Skocz do zawartości

Sello 1.19.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

Bartek "Checkout PayU" w Allegro nazwali jako "Konto PayU" w rodzaju płatności.

 

Także "Przelew bankowy" proponowałbym nazwać zgodnie z Allegro czyli "Płacę przelewem tradycyjnym".

Zwłaszcza, że najczęściej jest to wpłata na poczcie Język

Posługiwaliśmy się dokumentacją webapi i PayU ;).

Według niej konto Payu to coś zupełnie innego niż checkout Payu.

 

Czy da się jakoś wybrać wzorzec wydruku który będzie wysyłany do pdf? Bo domyślny wzorzec raczej się nie sprawdzi. Mamy różne wzorce na różne okazje, oddzielne do sprzedaży z jednego magazynu, a oddzielne do drugiego. Do sprzedaży internetowej też mamy inne.

W tej chwili nie, ale dopiszę do sugestii.

 

Co do grupowania, to faktycznie jest to problematyczne. Zobaczymy co da się z tym zrobić. Możliwe, że najlepszym wyjściem będzie aktualizacja aukcji okresowo/na żądanie a nie po zmianie w towarach. Co o tym sądzicie?

Link to postu

Tak, żeby wyłączyć aktualizację po każdej zmianie w towarze a dać tylko ręczne wywołanie tej funkcji, dodatkowo umożliwić uruchamianie jej okresowo co parę minut. Nie rozwiąże to wszystkich problemów, być może wygeneruje inne - chodzi tylko o inne podejście - być może aktualne nie jest najlepsze.

Link to postu

Tak, żeby wyłączyć aktualizację po każdej zmianie w towarze a dać tylko ręczne wywołanie tej funkcji, dodatkowo umożliwić uruchamianie jej okresowo co parę minut. Nie rozwiąże to wszystkich problemów, być może wygeneruje inne - chodzi tylko o inne podejście - być może aktualne nie jest najlepsze.

 

Odkąd mam betę, przed każdym sprawdzeniem, czy są jakieś zmiany do wysłania na allegro i tak wywołuję ręczną synchronizację. Daje to większą pewność, że zmiany są aktualne.

 

Ale czasem zaglądam tam by po prostu zobaczyć, czy coś się nie zaznaczyło na pomarańczowo (szczególnie po dłuższej nieobecności lub zamówieniach zewnętrznych) - więc i automat jest potrzebny.

 

Uważam, że każde przyjęte rozwiązanie jest do przyjęcia - kwestia przyzwyczajenia.

Link to postu

automat ma swoje plusy ale jeżeli ma sprawiać problemy, wydłużać czas operacji, to jestem za ręcznym wyzwalaniem funkcji, dodatkowo funkcja sprawdzania uruchamiana co X minut pod warunkiem, że najpierw będzie uruchamiana synchronizacja z Subiektem, a po jej zakończeniu funkcja sprawdzająca.  

Link to postu

BartKu, czy automatyczne wysyłanie pdf-ów działa w układzie sello>nexo (pytam, by ew. nie tracić czasu na szukanie i konfigurację...).

 

PS

a co ciekawego dojdzie we współpracy sello 1.19 / nexo 8? (nexo nic nie ujawniło w listingu nowości)

Link to postu

Czy da się jakoś wybrać wzorzec wydruku który będzie wysyłany do pdf? Bo domyślny wzorzec raczej się nie sprawdzi. Mamy różne wzorce na różne okazje, oddzielne do sprzedaży z jednego magazynu, a oddzielne do drugiego. Do sprzedaży internetowej też mamy inne.

 

Czy nie można by gdzieś w parametrach transakcji zdefiniować wg którego wzorca wydruku mają być tworzone te pdf'y z Sello?

 

Jeden wzorzec to za mało.

Musiałby być odrębny dla każdego sposobu wysyłki.

 

Czyli np. domyślne w ustawieniach Sello

-dla zapłaty z góry i

-dla pobrania

 

oraz przy każdym sposobie wysyłki możliwość określenia "specyficznego" wzorca (lub domyślnego).

 

Ja np. mam inne teksty przy sposobie zapłaty.

