym odjąć to odejmuje 2 - też tak macie ? :D

Link to postu

Moje wrażenie po kilku dniach korzystania z funkcji sychronizacji: sello ułatwiło mi pracę w znacznym stopniu (mimo tego, że w kilku przypadkach na dzień muszę anulować zmiany ręcznie, bo mi jakoś nie liczy dobrze wszystkiego...).

 

Mam jeszcze zapytanie, czy jest jakaś konfiguracja przy wystawianiu aukcji, żeby były one domyślnie zaznaczone do synchronizacji? Czy też zostaje ręczne działanie przez ctrl+B?

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...