Skocz do zawartości

Lokalizacja plikow do zapisu faktur po zapisaniu

Polecane posty

Zamiast \\nazwa_komputera daj \\\\nazwa_komputera. Backslash eskejpuje niektóre znaki, w tym backslasha, więc aby zrobić dwa backslashe trzeba każdego z nich eskpejpować backslashem. Innymi słowy ilekroć parser tagów znajdzie \\ zamienia to na \, dlatego biblioteka wydruków Subiekta nie może znaleźć określonej ścieżki.

Link to postu
Dnia 8.10.2020 o 09:06, Bartosz Rosa napisał:

Zamiast \\nazwa_komputera daj \\\\nazwa_komputera. Backslash eskejpuje niektóre znaki, w tym backslasha, więc aby zrobić dwa backslashe trzeba każdego z nich eskpejpować backslashem. Innymi słowy ilekroć parser tagów znajdzie \\ zamienia to na \, dlatego biblioteka wydruków Subiekta nie może znaleźć określonej ścieżki.

Nie poskutkowało. Zmieniłem adres zgodnie z zaleceniem w Sello i wysłałem jednego maila na próbę. Zmieniłem również "Public" -> "Publiczne" - też lipa. Może zamiast nazwy IP komputera?
 

Tutaj kolega @Lukasz team wspomina o udostępnionym dysku. Możesz coś w tej kwestii podpowiedzieć, Łukasz? Jak to masz rozwiązane? ?

Link to postu

Najlepiej zmapować sobie dysk sieciowy i nazwać go tak samo na każdym z komputerów - wtedy można będzie zbudować i dodać uniwersalną ścieżkę do zapisu z dowolnego komputera. Zmapowany będzie odnosił się do lokalizacji lokalnej.

Niestety okazuje się, że działa to na 100% dobrze tylko z komputera, gdzie fizycznie podpięty jest ów dysk sieciowy. Z innych zadziała ale żeby nie pojawiały się czasem błędy to trzeba przed czynnością generowania dokumentów otworzyć ów zmapowany folder z zapisem. Wygląda bowiem jakby dostęp do niego czasem się "wieszał" i dopiero otwarcie folderu umożliwia bezproblemowy zapis.

Bartek - może da się do Sello dorobić jakiś mechanizm wymuszający dostęp do takiego dysku?

Link to postu
Dnia 12.10.2020 o 12:22, Tomek - massur napisał:

Najlepiej zmapować sobie dysk sieciowy i nazwać go tak samo na każdym z komputerów - wtedy można będzie zbudować i dodać uniwersalną ścieżkę do zapisu z dowolnego komputera. Zmapowany będzie odnosił się do lokalizacji lokalnej.

Niestety okazuje się, że działa to na 100% dobrze tylko z komputera, gdzie fizycznie podpięty jest ów dysk sieciowy. Z innych zadziała ale żeby nie pojawiały się czasem błędy to trzeba przed czynnością generowania dokumentów otworzyć ów zmapowany folder z zapisem. Wygląda bowiem jakby dostęp do niego czasem się "wieszał" i dopiero otwarcie folderu umożliwia bezproblemowy zapis.

Bartek - może da się do Sello dorobić jakiś mechanizm wymuszający dostęp do takiego dysku?

Tomek, jeśli dobrze zrozumiałem, wystarczy zmapować np. dysk C na komputerze-serwerze?

Link to postu

Nie, zrób sobie na serwerze folder, tam będą zapisywane faktury czy paragony w pdf

Następnie na każdym z komputerów zmapuj bezpośrednio ten folder jako dysk, nazwij np. dysk X: - w "moim komputerze" pojawi Ci się dysk X wyglądający jak lokalny na dysku (jak inne, C, D itd.)

W ścieżce zapisu pdf z fakturami wskazujesz ów dysk lokalny X, dzięki czemu ścieżka będzie uniwersalna dla każdego z komputerów w sieci.