Raz mam "Zapłacono przez PayU", raz mam "Zapłacono pobraniem DPD", raz "Zapłacono pobraniem Pocztowym".

 

Poza tym należy pomyśleć też o innych wzorcach dla każdego konta w Sello, tak aby możnabyło dać na fakturze "Zapraszamy na nasze aukcje Świetny Domek http....." lub "Zapraszamy na nasze aukcje Piekło na ziemi http....".

 

Link to postu
BartKu, czy automatyczne wysyłanie pdf-ów działa w układzie sello>nexo (pytam, by ew. nie tracić czasu na szukanie i konfigurację...).

Jeśli o tym nie napisaliśmy, znaczy, że tego jeszcze nie ma.

 

Z synchronizacją z nexo ogólnie jest więcej kłopotów, niż tylko brak okien więc rozważamy w tej chwili napisanie od nowa modułu synchronizacji - stąd nie podejmujemy żadnych zmian w synchronizacji z nexo obecnie.

Prawdopodobnie (ale to nie jest jeszcze przesądzone) zmienimy model współpracy Sello z Subiektami. Aby zmienić współpracę z nexo dobrze by było również i przepisać jednakowo współpracę z Subiektem GT. Są to duże funkcje, żeby nie powiedzieć ogromne :), ale jakieś zmiany są konieczne aby działało to lepiej, szybciej i w większym zakresie.

 

 

Link to postu

BartKu, czy automatyczne wysyłanie pdf-ów działa w układzie sello>nexo (pytam, by ew. nie tracić czasu na szukanie i konfigurację...).

Jeśli o tym nie napisaliśmy, znaczy, że tego jeszcze nie ma.

 

Z synchronizacją z nexo ogólnie jest więcej kłopotów, niż tylko brak okien więc rozważamy w tej chwili napisanie od nowa modułu synchronizacji - stąd nie podejmujemy żadnych zmian w synchronizacji z nexo obecnie.

Prawdopodobnie (ale to nie jest jeszcze przesądzone) zmienimy model współpracy Sello z Subiektami. Aby zmienić współpracę z nexo dobrze by było również i przepisać jednakowo współpracę z Subiektem GT. Są to duże funkcje, żeby nie powiedzieć ogromne :), ale jakieś zmiany są konieczne aby działało to lepiej, szybciej i w większym zakresie.

 

 

 

Zabrzmiało to optymistycznie, ale na jaką przyszłość się w takim razie szykować?

 

PS napisz szczerze, bo od stycznia rozważam zakup GT i zarzucenie nexo...

Link to postu

Ja tylko kolejny raz napiszę, że cokolwiek by nie było robione z funkcją kontroli ilości to trzeba pamiętać, że ma to być automat. A wszelkie ręczne włączenie lub wyłączenie tej kontroli to tylko dodatkowe funkcje. To ma działać samo, zwłaszcza że największa sprzedaż jest wieczorami i w weekendy i nikt wtedy ręcznie nie będzie nic w Sello włączał ;) Także po auto-restarcie komputera ;)

 

Co do kontroli co jakiś czas, zamiast po każdej zmianie stanów, to też jest dobre rozwiązanie. My mamy oddzielny magazyn do sprzedaży internetowej i często jest tak, że przygotowujemy przesunięcia magazynowe, potem w trakcie przygotowywania wynikają różne sytuacje, że towar się nie nadaje, ktoś się pomylił z ilością, itp. Dlatego rejestrowanie każdej takiej zmiany jest w tym przypadku bez sensu bo dopiero po kilku minutach jak wyjaśnią się wszystkie problemy to dokument nabiera ostatecznego kształtu. W ciągu kilku minut ilości towarów zmieniają się tak wiele razy, że nie ma potrzeby aby Sello to wszystko rejestrowało - bo dokument jest wiele razy zapisywany i poprawiany.

 

Ta sama sytuacja jest jak ktoś ma jeden magazyn i wprowadza do SGT fakturę zakupu, zapisuje najpierw połowę faktury, potem resztę, poprawia ilości, itp. i znowu nie ma potrzeby żeby Sello to wszystko rejestrowało. Liczy się ostateczny stan/dostępna ilość. Wg mnie nie ma znaczenia co było po drodze robione.

