Skocz do zawartości

Sello 1.19.0 BETA - dyskusja, błędy, sugestie

Polecane posty

no własnie sie zapoznałem i nic nie rozumiem

czy mozna wprowadzic tylko zmiany dla nowo wystawianych auckji ?

 

Na liście aukcji trwających zaznaczasz aukcję(e), wybierasz Ctrl+B i masz do wyboru działanie w opcjach: synchronizacja ilości i zakończenie aukcji. To są możliwości edycji aukcji trwających. Dotyczy wszystkich trwających.

Link to postu

mamy synchronizacje z subiektem

 

przykład

 

szczotka - dostepne w magazynie 25, na aukcji jest 30

w sello to pokazuje

ale przy synchronizacji jak nie wpisze ręcznie 25 tylko klikne uwzględnij stan to nic sie nie pojawia zakładce zmiany

 

Słabo czytałeś:

Ważna uwaga! Przetwarzaniem zmian zajmuje się towar więc tylko zmiana stanu/dostępnych w towarze powoduje, że do odpowiednich aukcji dodawane są zmiany oczekujące związane ze zmianą liczby sztuk oraz wcześniejszym zakończeniem aukcji.

czyli musisz zainicjować jakiś ruch PZ,ZK itp. na towarze

Link to postu

czyli mimo ze juz mam różnice pomiedzy aukcja a stanem to nic nie zmienie ?

a jak sprzedam jedna rzecz to poprawi o jedna czy poprawi na stan dostepny ?

 

 

 

 

Jak będzie zmiana dokumentowa jakiegoś towaru to ustawi się ilość do synchronizacji wg stanu w Subiekcie. W tej chwili możesz skorzystać z poniższego skryptu, żeby wyłapać co trzeba poprawić ręcznie:

https://forum.sello.pl/index.php?topic=7715.0;topicseen

Link to postu

Wydaje się, że w 1.19 gdy się wchodzi do zakładki "Zmiany" /aukcje trwające/ w celu anulowania ustawionych zmian, to nie za każdym pierwszym razem po kliknięciu na pozycję do zmian uaktywnia się link "Anuluj zmianę". Często muszę przeklikać zakładki by był aktywny. Najczęściej ten błąd widać przy jednej linijce zmian w zakładce 'zmiany'.

 

 

Link to postu

To jest ogólny problem występujący w zasadzie wszędzie. Odświeżanie dostępnych opcji nie reaguje na odświeżenie w górnym module (gdy tam się coś zmieni). Trzeba wtedy albo odświeżyć ręcznie (F5) lub wybrać inny wiersz na gridzie i wrócić ponownie.

 

Rozumiem.

 

Czy dało by się małym nakładem sił dodać w zakładce 'zmiany' kolumnę o nazwie np. "korekta" która pokazywała by o ile na plus lub na minus sello zamierza korygować aukcję? Załóżmy, że przy 13 szt. na allegro a 14 szt. w subiekcie pokazywało by <b>+1</b>

Link to postu

Próbowałem zakończyć aukcję przez sello. Oto efekt (chyba błąd w działaniu):

 

1. ustawiłem przez ctrl+B stan =0

2. wysłałem zmiany

3. sello zwróciło błąd:

fid.thumb.png.72be22241220b53836474f0213a5be84.png

4. przyczyna błędu jest widoczna w allegro (jeśli się nie mylę):

fid_all.thumb.png.2af1850aceb376fbbd405fcbdb0417ea.png

 

Zrozumiałe, że gdybym chciał zmienić ilość lub (w przyszłości) jakieś dane aukcji to zwracanie takiego błędu przez allegro było by stosowne. Jednak przy zakończeniu aukcji nie ma to sensu. Ale czy to Allegro zabrania kończenia aukcji przez api gdy parametry się nie zgadzają czy Sello umiało by to obejść? W inny sposób udało mi się zakończyć tę aukcję przez api bez edycji jej parametrów. Czy możecie się temu przyjrzeć?

Link to postu

A czy to nie jest właśnie to na co zwracałeś uwagę już jakiś czas temu tutaj ;)

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6892.msg52801#msg52801

 

Czyli okazuje się, że pozostałe parametry też są weryfikowane podczas próby zmiany ilości, oczywiście pomijając fakt, że tutaj chodziło o ilość 0 ;)

 

Czyli sytuacja się jeszcze bardziej komplikuje z tą funkcjonalnością :(

Link to postu

A czy to nie jest właśnie to na co zwracałeś uwagę już jakiś czas temu tutaj ;)

https://forum.sello.pl/index.php?topic=6892.msg52801#msg52801

 

Czyli okazuje się, że pozostałe parametry też są weryfikowane podczas próby zmiany ilości, oczywiście pomijając fakt, że tutaj chodziło o ilość 0 ;)

 

Czyli sytuacja się jeszcze bardziej komplikuje z tą funkcjonalnością :(

 

To samo. Ale teraz zgłaszam, że nie działa nadal ;)

Link to postu

To samo. Ale teraz zgłaszam, że nie działa nadal ;)

A próbowałeś ustawić ilość na 0 bezpośrednio na aukcji ? Może po prostu nie jest to możliwe dlatego sello zwraca jakiś błąd

 

Edit:

Do kończenia aukcji mamy funkcję "Zaplanuj zakończenie aukcji" lub funkcja autokoczńczenia aukcji w przypadku ruchu towaru ZK,RW itp.

Link to postu

Wystawiłem nowe aukcje z opcją zmiany ilości. Po sprzedaży w sklepie stacjonarnym przyszedł czas, aby Sello zmniejszyło ilość na aukcji. W zakładce zmiany pojawił się komunikat o zmianie ilości na x szt. i co dalej? Jak tą zmianę wprowadzić w życie? Jedyne co mogę zrobić to anulować zmianę, a jak wysłać zmianę do serwisu Allegro?

 

Pozdr.

Link to postu

Wystawiłem nowe aukcje z opcją zmiany ilości. Po sprzedaży w sklepie stacjonarnym przyszedł czas, aby Sello zmniejszyło ilość na aukcji. W zakładce zmiany pojawił się komunikat o zmianie ilości na x szt. i co dalej? Jak tą zmianę wprowadzić w życie? Jedyne co mogę zrobić to anulować zmianę, a jak wysłać zmianę do serwisu Allegro?

 

Pozdr.

 

https://forum.sello.pl/index.php?topic=8393.0

Link to postu

To samo. Ale teraz zgłaszam, że nie działa nadal ;)

A próbowałeś ustawić ilość na 0 bezpośrednio na aukcji ? Może po prostu nie jest to możliwe dlatego sello zwraca jakiś błąd

 

Edit:

Do kończenia aukcji mamy funkcję "Zaplanuj zakończenie aukcji" lub funkcja autokoczńczenia aukcji w przypadku ruchu towaru ZK,RW itp.

 

Wydaje mi się, że w innych przypadkach aukcje przy takim właśnie ustawieniu "na 0" kończyły się. Dlatego podałem domniemany powód tego, że sello zgłosiło błąd w tym wypadku. Co do ustawiania ilości na "0" to się nie da.

 

PS

W moim pomocniczym narzędziu są dwie opcje "zmień ilość" i "zakończ aukcję". I tam dało się zakończyć tę aukcję z błędnymi parametrami. Dlatego mam nadzieję, że Sello też się tego nauczy od ST :)  Ale oczywiście dopuszczam myśl, że nie mam pełnej wiedzy i przyczyna leży jeszcze gdzieś indziej...

Link to postu
Użytkownik forum
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...