  • Dziękuję 1
Link to postu
10 godzin temu, Tomek - massur napisał:

Nie, zrób sobie na serwerze folder, tam będą zapisywane faktury czy paragony w pdf

Następnie na każdym z komputerów zmapuj bezpośrednio ten folder jako dysk, nazwij np. dysk X: - w "moim komputerze" pojawi Ci się dysk X wyglądający jak lokalny na dysku (jak inne, C, D itd.)

W ścieżce zapisu pdf z fakturami wskazujesz ów dysk lokalny X, dzięki czemu ścieżka będzie uniwersalna dla każdego z komputerów w sieci.

Dziękuję. Zrobię tak, zgodnie z Twoimi wskazówkami, bo bardzo mi na tym rozwiązaniu zależy.

Link to postu

Ja mam pytanie o mechanizm eksportu grafik (jak logo) w pdf w takim przypadku, jeśli wydrukuję dokument czy to na zwykłej drukarce czy też drukarką wirtualną do pfd  to jakość grafiki jest super. Przy eksporcie czy to z Sello czy też poprzez przycisk "eksport" w SGT zapisują się w fatalnej jakości. Gdzie przestawić parametry tego eksportu, żeby wyglądało to dobrze?

Link to postu
31 minut temu, Tomek - massur napisał:

Ja mam pytanie o mechanizm eksportu grafik (jak logo) w pdf w takim przypadku, jeśli wydrukuję dokument czy to na zwykłej drukarce czy też drukarką wirtualną do pfd  to jakość grafiki jest super. Przy eksporcie czy to z Sello czy też poprzez przycisk "eksport" w SGT zapisują się w fatalnej jakości. Gdzie przestawić parametry tego eksportu, żeby wyglądało to dobrze?

U mnie na pdf wygląda marnie (ale bez względu na to czy pdf jest z GT czy przez Sello) a drukuje się idealnie...

Link to postu

Niestety forum subiekta to mało pomocne źródło wiedzy, parę razy przeglądałem tam wątki i szkoda czasu, bo albo tzw. przedszkole albo się nie dowiesz.

To może być zarówno w konfiguracji Subiekta jak i Windowsa...

Ale OK, zobaczmy co trzeba by zrobić według pomocy SGT:

- regedit

- Komputer\HKEY_CURRENT_USER\Software\Seagate Software\Crystal Reports Designer Component\Export\

- dodajemy klucz (typu DWORD) o nazwie BitMapMagnifNumerator,  wartość dziesiętna 12

- dodajemy klucz (typu DWORD) o nazwie BitMapMagnifDenominator, wartość jak najmniejsza, czyli 1

DZIAŁA!

Tak to powinno wyglądać:

 

 

rejestr.jpg.17f325417d09998d4448d523b0ddcc19.jpg

 

 

Edytowane przez Tomek - massur
uzupełnenie informacji
  • Lubię to 1
Link to postu

Folder, w którym zapisywane są faktury jest na dysku C na komputerze serwerowym.
Zrobiłem tak:
image.png.a01be98b5eeb8144d59b4b108814f755.png

Mam ten folder zmapowany na komputerze klienckim, można w niego wejść, wszystko udostępnione.
W Sello mam tak ustawiony adres:

image.png.58eade59ba1574d49595d384c12bb7d5.png

I nie działa. Pomocy!

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu
19 minut temu, Tomek - massur napisał:

Jeśli mapowanie odnosi się do folderu to nie podawaj go już w ścieżce. Bo owo wskazanie na dysk wskazuje już na konkretny folder.

Dzięki za odpowiedź, Tomek. Zrobiłem zgodnie z zaleceniem, które faktycznie ma sens, jednak nadal nici. Nie mam pomysłu. 

Link to postu

I ścieżka zapisu jest taka:

T:\\[Transakcja::DokumKoncowy|strip=`_`|replace=`/==_`].pdf

Powyłączaj firewalle, antywirusy i inne mogące blokować dostęp. Może Bartek podpowie jak sprawdzić czy coś nie blokuje możliwości eksportu do tego folderu. Bo u nas na takich właśnie ustawieniach to śmiga. Masz jakieś błędy w raporcie?

I czy w momencie zapisu nie ma czasem czerwonego "iksa" przy zmapowanym folderze.