 

Dlatego jak będzie automat to musi pracować w miarę sprawnie, np. co 5 minut pobierać dane z SGT, chociaż nie wiem czy taki czas nie jest za krótki aby regularnie te ilości pobierać co 5 minut. Tak samo trzeba dograć czas wysyłania zmian do Allegro.

 

A także w drugą stronę, czyli jak będzie automat do synchronizacji ilości między SGT, a Sello, to musi być możliwość ręcznego włączenia lub wyłączenia tej funkcji, np. gdy robimy duże ruchy na magazynie - przesunięcia, dostawy, itp. - nie ma wtedy potrzeby synchronizować ilości między SGT, a Sello bo się tylko niepotrzebnie namiesza. Rozróżnienie tutaj na Tadka synchronizującego już nie pomoże bo wszystko inne trzeba synchronizować na bieżąco, a ilości tylko wtedy gdy zdecydujemy się włączyć lub wyłączyć synchronizację ilości. Wg mnie domyślnie auto-kontrola powinna być włączona, a wyłączana tylko gdy coś potrzebujemy zrobić ze stanami. Nie wyobrażam sobie że po conocnym restarcie Sello mam wstawać o 2:00 w nocy żeby tą funkcję włączyć ;) lub codziennie włączać ją po godzinach pracy. Tak jak wyżej napisałem - domyślnie to ma być automat (z ewentualną możliwością jego wyłączenia) ;)

 

Jeden wzorzec to za mało.

Tak wiem :) ale wprowadzenie wielu wzorców wydruków jest mało prawdopodobne bo najpierw trzeba by rozróżnić koszty wysyłki wg sposobów wysyłek w Sello. Wolę więc mieć wybór chociaż jednego wzorca wydruku (co jest łatwiejsze do wprowadzenia) niż tylko domyślny (bo to już w ogóle nie zda egzaminu) ;)

 

Co do różnych wydruków dla wielu kont to odpuściłem sobie - wiedziałem, że to nigdy nie będzie możliwe do zrealizowania (choćby dlatego, że pracownicy nie będą pamiętać żeby wybrać właściwy wzorzec wydruku przy jego wydruku) więc mam jeden wydruk, a w uwagach do dokumentu pisze tylko jakie konto i jaki nick klienta, żeby było łatwiej pakować.

Link to postu

Nie wyobrażam sobie że po conocnym restarcie Sello mam wstawać o 2:00 w nocy żeby tą funkcję włączyć ;) lub codziennie włączać ją po godzinach pracy.

Bez ciśnienia, Bartek przecież napisał:

...dodatkowo umożliwić uruchamianie jej okresowo co parę minut.

 

czyli jak dobrze rozumuje to w każdej chwili będziesz mógł sobie (ręcznie) uruchomić kontrolę np. w ciągu dnia pracy, a po godzinach zajmie się tym "Tadek Synchronizujący"

Link to postu

Bez ciśnienia, Bartek przecież napisał:

Przecież się nie cisnę ;) Ja tylko walczę o automat, którego jeszcze nie ma :)

 

Chciałem tylko zwrócić uwagę żeby po conocnym restarcie komputera i ponownym uruchomieniu Sello - ta funkcja sama się włączyła ;) W tym wątku jest już omawianych tyle wersji tej funkcji, że nikt chyba nie wie co z tego ostatecznie wyjdzie w 1.19 ;) I jak zwykle, jak wszyscy zaczną używać to jeszcze pewnie niejedno wyjdzie ;)

Link to postu

Mamy automat

Testuję cały czas ;) ale gdzie się ustawia automat do synchronizacji zmian na Allegro bo w mojej becie są tylko ustawienia dla danych wysyłanych ręcznie "zmiany oczekujące dla aukcji trwających"?

 

No nie mów że na tym etapie chciałbyś mieć automat synchronizacyjny ;) , ale fakt tu mnie masz, tutaj nie ma automatu, ale jak zrozumiałem Bartka jest to etap wstępny, a kolejne funkcje będą sukcesywnie pojawiać się w kolejnych wersjach.

Jednocześnie mam nadzieję, że odejście od obecnego schematu na rzecz ręcznego + okresowego uruchamiania co x minut to właśnie ten automat którego Tobie brakuje, jeżeli nie, to proszę aby Bartek to sprostował.

 

TAK - jestem za automatycznym wysyłaniem zmian,

TAK - jestem za ręcznym uruchamianiem funkcji sprawdzania ilości

 

P.S.

znając Twoje zamiłowanie do automatyzacji to nie będziesz wstawał o 2 w nocy, tylko z posiłkujesz się jakimś programem do makr ;)

 

 

 

Link to postu

No nie mów że na tym etapie chciałbyś mieć automat synchronizacyjny ;) , ale fakt tu mnie masz, tutaj nie ma automatu, ale jak zrozumiałem Bartka jest to etap wstępny, a kolejne funkcje będą sukcesywnie pojawiać się w kolejnych wersjach.

Jednocześnie mam nadzieję, że odejście od obecnego schematu na rzecz ręcznego + okresowego uruchamiania co x minut to właśnie ten automat którego Tobie brakuje, jeżeli nie, to proszę aby Bartek to sprostował.

Ja też tak zrozumiałem Bartka, że jeszcze pracują nad tą funkcją i przy okazji przerabiania synchronizacji Sello z SGT dorobią automatyczną synchronizację zmian z Sello na Allegro.

 

 

Link to postu

Reasumując:

1. Synchronizacja Sello z SGT - jest mi obojętne czy będzie tak jak jest teraz, czyli zapamiętywanie przez Sello wszystkich zmian lub pobieranie tylko stanu/ilości dostępnej co jakiś czas (chociaż to rozwiązanie wydaje mi się lepsze). Tak ja to zrozumiałem.

 

2. Synchronizacja ilości z Sello na Allegro - mam nadzieję że dorobią ją jeszcze w tej wersji, bo co z tego w jaki sposób i jak często Sello zsynchronizuje się z SGT jak nie będzie można tych zmian automatycznie wysłać na Allegro. Zresztą funkcjonalność została już wstępnie przetestowana więc nie widzę przeciwskazań, żeby uruchamiać ją automatycznie co jakiś czas. Dałoby to realną możliwość przetestowania auto-kontroli i jej poprawienie/ulepszenie w następnej wersji. A biorąc pod uwagę, że następna wersja wyjdzie dopiero w przyszłym roku (a jak będą przerabiać opcje synchronizacji z serwisami i Subiektami to pewnie dopiero gdzieś w czerwcu bo to kawał roboty ;) ) to wolałbym, żeby jeszcze teraz posiedzieli nad tą funkcjonalnością dodatkowy tydzień ale żeby już była. W sumie to tylko powielenie jej w parametrach synchronizacji w zakładce aukcje i dorobienie czasu co ile ma być wywoływana:

paramnetry_synchronizacji.jpg.b762efba6cc15ad566788a4804c097a1.jpg

 

3. Automatyczne kończenie aukcji - to jest w tym wszystkim chyba najważniejsze, bo jak zostało 0 sztuk towaru to niech się aukcja już teraz sama skończy, po co czekać kolejne pół roku ;)

;)%5E_%5E.gif' alt='wink.png' alt=';)'>%5E_%5E.gif'>  :(%5E_%5E.gif' alt='sad.png' alt=':('>%5E_%5E.gif'>

 

 

Jednocześnie rozumiem,

że funkcja ta jest cholernie skomplikowana w działaniu i dużym problem będzie ustawienie czasów synchronizacji - dlatego chciałbym, żeby już można było automatycznie synchronizować ilości z Sello na Allegro, żeby dojść do jakiś wniosków i poprawić to w następnej wersji. Jeśli niczego nie przeoczyłem to żeby skorygować ilość na aukcji to musi się odbyć aż tyle synchronizacji-klient kupuje na Allegro:

-synchronizacja Sello z Allegro - pobranie transakcji

-synchronizacja Sello z SGT - utworzenie dokumentu wstępnego, w SGT zmniejszają się ilości dostępne towaru ale tego Sello pewnie nie zdąży zauważyć w tej synchronizacji więc dopiero zsynchronizuje ilości towaru w kolejnej (?)