Edytowane przez Tomek - massur
Link to postu
1 godzinę temu, Tomek - massur napisał:

I ścieżka zapisu jest taka:

T:\\[Transakcja::DokumKoncowy|strip=`_`|replace=`/==_`].pdf

Powyłączaj firewalle, antywirusy i inne mogące blokować dostęp. Może Bartek podpowie jak sprawdzić czy coś nie blokuje możliwości eksportu do tego folderu. Bo u nas na takich właśnie ustawieniach to śmiga. Masz jakieś błędy w raporcie?

I czy w momencie zapisu nie ma czasem czerwonego "iksa" przy zmapowanym folderze.

Na komputerze serwerowym zapisuje na dysku sieciowym T. Na klienckim zauważyłem taki błąd:
image.png.67022b9122294a4cdad34f72729ea376.png
Czyli jest jakiś problem z drukowaniem do pdf i dlatego - pomimo, że dokument pojawia się w Subiekcie - nie ma go na dysku sieciowym. O co może chodzić z tym błędem?

Czerwonego "iksa" nie ma, przed tworzeniem dokumentów zawsze jest na zielono, bo gdzieś o tym już też na forum czytałem - chyba po jakimś czasie automatycznie zrywa połączenie i trzeba otworzyć ten dysk.

Edytowane przez Zdzisław Bal
Link to postu

Czyli z serwera działa?

Bartek ten błąd tak wyjaśniał:

Cytat

Ten błąd oznacza dokładnie, że mechanizm wydruków Subiekta nie może zapisać pliku w podanej ścieżce, bo jest ona nieprawidłowa.

Czyli albo prawa dostępu (tudzież blokady jak firewall) albo źle zmapowany folder na komputerze klienckim.

Link to postu
37 minut temu, Bartosz Rosa napisał:

Co generuje ten tag można sprawdzić np na wiadomości testowej. Wpisz taką wartość tagu w jakimś szablonie wiadomości i wygeneruj z szablonu nową wiadomość. Zobaczy czy ścieżka utworzona jest na pewno prawidłowa.

Bartek, ale problemem nie jest załączanie pdf-a w mailingu - tego aktualnie nie robię na komputerze klienckim. Na obu komputerach mam ustawioną taką lokalizację:
image.png.763c31366be2000a911537892a2a07c3.png

I na klienckim Subiekt nie może zapisać dokumentów do pdf-a w tej lokalizacji sieciowej.
 

1 godzinę temu, Tomek - massur napisał:

Czyli albo prawa dostępu (tudzież blokady jak firewall) albo źle zmapowany folder na komputerze klienckim.

Mam takie uprawnienia ustawione na tym dysku. Cholera wie, może usunę ten dysk i zmapuję go jeszcze raz, może coś spieprzyłem. 

image.png.f3879e32196aae8662a80236aec1da46.png

 

Link to postu

Zrobiłem coś takiego: odłączyłem ten dysk na serwerze. Teraz nie widzę go w Moim komputerze, ale jest w pasku bocznym:
image.png.ae79c81910407c25e68fdb9671053133.png

Po próbie wejścia wyskakuje taki błąd. I nie widzę jakiejś opcji usunięcia go w ogóle.
image.png.94a75ff9623be9dd349561f1c9a12694.png

Usunąłem na kliencie ten dysk. Zmapowałem go ponownie wchodząc w Sieć, wybrałem udostępniony na serwerze folder na C - kliknąłem mapuj dysk sieciowy, wybrałem literę T i dysk pojawił się na klienckim Moim komputerze. Wchodzę do Sello, generuję jeden dokument na próbę - DZIAŁA! Zmapowałem w ten sam sposób ten dysk na serwerze i też... działa. Mailing również działa, z obu komputerów klienci otrzymują pdf-a. Najwyraźniej musiałem coś sknocić z mapowaniem.

Dziękuję @Tomek - massur i @Bartosz Rosa. ?? ?

 

Edytowane przez Zdzisław Bal
  • Lubię to 1
Link to postu

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Użytkownik forum
Odpowiedz...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...