-druga synchronizacja Sello z SGT - pobranie dostępnych ilości do Sello lub oddzielna synchronizacja samych ilości (?)

-i dopiero tutaj synchronizacja Sello z Allegro

Cały proces może zająć kilkanaście minut i dodatkowo te wszystkie synchronizacje będą się ze sobą przenikać więc doróbmy już tą automatyczną synchronizację ilości z Sello na Allegro i zacznijmy pracować na tej funkcjonalności tak jak naprawdę powinno się pracować. Jak zaczną się dziać głupoty to zawsze można ją będzie wyłączyć i dokonywać tylko zmian ręcznie. A jak będzie działać to wypracujemy już jakieś wnioski do poprawy/ulepszenia jej w następnej wersji.

 

 

PS

Naprawdę miejmy na uwadze jakie zmiany ST chce wprowadzić w następnej wersji (plus wszystkie dziwne zmiany jakie w międzyczasie wymyśli Allegro) więc może się okazać, że w następnym roku zobaczymy góra dwie nowe wersje Sello (tak samo jak w tym ;) ). Jeśli więc ta funkcjonalność będzie wprowadzana etapami to będą to bardzo długie etapy ;) a na automatyczną kontrolę czekamy już od dawna ;) Dlatego proszę już doróbcie to automatyczne wysyłanie zmian do Allegro w tej wersji prayer-1.gif

 

 

Link to postu

W 1.19 poprawimy błędy, które zgłosiliście, natomiast nie będziemy rozszerzać ani dodawać jeszcze automatów bo w mojej ocenie jest na to za wcześnie (to raz), a dwa - chcemy wypuścić już wersję 1.19 z różnych przyczyn i nie możemy zwlekać :).

 

Do nowej wersji postaramy się dać mniej rzeczy do zrobienia niż w 1.19. Często dochodzą nieprzewidziane zmiany/problemy/braki w zasobach i potem wersja się przedłuża.

Link to postu

W 1.19 poprawimy błędy, które zgłosiliście, natomiast nie będziemy rozszerzać ani dodawać jeszcze automatów bo w mojej ocenie jest na to za wcześnie (to raz), a dwa - chcemy wypuścić już wersję 1.19 z różnych przyczyn i nie możemy zwlekać :).

 

Do nowej wersji postaramy się dać mniej rzeczy do zrobienia niż w 1.19. Często dochodzą nieprzewidziane zmiany/problemy/braki w zasobach i potem wersja się przedłuża.

No trudno :( ale doskonale to rozumiem ;)

Link to postu

Czekać. Napotkaliśmy kilka problemów "odwiecznych", które dały o sobie znać teraz dzięki tej funkcji i je staraliśmy się naprostować. Niestety były one rozsiane po wielu różnych plikach więc podmianka nie była by już taka prosta. Instalator potem "nie lubi" takich plików co może prowadzić do powstawania dziwnych wersji programu z pomieszanymi plikami.

 

Teoretycznie skończymy testować w piątek, ale dobra praktyka mówi aby nie wypuszczać wersji w piątek, więc najprawdopodobniej pojawi się ona w poniedziałek.

Link to postu

[Pomoc]

 

Bartek, przykład w modyfikatorach

 

www.sello.pl\zdjecia\\[Towar::Symbol].jpg 

 

zastąpił bym czymś innym, np. odwołaniem do dysku C:, albo zupełnie czymś abstrakcyjnym jak "Wiadomości\Aktualne\\[Towar::PW::Wiadomość]"

bo inaczej przykład ten sugeruje, że trzeba escapować backslashe w urlach, które tam przecież nie występują.

 

 

No i przykład przy strip jest błędny.

Tak nie działa strip (nie usuwa spacji w środku zdania).

 

[Pola własne]

 

Poza tym w polach własnych jest jakiś domyślny strip, usuwa zawsze spacje na początku bez względu na obecność |strip.

Na końcu zostawia.

Uważam, że to nie jest pożądana funkcjonalność, zwłaszcza gdy mamy regexp i możliwość "bajerowania" niektórych wartości (które i tak nie będą widoczne w HTMLu) a jednak umożliwiających wyłapywanie w testach.

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...